plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 1×01 – Město andělů (City of...)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel je upír, který se již před mnoha lety rozhodl, že nechce zabíjet lidi jen kvůli své žízni. Přestěhoval se do Los Angeles, stejně jako mnoho mladých lidí, za vidinou lepšího života. Stejně tak se sem ale stahují upíři lační lidské krve. Angel se rozhodl lidi před upíry chránit a pokud cítí ve své blízkosti upíra chystajícího se na lidskou krev, zasáhne. Právě zachránil dvě mladé dívky a vrátil se do svého bytu, kde ho překvapí Allen Doyle. Allen přeříká Angelovi jeho život a Angel nechápe, odkud vše ví. Allen mu vysvětlí, že mívá vize, ve kterých měl Angela najít a začít mu pomáhat. Angel neví, jestli Allenovi věřit, ale když mu řekne, že má jít na pomoc neznámé dívce Tině, Angel neváhá a snaží se dívku zachránit...

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Sanctuary (Darling Violetta)

Úvodní znělka.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Pro tuto epizodu byla nově vyvinutá maska pro upíry (kromě Angela). Produkční tým chtěl vyzkoušet temnější a děsivější vzhled. Nakonec byli ale s výsledkem nespokojeni, a proto se vrátili zpět k maskám, na které jsme byli zvyklí v Buffy.
Christian Kane (Lindsay McDonald) byl blízkým přítelem Davida Boreanaze (Angel) ještě před natáčením seriálu. Je celkem vtipné, že v seriálu hrají postavy, které se zjevně nesnášejí.
V původním scénáři, scéna, kdy Angel najde Tiny tělo, končí tím, že ji Angel kolébal a poté olízával krev z jejích prstů. Josh Whedon upozornil na to, že je to klíčový moment této epizody, kdy Angel zápasí s jeho vykoupením. Tato scéna byla však vystřihnuta. "Bylo to už tak dost temný, když nezachránil tu dívku," řekl doprovodný producent Tim Minear. "Nemyslím, že potřebujete vidět, jak líže její mrtvé tělo."
Joss Whedon a David Boreanaz (Angel) nechtěli, aby se v této epizodě objevily flashbacky z Angelovy minulosti, ale studio na tom trvalo, kvůli hladšímu přechodu pro diváky, kteří nesledovali seriál Buffy, přemožitelka upírů.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Oliver: Jsi vážně nádherný, úchvatný muž.
Angel: Díky.
Oliver: Jsi herec.
Angel: Ne.
Oliver: To nebyla otázka. Jsem Oliver. Zeptej se na mě koho chceš, každý ti řekne, že jsem někdo. Stačí zavolat a máš manažera.
Angel: Nejsem herec.
Oliver: Fajn, výborný vtip. Vážně se mi líbíš. Zavolej mi. Nezvu tě na rande. Mám totiž velice vážný vztah se zahradním architektem.
Doyle: Víš, nejde jen o bojování, triky a tak. Je to o tom, jak se s lidmi sblížit, ukázat jim, že je na světě stále ještě láska a naděje.
žebračka: (přeruší je) Nějaké drobné?
Doyle: Najdi si práci, krávo líná! (na Angela) Naučit se mít lidi rád. Není to jen o záchraně životů, jde taky o duši. Možná i tvoji vlastní.
Angel: Odkud jsi?
Tina: Missoula, Montana. Byls tam někdy?
Angel: Během Krize. Mé krize. Byl jsem v krizi.
Russel: (na Angela) Udělal jsi velkou chybu, že ses tu objevil.
Cordelie: (na Russela) Ty nemáš páru, kdo to je, že jo? Páni, ten ti nakope zadek.
Angel: Proč by nějaká žena měla zájem se mnou mluvit?
Doyle: Koukal ses v poslední době do zrcadla? Hádám, že ne.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Cordelia Chase
Allen Francis Doyle
Vedlejší postavy
Lindsey McDonald
Russell Winters
Good Looking Guy
Oliver Simon
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMěsto andělů
Původní názevCity of...
Rok natočení1999
Premiéra5. října 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody