Alias

Alias (Alias) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Prorok Pět

Sydney se od Michaela dozvídá o jeho pravé identitě a o tajném projektu Prorok Pět...

Sydney jede s Michaelem Vaughnem na dovolenou do Santa Barbary. Michael chce Sydney povědět úplnou pravdu o svém životě. Začne tím, že se nejmenuje Michael Vaughn. Než však může pokračovat dál, narazí do jejich auta cizí dodávka...

Sydney se probouzí v rozbitém autě. Vedle ní sedící Michael je v bezvědomí. Sama také omdlí. Když se probere je Michael na nosítkách a záchranáři se pokoušejí pomoct i jí. Sydney se však něco nezdá. Podezřelí záchranáři mají zbraně. Podaří se jí utéct do nedalekého kukuřičného pole. Dva protivníky zabije. Michael je v nosítkách naložen do neznámé černé helikoptéry, která s ním následně odletí.

Sydney navštíví v nemocnici Gordon Dean z oddělení zvláštních šetření. Snaží se od Sydney zjistit více podrobností. Navštíví jí také její otec Jack a sdělí jí, že Michaela prošetřují, protože kolem jeho postupů se vyrojila řada nejasností. CIA se domnívá, že by mohl být dvojitý agent a nehoda byla fingovaná.

Mezitím do místnosti, neznámo kde, přichází vyslechnout Michaela cizí muž. Tituluje Michaela jako pana Michauxe. Předloží mu obálku s tím, aby jí otevřel. Uvnitř je walkman. Michael nechápe o co jde. Muž vyndá z walkmanu baterku a rozdělá ji. Vypadne papírek na kterém jsou čísla. Chce od něj vědět kde je Lehman. Michael neví nic o žádném panu Lehmanovi. Muž vyhrožuje Michaelovi, že bude mučit jeho snoubenku, pokud mu nesdělí co potřebuje (Michael neví, že muž blafuje). Začne mluvit. Zpráva na papírku je kódovaná. Chce tužku. V nestřeženém okamžiku se Michaelovi podaří překonat muže i jeho ochranku.

Uzdravená Sydney přichází do Centrály NVZ, kde je i Dean. K Sydney přichází uzdravený Marcus Dixon. Sydney začíná pochybovat o Michaelovi. Marcus ji uklidňuje, aby nevěřila fámám a přemýšlela. Sydney zvoní mobil. Na druhé straně je Michael, který volá z telefonní budky. Michael potřebuje otcovy hodinky a slibuje, že Sydney řekne co nejdříve celou pravdu. Domluví si schůzku na tajném místě. Michael zdůrazňuje, že nesmí nikomu říci o jejich setkání. Sydney kontaktuje Dean a její otec Jack, protože tuší, že mluvila s Michaelem. Sydney navede Deana na falešnou stopu do Mexika.

Sydney se v Římě setkává s Michaelem a předává mu hodinky. Chce slyšet úplnou pravdu. Michael začíná mluvit. Jeho skutečné jméno je Andre Michaux. Před sedmi lety za ním přišla Renée Riennová a hovořila o zajímavém projektu. Dělal na něm v utajení její otec a Michaelův otec se ho zúčastnil také. Michaelův otec byl matematik. Projekt se jmenoval Prorok Pět. Když Michael poprvé před šesti lety poznal Sydney v CIA hovořila o jakémsi zařízení s názvem Muellerův generátor. Mueller je totiž duchovním otcem projektu Prorok Pět. To byl důkaz pro Michaela, že historka o tajném projektu Prorok Pět byla pravdivá. Michaelův otec později od projektu odešel. Změnil totožnost sobě i Michaelovi, když mu bylo 18 měsíců. Dále Michael sděluje Sydney, že jdou za Jamesem Lehmanem, kterého on i Renée hledali roky. Lehman také pracoval na tajném projektu.

Na schůzce s Lehmanem se dozvídají další podrobnosti. Nejprve chce vidět hodinky. Michael mu je ukazuje a Lehman je oba pouští dál. Lehman dělal šifranta, specialistu na vzorce u Pentagonu. V roce 1972 ho najala spolu s dalšími soukromá nadace. Dostali jednu stránku z knihy Prorok Pět. Text z 15. století, který byl údajně napsán v nerozluštitelném kódu. Po létech text rozluštili. Pojednával o proteinech, aminokyselinách, nukleotidech. Jednalo se o pokročilou genetiku, která svou dobu předběhla o 500 let. Několik dní potom co práci předali, přišel za Lehmanem Michaelův otec. Podle jeho slov začali být ostatní vědci postupně zavražďováni. Doporučil Lehmanovi, aby změnil stejně jako on svou totožnost a zmizel.

Michael však nechápe proč ho Lehman kontaktoval. Lehman celé roky studoval prameny a snažil se zjistit, kde by se mohla nacházet kniha Prorok Pět. Našel však novou stopu a chce po Michaelovi, aby mu knihu přinesl.

Michael odjíždí se Sydney do Jižní Afriky. Podaří se jim ukrást knihu. V průběhu akce volá Sydney její lékař Dr. Parks a sděluje jí, že je těhotná.

Za Sloanem přichází do vězení Jack, aby od něj zjistil jestli neví něco o Michaelových cestách v době kdy Sloan šéfoval Centrále NVZ. Přijdou na to, že Michael jezdil na ta samá místa, kde byl zavražděn turecký ministr a tři agenti CIA. Vraždy měla spáchat Renée Riennová. Její přezdívka byla Harvran.

Mezitím se Dean dostane do souborů Centrály NVZ a zjistí, že Michael se nachází v Itálii. Michael přijíždí se Sydney na sraz s Lehmanem. Sydney zůstává v autě a Michael jde za Lehmanem. V okamžiku předání knihy je vyruší Dean s mužem, který vyslýchal Michaela. Lehman se dá na útěk, ale Dean ho zastřelí. Muž vypálí dávku ze samopalu na Michaela, který padá k zemi. Sydney uslyší střelbu, ale přichází pozdě. Dean s mužem si vzali Proroka Pět a odjeli. Michael je těžce zraněn, ale žije.

Za Sydney, čekající v nemocnici na výsledky Michaelovy operace, přichází Jack. Sydney mu sděluje, že ví o Renée a je s Michaelem těhotná. Jack se telefonicky od Marcuse dozvídá, že Gordon Dean už dva roky nedělá na oddělení zvláštních šetření, protože je oficiálně prohlášen za mrtvého. Po operaci se Michael probírá. Dostavují se však komplikace a Michael umírá.

O čtyři měsíce později přichází Sydney do jednoho Londýnského baru. Začne se bavit s barmankou. Tvrdí jí, že ví kdo je. Barmanka nejprve zapírá, ale nakonec se přizná, že je Renée Riennová.

HUDBA V EPIZODĚ

Dirty Little Secret (Sarah McLachlan)

Píseň zní na pohřbu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Isabel125