plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 1×06 – Rozum a cit (Sense and Sensitivity)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Za Angelem přijde policistka z oddělení vražd Kate Lockleyová s žádostí o pomoc. Kate se snaží již dlouho zatknout mafiánského šéfa, zvaného Prcek Tony, který si vraždí jak se mu zamane a nyní má dostatek důkazů k jeho uvěznění, ale nemůže ho nikde najít.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Angel se dá hned do práce a po pár hodinách zavolá Kate, aby si Tonyho vyzvedla v přístavu, kde Tony čeká na loď na níž chce utéci z města. Angel mu v nalodění zabrání a Kate Tonyho zatkne. Kate je sarkastická a drsná policistka, ale bylo nařízeno, aby se společně s ostatními kolegy zúčastnila kurzu sebeovládání. Hned po absolvování prvního sezení, se všichni zúčastnění, začínají projevovat nezvykle citlivě. Kate požádala Angela o doprovod na rozlučkový večírek, kde má promluvit, jelikož se jedná o večírek jejího otce, který odchází od policie do důchodu. Kate by normálně hovořila o otcově práci, ale je změněná kurzem a tak začne otci vyčítat to, že jí nedával dostatek lásky. Ti policisté, kteří se také zúčastnili kurzu, se téměř rozpláčí a ostatní se naštvou tak, že začne rvačka. Angel odvedl Kate do kanceláře, kde jí nechává s Doylem a Cordelií a jde za učitelem sebeovládání, jelikož je mu jasné, že se jedná o nějakou magii.

Angel jde od učitele na policejní stanici, kde se setká s Cordelií a Doylem, kterým utekla Kate a oni jí sem sledovali. Angel je najednou plný lásky a neuznává násilí. Jeden z policistů pustil zločince, jelikož mu jich bylo líto a Prcek Tony se s ostatními zločinci ozbrojil, aby zabil Kate. Naštěstí Doyle, Cordelia a Angel přijdou včas a zabití Kate zabrání. Pud sebezáchovy funguje lépe než vymývání mozků a Angel s Kate, se uchýlí i k násilí. Prcek Tony je opět zavřen a druhý den jsou všichni policisté zase normální.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Kate právě dopadla padoucha Tonyho Papazziana.)
Tony: Kdybych věděl, jak moc po mně toužíš, nechal bych se chytit o něco dřív.
Kate: Kdybych věděla, že potřebujete zhubnout, nechala bych vás utíkat dýl.
terapeut: Dovol si otevřít se. Jací byli tvoji rodiče?
Angel: (změní tvář na upíří) Rodiče byli výborní. Chutnali trochu jako kuře.
Cordelie: Neustále mě víc a víc udivuje ten tvůj neomylnej instinkt, pokud jde o starý dobrý zlo, přitom tě ani nenapadne mi pochválit moje nový boty.
Angel: Podívej, Cordelie, holčičí boty, to jsou pro chlapa...
(Přeruší je Doyle, který vejde dovnitř.)
Doyle: Hezký boty, koupila sis nový?
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Cordelia Chase
Allen Francis Doyle
Vedlejší postavy
Detective Kate Lockley
Little Tony Papazian
Trevor Lockley
Allen Lloyd
Lee Mercer
Johnny Red
Lieutenant
Officer Drummond
Officer Williams
Uniform Cop #3
Accident Onlooker
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRozum a cit
Původní názevSense and Sensitivity
Rok natočení1999
Premiéra9. listopadu 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody