Angel

Angel (Angel) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Město andělů

Angel je upír, který se již před mnoha lety rozhodl, že nechce zabíjet lidi jen kvůli své žízni. Přestěhoval se do Los Angeles, stejně jako mnoho mladých lidí, za vidinou lepšího života. Stejně tak se sem ale stahují upíři lační lidské krve. Angel se rozhodl lidi před upíry chránit a pokud cítí ve své blízkosti upíra chystajícího se na lidskou krev, zasáhne. Právě zachránil dvě mladé dívky a vrátil se do svého bytu, kde ho překvapí Allen Doyle. Allen přeříká Angelovi jeho život a Angel nechápe, odkud vše ví. Allen mu vysvětlí, že mívá vize, ve kterých měl Angela najít a začít mu pomáhat. Angel neví, jestli Allenovi věřit, ale když mu řekne, že má jít na pomoc neznámé dívce Tině, Angel neváhá a snaží se dívku zachránit...

Zajímavosti

Pro tuto epizodu byla nově vyvinutá maska pro upíry (kromě Angela). Produkční tým chtěl vyzkoušet temnější a děsivější vzhled. Nakonec byli ale s výsledkem nespokojeni, a proto se vrátili zpět k maskám, na které jsme byli zvyklí v Buffy.

Christian Kane (Lindsay McDonald) byl blízkým přítelem Davida Boreanaze (Angel) ještě před natáčením seriálu. Je celkem vtipné, že v seriálu hrají postavy, které se zjevně nesnášejí.

V původním scénáři, scéna, kdy Angel najde Tiny tělo, končí tím, že ji Angel kolébal a poté olízával krev z jejích prstů. Josh Whedon upozornil na to, že je to klíčový moment této epizody, kdy Angel zápasí s jeho vykoupením. Tato scéna byla však vystřihnuta. "Bylo to už tak dost temný, když nezachránil tu dívku," řekl doprovodný producent Tim Minear. "Nemyslím, že potřebujete vidět, jak líže její mrtvé tělo."

Joss Whedon a David Boreanaz (Angel) nechtěli, aby se v této epizodě objevily flashbacky z Angelovy minulosti, ale studio na tom trvalo, kvůli hladšímu přechodu pro diváky, kteří nesledovali seriál Buffy, přemožitelka upírů.

HUDBA V EPIZODĚ

The Sanctuary (Darling Violetta)

Úvodní znělka.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko