Alias

Alias (Alias) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bouda

Sydney se dostává na stopu Gordona Deana v Praze. Dean obchoduje s látkou zvanou Substance 33, která zabíjí pouze lidi, zvířatům neškodí...

V Istanbulu provádí ve výzkumném ústavu dva muži pokus s nebezpečnou látkou. Jsou v ochranných oblecích. Do budovy, kde mají hermeticky uzavřenou laboratoř přichází žena a zastřelí stráže. V laboratoři si vezme dvě ampule látky a když odchází tak třetí rozbije, odpojí vědcům dýchací přístroje a uzavře laboratoř. Oba vědci jsou záhy mrtví, ale laboratorní krysy jsou na živu, jako by na ně látka neúčinkovala.

Na centrále NVZ si prohlíží Jack, Marshall, Thomas Grace a Sydney videozáznam z krádeže v Turecku. Marshall všechny přítomné upozorňuje, že z ústavu byla ukradena nová nervová látka zvaná Substance 33, vyvinutá během studené války v Rusku. Oba vědci pracovali pro Gordona Deana. Neznámá žena na videu, která ukradla nebezpečnou látku měla komplice. Někoho, kdo se naboural do počítačového systému ústavu. Marshall ho vystopoval v Praze. Jack rozhodne, že Sydney s Gracem pojedou do Prahy sledovat hackera. Sydney se nelíbí, že nemůže jet s Dixonem. Jack jí vysvětluje, že Dixon nyní pracuje na záchraně její sestry Nadii, protože Sloan asi objevil lék. Jack předkládá Sydney papír, na kterém se dozvídá, že Sloan bude podmínečně propuštěn na 72 hodin, aby s Dixonem jeli do Ruska ke kontaktu, který má lék pro Nadiu.

Dixon hovoří ve věznici se Sloanem o jeho kontaktu. Je jím Alexander Dolzhenko, druhý tajemník politbyra. Pracoval s ním přes deset let. Podle Dolzhenka přežili někteří nakažení ze Sovogdy a ruská vláda na nich tajně provádí pokusy. Za lék žádá 300 000 dolarů.

Sydney, Grace a Marshall hledají v Praze hackera. Marshall má zlepšovák. Mikroprocesor, se kterým, když někdo projde kolem hackerova počítače, je schopen stáhnout všechny data a zjistit tak, kde se nachází Substance 33. Sydney se zlepšovákem vchází do kavárny, kde by měl být onen hacker. Sydney ho nachází a dá se s ním do hovoru. Mezitím Marshall stahuje data. Marshall však zjistí, že se přes jeho počítač dostal na hackerův laptop ještě někdo jiný. Musí to být někdo kdo má PDA. Sydney zjistí, že z kavárny odchází žena s dlouhými blond vlasy, má v ruce PDA a nastupuje do auta. Grace s Marshallem jí sledují. Žena si jich však všimne. Začíná honička v ulicích Prahy. Nakonec ženu dostihnou a zajistí.
V konspiračním bytě je vyslýchají. Grace zjistí, že se jedná o Rachel Gibsonovou. Má studentské vízum. Rachel se pokusí během výslechu poslat z hodinek signál. Grace to včas odhalí a zajistí její hodinky. Nakonec Rachel prozradí, že je tajnou agentkou americké vlády, pracuje pro CIA. Sydney jí nevěří. Marshall, který při výslechu zkoumá Rachel na detektoru lži, potvrzuje, že Rachel nelže. Sydney si uvědomuje, že Rachel opravdu věří tomu, že pracuje pro CIA, stejně jako ona kdysi dávno, když si myslela totéž, ale pracovala pro SD-6. Sydney přesvědčí Rachel, aby vytvořila program, který bude sledovat signál vyslaný z hodinek, aby jí dokázala, že nedojde do CIA, ale jinam - do sekce zločinecké organizace, kterou vede Gordon Dean. Jakmile Rachel naprogramuje sledování, Marshall vyšle zkušební signál z hodinek a zjistí, že signál přišel opět do Prahy do Vlašské ulice. Rachel prozradí, že je tam Deanova kancelář, odkud dohlíží na přepravu Substance 33. Ona pro něj už dva roky pracuje, stará se mu počítačovou síť. Dean ji namluvil, že látku má předat zbrojním inspektorům z OSN. Operaci nazval „Bouda“. Věřila mu. Pravdu o tom, komu se má předat Substance 33 ví jen Dean a data má uloženy na svém počítači, jehož vstupní kód se mění každý den. Rachel je ochotna pomoci a dostat se do Deanova počítače a stáhnout pro Marshalla vstupní kód.

Dixon se Sloanem čekají v Omsku na Alexandera. Alexander se chce setkat pouze se Sloanem. Zpočátku Dixon nesouhlasí, ale poté předá Sloanovi kufřík s penězi a odjíždí. Sloan se setkává s Alexanderem. Je to však past. Alexander chce zabít Sloana za to, že způsobil v Sovogdě katastrofu a zemřela při ní jeho dcera. Žádný lék neexistuje. Ze Sovogdy nikdo nepřežil. Alexander nakonec Sloana nezabije, ale odjíždí i s penězi pryč.

Rachel se připravuje na návrat do Deanovy kanceláře. Sydney jí ukazuje fotografii Michaela Vaughna s dotazem jestli ho zná. Rachel odpoví, že ano, protože jí o něm vykládal Dean, že to byl agent CIA, který zradil a nyní si odpykává trest v Los Alamos. Sydney jí sděluje pravdu o tom jaký byl Michael člověk a že ho Dean nechal zabít. Rachel v kanceláři stáhne šifrovací klíč do upravené kreditní karty a chystá se na předání Sydney. Vyruší jí však kolegyně Kelly a sveze se s ní na kafe. Menší změna plánu, ale pro Sydney to není problém. Grace se nabídne, že jí pomůže. Když si Kelly chce zapálit cigaretu, přistoupí k ní Grace a zapálí ji a odvede její pozornost od Rachel. Mezitím přichází Sydney a přebírá od ní kreditní kartu. Poté Marshall dekóduje klíč. Rachel se vrací s Kelly do kanceláře, aby otevřela na počítači pro Marshalla porty na stahování dat z Deanova počítače. Mezitím Kelly poznala na Rachel změnu v chování a ihned to oznamuje Deanovi. Dean ze svého počítače zjistí, že Rachel kopíruje všechny data z jeho serveru. Marshallovi se podaří zjistit, že Substanci 33 přepraví dnešního večera v Budapešti v přepravním kontejneru 1147. Kelly se nabídne, že Rachel odstraní, ale Dean jí přikazuje, aby provedla náhradní plán. Kelly aktivuje bombu. Přenos dat se přeruší, počítače v kanceláři se vypnou a s Rachel se přeruší spojení. Grace vbíhá do budovy a spustí požární poplach. Rachel vytuší nebezpečí a prchá z kanceláře. Bomba vybuchuje a kompletně zničí celé jedno patro budovy. Rachel se zachránila...

Zajímavosti

Odkaz na Čechy více z této kategorie

Tým se vydává na misi do Prahy, Sydney prohodí pár vět česky.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon