Arrow

Arrow (Arrow) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Fundamentals

Oliver musí jako starosta čelit následkům svého rozhodnutí. Poté, co ztratí před Williamem nervy, má pocit, že se mu hroutí i ty poslední kousky života.

Oliver je na policejní stanici a bojuje s několika policisty, vyslýchá je, kde je Diaz. Jeden z mužů ho nasměruje směrem do místnosti, kde stojí Diaz, obklopený spoustou dalších policistů.

O deset hodin dříve:

Oliver a Felicity se dívají na zprávy, kde řeší možné trestné řízení proti Oliverovi za to, že vyhodil kapitánku policie a prokurátora. John přijde do Doupěte, Felicity ho tam nalákala pod záminkou, že potřebuje upgradovat čip v jeho ruce, ve skutečnosti ale chce, aby se s Oliverem usmířili. Ti dva spolu i nadále nechtějí mluvit.

Oliver a Lance se setkají s radním Kullensem ohledně případného Oliverova obžalování. Kullens Olivera varuje, že slyšení bude odpoledne a že Oliver musí ukázat konkrétní důkazy proti prokurátorovi a kapitánce, jinak bude obžalován. Oliver jde domů, protože potřebuje Williama vzít na školní veletrh vědy. Chce po Felicity, aby mu našla nějaké důkazy, začnou se dohadovat, Felicity říká, že jediné důkazy, které získají, Olivera spojí s Green Arrowem. Oliver se rozčílí a v záchvatu vzteku omylem rozbije Williamův projekt do školy. Felicity mu řekne, ať odejde.

Oliver jde do Doupěte, kam později přijde i Felicity, aby mu řekla, že si od sebe potřebují odpočinout. Později přijde Lance a Oliver s ním mluví, řekne mu, že je jediný, kdo ho ještě neopustil. Když Lance odejde, Oliver zaslechne zvuky z výtahu, jde se tam podívat a najde tam Adriana Chase. Začnou spolu bojovat, Oliver ho zabije a když se otočí po jeho těle, nenajde ho. Adrian opět naživu stojí o kus dál. Oliver má halucinace.

Oliver provede test svojí krve a zjistí, že má v těle stopy po Vertigu. Ihned ho napadne, že ho nějakým způsobem otrávil radní Kullens. Volá Lancovi, který mu řekne, že už jde pozdě na slyšení. Oliver nasedne do výtahu a vyjede v obývacím pokoji starého Queenova sídla, potká se tam s mladší verzí Laurel. Poté vidí Laurel v nemocnici. Pak vidí Reného a nakonec mrtvou Raisu. Probudí se na zemi v Doupěti, poté se zvedne a jde na slyšení.

Lance ho odtáhne stranou a začnou spolu debatovat, zda použít důkazy, které pro něj získala Felicity a které by ho případně označily jako Green Arrowa. Lance mu připomene, že je to jejich jediná karta, kterou můžou hrát. Nakonec pro něj chce získat čas, aby dostal Vertigo ze svého systému a pošle Olivera pryč. Ten jde zpátky do Doupěte, kde se mu opět zjeví Adrian, řekne mu, že jediný způsob, jak Diaze zastavit, je zastavit ho vlastnoručně a že je Diaz každý večer na policejní stanici v tu a tu hodinu.

Oliver se oblékne a vyrazí na policejní stanici. Felicity se na mobilu rozpípá alarm, který ji informuje, že je Oliver na pohybu. Volá s Lancem, který jí řekne o Vertigu v Oliverově těle, Lance se ho snaží zastavit, ale Oliver ho knockoutuje. Felicity běží na policejní stanici, kde chytí Olivera, než vejde do místnosti, kde je Diaz a snaží se ho přesvědčit, že je skutečná, že mu neřekla, že chce prostor a aby tam Oliver nechodil. Oliver si uvědomí, že je skutečná a uteče z policejní stanice i s Felicity.

Zpátky v Doupěti pak Oliver Felicity řekne, že pokud má být znovu Green Arrow, musí se vrátit ke kořenům a dělat to bez Týmu. V televizi mezitím běží reportáž o tom, že byl Oliver odvolán z funkce a novým starostou se tak stává Lance, který doteď působil jako zástupce.

Oliver si jde promluvit s Williamem a omluví se mu za ten rozbitý projekt, snaží se mu vysvětlit, že byl omylem zdrogovaný, William to chápe, Felicity už mu to vysvětlila.

Laurel jde za Diazem, aby se ho zeptala, proč Olivera prostě nezastřelil. Ten jí řekne, že ho chce odstranit kousek po kousku.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Fundamentals (neoficiální název)
 • Fundamentals
 • 6. série, 18. epizoda
 • 12. dubna 2018
 • 2018
 • 42 minut
 • 1 060 000 diváků (0,40 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt6493690/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy