Alias

Alias (Alias) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Před potopou

Jack, Irina, Nadia, Vaughn a Sydney přistávají v Sovogdě. Pokoušejí se zneškodnit Muellerův obří generátor.

Jack, Irina, Nadia, Vaughn a Sydney přistávají v Sovogdě. Prochází liduprázdnými ulicemi. Všude leží mrtvoly a hoří auta. Po dobu čekání na předchozí záchranný tým, se kterým bylo přerušeno spojení hovoří Sydney s Marshallem a Ericem, kteří jí ubezpečují, že se ředitelka Chaseová snaží přesvědčit Rusy, aby odvolali svoje vzdušné síly. Následně Marshall a Ericem použijí Blackwellův index k vydírání ruského ministra, aby zjistili přístupové kódy k ruskému satelitu. Podaří se jim získat kód a zjistí, že se Elena snaží o napojení na ruskou síť.

Sydney s týmem následuje signál předchozího záchranného týmu, který je však dovede jen k utržené ruce. Najednou se ze tmy vynoří agent CIA Brodien a sděluje jim, že jeho záchranný tým byl napaden infikovaným davem a on jediný přežil. Upozorňuje je, že Rambaldiho Muellerův obří generátor vysílá podzvukovou frekvenci, která fyziologický mění lidi, kteří se napili nakažené vody. Epicentrum vysílání je nad budovou Oransky a i když Brodien vypnul elektřinu ve městě, generátor stále běží. Irina říká, že generátor možná pozměnili tak, aby využíval vnitřní zdroj energie. Rozhodnou se jít přes město, protože je to nejrychlejší cesta k epicentru.

Elena se dozví o příchodu Sydneyina týmu. Sloan se dobrovolně nabídne, že bude řídit přepadový oddíl. Elena ho upozorňuje, aby ušetřil Nadiu a dal jí možnost připojit se k nim.

Když se Jack, Irina, Nadia, Michael a Sydney přiblíží k tunelu metra, napadne je infikovaný muž a propíchne Brodiena tyčí. Jack, Vaughn a Irina se pokoušejí nastartovat nouzový napájecí systém metra. Irina hovoří s Vaughnem o tom jak požádal Sydney o ruku. Ptá se ho, zdali jí o sobě řekl "celou pravdu" (bude vysvětleno v 1 dílu 5 řady). Sydney a Nadia jdou do řídící místnosti výhybek, aby zajistily zastavení vlaku přímo pod budovou Oransky. Sydney sděluje Nadii novinu o tom jak jí Vaughn požádal o ruku. Jedna vyhybka však nefunguje. Bude nutné jí nastavit ručně. Sydney se vrací k vlaku, zatímco Nadia nastavuje ručně výhybku na trati. Jackovi se podaří nastartovat záložní systém a vagón se pohne. Nadiu napadne infikovaný dav. Jack odmítá zastavit vlak, protože by ho už podruhé nemusel nastartovat. Sydney se natahuje pro běžící Nadiu, aby jí vtáhla do vagónu, ale Nadiu zachytí infikovaný blázen. Irina uklidňuje Sydney, že Nadia stále žije.

Sloane zabije Eleniny muže z přepadového oddílu a čeká na stanici pod budovou Oransky. Jackovi, Irině, Michaelovi a Sydney sdělí, že Elena nakazila pitnou vodu na celém světě. Když Sydney pochybuje o Sloanovi, Sloan jim řekne, že se s Elenou spojil jen proto, aby to celé skončil sám, ale Elena připravila bezpečnostní zařízení, které nedokáže vystopovat. Jack mu jednu vrazí a ujímá se kontroly nad týmem. Ohlásí se jim Marshall a hlásí, že Elena se chystá použít ruský satelit, aby Rambaldiho frekvenci rozšířila po celém světě. Jakmile se satelit zapne, Rambaldiho signál se začne vysílat a každého nakazí. Irina je přesvědčena, že musí generátor vypnout ze střechy budovy. Jack říká Sloanovi, aby je vzal k Eleně. Sloane je upozorňuje, že když vypnou zařízení, toxiny se rozptýlí do atmosféry a ten kdo to udělá, bude mít jen pár sekund na útěk. Když Irina trvá na tom, že může přestříhnout dráty a obrátit ionizaci, Sloane jí odvětí, že Elena změnila barvy drátů jako poslední zabezpečení. Irina mu nařizuje, aby je vzal k Eleně, aby jí mohli přinutit vypovídat, zatímco Sydney zneškodní bombu.

Mezitím unikla Nadia davu nakažených a prochází se ulicemi města. Přiblíží se ke zraněnému muži nejevícímu známky nakažení, ten ji však přiloží zbraň k hlavě a donutí jí jít k Eleně. Když se k ní Nadia odmítne přidat, Elena jí infikuje kontaminovanou vodou.
Těsně předtím než Sydney odejde na střechu zneškodnit bombu, otočí se k Vaughnovi a řekne: "Jen pro jistotu: ano, vezmu si tě." Nasadí sí jeho prsten na ruku a naskočí do výtahu.

Marshall se snaží spojit se satelitem. Weiss mu říká, že prezident a jeho kabinet jsou evakuováni do tajných bunkrů.

Sloane přivádí Vaughna, Irinu a Jacka k Eleně. Vaughn hledá přenosovou místnost. Elenu zatím připoutají k židli. Sydney přichází na střechu a otevře dvířka zařízení, za kterými najde stovky propletených drátů. Blíží se k ní infikovaná Nadia. Jack a Irina přesvědčují nerozhodnou Sydney, aby jí zneškodnila. Sestry bojují a Vaughn zatím zničí přenosovou místnost, avšak bez účinku. Irina ho posílá na střechu. Sydney Nadiu porazí a spoutá. Vaughn přichází na střechu a uvědomí si, že Sloane tam není. Mezitím Irina radí vysílačkou Sydney s odpojením zařízení. Irina chce dát Eleně šanci pomoci jim i přesto, že je Jack připravený jí mučit. Když Jack vrazí Eleně injekční stříkačku s nakaženou vodou do krku, Elena řekne, aby Sydney přestřihla bílý drát. Irina vezme zbraň a zastřelí ji. Rozkáže Sydney, aby přestřihla modrý a co nejrychleji běžela pryč, protože má pouze 15 sekund. Sydney se chystá přestřihnout modrý drát, když jí najednou zezadu začne řetězem škrtit Nadia. Když se Sydney začne dusit, přichází Sloane a postřelí Nadiu. Sydney uvidí Vaughna a říká mu, aby sebou vzal i Nadiu. Sydney poté přestřihne modrý drát a utíká před rozpadajícím se zařízení. Běží do třesoucí se budovy a do úkrytu. Právě zachránili svět.

Později, když jsou všichni před budovou sdělí Jack Irině, která by se měla vrátit do detence CIA, aby zmizela. V CIA to nějak zařídí, například, že zemřela při akci. Irina se loučí se Sydney a sděluje jí, že je na ní hrdá. Dodává, že ji na své svatbě možná neuvidí, no ona jí určitě.

Později Sydney navštíví ve vězení Sloana a informuje ho o zdravotním stavu Nadie. Stále však hledají protijed. Ruská armáda popravila všechny, co přežili, aby podpořili své oficiální tvrzení, že šlo o chemickou explozi. Sydney pro Sloana zařídila, aby mohl vidět Nadiu. Sydney Sloanovi věří, že se pokoušel o správnou věc. Sloan jí za to děkuje.

Sydney jede s Michaelem Vaughnem na dovolenou do Santa Barbary. Michael chce Sydney povědět úplnou pravdu o svém životě. Začne tím, že se nejmenuje Michael Vaughn. Než však může pokračovat dál, narazí do jejich auta cizí dodávka...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Před potopou
 • Before the Flood
 • 4. série, 22. epizoda (celkově 88. díl)
 • 25. května 2005
 • 15. ledna 2008
 • 2004
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0508592/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon