plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lightman je předním světovým odborníkem na odhalování lží. Vyšetřovatel, který studuje výrazy obličejů a nedobrovolnou řeč těla, aby zjistil jestli lžete, ale také proč lžete.

Syn z rodiny zbožných Svědků Jehovových je obviněn ze zabití své učitelky. Zadržen při útěku z místa činu. Mezitím tým je najat Demokratickým národním výborem, aby vyšetřoval druhý případ, v němž je předseda Sněmovny Etické komise obviněn za placení za sex.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Cal Lightman je přední světový expert na odhalování lži. Dokonale dokáže analyzovat obličeje, těla, hlas a řeč, díky čemuž umí rozpoznat pravdu. Analýzou výrazů obličeje může číst i pocity – od skryté zášti přes sexuální přitažlivost až k žárlivosti. Jenže tyto výjimečné schopnosti jsou zároveň prokletím v jeho osobním životě, protože i rodina a přátelé lžou tak snadno jako zločinci.

Doktor Cal Lightman má soukromou firmu, která pomáhá policii při nejrůznějších kauzách a při práci se zločinci. Jeho spolupracovníky jsou doktorka Gillian Fosterová a mladý Eli Loker. Právě hledá další asistentku a jeho výběr padne na mladou policistku, která pracuje na letišti. I Ria Torresová se brzy stane členkou jeho týmu. Cal je přivolán k případu mladistvého Jamese Colea, jehož rodiče jsou svědci Jehovovi a který údajně zavraždil svou mladou učitelku Susan McCartneyovou. Alespoň zástupci prokurátora, který s oběma vědci jedná s očividným despektem, je případ zcela jasný: mladík ženu zavraždil, protože ho viděli utíkat od jejího domu. Jamesovi spolužáci hovoří o Jamesovi jako o velmi uzavřeném chlapci, který doma podléhal přísné výchově; zejména ze strany fanatického otce.

Další případ, kterým se zabývají, je aféra kongresmana Zeba Weila, který si údajně platí služby prostitutky, za které už vydal obrovské peníze. Muž, který je ale kupodivu svobodný a bezdětný, je navíc předsedou etického výboru, takže hrozí skandál...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Brand New Day (Ryan Star)

Úvodní znělka seriálu.
Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
James Cole
Gerald Cole
Emily Lightman
AUSA Hutchinson
Principal Castle
Congressman Weil
DNC Chairman Baldridge
Ron Foster
Jacquelin Mathis
Skinhead's Attorney
AUSA Estin
Susan McCartney
Track Team Student
Photog Club Student
ATF Asst. Dir.
FBI Agent
ATF Agent
FBI Agent #2
Porsche Driver
News Anchor
Reporter #1
Reporter #2
Corporate Woman
Married Guy
Handsome Guy
Female Student
Football Player
Handsome Guy's Girlfriend
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2009
Premiéra21. ledna 2009
Česká premiéra7. března 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody