plakát seriálu

Arabela

(Arabela)

Epizoda 1×01 – Jak pan Majer našel zvoneček
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Karel Majer najde kouzelný zvoneček. Dostane se do pohádkové světa a začnou se dít neuvěřitelné věci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karel Majer, který působí v televizi, filmu, dabingu i divadle, je velmi zaneprázdněný. Stále ovšem dostává jen malé role a není moc úspěšný. Má dva sny, Petra, který studuje na vysoké škole a malého Honzíka.
Pan Majer při natáčení jako komparsista najde v zemi zahrabaný zvoneček. Hned na něj zazvoní a najedou se vedle něj objeví vysoký muž v cylindru a hnědém plášti a chce mu splnit přání. Celý štáb je samozřejmě rozčílen, že se zničilo natáčení a řvou na čaroděje ať okamžitě zmizí. Ten tak učiní až poté, co mu to nařídí pan Majer.
Díky kamarádovi Grossovi se dostane do televize jako vypravěč pohádek. Jdou to oslavit do restaurace a pan Majer zazvoní zvonečkem na nahluchlého vrchního – místo něho ovšem dva koňaky přinese opět čaroděj.
Když jede domů autem, učí se text pohádky, kterou bude vyprávět – o pyšné princezně Xénii a její sestře Arabele, do které se zamiloval čaroděj Rumburak. Večer, když konečně vypráví pohádku, pomocník Gross splete obrázky v televizi a místo pohádky o princeznách vidí v televizi děti pohádku o třech kůzlátkách.
Pan Majer vezme Honzíka i sousedovic Mařenku do lunaparku. Chce jim vystřelit medvěda, ale špatně střílí a ještě se zadluží. Večer když jde s manželkou spát, vypráví příběh o čarodějovi a opět zazvoní na zvoneček. Čaroděj se objeví a pan Majer si přeje naučit střílet. Čaroděj přes něj přehodí plášť a oba zmizí.
Objeví se na mýtině a pan Majer míří na medvěda. Najednou vedle sebe uvidí trpaslíky a Shěhurku a pochopí, že je v pohádce. Pochlubí se, že vypráví pohádky v televizi. Čaroděj se představí jako Rumburak – čaroděj II. kategorie. Pan Majer hned vypráví jak o něm dneska vykládal pohádku a Rumburak se naopak zajímá, co je to televize.
Paní Majerová má strach o manžela, a tak běží za Petrem a vypráví mu, co se stalo. Ten ovšem matce nevěří a pošle ji v klidu spát. Pan Majer mezitím vysvětluje Rumburakovi vše o televizi a ten je naprosto unešen.
Rumburak tedy pokračuje ve výuce střílení a přemluví pana Majera, aby vystřelil na vlka. Postřelí ho, ale vlk umí mluvit a tak říká jak skuhrá. Najednou okolo projíždí princezna Arabela a rozhněvá se na Rumburaka, co to provedl. Rumburak raději přenese pana Majera opět do světa lidí. Pan Majer jde za zvěrolékařem, vypráví mu svůj příběh a chce pomoci. Ten ovšem oba vyhodí. Opět se vrátí do pohádkové říše – trpaslíci už ovšem vlka zakopali. Rumburak vynadá panu Majerovi a sebere mu zvoneček.
Ráno se probudí pan Majer a věří, že se mu vše jenom zdálo. Najednou uvidí svou pušku, která vystřelí a sestřelí budík. Celá rodina se seběhne a pan Majer zjistí, že to nebyl sen. Všechno odvypráví, ale nikdo mu nevěří a myslí si, že je blázen.

Hlavní postavy
princezna Arabela
Honzík Majer
Mařenka Hermannová
Věra Majerová
Vedlejší postavy
paní Hermannová
Arnošt Hermann
František Gross
režisér Novák
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJak pan Majer našel zvoneček
Původní názevJak pan Majer našel zvoneček
Rok natočení1979
Česká premiéra25. prosince 1980
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Autoři profilu epizody