plakát seriálu

Arrow

(Arrow)

Epizoda 1×04 – Nevinný člověk (An Innocent Man)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Oliver stále nepřišel na to, jak si Laurel udobřit, avšak pozdně noční bratro-sesterské sbližování s Theou mu dá potřebnou inspiraci. Při sledování podezřelého případu vraždy si uvědomí, že nevinný muž, Peter Declan, byl uvězněn jedním z chlápků na seznamu jeho otce. Jako Arrow poprosí Laurel o pomoc s dokázáním Declanovi nevinny. Walter požádá svou zaměstnankyni, aby prověřila kapitálový únik v Queen Consolidated, který Moira provedla bez jeho vědomí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Oliver neúspěšně nabídne Johnovi, aby se k němu přidal. Laurel se ujistí, že se Oliverovi během střelby nic nestalo a vynadá mu za nezavolání svým blízkým, že je v pořádku. Thea mu radí, aby to s Laurel nevzdával a byl svým novým já. Moira kvůli Johnově výpovědi najme Oliverovi Roba Scotta. Ze zpráv se Oliver dozví, že Peter Declan bude popraven za vraždu své manželky Camille, jejíž zaměstnavatel Jason Brodeur je na otcově seznamu. Existuje šance, že má Brodeur prsty v její vraždě. Laurel přistoupí na Arrowovu žádost a zajde za Peterem. Podle něj Camille odhalila, že Brodeurova firma vypouštěla do Glades toxický odpad. Oliver prozradí Johnovi při ukazování otcova deníku, že otce pohřbil, poté co se zastřelil. Moira řekne Walterovi, že $2.6 milionu, které unikly z Queen Consolidated, před 3 lety investovala do podniku jednoho známého. Walter požádá Felicity, aby investici prověřila. Laurel poví Arrowovi, že Camille o vypouštění odpadu řekla nadřízenému Mattu Istookovi, který tvrdí, že ji ten den neviděl. Matt přivázaný ke kolejím za zvuku blížícího se vlaku Arrowovi vyzradí, že složka důkazy nasbíranými Camille leží na jeho stole. Arrow složku doručí Laurel, která si uvědomuje, že ve Starling City je příliš mnoho sobecký, sebestředných lidí; potřebují někoho, komu záleží i na ostatních - někoho jako je Arrow. Thea si ihned všimne Oliverova úsměvu. Dal na její radu s Laurel a pomáhá to. Laurel řekne Arrowovi, že soudkyně zamítla pozdržení popravy, Petera by zachránilo jen Brodeurovo přiznání. Felicity zjistí, že Moira použila peníze na zřízení offshore společnosti Tempest, o níž jediný záznam pochází z 2009, kdy zakoupila skladiště ve městě. Walter v skladišti objeví vrak lodi. Arrow se od Brodeura krutým způsobem dozví, že Peterovi poprava se „uspíší“; k Laurel a Peterovi se dostane, když vězni vylézají z cel, jak naplánovali Brodeurovi společníci. Na útěku ho jeden z vězňů odhodí a začne Laurel škrtit. Laurel Arrowa zastaví, aby vězně neubil k smrti. Quentin později řekne Laurel, že Brodeurův bodyguard se přiznal k vraždě Camille. Oliver vzpomíná, jak mu na ostrově domorodec, který ho zachránil, lámanou angličtinou pověděl, že pták není poslední, co zabije, aby tu přežil. Brodeur je díky Camilleiným důkazům zatčen. Moira se opět sejde s chlápkem v limuzíně, který jí řekne, že se „moderní Robin Hood“ zaměřuje na lidi ze seznamu. John se rozhodne pomoci Oliverovi. Quentin zatkne Olivera; na záznamu ze střílení v burzovní budově si všiml, jak Oliver vyndává z koše oblečení Arrowa.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Sparkly (Young Magic)

Laurel dostává informace o Jasonovi od Olivera.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Oliver se usmívá.)
Thea: Co máš s obličejem?
Oliver: Co tím myslíš?
Thea: Něco je s ním vážně v nepořádku, něco se tvou pusou. Zdá se, že se usmívá.
Oliver: Řekněme, Robe, že chci jet do města. Mohl bys mi připravit auto?
Rob Scott: Bez urážky, pane Queene, ale s vaším zvykem zmizet jsem již obeznámen. Pokud se nic nezměnilo, raději bych vás nepouštěl z očí.
Oliver: Jsme 32 kilometrů od města. Pokud mě neodvezeš, jak se tam mám dostat? (V dalším záběru mu Oliver ujíždí na motorce.)
Moira: Máme návštěvu. Náhradu za pana Digglea.
Oliver: Náhradu?
Moira: Ano. Dnes ráno nám předal svou výpověď.
Oliver: Říkal proč?
Moira: Říkal, že se mu nelíbí, jak trávíš své večery, konkrétně to, že vždy začínají tím, že mu utečeš.
Hlavní postavy
Oliver Queen / Green Arrow
John Diggle / Spartan
Laurel Lance / Black Canary
Moira Queen
Thea Queen / Speedy
Malcolm Merlyn
Felicity Smoak / Overwatch
Quentin Lance
Hostující hvězdy
Joanna De La Vega
Lucas Hilton
Carly Diggle
Vedlejší postavy
Matt Istook
Peter Declan
technik na místě činu
Jason Brodeur
reportérka televizních zpráv
Yao Fei
mladý strážce
Walter Steele
Jared Swanstrom
soudkyně Mossová
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNevinný člověk
Původní názevAn Innocent Man
Rok natočení2012
Premiéra31. října 2012
Česká premiéra2. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 050 000 diváků
Autoři profilu epizody