Alias

Alias (Alias) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Doručitelný

Sydney se přes Ivana Curtise dostane na stopu organizace provádějící tajné pokusy s nuridiem.

Sydney přichází do jednoho Londýnského baru. Začne se bavit s barmankou. Tvrdí jí, že ví kdo je. Barmanka nejprve zapírá, ale nakonec se přizná, že je Renée Riennová. Ti lidé, kteří zabili Vaughna jsou ti samí, kteří vlastní tento bar. Vzadu mají operační centrum. Rozhodnou se tam proniknout. Obsluha centra však smaže všechny soubory, dřív než se k nim dostanou. Sydney se podaří aspoň zajistit harddisk z kamery v místnosti.

Na centrále NVZ zjistí totožnost muže, který zabil Vaughna. Jmenuje se Ivan Curtis. Před několika lety řídil operace nadnárodní bezpečnostní firmy v okolí Dublinu. Potom podle leteckých evropských záznamů zemřel při havárii letadla. On a Gordon Dean prováděli operace po třicet let v naprostém utajení. V současné době je Curtis v Londýně.

Sydney objeví na záznamech ze sledovačky z Londýna, jak Curtis někam volal. Požádá uprostřed noci telefonem Flinkmana, aby jí zjistil jaké číslo vytáčel. Flinkman zjistí pouze část čísla, ale prověří ho Echelonem, aby zjistili víc. Číslo patří Heinrichovi Roemerovi.

Sydney přichází za Sloanem do vězení, protože podle svazků SD-6 znal obchodníka se zbraněmi Roemera. Dodával zbraně do některých buněk SD-6. Sydney potřebuje vědět, kde má Roemer operační základnu, aby tam mohli rozmístit kamery a zjistit kdy se Curtis objeví.

Rommer má operační základnu v Amsterdamu. Dixon s Weissem se dostanou do budovy jako zájemci o koupi zbraní. Podaří se jim získat signály z kamer v budově. Ty zpracovává Sydney na centrále NVZ. Zjistí, že v tom samém okamžiku vchází do budovy i Curtis. Přišel si k Roemerovi pro zásilku 25 kg nuridia. Jakmile Curtis převzal zásilku, jeho strážci zastřelili Roemera. Vše viděl i schovaný Dixon. Když nastupuje Curtis do auta překvapí ho Sydney s namířenou zbraní. Dixon zneškodní jeho strážce.

Když chce Weiss vyslýchat Curtise, požádá ho Sydney, aby ho mohla vyslechnout ona. Připomene Curtisovi, že před čtyřmi měsíci zabil otce jejího dítěte - Michaela Vaughna. Curtise před mučením může ochránit pouze to, že sdělí kde se nachází Gordon Dean.

Mezitím Dixon telefonuje s Flinkmanem a potřebuje něco vědět o zásilce nuridia pod číslem 664RT4569. Nuridium je látka, kterou, NASA používá jako energetický zdroj při vesmírných vědeckých pokusech. Je však málo stabilní a nejlépe funguje jako vysoce účinná výbušnina. Flinkman zjistí, že před měsícem zmizelo z ruského výzkumného střediska 6 kanystrů nuridia. Mělo stejnou šarži jako to, které zabavili. Je jisté, že zásilka byla pouze částí obchodu. Zbylé nuridium už Curtis pravděpodobně má. Weiss navrhuje, aby Curtise pustili a tak zjistili, kde se zbytek nachází. Musí to vypadat tak, že Curtis uteče. Dixon, Sydney a Weiss přicházejí ke Curtisovi a nabízejí mu spolupráci a imunitu, když sdělí, kde je zbytek nuridia. Dixon mu podá k pití láhev s vodou. Curtis se napije a odmítá spolupráci. Vyprovokuje Sydney nemístnými připomínkami smrti Vaughna a ta ho vyhodí z okna. Spadne do vody. Ve vodě, které se napil Curtis bylo izotopové sérum, které začne účinkovat za dvě hodiny. Mezitím co Sydney a Weiss čekají na signál séra, začne Weiss hovořit o tom, že mu nabídli postup - koordinátor pozemních operací ve Washingtonu. Sydney přesvědčí nerozhodného Weisse, aby to místo přijal.

Jack Bristow se ve Washingtonu setkává s Thomasem Gracem, který má být zařazen jako nový člen do týmu po Vaughnovi.

Mezitím Curtis volá Rachel Gibsonové, aby sdělila Deanovi, že je na cestě. Jack zjistí, že v 17.00 nastoupil Curtis do soukromého letadla. Veze sebou několik objemných kontejnerů. Letí do severní Koreje a má diplomatickou imunitu. Sydney, Dixon a Weiss se dostanou do Curtisova letadla za letu. Podaří se jim to přestupem spojovacím tunelem ze Stealtu. Dixon a Weiss směřují na palubu pro cestující a Sydney zůstává v nákladovém prostoru. Spojí se s Flinkmanem a otvírá jeden z kontejnerů. Sydney zjistí, že se nejedná o bombu, ale schránku s lidským tělem. Vyruší jí však Curtis a míří na ní zbraní. Sydney ho drží v šachu tím, že má nůž na přívodní hadici nuridia k lidskému tělu. Chce vědět s kým Dean spolupracuje. Kdo dal rozkaz zabít Michaela Vaughna? Mezitím se na palubě strhne přestřelka mezi Curtisovými strážci a Dixonem s Weissem. Je při ní zastřelen pilot letadla. Letadlo se nahne do leva a Curtisovi vypadne zbraň. Sydney ji sebere a chce ho zatknout. Dixon se ujme řízení a stabilizuje letadlo. Curtis žádá Sydney, aby ho raději zastřelila, protože ve vazbě nepřežije ani hodinu. Sydney ho uklidňuje, že ho určitě ochrání. Očividně tomu, ale nevěří protože otevře nákladový prostor a nechá se vysát ven. Sydney se chytne sítě a zachrání se.

Nuridium nemá být použito jako výbušnina, ale jako zdroj pro kryokomoru. Tým musí čekat na výsledky expertů. Do centrály NVZ přichází Thomas Grace. Weiss se loučí před odchodem do Washingtonu. Dixon přichází se zprávou, že tělo, které zkoumali experti někdo ukradl. Sydney telefonuje Renée a sděluje jí situaci. Renée jí slibuje, že se pokusí zjistit víc. Při hovoru prochází Renée kolem kontejneru s ukradeným lidským tělem, které je naživu...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon