plakát seriálu

Alice

(Alice)

Názory uživatelů

Ústřice, trávou porostlé

Když jsem si přidala tento seriál do sekce "chci vidět", očekávala jsem něco trochu jiného. Ale skutečnost mě mile překvapila. Začátek se naštěstí velmi rychle přehoupl přes klasickou šablonku "dívka s otcovským komplexem opět představuje máti přítele a tentokrát je to jiné" do "páni, opravdu se to děje?". Bavilo mě hledat si podobnosti a paralelky k původní Disneyho verzi, kterou jsem jako dítě zbožňovala. Škoda že Králík (aka agent Bílý) nevydržel déle, ale myšlenka "Ústřic" se mi moc líbila.

Známí herci ale i neokoukané tváře. Starý příběh s úžasným, novým pohledem na věc. Neotřelé nápady (už se nikdy nebudu dívat na nádobu na sušenky stejnýma očima a je až s podivem, jak obarvení na blond udělá ze šviháka slizouna. :)) a dobré dialogy. Pokud máte alespoň trochu rádi fantasy a potažmo i Alenku samotnou, potom rozhodně dejte šanci krátké, avšak o nic méně kvalitní minisérii, o TÉ Alici, která není jen křehkou květinkou, ale umí i nakopat pár zadků, když je třeba.

Osobně mě jen mrzelo zakončení. Stačilo, aby dům z karet spadl a Královna v tu chvíli ztratila veškerou moc (to je ještě celkem pochopitelné, pěkná metaforka) a když získají prsten, všechny Ústřice se slavně radují, i když netuší, k čemu prsten slouží a proč by se měli tolik radovat.

Naštěstí posledních pár vteřin, kdy Alice padla do náruče, která na ni čekala už tak dlouho, všechno zachránilo… :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Létající růžový plameňák

Nevzpomenu si, kolikrát už byla Alenka zfilmována. Na tuhle mini-sérii jsem narazila náhodou, když ji vysílali v tv. A rozhodně jsem nečekala, že se mi bude tolik líbit.

Svérázné ztvárnění říše divů spíše pro dospělé publikum, než pro děti se rozhodně povedlo a zaujalo. Představa lidí jako ústřic byla lehce bizardní. Růžoví létající plameňáci mě donutily protočit panenky, ale všechny tyhle šílenosti spolu tak neskutečně fungovaly, že pro příběh vytvořily krásný podklad.

Philip a Caterina jsou herci, na jejichž seriál a filmy se vždycky ráda podívám a ani tady mě v rolích Alice a Jacka nezklamali. Potěšující bylo ztvárnění Kloboučníka Andrewem.

Celkově se jedná o barevný, zábavný a trochu dost šílený příběh se sladkým koncem na závěr. Ale rozhodně se na něj pro pobavení dá koukat i vícekrát. Ty dvě epizody utečou, než bys řekl švec. 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Just Alice

Netradiční zpracování Alenky, které opravdu stojí za zkouknutí. Pro mě je to jako dospělácká verze klasické Alenky :).

Nevím, co mě na této minisérii dostalo více, nádherně vytvořený svět za Zrcadlem, dojemný příběh nebo herecké obsazení. Caterina Scorsone je jako Alenka vynikající a Andrew Lee Potts je jako stvořený pro Hattera. Při sledování mě neustále překvapovalo, kdo další z mých oblíbených herců se zde objeví. V této minisérii nechybí akce ani humor. Jen škoda, že to má jen dvě části.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kam se hrabe Disney.

Kreslenou verzi příběhu jsem viděla jako malá a po pár minutách jsem to vypla, protože se mi příběh nelíbil. To se rozhodně nedá říct o Alice. Nechybí humor, špetka akce a napětí. Adaptace postav, jako je Bílý králík, na lidi, má taky něco do sebe a svět, který v téhle verzi poupravili, je skutečně zajímavý, obzvláště jejich město.
Nikdo nepřehrává a hlavní hrdinka na mě působí mnohem líp než v seriálu Pohrešovaní. U postavy Hattera mi sice chybí objasnění, proč Alice začal pomáhat, ale dál už nemá chybu. U Srdcové královny jsem každou chvíli čekala, že začne říkat prstenu Milášku, jak jsem jí touhu mít jej věřila. No a Charlieho prostě nemůžete nemít rádi.
Série má od všeho trochu, aniž by byla přeplácaná. Jediná škoda je, že byla natočená jako dvoudílná minisérie. Tak se ztratí v hromadě dalších, mnohem méně kvalitních, které se lepšího vysílacího času než všední den 9.30 nedočkají.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stojí to za to!

Nejsem zrovna fanoušek příběhu o Alence (jako malá jsem viděla kousek nějakého filmu a přišlo mi to moc hororové, a tak mě to už nikdy nelákalo) a romantických filmů (i když v žánrovém vymezení je psané pouze fantasy), ale tahle mini-série stojí za to. Hlavní hrdinka není žádná koza, která se chová podle nespočetněkrát užité šablony. Naopak je chytrá a navíc dělá karate ;), které se jí několikrát hodí, nehledě na to, že jí stačí použít pár základních chvatů. Navíc její boj působí přirozeně. Caterine je sympatická a Alice jí sedí. Líbí se mi tam ;). Co se týče dívčího publika, tak stojí za zmínku Andrew Lee Potts jako Hatter. Jeho role je zahraná výborně. Pottsy dokáže výborně pracovat s mimikou, a tak přesně víte co se dejě uvnitř... Od prvního dílu do cca třetiny druhého jsem se hodně nasmála, v další části se střídaly slzy, které si tohle dílko rozhodně zaslouží, s širokým úsměvem a na úplném konci obrovským výtlemem. Opravdu doporučuju. Všichni, kterým jsem to ukazovala, se do toho zakousli... Přesto, že to vypadá obyčejně, je to výborně vymyšlená minisérie

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé