plakát seriálu

Angel

(Angel)

Názory uživatelů

Angel - klasika

Seriál Angel patří stejně jako Buffy přemožitelka upíru k těm na které se nezapomíná i po letech nestárnou a zůstávají stále stejně působivé jako v době svého vzniku, Buffy je sice o malinko zábavnější ale Angel zase dospělejší ale jeho humor je stejně sarkastický a příběhy jednotlivých dílů jsou rovněž velmi zajímavé a hlavní dějová linka v každé sérii se vždy neuvěřitelně vyvíjí a graduje až do skvělého finále! Každá série má své jedinečné kouzlo a okamžiky na které se vždy těším a neskutečně je prožívám, vyjmenovávat je ale nebudu protože by to bylo na dlouho. Vývoj postav a to především Cordy a wesleyho je naprosto dokonalá ukázka toho v čem spočívá Angelova síla, člověk si nemůže být stejně jako v životě ničím jistý, stačí pár nečekaných zvratů a všechno je jinak a divák jen čeká jak to celé dopadne! Když si člověk uvědomí jak se Angel během své existence neustále posouval a zásadně měnil tak ten kdo by z první série přeskočil rovnou do páté by ho snad ani nepoznal, to ovšem platí i o Buffy a dokazuje to jak veliký potenciál oba seriály měli a věřím tomu že Angel by se mohl bez problémů vysílat až do dnes a stále by neztratil nic ze své jedinečnosti. Popravdě velice mě mrzí že poslední pátá série skončila zrovna v tak napínavém okamžiku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Plrtz Glrb

Dlouho jsem odolávala tomuto seriálu, až jsem se na něj konečně podívala. Musím říct, že ve srovnání s Buffy je Angel dynamičtější a originálnější. Hned první díl mě dostal, nový styl kamery, sestřihy, znělka a v neposlední řadě má oblíbená postava Doyle. Všechny postavy mají něco do sebe, nejvíc však oceňuju jejich vývoj (je třeba vtipný pustit si Wease v 1.řadě a porovnat to s 5.). Co se týče kvality řad: 1.řada: opravdu originální díly a hlavně vtipné, 2.řada: tu mám nejradši, objevuje se tam Lorne, pěkná linie s Angelem, ale opravdová třešnička na dortu jsou závěrečné díly. 3. a 4.řada: vše je temnější, pěkná zápletka, člověk furt zírá na monitor a říká si: \"co to ksarku je?\". 5.řada: Ano, pěkné díly, ale jen jako jednotlivě, nemá to žádný hlavní děj, člověk furt čeká, kdy se začne něco dít. Absolutně nechápu, proč stanice zrušila tento seriál, kór po srdcervoucím 512 a 514 je podle mě jeden z nej dílů:). Je pravda, že osud postav Fred a Cordy (té zvlášť) mě kapku naštval, ale beru. No a co říct o konci seriálu? Opravdu zvláštní... Ale stejně nelituju, že jsem tento seriál zhlídla, protože je pravda, že na to, že měli 10 dílů na ukončení, pěkně ten děj propletli, aniž bychom my diváci celých 9 dílů něco tušili.
Btw opravdu by se mi líbilo, jak by bývali vyřešili zápletku v další řadě.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

,,Vy musíte vyhrát bitvu, ale já jdu vyhrát válku"

Angel je můj nejoblíbenější seriál ze všech.
Ti co nemají moc v oblibě Buffy, která je spíše pro teenagery, tak je Angel pro ně to pravé.
Seriál je dospělejší a více ponořený do temna a krve. Všechno postavy se vyvíjejí s divákem a jsou z nich ještě lepší postavy než předtím. Angel, jakožto hlavní postava dává více prostoru pro ostatní, což Buffy je o maličko více "roztažená".
Šarm a elegance seriálu, která se někdy protíná s těžkým dramatem s kapkou romance, působí velmi pozitivním dojmem.
Samozřejmě ten, kdo nezná Buffy, se těžko prodírá příběhem, povětšinou v 1.serii, kde dějová linka víceméně na kolébku seriálu(Buffy) navazuje. Pak už ovšem jede svůj vlastní příběh a ten se mi zdá daleko lepší, než samotná BTVS.
Zvraty, které člověk nečeká, tomuto seriálu nechybí. S Angelem se do příběhu tak vžijete, že už nebude chtít vynechat jediný díl. V tomhle seriálu si každá postava prošla přímo dech beroucím vývojem.
Mimo jiné musím pochválit úvodní znělku od Apocaliptiky, která mě prostě vždycky dostala.
Chemie mezi postavama funguje perfektně. První 3.serie se mi dost líbili, i když mě ke konci začala nudit.
4.serie mě celkem zklamala, i když dle mě zápletka byla skvělá a návrat Faith a Angeluse mě velmi potěšil, ale mohli tam udělat hodně věcí lépe. Byla to celkem zachmuřená série, vedená duševními boji u každé postavy.
5.serie byla dokonalá! Spike is back a je to dle mě ta nejvtipnější serie, u které jsem se nenudila.

1.serie-100%
2.serie-100%
3.serie-90%
4.serie-80%
5.serie-100%

Co se pairingu týče, tak Ats je momentálně viníkem toho, že jsem totálně posedlá dvojicí Faith&Angel. Strašně mi k sobě pasují a v komiksu se to je potvrzuje. Co se týče Cordy&Angel, tak jejich vyvíjející se vztah se mi též hodně líbil a chtěla jsem aby byli spolu. Pak mě potěšili Fred&Wesley a Ilyria&Spike a celkem si mi líbili i ty jiskry mezi Angelem a Kate. Každopádně dvojce co mi vadili byli Fred a Gunn, kde jsem postrádala nějaký vývoj jejich vztahu a poté Connor&Cordy, kteří mi absolutně neseděli a nejen to...no až uvidíte, pochopíte.


Oblíbené postavy
Když nepočítám Spika a Faith, kteří jsou moje nej postavy ze všech, je to-Wesley, Lorne, Cordelie, Fred, Ilyrie,Lindsey, a samozřejmě hlavní postava Angel, který mě nikdy tolik nevytočil, jako jiní hlavní hrdinové/hrdinky a jeho alter-ego Angelus(žrala jsem jeho scény s Faith).

Neutrál
Lilah, Nina, Kate, Gwen Raiden,

Nejméně oblíbené
Connor, Jasmína

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vývoj se nedá zastavit

Když se to spočítá, strávili jsme s Angelem osm sezon (3 v Buffy a 5 samostatně). Myslím, že za tu dobu se postava neustále vyvíjela a dospěla přesně tam, kam měla a i když závěr byl hodně urychlený, skončil celý seriál přesně v tom nejlepším (kdo má zájem se dozvědět, jak to bylo dál, existují komiksy, které na děj přímo navazují).
Začátek mi přišel trochu rozpačitý, ale po výměně jedné z hlavních postav a příchodu Wesleyho se všechno srovnalo. Některé epizody se snaží zopakovat úspěch z Buffy (např. Spin the Bottle a Tabula Rasa) a podle mě jim to moc nevychází, ale celkově se celý seriál drží na vysoké úrovni.
Když si odmyslím hlavní postavu, tak i všechny ostatní jsou skvěle napsané a myslím, že by nikdo, kdo zná jen Buffy nečekal, kam dospěla Cordelia a hlavně Wesley. Zvlášť u něj mi to přijde až neskutečné a přitom velmi uvěřitelné.
Whedon si samozřejmě nemohl odpustit ani "rozloučení" s oblíbenou ženskou hrdinkou... hlavně kvůli tomu mě mrzí, že seriál nebyl prodloužen. Podle původního plánu měla totiž pátá série být v závěru hlavně o Illyrii a boji s ní, což by určitě stálo za to. Ale řekněme si to na rovinu, mohla být snad závěrečná scéna lepší?

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Angel

Tak trochu nutnost po shlédnutí Buffy kouknout i na tento seriál. Seriál Angel je temnější, takový až deterministický... Naštěstí na odlehčení jsou povolány postavy jako Lorne nebo Spike. Velkým plusem je i nepředvídatelnost děje, pro mě mínusem je otevřený konec/nekonec.
Prostě každý si tam najde něco... Kdo rád veselé, komediální seriály, tak doporučuju hlavně díl Smile time nebo Angela zpívajícího Mandy, pro příznivce těch smutnějších či dratičtějších je tu 2.polovina 3.série a pak konec 5.série.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Shanshu

1. série - 70% - Jelikož bylo jasné, že postupem času by v Sunnydale začal být pouhým přihrávačem a zároveň se v jeho postavě skrývalo hodně možností, bylo oddělení Angelových osudů od zbytku party tím nejlepším možným řešením. V první sérii toho ale zatím chybí dost, zejména výraznější dlouhodobá linka. V porovnání s paralelní čtvrtou sérií Buffy pak epizodičnost obzvlášť překvapí. Dalším problémem je skupinka kolem hlavního hrdiny. Místo hlavního parťáka je vzhledem k nečekanému odchodu trochu problematickým postem a Wesley ve svých angelovských začátcích vypadá stále stejně groteskně. Cordelia bohužel zatím jenom střídá polohy otravná / materialistická / nechápavá / soucitná, ale už samotný závěr se zablýskl v předzvěsti lepších časů. A konečně pozitiva? Angel! David Boreanaz by mohl jenom mávat kabátem a smutně se dívat do kamery a fungovalo by to. Ať už se mu něco nelíbí nebo si jenom vzpomene na nedávnou romanci, divákovi nezbývá než s ním všechno prožít. Nejvíc to je vidět v dílech, kdy se oba seriály provážou a ať už je to I Will Remember You, která plní sny všem fanouškům B+A, nebo Five by Five, která znovu o něco prohlubuje zvláštní vztah k Faith, vždy z obrazu téměř tečou emoce. A k záporákům - Wolfram & Hart vypadají dobře, jednají úlisně a zákeřně a v samém závěru vystrkují hodně nečekané drápky. Ano, byly díly, které jsem prozíval, ale Buffy také svého času nezačínala na první dobrou. A vzhledem k tomu, jaká velkolepá fantasy se z Angela nakonec vyklubala, pár prvních klopýtnutí rád odpustím.

2. série - 90% - Přichází nepřítel, proti kterému není obrany. Někdo, kdo si vás omotá kolem prstu a vy nebudete vědět, zda ho nenávidět či zbožňovat. Angel kvůli němu prolíná minulost s přítomností, odvrhuje stále víc ze svého současného bytí a dostává se na pokraj propasti, ze které už by se nikdy nemusel dostat. Pokračování Angela nechává své začátky daleko za sebou. Už proto, že nikdy není jasné, jestli dostanu temnou podívanou z rozervané duše nebo klasickou vyšetřovačku jako za starých časů. A za nápad udělat ze závěru sezóny místo stupňovaného finále čtyřdílnou dobrodružnou podívanou, by parta kolem Josse Whedona zasloužila snad nějakou cenu.

3. série - 100% - Minulost přináší budoucnost. Starý nepřítel, nový nepřítel, nečekaný nepřítel a jeden překvapivý motiv naděje na vykoupení, opředený ale tolika sítěmi, až se skoro tají dech. Hyperion se tak definitivně stává místem, kde chci pracovat. A to nejen protože není nic lepšího, než zvraty, po nichž je jasné, že hlavní dějová linka už nikdy nebude stejná. Angel tímto definitivně vystupuje ze stínu Buffy a k mému neskonalému překvapení ji v několika ohledech i překonává. Může za to právě ona všude-se-rozlézající temnota. I v Buffy se často dějí špatné věci, ale když se tady objeví motiv potenciální zrady z vlastních řad - to je ten moment, který diváka naprosto ochromí. A způsob, jakým končí finální díl, dává tušit příběh ve stylu nefalšovaného tragického dramatu.

4. série - 100% - Vrchol, neštěstí, zmar a zase vrchol. To, co přináší první polovina sezóny, tedy drama, ve kterém pro šťastné konce není místa nazbyt, je bez nadsázky tím nejlepším, co svět Angela a Buffy kdy nabízel. Překvapivá odhalení prokládaná vtipem, stupňovanou apokalypsu, pár návratů a dialogy propracované tak, až mráz běhá po zádech. Když se ale objevují milované charaktery a přichází nečekaní nepřátelé, je to znamení blížícího se osudu. Jakkoli jsem si na finálního nepřítele musel chvíli zvykat, s odstupem už není co vytknout. Ale nebyl by to Angel, kdyby na konci všeho nečekala pointa. A to ne pointa ledajaká, ale hned vysvětlení a nepřímé šokující zakončení předchozích čtyř let. Epizoda Home je tak troufalým a neskutečně odvážným skokem do neznámých vod. Až pátá sezóna ukáže, kam nás může přivést.

5. série - 100% - Jáma lvová se otevřela, hrdinové do ní kráčí s hlavou vztyčenou a hranice toho, kam může dospět jeden malý příběh, jsou posunuty na maximum. Od chvíle, kdy se na nové střední poprvé objevila blondýnka s kolíkem, uplynulo dvanáct sérií, ať už právě v Sunnydale nebo v Los Angeles. A na konci toho všeho je její nenápadný zadumaný ochránce, kterému by právě v pilotním díle Buffy takhle bohaté osudy nepředvídal snad nikdo. A ať už finální (a nejlepší) várka epizod pokouší přímo smrtícím způsobem divákovu bránici ,nebo ho ničí odchodem hlavní postavy, na který nelze být jakkoli připraven, v celé sérii jsem ani na chvíli nepochyboval, že všechno vždycky směřovalo právě sem. K pointě všeho vyprávění, k sebrání posledních sil. K poslednímu vzdoru, jedné deštivé noci, tam v zadní uličce za Hyperionem. A právě to dělá z Angela legendární seriálový monument.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

"Děkuju, ta příšera mě chtěla zabít!" "A cos jako čekala, huso pitomá!"

Angela jsem právě dodívala a dávám středně lepší hodnocení. Důvodů je hned několik, ale zmíním jen ty nejvíce důležité: části s Jasmínou a detektivem Kate (které byly podle mého obrovsky otravné a dlouhé), ale hlavně odchod hlavní hrdinky, která dle mého názoru udělala v seriálu obrovský pokrok a je strašná škoda, že seriál opustila. K obrovským plusům pak naopak patří příchody jiných ženských postav (konkrétně Harmony a Illyrie, jejíž postava byla napsaná opravdu skvěle) a samozřejmě nemohu opomenout Spikea, který dal finální sérii šťávu a já si ji bez něho už ani nedokážu představit! :) Škoda je toho konce - jako ano, epické to opravdu bylo, ale tenhle seriál si podle mého zasloužil konečný vykřičník, ne tři tečky nebo dokonce otazník!

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

angel

Jednoznacne patri k mojim nejoblibenejsim serialum. Pocas skolskych rokov sem s nima travil vecerni dny. Buffy a Angel byli serialy na ktere sem se tesil denno denne na dalsi dil . I kdyz ted na upirske serialy moc nekoukam ale na tohle se juknu i ted. Buffy sem dokonce nedavno koukal.. pustil sem si maraton. a ted me ceka vzpominani na angela.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Angel

Seriál bol oveľa lepší než Buffy, a to od samého začiatku. Pretože bol tam, kam sa Premožiteľka musela dopracovať, musela dospieť ... Angel už dospelý bol, postavy boli už ďalej, neriešili sa teenagerské blbiny a dej každou ďalšou sériou gradoval.

Nezabudnuteľný, zábavný, proste klasika. Jediné čo ma naozaj naštvalo bol ten príliš otvorený koniec.

1séria ... 90%
2séria ... 100%
3séria ... 100%
4séria ... 90%
5séria ... 80%

Najobľúbenejšie postavy: Weasley, Cordelia, Angel, Fred/Ilyria, Spike, Lorne, Lindsey :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Buffyin stín

Mnoha lidem Angel v Buffy chyběl, ale netruchlili dlouho, Joss Whedon jim ho naservíroval v tomto seriálu. Angel se přesune do LA a může začít nová dějová linie.

Z Buffy se sem přenesly jak ty dobré věci (promyšlenost postav a jejich vývoj), tak i ty špatné (proti komu vlastně nakonec Angel bojuje?). Na začátku se z outsiderského sympatického upíra, který jen chce vnést trochu řádu do nočního života v LA, stane víceméně soukromé očko, které řeší problémy svých klientů. OK, proti tomu nic. Jako skvělý tah vypadá i boj proti Wolfram&Hart jakožto zosobnění, které kryje zlo po právní stránce. Tady byly chvíli karty jasně rozdány a věděli jsme, kdo proti komu jde.

Angel se tady s nimi mohl nádherné 3 série křesat do mrtě do té doby, než někdo padne. Ale bohužel. Zlo, proti kterému Angel začne bojovat, se rozprostře do nedefinovatelného tvaru a všechno tomu nasadí korunku, když se Angel aspol. stanou vedoucími pobočky W&H.

Říkal jsem si wow, tohle bude zajímavé. Bohužel nebylo, stala se z toho fraška, přišla jakási super apokalypsa, kterou ani pořádně nevíme, kdo ji vede a co je cílem daného vrcholného zla. Evidentně asi scénáristi nevěděli, jak z tohoto guláše ven a nutně tak Angel skončil otevřeně, absolutně nezajímavě a to je bohužel fakt, proč už Angela asi nikdy neuvidíme na televizních obrazovkách.

Vracejí se jen ty seriály, které mají epický konec, pořádnou zápletku a pořádné vyvrcholení. To Angel nemá. Kdybych já vyvrcholil do ženské jak Angel, tak bych nikdy nemohl být otcem. Končí to fakt impotentně.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ze Sunnydale do LA

Angel je daleko temnější jak Buffy a možná mě proto až moc neoslovil. Buffy zbožňuju a tak jsem se dostala k Angelovi. Ale nějak jsem se zasekla v 2. sérii. Možná je to tím, že už se to neodehrává na střední a příjde mi že je tam míň vtipných momentů, ale někdy těch 40 minut bylo až moc.
Ani přítomnost Cordy to nevylepšila.
Angel je pro mě takové malé zklamání.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I don't sing, dance and tan.

Od mala jsem milovala Buffy, ale musím říct, že teď už si nedokážu představit pustit si to znova. Ale Angela jsem viděla si před třemi roky a velmi se mi seriál líbil, ač teda tenhle žánr moc nemusím, tak to bylo fajn. Co mě teda hodně štvalo, byl způsob, jakým vyřešili těhotenství Charismy C. ta dějová linie byla děsně otravná.
Lorne byl fantastický. Většinou jsem asi všechny postavy měla ráda, Spike v poslední sérii byl úžasný.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Angel

K Angelovi jsem se dostal přes Buffy, kde mě velice naštvala ve druhé řadě jeho smrt a ve třetí řadě jeho odchod. Buffy od té doby nebyla to co dřív, bez Angela to prostě nebylo ono. ALE všechno zlé je pro něco dobré a to dobré je vytvoření nového seriálu Angel. 1. + 2. řada - Angela jako detektivní očko s démonem-jasnovidcem a kamarádkou Buffy Cordelií pomáhají lidem před zlými nadpřirozenými bytostmi a “zlou“ formou Wolfram & Hart? Pro mě skvělý nápad. Angel byl v BTVS po Buffy moje nejoblíbenější postava, takže velká radost pro tento spin-off. Doyle se mi moc nelíbil, ale nevadil mi. Super byla Cordelia, takový odkaz na Buffy :). 3. řada - Tady bych asi vyzvedl flashbacky s Darlou a příchod Fred, kterou jsem zezačátku moc nemusel (hlavně tu její “vystrašenost“), ale později jsem si ji zcela oblíbil (sice až ve 4. a 5. řadě ale oblíbil :). Největším mínusem pro mě byl příchod Connora. Jemu jsem na chuť opravdu nepřišel ani jako herci ani jako postavě, proto jsem rád jak se to na konci 4. série vyřeší. Nejkrásnější epizoda (3. řady a možná seriálu vůbec) je poslední epizoda 3x22 to byl pro mě největší zážitek v Angelovi, -*!SPOILER!*- to jak on klesal v rakvi ke dnu a Cordelia jako vyšší bytost stoupala vzhůru, bylo opravdu neuvěřitelné. 4. řada - Návrat Cordy, která se změní ve zlou Cordy a -*!SPOILER!*- porodí Jasmínu, Bestie, kvůli které budou muset povolat (pro mě výborně napsanou postavu) velmi velmi upřímného Angeluse, mihne se tu i Eliza Dusku jako Faith -*!SPOILER!*- (její boj s Angelem! *AWESOME*!). No a světový mír v podobě Jasmíny. Konečně se začala projevovat Fred, která přestala být tou chudinkou ze 3. řady. 5. řada - Angel a jeho parta se z hotelu dostala do sídla Wolfram & Hart. Škoda že už se tu nevyskytuje Cordy. Ve 2. třetině když se ale objeví Illyria, to jsem si myslel, že se tvůrci zbláznili (to je další největší zážitek :) -*!SPOILER!*- Byl jsem zásadně proti, aby se z Fred stala Illyria. Ale teď se mi Modřenka líbí víc :)
Rozhodně bych byl pro, aby se vysílali i další řady. Moc by mě zajímal osud hrdinů (a to hlavně jak by se to vyvinulo s Illyrií). Tento seriál je pro mě jedním z nejlepších, je to taková vylepšenější verze Buffy. Je tady až neuvěřitelný vývoj všech hlavních postav. Nejvíc asi u Wesleyho (z ušlápnutého “lovce“ démonů až na osamělého drsňáka) ale taky u Cordy a Fred. I když jsem tento seriál viděl celý a (skoro) všechny díly (5. sérii dokonce 2x :D) dívám se občas i teď. Tento seriál se do vás zakousne a už nepustí :)

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Buffy versus Angel

Myslím, že se tyhle dva seriály k sobě nedávají moc přirovnávat. Buffy je spíše z života střední školy, i když časem hlavní hrdinka dospívá. Angel je prostě už "dospělý" seriál. Jsou zde slabší i lepší série nebo díly, jak to bylo už u hodně jiných.
Mně přišlo zásadní a zábavné, že hlavním představitelem, sám Angel- je upír. Po Buffy, kde se jen s těmito bytostmi v zásadě bojovalo, to bylo zpestření. Líbil se mi vtip, originálnost. Konec se mi moc nelíbil, ale nikdo nečekával, že všichni budou šťastně žít až do smrti.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Angel

Kdysi, v dobách, kdy Angel běžel na Coolu, jsem viděl pár náhodných dílů, ze kterých jsem si pamatoval jen úžasnou znělku (stále parádní) a to, že mě ten seriál zas tolik nebavil. Před časem jsem se vrátil k Buffy a na Angela jsem se chtěl vykašlat. Jenomže mě to zajímalo a ve skutečnosti je moc dobře, že jsem si to rozmyslel. Protože ten seriál je vynikajicí. Prvních pár dílů je sice slabších, to je pravda, ale po odchodu Doyla a příchodu Wesleyho, jedné z nejlepších postav Buffy vůbec se to začalo neskutečně rozjíždět a zlepšovat a zlepšovalo se to celou dobu, až to vlastně skončilo v nejlepším. Angel je temnější a dospělejší než Buffy, ale je stejně rozmanitý, stejně zábavný i smutný, jako přemožitelka. Postavy jsou skutečně skvěle napsané a i když by se mohlo zdát, že jde jen o průměrný fantasy seriál, vůbec tomu tak není, naopak je jedním z nejlepších. Je tam sice pár otravných postav (Connor a vlastně i Doyle) a ve čtvrté sérii to na chvíli ztrácí dech, zato v páté sérii ho Angel nabere dvakrát tolik (he, he). A občasné hostovačky dalších sunnydaleských byly vždy skvělé a vždy samozřejmě udělaly ohromnou radost. Angel má jinak podobný vývoj jako Buffy - začátek seriálu slabší a pak čím dál lepší a lepší. Paráda. 85%. Fred, ach, Fred. Miliju ji.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Angel ♥

Spin-off k Buffy... No když scénáristi z Buffy nechali Angela umřít myslela jsem že se zbláznim :D Ještě že přišli s nápadem na seriál Angel :D Jak je vidět z mýho avatara, Angel je prostě nejlepší :)) Ale 4. a 5. série mě teda nebavila... A to co se tam stalo mě pěkně naštvalo... Pátou sérii vyvažuje aspoň Spike, kdežto čtvrtá je podle mě absolutní propadák :/ Ale první tři série jsou skvělý ;))

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Angel

1. a 2. sérii jsem viděla na Primě Cool a obě jsem nepřestala srovnávat se skvělou Buffy. Angel jako soukromé očko mi přišel jako dosti špatný nápad, i když postupně jsem si na to zvykla. Ze dvojice (seriálů) Buffy x Angel jednoznačně vítězí Buffy.

3. série (2001 - 2002)
Ale no tak, to neustálé omílání Angelovy minulosti už mě začíná nudit. Neustále jen Anglie 17. století a žádná pořádná akce v současnosti. Děj okolo těhotné Darly a návratu HOltze mě vůbec nedostal, stejně tak ani baby Connor. Náladu mi zvedly díly mimo hlavní dějovou linii, např. Cordeliiny narozeniny nebo balet. Po návratu Connora jako teeneagera můj zájem o seriál opět narostl, scénáristé tady dobře zapracovali a finále jsem si opravdu užila, ne tak ani povýšení Cordy jako spíš pohřbení Angela. Jen je mi líto Wesleyho, to odcizení od ostatních se mi nelíbí, snad se to v další sérii brzy zlepší.
Celkově: 75%

4. série (2002 - 2003)
Tuto sérii jsem si užila. Ze začátku se vše točilo kolem Connora, potom to přešlo na Bestii a nakonec Jasmine. Zejména poslední dvě třetiny (Bestie, Jasmine) byly úžasné, opravdu zábavné díly od začátku do konce. Zlá Cordy byla k sežrání, stejně jako pravdomluvný Angelus a zaslepený Angel uctívající Jasmine. Celou sérii opět provázely rvačky Angel týmu, na to už jsme si všichni za ty roky zvykli. Fred konečně dostala grády a přestala být tou pitomou chudinkou, na kterou všichni musí brát ohledy. Rozhodně jedna z lepších sérií.
Celkově: 80%

5. série (2003 - 2004)
Pravděpodobně jedna z nejlepších sérií, především co se týče poslední třetiny, kdy se do děje dostává Ilyria. Nové prostředí Wolfram & Heart je super, i když hotel v minulých sezónách taky nebyl k zahození. V této sérii byly krásné vsuvkové episody, především výroční s Cordy nebo roztomilá s Angelem a Spikem v Římě. Spike byl můj oblíbený už v Buffy, takže jeho příchod do Angela jsem přivítala a nesklamal, bavil mě celou dobu, možná trošku víc jako duch než jako zhmotněný upír, ale není si na co stěžovat. Závěrečná episoda byla skvělá, nechybělo spousta překvapení (zlatíčko Lorne :( a Wesley :( ), i když úplný konec seriálu se mi nelíbil, protože opravdu nemusím otevřené konce. A tenhle zůstal opravdu otevřený do kořán.
Celkově: 90%

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Splněné přání fanoušků - útěcha pro ně

I přes to , že tento seriálový spin-off má konec "otevřený dokořán" , musím dát 100%. Miluji ho za jeho akčnost , vtipnost , zvraty , flashbacky a graduálnost a to zejména postav . Postavy se s každou řadou neuvěřitelně mění a vyvíjí.
Když skončila třetí řada Buffy a Angel opustil Sunnydale, bylo to určitě pro mnohé z Angelových fanoušků otřesné. Tímto spin-offem si ovšem mohli oddechnout a sledovat svého oblíbeného hrdinu popřípadě herce v nových dobrodružstvích. Angel se dá také sledovat bez toho aniž by člověk předtím koukal na Buffy přemožitelku upírů, ze které tento spin-off vznikl. Což je určitě výhoda takže doporučuji nejen fanouškům Buffy , ale klidně všem. Proč ? Angel je temnější než Buffy , dospělejší a akčnější. Jak sám tvůrce Joss říká : "Je spíš víc pro chlapy". I když to mám chuť se někdy hádat. :) Ani v Angelovi , ale nechybí humor , sarkasmus , a výborné vtipné hlášky. Myslím si, že si v Angelovi každý najde něco . Detektivní prvky , napětí , akci , humor , lásku a tampoty denního i nočního života . Nechybí ani milostný trojúhelník. Známé tváře jakožto hrdinové z Buffy nás svým hostováním nebo i později účinkováním také neminou.
Koho jsem moc nemusela byli Connor a Nina. Eve mi naopak přišla jako pěkné zpestření. Co si nemohu vynachválit je znělka a povedené úvodní titulky.
Osobně jsem tomuto spin-off shlédla minulý rok a hned po prvním dílu mě to chytlo. A myslím, že pro Whedonovce by to měla dokonce být i taková povinnost. Je to seriál na který stejně jako u Buffy se nezapomíná a který nesttárne. Rozhodně má svůj půvab a jedinečnost a stojí za shlédnutí.Stojí to za to i s tím otevřeným koncem.♥

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Angel

Jak jsem buffy prakticky zhltnul, ale po první sérii angela mě to prostě nechce začít bavit, mi to přijde takové nijaké a občas docela zmatené. Třeba se to zlepší, jako kulisu k práci to určitě časem dokoukám.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Boží seroš

K Angelovi sem se dostala po té co skončila Buffy v minulém roce a moc jsem se nekoukala protože některé díly dávali když sem byla ve škole propásla jsem celkem 2 série celou polovinu 5 takže jsem neviděla od 5/1 až 5/11 a to byli super díly tak jsem ze koukala na kinotipu a skouka sem to ale nejdřív sem dokoukávala buffy konec mě dostal a já myslela že v Amgelovi se nic takového nestana tak jsem se koukla na 5 sérii a v prvním díle na konci mě to dostalo asi jěště víc fak super seriál buffy,dawn,spike,willow,xender,lorne,gunn,fred ty mě neomrzej nikdy

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Srdcovka

Angel, stejně jako Buffy, je pro mě srdcovka. Takže nebudu uplně objektivní. Herecké obsazení je dobře vybrané, scénář je Wheedonovská labuž plná hlášek a dobrého střídání vážných a vtipných dialogů. Zápletky jsou také zajímavé, na scénu přivádí postavy, kterým se v Buffy nedostalo tolik místa. Plus jako bonus flashbacky s upírskou čtyřkou. Osobně mě mrzí, že se v Buffyverse nedostává tolik místa pro Drusilu, ale možná by to bylo až moc vážné téma.
Poslední série trochu vybočuje ostatním a někdy mě to přišlo divné, ale je tam Spike!! A neukončený závěr je ten typ, co vás zároveň baví i štve :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Angelus

Poprvé jsme seriál viděla náhodou, protože Buffy se mi nějak zvlášť nelíbila, ale zaujalo mě to a od té doby se snažím stihnout každý díl. Zaujalo mě především to, že hlavní hrdina je defacto mrtví a tudíž je menší pravděpodobnost, že by ho odstranily. Je to plné tajemna, napětí i akce a především i vtipné. Zatím se mi nejvíce líbila třetí řada a pak díly, kde je i Spike, který je velmi sarkastický, což se mi líbí.
Seriál hodně změnil můj názor na upíry. Dřív to pro mě byly jen nemrtvé krvelačné potvory.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Není nutné vidět

Lepší než Buffy na 100% není. Mohla by tam být větší návaznost a provázanost. Absolutně nespokojená s koncem seriálu. Někdy až přehnané do extrému. Vše kompenzuje okouzlující Angel a jeho snaha bránit zlu.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Angel

Můj 2. milovaný seriál.Podle mého nic přehnanýho uslintanýho ,řekla bych že občas i sranda.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Buffy je lepší

První tři série - krása. Klasický normální bezchybný spin-off. Třetí řada je teda excelentní. Ale ta čtvrtá série? To jsem tak nějak vůbec nepochopila. Co mi to provedou s Cordelií?!, no kde to jsme. :) Pátá je taky supr, už jen díky Spikovi. A Angel? První až druhou sérii se jen smutně kouká, skoro nepromluví, a člověk skoro neví jakej je. Od třetí už je konečně polidštěný, normálně se baví, má i city a už jsem se nemusela zaměřovat jen na jeho kolegy.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Angel

Snad je to tím, že jsem nikdy neměla ráda spin-offy, snad tím, že jsem Angela poprvé viděla nějakých 8 let po sledování Buffy, takže už to pro mě nebylo dostatečně atraktivní. Nevím, ale nezaujal mě víc než na 60%.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Spin - off BTVS

Já první sledovala Buffy a až poté se vrhla na Angela. A jeho postavu jsem měla ráda už z Buffy, ale přece jenom v Angelovi je o něco větší realista a jeho postava celkově se mi líbí víc. I tenhle seriál mě baví o něco víc než Buffy, je víc vtipný, temný a svérázný. :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Angel

Angel je jeden z mých oblíbených seriálů! Jako spin-off seriálu Buffy, přemožitelka upírů jsem se na něj samozřejmě kouknout musel :) Nejradši mám Cordelii

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Angel

Podle mě je o něco lepší Buffy,ale vyjde to na stejno..Ale po odchodu Angela z Buffy není to co bývalo.A seriál Angel by se mi víc líbil zase z Buffy myslim ,že seriál byl lepší když pracovali společně.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Upíři

Tento seriál se mi rozhodně líbí víc než buffy. Nejradši mám ty zápletky které se během jednoho dílu vyřeší ty na pokračování moc nemusím nejlepší díly byly ty z 1. série a té se Spikem

90 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Není to špatné

Angel se mi dost líbil, ale když umřel Doyle něco tomu začalo chybět. Lorne (Lorne a Doyle jsou mé nej. Postavy) to prázdné místo zaplnil, jenže s příchodem Connera to začalo být moc přeplácané a ve 4. Sérii už vařili z vody.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé