plakát seriálu

Babylon 5

(Babylon 5)

Názory uživatelů

PATŘÍ K ZÁKLADŮM SCI-FI

Televizních seriálů tohoto typu není v oblasti Sci-Fi mnoho - technicistický kolorit není tím nejpodstatnějším, ale jde zejména o střety zájmů různých kultur a civilisací, pro které se stal působištěm obrovský uměle vytvořený komplex - Babylon 5. Seriál tvoří poměrně provázaný celek (nejen jeho díly navzájem, ale i se všemi filmy a spin-offem). Celkem je tvořený:

Babylon 5 - 5 řad seriálu
Crusade - 1 řada spin-off
6 filmů: Gathering, In The Beginning, Thirdspace, River of Souls, A Call to Arms a The Legend of the Rangers
a sedmý - mimořádný - The Lost Tales - Voices in the Dark

K filmu, který označuji za mimořádný, si dovolím několik poznámek - jde o Babylon 5: The Lost Tales - Voices in the Dark: Jde o film, natočený po dlouhých letech, zjevně jako vstřícný krok vůči fanouškům (proto jej označuji za mimořádný) - bohužel o něm neví moc lidí, a proto následující poznámka: Cítím vděk za natočení pilotu další řady B5 (doufejme). Slepení de facto dvou dílů do jednoho celku se ale až tak nepovedlo, daleko více by slušelo vynechání první episody ze dvou spojených, ale - jak jsem poznamenal - jsem vděčný za neočekávané pokračování. Urputná víra Američanů v křesťanského boha a mýty s ním spojené, které se promítly jako tema prvního příběhu, to je něco, co do B5 nepatří. Filmů o exorcismu, existenci a příchodu ďábla & spol již bylo přespříliš, zatažení tohoto tematu do Babylonu považuji za přinejmenším nevhodné - je to projev neúcty k Sci-Fi a zejména k Babylonu 5.

Podívejte se na příspěvek do diskuse, v jakém pořadí sledovat.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Mělo být ukončeno čtvrtou sérií

Pokud by seriál skončil pro mne grandiózním finálem ve čtvrté sérii, asi bych dnes dal 100%.
Následné hokusy a pokusy, ať už s další sérií, filmy, mini-sériemi nebo mini-filmy, ať už byly seriálu jakoukoli poctou, dle mého celkovému kultu jen uškodily. Straczynski se imho musí hlídat a né, že né - jak dostane až moc volnou ruku, jde to nakonec do kopru

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Klenot mezi SF seriály

Žádné technobláboly jako ve Star Treku, promakaný příběh rozplánovaný na několik sezón dopředu (což se tak často nevidí), zajímaví mimozemšťané, zajímavé postavy které procházejí skutečným vývojem, na svou dobu výborné triky, moc se tu nestřílí, a když už ano, tak to opravdu stojí za to (žádné štíty jako v ST, takže když už se začne střílet, je to masakr). A Země tady rozhodně nepatří zrovna k těm hodným. První čtyři sezóny jsou vynikající. První sezóna sice není oslňující, ale je nezbytným úvodem k věcem příštím (rozhodně se vyplatí se prokousat do druhé a třetí). Pátá sezóna už je slabší. Původně byl sice seriál rozplánován na 5 sezón, ale byl předčasně ukončen ve čtvrté (na druhé půlce čtvrté sezóny je znát, že spěchali s uzavřením příběhu), a s pátou sezónou přešel na jinou stanici (TNT). Poslední sezóna sice není špatná, ale už to není tak promakané a dech beroucí jako sezóny 2-4.

K seriálu je i 6 celovečerních filmů a spin-off seriál Crusade.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejlepší sci-fi?

Pro mě je Babylon 5 jedno z nelepších sci-fi na jaké člověk může narazit. První a poslední sezóna jsou sice slabší a některé díly se můžou zdát jako vyplňovačky, ale celkový příběh, který je dokonale promyšlen, je brilantní. Během třetí a čtvrté řady jsem snad napětím ani nedýchala.
Postavy jsou dobře napsané, člověk chápe jejich motivaci a musí je mít rád, i když zrovna dělají něco špatného.
Zaležitost, ke které se nejspíš budu vracet až do smrti.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zajimave

Nemuzu o tomhle sci fi pokusu rici nic spatneho ma to vyborny pribeh a postavy a v celkovem meritku je to asi i realistictejsi nez Star Trek. Nicmene Star Trek je pro me serialem lepsim. Kazdopadne velice kvaslitni podivana.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Asi tak ...

Viděla sem jak seriál , tak související filmy.
Sci-fi , mám vcelku ráda , a určitě se musí říct že tohle se nesmí srovnávat se Star Trekem.

Babylon 5 byl myslím první sci-fi se kterým sem se stkala.

Rozhodně si svoje místo dokázal udržet hodně dlouho a pokud mám hodnotit i filmy , musím dát 90 %
( 10 % dolů za 2 filmy , které se moc nepovedly )

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

B5

Po pár letech jsem našel videokazety s tímhle seriálem a zodpovědně můžu říct, že první tři série jsou nabité akcí. I průběhu seriálu se člověk dozvídá jak to vlastně všechno bylo s Minbary a závěr no trošku slabší ale i tak se na B5 hezky kouká.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Babylon 5

Pár rokov dozadu som pozeral všetky možné vesmírne seriály. Babylon 5 patrí k mojím najobľúbenejším. Pozeral som ho od začiatku až dokonca. Skvelý príbeh a postavy nemali chybu.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Babylon 5 - mimořádně vybroušený sci-fi diamant

Tak jsem se rozhodl, že ozkusím seriál jménem Babylon 5. Všichni ho opěvovali a zajímalo mě, co na tom kluci z TBBT viděli... No a teď to vím.
Seriál vymyslel J.Michael Straczynski, kterého jsem dříve znal jako tvůrce komiksových Spidermanů, ale až s tímhe seriálem jsem poznal, jaký je to génius.
No a po první sérii jsem nadšen. Příběh se sice teprve velmi pozvolna rozjíždí, ale je tu spousta bezvadných příběhů. Seznamuje nás to s postavami a základním příběhem. Je to originální, je tu spoustu úžasně napsaných postav a ras, seriál se věnuje jejich historii a psychologii, má to super znělku, dobré triky a obsazení a z hlediska sci-fi je to naprosto dokonale vybroušený diamant, který se vám zaryje hluboko do kůže a jen tak nevyleze. Prostě je to dokonalost sama. Už teď vím, že chci vidět všechny epizody, filmy jsem už viděl.
Postavy G'Kara a Londa Mollariho jsou mé nejoblíbeněnjší a po pár epizodách rozhodně pochopíte proč.
1. série: začátek je malinko slabší, ale když se to rozjede, nebudete to chtít vypnout. Rozpracování postav a příběhu. Ke konci sezony to vše graduje a skončí naprosto dechberoucím způsobem. Takže 100%.
Momentálně jsem na začátku druhé série. A vypadá ještě lépe!
Dodatek: Dechberoucí, mrazivá, atmosférická nejvíc na světě sci-fi, plná zvratů, promyšleného příběhu, super triků a povedl se slovenský dabing. Ten vývoj postav je masakrozní, stejně tak děj. 2.a 3. řada je totální nářez, který nevyženete z hlavy!!! A Walter Koenig jako Bester zahrabává pana Chekova hluboko do země, tohle je jeho nejlepší role! Čtvrtá řada byla maličko slabší, ale posledních deset dílů byl zase totální mega nářez. Druhý nejlepší seriál (sci-fi) ve vesmíru. Další skvělý vývoj postav a epická Dekonstrukce padajících hvězd. Pátá série je už slabší - mám na mysli první část s telepaty. Ovšem i tam jsou zajímavá místa - založení Aliance, Bester a nová, zajímavá postava kapitána Lochleyoové. Druhá půla je zase excelentní - jedno velké akční drama, kde hrozí další válka. A poslední tři díly jsou emočně naprosto prvotřídní. A navíc má tahle série nejúžasnější hudbu ze všech pěti sérií. Ale ten závěr (osm posledních dílů), to bylo fakt hustý... Celkem seriál za 95%.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí