plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Názory uživatelů

He sees the truth. It's written all over our faces.

Předesílám, že nebýt Tima Rotha, tak o tenhle seriál ani kolo neopřu.

A v tomhle duchu se nakonec nese i mé hodnocení. Tim Roth je skvělý a co dál? Určitě informace obsažené v seriálu jsou dosti zajímavé a možná i poučné. Ostatní postavy jsou bohužel takové ty typické, co najdete v každé kriminálce. Je tady parťačka (díky bohu docela sympatická), nerd/vtipálek Loker a drsňačka Torresová, žádná z těchto postav není ani z poloviny tak zajímavá jako Lightman a myslím, že seriál by fungoval i o dvou hlavních postavách.

S tím souvisí i kvalita případů, z nepochopitelných důvodů tvůrci nejsou schopni napsat 40minutovou zápletku, takže máme v každém dílu dva případy, které se neprolínají a ve všem jen dělají zbytečný zmatek. Tohohle nešvaru bych se dost rád zbavil. Některé případy jsou zajímavější než jiné a díkybohu, že Lightman vyšetřuje poměrně širokou škálu případů, tedy ne jen vraždy, ale i bombové útoky nebo sesuv důlní šachty.

Jinak celkově to na mě působí mírně uhlazeně, spousta rozhovorů je vedená čistě na efekt a dost často jsem měl pocit, že postavy spolu nemluví, protože si chtějí něco říct, jako spíš že chtějí něco vysvětlit divákovi. (podobně nepřirozené jako CSI). Naštěstí fakta o lžích a mimice jsou dostatečně zajímavá tudíž se to dá odpustit.

Prozatím tedy 70% čistě za Rotha/Lightmana a zajímavá vědecká fakta. Druhou sezónu bude showrunner Shawn Ryan (Shield), tak doufám, že trochu přitvrdí a ozvláštní někdy malinko unylé scénáře. Věčná škoda, že tenhle seriál neběží na kabelovce, mohlo to být mnohem odvážnější, provokativnější a zajímavější.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Lie To me

Osobně mě tenhle seriál zaujal. V konkurenci ostatních kriminálek působí trochu střídměji a přesto zajímavě. Je zajímavé sledovat, co všechno může obličej prozradit.

Navíc Tim Roth v roli necitelného doktora působí celkem zajímavě. Volba ostatních členů týmu taky nedopadla nejhůř a tak se setkáváme i s takovými charakterovými profily co nejsou v seriálech moc k vidění.

Seriál ale rozhodně není pro každého a osobně bych se divil, kdyby se z něj stal masově úspěšný hit. Nicméně, koho baví trochu zajímavostí v seriálu s občasným příkladem z naší každodenní reality bude myslím spokojen.

Informace ze seriálu můžete navíc i čas od času použít v reálném životě.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

První série - 80%
Druhá série - první dojem - 70%

Lie To Me je seriál jasně založený na tom, že v něm má hlavní roli Tim Roth. Neříkám, že nikdo jiný by ji nezvládnul, ale charismatický člověk byl nutností. Jeho roztěkané herectví poprvé dokážu ocenit. I když v některých filmech mě vyloženě otravuje, sem se skvěle hodí - bez Rotha by to zkrátka nebylo ono.

Základní námět je, ať je atraktivní jak chce, dost vyčpělý a po pár dílech už nemá čím překvapit. Přesto se převážně timingem vtipů a hlášek daří udržet pozornost a je jasné, že Lie To Me je mnohem konzistentnější a životnější než třeba Mentalista.

Kriminálky do dnes skutečně nemají snadné a sluší se ocenit, že Lie To Me se za své místo na světě pere velmi důsledně a úspěšně. Zatím mi stačí první série, ale třeba se někdy vrátím...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lie To Me

Celkom som si obľúbila dr. Lightmana a ostatných troch ľudí z jeho týmu. Prípady sú príjemné a nenásilné (v zmysle nechcú byť superakčné ani superdramatické) a niekedy mi ide až mozog zastaviť ako dokážu prečítať toho človeka. Páči sa mi aj teória Lokera - drastická úprimnosť ktorú teraz aj sama používam (väčšinou, ale snažím sa:)). Plus zaujímavá hudba ktorá príjemne podčiarkuje dej - kvôli tomu je to moje nr.1 tejto sezóny.

1. séria

Hneď od začiatku ma naozaj dostala, fajn prípady a konečne iné spôsoby vyšetrovania (nie ako v CSIčkach alebo v NCIS, kde používajú forenzné vyšetrovanie a keď vypočävajú podozrivého, len hádajú či klame alebo nie (fajn, až na Gibbsa)) a finále bolo ohromujúce! Fakt najlepší diel, napätie sa dalo krájať, o tom medzi Fosterovou a Lightmanom na konci ani nehovorím a Lightmana aspoň nevykreslili ako úplneho dobráka #) Naozaj veľmi dobrý seriál

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Každý lže

Po první sérii je jasno v jedné věci, a to, že je to velice dobře našlápnutej seriál. První díly byly skvělý, jsem strašně zvědavej jak se to vyvine dál. Tim Roth v roli Cala Lightmana exceluje. I zbytek týmu je přijatelnej, ať už Dr. Fosterová (K. Williams) nebo přirozený talent Ria Torresová (M. Raymund) a postava podivína Lokera (B. Hines) nesmí chybět . Jedinej kdo mi vadí je Calova exmanželka. Libí se mi to jak je seriál postavenej, rozhodně to není propaganda toho jak všechno skvěle funguje v USA. Nejlepší případy jsou dělníci, nebo odpalování bomb.
Druhá série, a jde se dál. Dozvídáme se více o postavách, o jejich příbězích, tak jak to klasicky bývá v druhých sériích. Jen těžko to jde, ale přibývají i kontroverzní případy. Občas potěší vedlejší role nějakého herce, který později ovládl jiný seriál (Adams - Suits nebo Greenfield - New Girl). Jsem rád, že ubyla exmanželka, i když problémům rodinného charakteru jsme se nevyhnuli. Nejvíce mě bavili díly s pokerem, s pornoherečkou nebo z války a s únosem přítele Fosterové. Celkově závěr série gradoval velice dobře a já se těším na Calovo vyšetřování i v další sérii.
Závěrečná série potvrdila pouze to, že seriál je velice zajímavej a že se připsal na listinu těch, které končí otevřeně a zasloužili by si pokračování či alespoň zakončení. I když je fakt, že v porovnání se druhou už mě tahle série nebavila tolik.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Anatomie lži

Dr. Cal Lightman (Tim Roth) je sice často neomalený, egoistický a pro mnohé velmi nepříjemný člověk, ale má úžasné charisma a nebojí se i přes tvrdé rány si stát za svým. Ostatní postavy jako Torresová, Lightmanova dcera Emily, nebo Dr. Fosterová nejsou sice tak zajímavé, ale doplňují celistvost a reálnost příběhu.

Už jen téma seriálu je zajímavé: člověk jako chodící detektor lži. Vždy by mělo být v seriálu něco specifického, proč stojí za to se na něj dívat. Myslím že vyčíst pravdu z tváře nebo pohybů těla je originální nápad a Tim Roth je na tuto roli Dr. Ligthmana, trochu výstředního specialistu na čtení z tváře, perfektní.
Celkově je to velice povedený krimi seriál (85%). A na to, kolik sérií mají i méně zajímavé seriály, mohli přidat ještě jednu sérii a lépe zakončit děj.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lie to me.

Seriál, který mne rozhodně zaujal. A také jediný, který se nám hodil do výuky a proto jsme ho mohli sledovat ve škole.
Je odlišný, od klasické kriminálky, kterých je mimochodem opravdu hodně. Ale zároveň má v sobě i něco z nich-dostatek napínavých scén a akcí.
I když je mi hlavní představitel docela nesympatický. To, co umí on a jeho tým, je obdivuhodné. Některé věci mohou člověku utkvět v paměti a když pak je v dané situaci v reálném životě, srovnává se seriálem. A snaží se lidi okolo něj odhadnout.
Docela by mě zajímalo, jestli by opravdu posudek od takového experta obstál u soudu.
Každopádně je to zajímavý seriál na večer nebo když máte volné odpoledne.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Everbody lies

Na seriál jsem narazila náhodou, hlavně proto že jsem hledala něco podobného seriálu mentalista protože jsem ho už dokoukala :( a našla jsem Dr. Lightmana :). Upřímně seriál jsem si oblíbila rychle a teď patří mezi mé nejoblíbenější.

Ve srovnáním s mentalistou seriál více zakládá na faktech a člověk se může něco přiučit ,ale jak už tady zaznělo mentalista je opravdu mnohem hravější. Lie to me mě ale opravdu dostalo.

Měli jste mě vidět na chatě u pokru jak nechybně čučím na svého protivníka a zaznamenávám každý jeho pohyb. Upřímně najít nějaký pohyb není zas tak těžké ,ale pak ho přečíst, to je záhul. Po pár hrách jsem ale s jistotou určila kdy blafuje a kdy v ruce opravdu něco má.

To že má seriál jen 3 série je pro mě strašně deprimující. Tenhle seriál by si zasloužil pokračování a já doufám že se ho někdy dočkáme. Mě se líbily všechny díly možná až na ten poslední, ten mi přišel takový... hmm smutný a přehnaný. U mě bodovaly díly: Se Sestrou Toressové, Únos přítele Fostrové, Pokrový díl, díl ve válce (netuším kde to bylo) a díl kdy je Lightman zavřený v psychiatrické léčebně :D.

Hlavní postavy byly vychytané občas mi chybělo něco z osobních životů Lokra a Toressové ale dá se to překousnout za mě 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

They find the why behind the lie.

Seriálu jsem si dlouho nevšímala hlavně kvůli na pohled nesympatickému hlavnímu hrdinovi, který na mě koukal ze všech plakátů. Cal v podání Tima Rotha mě ale po pár minutách naprosto odrovnal. Výborně napsaná postava, ještě lépe zahraná. Tim má neuvěřitelné charisma, které na mě sálo z obrazovky v každé scéně. Bezkonkurenčně nejlepší pro mě byly společné scény Cala a Emily. To, jakým způsoben dokázal vždycky v momentu ztratit veškerý talent, celou objektivitu, když se jednalo o jeho dceru, mi přišlo úsměvné :)
Dějově to byly klasicky uzavřené episoidní příběhy, v každém díle jeden či dva nové případy, které se na konci vyřešily. Některé mě bavily více, jiné trochu méně, ale celkově si nemůžu na nedostatek nápadu rozhodně stěžovat. Nejvydařenější dle mého názoru byla první půlka druhé série, ale jak říkám, vyloženě špatná episoda v Lie To Me nebyla, alespoň jsem ji neobjevila na první kouknutí. 85%

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nemastné neslané

Nuž, čo si povieme. Kriminálky mám rada a túto netradičnú som párkrát zhliadla tiež. Bolo to zaujímavé v tom, že opäť priniesli niečo nové. Nebolo to o mieste činu (ako CSI Miami) ani o chovaní zločinca (ako Criminal minds), ale učili sme sa rozpoznávať klamstvo. Celkom zaujímavé, aj pútavé, avšak dej už taký zaujímavý nebol a postavy taktiež veľmi nič moc. Všetky časti som ani neskukla, pretože ma to v polke prestalo baviť.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Obyčejný seriál

Musím říct, že jsem na tento seriál koukl jen tak ze zvědavosti na Tima Rotha, kterého mám vcelku rád. Problém ale nastal po první řadě, kdy mě Lie to me přestalo přitahovat hned z několika důvodů: 1. Seriál je příliš epizodický bez nějakého rámcového příběhu, který by upoutal a donutil mě na něj opravdu soustavně koukat až do konce. 2. Postava Lightmana je hodně klišé. Rozvedený muž s mladou dcerou...kde jsem to jen viděl...ahááá Castle...nebo také Smrtonosná past....a mnoho jiných seriálů či filmů. Je to nelákavé, šablonovité a tedy nudné. 3. problém se také týká Lightmana. Jde o to, že jde o chlapa drsného, upřímného za každou cenu, cynického...tohle už tu ale taky bylo, ne? Doktor House je přeci takový! Ale House je mnohem lepší. V podstatě je Lie to me Doktor House v odlišném prostředí. Celkové bych seriál zhodnotil jako zajímavý počin z hlediska prostředí a tématu, jímž se zabývá. Bohužel naproti tomu stojí vcelku nuzné a komerční zpracování.

60 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

lož

Skvelo poňatý seriál si zaujímavou myšlienkou riešenia zločinov pomocou zisťovania lží. Skvelá je najmä hlavná postava dr. Lightmana, ktorý či chce alebo nechce zistí kto mu klame. Skvele sa orientuje hlavne aj na postavy a ich vývoj. Len škoda žebol seriál zrušený, lebo mal skvelé predpoklady stať sa úspešným.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

ltm

Toto ma nezaujalo, proste ďalšia kriminálka, ktorá sa snaží tváriť ako niečo iné

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pravda nebo lež?

Velmi zajímavý seriál. Musím říct, že většinou se víc soustředím na vztahy než na teoretickou rovinu kriminálek a podobných seriálů, ale tady mě ta teoretická část, proč a jak a kdo lže, velmi bavila.
Zápletky a epizody jsou velmi důmyslné a zajímavé.
Postavy jsou většinou sympatické, kromě hlavní postavy Cala Lightmana, který je upřímně na facku, kdybych se s ním setkala osobně, nemohla bych ho vystát, rozhodně bych s ním nikdy nepracovala, ale tomuto seriálu to sedí. Takže časem se stal mou oblíbenou postavou, i když jsem s ním často nesouhlasila.
Nelíbilo se mi ukončení seriálu, protože to skončilo celkem otevřeně. Je škoda, že to zrušili.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí