plakát seriálu

Arrow

(Arrow)

Epizoda 1×05 – Šrámy (Damaged)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Poté, co je zatčen detektivem Quentinem, se Oliver hodlá nechat právně zastupovat pouze od Laurel. Oliver dokonce Quentinovi nabídne, že před ním podstoupí test na detektoru lži, avšak vše se zkomplikuje, když mu jsou položeny nepříjemné otázky. Ty vyvolají záblesky z minulosti, vzpomínky na Oliverovi první jizvy, pozornosti od Deathstrokea.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Oliver vzpomíná, jak ho domorodec Yao Fei učil lukostřelbu. Pak ho uneslo komando Edwarda Fyerse, který mu ukázal Yaovu fotku a ptal se, zda ho nezná. Oliver zalhal a Edward nechal Deathstrokea, aby ho mučil a řezal do něho – Oliver přítele neprozradil. Yao po urputném, vítězném boji s Deathstrokem Olivera vysvobodí. Uloží ho do jeskyně, kterou zatarasí kameny.

Oliver na aukci Unidacu slyšel střelbu a běžel na schodiště, kde viděl tašku, o níž si myslel, že by mohla patřit střelci. Vevnitř uviděl kapuci. Výslech přeruší příchod Moiry a Waltera. Oliver za svého právního zástupce žádá Laurel, zná ho jako nikdo jiný, ví, že nemůže být tím mstitelem. Laurel zprvu odmítne, ale nakonec Oliverovi vybojuje domácí vězení. Oliver prozradí Johnovi, že zatčení bylo součástí plánu; věděl, že bude nápadné, když se po jeho návratu objeví bdělý strážce. Potřebuje, aby sledoval německého překupníka se zbraněmi Leo Muellera, který ve Starling City hodlá prodat ukradené armádní zbraně pouličním gangům. Walter požádá šéfa ochranky Queen Consolidated, Josiaha, aby převezl trosky Robertovy ztroskotané jachty, Queen’s Gambit. Kate Spencer, žalobkyně v Oliverově případě, navrhuje omilostnění z důvodu nepříčetnosti podmíněné pobytem v psychiatrickém zařízení. Oliver svou příčetnost prokáže detektorem lži, avšak nejedná se o přípustný důkaz. Půjde na něj kvůli Quentinovi, dokáže, že je nevinný a příčetný. I před Laurel vypoví, že byl na ostrově mučen. Později dorazí na svou párty a pokračuje v plánu – John jako Arrow zastaví Muellerovu předávku zbraní. Walter zjistí, že Josiah zemřel při autonehodě. Laurel poprosí Olivera, aby jí ukázal jizvy. Vášnivě se políbí a Laurel rychle odejde. Walter řekne Moiře, že objevil Queen’s Gambit. Moira ho varuje, aby do toho nešťoural, jinak naštve velmi vlivné lidi. Do Oliverova pokoje v přestrojení za číšníka vstoupí zabiják, kterého během rvačky zastřelí Quentin. Na základě svědků, kteří viděli muže s kapucí na druhé straně města, jsou obvinění proti Oliverovi stažena. Moira se sejde s tajemným mužem; ví, že zjistil, že Queen’s Gambit zachránila, stejně jako ona ví, že nechal zabít Josiaha a pokusil se o zabití jejího syna. Byla dobrým vojákem, ale pokud se něco stane členu její rodiny, spálí celý jeho svět na popel. Laurel donese Oliverovi výsledky z detektoru. Quentin se ho zeptal, jestli byl v Iron Heights, kde ji Arrow zachránil. Odpověděl ne, asi zapomněl, že tam spolu byli v 8. třídě na výletě. Jestli lhal u jedné odpovědi, mohl lhát i u dalších. Mezi nimi už se nesmí nic stát. Walter odjede na obchodní cestu.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

XOXO (Jeremy Thurber)

Hraje ve chvíli, kdy Diggle volá Oliverovi.

You're Gonna Love This (3OH!3)

Když Oliver hovoří ke svým hostům.

Professional Griefers (Deadmau5 ft. Gerard Way)

Hello (Chad Future, Jeremy Thurber)

Oliver mluví s Laurel.
Hlavní postavy
Oliver Queen / Green Arrow
John Diggle / Spartan
Laurel Lance / Black Canary
Quentin Lance
Moira Queen
Thea Queen / Speedy
Tommy Merlyn
Malcolm Merlyn
Hostující hvězdy
Billy Wintergreen
Kate Spencer
Vedlejší postavy
Walter Steele
sexy dívka
Josiah Hudson
kurátor
soudkyně Mossová
policejní důstojník
vůdce gangu
šofér
soudní úředník
Leo Mueller
Edward Fyers
Yao Fei
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠrámy
Původní názevDamaged
Rok natočení2012
Premiéra6. listopadu 2012
Česká premiéra3. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 750 000 diváků
Autoři profilu epizody