Arrow

Arrow (Arrow) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Lian Yu

Oliver a jeho "nový" Tým stopují Chase po ostrově. Část rukojmí se mu podaří zachránit a ty pak pošle směrem k Chasovu letadlu, aby ho spravili. Zatímco Oliver a jeho společníci pokračují dál po ostrově a hledají další rukojmí, Felicity přijde na to, co Chase plánuje.

Oliver získá pomoc od Slada, mirakuru se už z jeho systému vstřebalo. Navíc z vězení ARGUSu odchází s dalším pomocníkem - Diggerem, neboli Bumerangem. Vrátí se na pláž za Nyssou a Malcolmem, kteří nejsou nadšení z dalších společníků. Než ale stihnou postoupit někam dál, na jejich letadlo spadne bomba, takže zničí jejich cestu pryč z ostrova.

Oliver a jeho společníci jdou do lesa, kde narazí na Felicity, Curtise, Samanthu a Theu. Všichni čtyři jsou zavření v klecích. Když se je Oliver pokusí vysvobodit, ukáže se, že je to past. Talia a Evelyn vyskočí zezadu a Bumerang vytáhne pistoli, kterou dostal již dříve od Chase. Vyzve Slada, aby se přidal na stranu, která vyhraje, ale on odmítne. Talia pak použije kouřovou bombu, uteče spolu s Bumerangem a Evelyn tam nechá. Oliver pomůže ostatním ven z klecí, zatímco Evelyn do jedné zavře.

Oliver chce, aby Felicity, Thea, Curtis, Samantha a Malcolm šli k letadlu, kterým přiletěl Chase, a pokusili se ho spravit, aby mohli odletět.

Black Siren odvede Johna a Quentina do chrámu, kde už je spoutaná Dinah a René. Dinah nemůže použít svoje síly, protože je v místnosti rušička, která jí to znemožňuje.
Zatímco Nyssa stopuje svoji sestru, Felicity a ostatní jdou džunglí k letadlu. Thea si přitom stoupne na minu, kterou aktivuje. Malcolm chce vzít její místo, ale Thea mu to nechce dovolit, Malcolm ji tedy odstrčí stranou. Thea se mu snaží říct, že jí nemusí nic dokazovat. Než stihnou něco vymyslet, tak se z lesa vyřítí Bumerang, ostatní utečou a nechají tam Malcolma, který je nechá přijít blíž a pak odpálí minu, na které stojí.

Nyssa, Oliver a Slade se dostanou do chrámu, kde se rozdělí. Nyssa jde sama a Oliver zůstane se Sladem, který ho praští po hlavě a předá Black Siren. Ta Olivera přiváže k ostatním. Oliver ale vyndá z kapsy Curtisův vynález pro Dinah, která si ho nasadí a všechny osvobodí.
Nyssa bojuje se svojí sestrou, ukáže se tam Slade, aby jí pomohl. Očividně byl domluvený s Oliverem, že bude svoji zradu jen předstírat.

Oliver se střetne s Chasem a začnou spolu bojovat. Mezitím Felicity zjistí, že celý ostrov je zaminovaný a že jsou všechny bomby propojené s Chasem, pokud umře, tak ostrov vybouchne.
Chase se snaží Olivera vyprovokovat, aby ho zabil tím, že mu řekne, že je William mrtvý. Oliver tomu ale nevěří.
Chase pomocí kouřové bomby unikne, ale Oliver ho pronásleduje až na malou loďku, na které se Chase snaží uniknout. Má tam u sebe Williama.

Felicity a ostatní zjistí, že s letadlem nikam neodletí, protože ho Chase sabotoval. Oliver tak řekne Sladovi, ať je odvede přes ostrov k lodi ARGUSu.
Chase dá Oliverovi na výběr, buď zabije jeho a všechny na ostrově, nebo Chase zabije Williama a všichni na ostrově přežijí. Oliver střelí Chase do nohy a chytí Williama.

Chase Oliverovi řekne, že je dobře, že mají jeden druhého, protože jim bude jinak smutno. Střelí se do hlavy a zatímco zemře, tak Lian Yu vybuchne.

Flashbacky

Když Kovar zjistí, že Oliver utekl, tak pošle svoje lidi, aby ho našli. Oliver se s Kovarem později střetne a ten chce Olivera zdržet na tak dlouho, aby nestihl svoji loď. Oliver ho ale přepere a zabije, pak na sebe obleče paruku, vousy a běží zapálit oheň.
Loď ho zachrání a on z paluby volá svojí matce, že je naživu a jede domů.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Lian Yu (neoficiální název)
 • Lian Yu
 • 5. série, 23. epizoda (celkově 115. díl)
 • 24. května 2017
 • 2017
 • 42 minut
 • 1 720 000 diváků (0,60 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt5584166/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy