avatar uživatele VIP

MaxQ

off
Jméno
Věk51 let
BydlištěPraha
Twitter
Facebook
Poznámka
Názory uživatele MaxQ
plakát
Mesiáš
13. ledna 2020
další názory k seriálu

Zjevení

Pokud si uvědomíte, že už samotný výběr tématu může velmi snadno naštvat neuvěřitelné množství lidí ze všech tří Abrahámovských náboženství, a je tudíž převelice riskantní pro producenta jako je Netflix, musí vám být jasné že tenhle projekt není jen dalším z řady moderních kousků televizní zábavy. Rozhodně se nejedná o další "Homeland", a pokud čekáte něco podobného, budete velmi zklamáni a s pravděpodobností hraničící s jistotou Mesiáše nedokoukáte.

Pokud ale patříte k vnímavým a hloubavým kteří mají rádi kousky které jdou hodně pod povrch věcí, nebojí se jít proti všem a bořit zaběhnutá schémata, dostanete víc než v co jste se kdy odvážili doufat. Protože Mesiáš je něco jako The OA na steroidech, a až se vám po dokoukání přestane točit hlava, uvidíte co uvidíte.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
Hex
4. března 2014
další názory k seriálu

Hex

Tenhle seriál měl potenciál, který ovšem naprosto promrhal už v první sezóně a v druhé ho naprosto zabil a zahrabal šest stop pod zem. Jediné co zůstalo je pár scén s velmi dobrou temnou atmosférou (z první sezóny) a fakt fakt skvělá znělka.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
30 %
plakát
Já a robot
11. ledna 2014
další názory k seriálu

Lepší J.J.Abrams než by se dalo čekat (zatím)

Po rozporuplných zkušenostech s Alias, Lost, Fringe, Revolution a Alcatrazem přistupuji ke každému novému seriálovému počinu J.J.Abramse s nejvyšší obezřetností, protože tento pán sice dokáže vyvolat velká očekávání, ale jen málo kdy nakonec dodá přislíbené. Sledování jeho výtvorů je sice většinou (s výjimkou Alcatrazu) velmi zábavné, ale po skočení seriálu zůstává nepříjemná pachuť zklamání a zrady. Nicméně se zdá, že Almost Human může tento stereotyp prolomit.

Pilot sice naznačil větší epickou linku, ale následující epizody jsou zcela samostatnými střípky v mozajce blízké budoucnosti, a formování a mapování vztahů hlavních postav. Pro první řadu vcelku rozumné a akceptovatelné schéma. K epické lince se dozajista ještě vrátíme, ale zatím nelze nijak soudit zda bude dostatečně nosná a zajímavá (doufejme že ano, ale pilot v tomto směru nijak nenadchl).

V prvních sedmi epizodách si Almost Human drží model buddy kriminálky ve stylu Profesionálů, Dempsey a Makepeacová nebo Miami Vice, což díky skvěle vybrané dvojici Urban-Ealy znamenitě funguje. Technické zpracování je adekvátní, a vypadá mnohem lépe než v jiných polocivilních SF (včetně Kanadského Continnum). I když se (zatím) jedná o klasickou (neprocedurální) kriminálku z blízké budoucnosti, jsou jednotlivé díly zábavné a neotřelé. Zábavné díky ústřednímu duu Urban-Ealy, a neotřelé díky ozvláštnění klasických kriminálních případů moderní technologií s citem pro detail (např. flash-mask nebo DNA bomba na kontaminaci místa činu apod.). Pokud by si seriál uchoval současnou, spíše epizodní podobu, budu zcela spokojen (anžto z epických linek ala J.J.Abrams mám husí kůži). V této podobě je totiž Almost Human zábavný zhruba na úrovni Castla (říznutého Miami Vice).

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
90 %
plakát
Dívka odjinud
20. listopadu 2011
další názory k seriálu

Lepší kousek než se na první pohled zdá

Lost Girl rozhodně nelze posuzovat podle pilotního dílu, protože jde o jeden z nejhorších pilotů v dějinách televizní zábavy. Nejklišoidnější oslí můstek pro ustavení základní premisy seriálu, která ovšem vůbec není tak špatná: pohádkové bytosti (Fae, dle anglosaské mytologie) žijí skrytě mezi námi, dokonale integrované do společnosti. Jsou rozdělené na Světlé a Temné, ale rozdíl mezi nimi je menší, než by jejich označení napovídalo, protože všechny Fae se tak či onak živí na úkor lidí. Světlí nejsou hodní, jen upřednostňují skrytou symbiózu s lidmi před jejich bezskrupulózním využíváním které preferují Temní. Hlavní hrdinka Bo je sukuba (Fae živící se sexuální energií), která "vypadla ze systému", neregistrovaná divoká Fae, bez minulosti, ztracená ve světě lidí do kterého nezapadá (každý pokus o sblížení s někým končí dříve či později jeho smrtí), bez skutečného chápání své podstaty i schopností. Pilot nás spolu s Bo vrne do skrytého světa Fae, který si Bo konečně všiml, a protože sukuby patří k velmi mocným Fae, není možné, aby Bo pobíhala jen tak po světě jako neřízená střela. Nakonec Bo akceptuje čím je, i omezení, která se jí snaží vnutit společenství Fae, ale dokáže si vybojovat alespoň částečnou nezávislost jako "neutrál", bez příslušnosti k Světlým nebo Temným Fae, alespoň do doby než plně pochopí fungování světa Fae, a dokáže si vybrat tu "správnou stranu", a než dokáže odhalit tajemství své minulosti a původu. Díky neutralitě je Bo vázána jen obecnými pravidly světa Fae, a může tak relativně beztrestně překračovat hranice mezi striktně oddělenými světy Světlých a Temných, díky čemuž začne být záhy velice cenným a vyhledávaným nástrojem k "odstraňování" problémů Fae i lidí, které by v zavedeném systému byly jen těžko řešitelné. A navíc může být příslovečným jazýčkem na váhách, který dokáže zcela změnit zavedené pořádky.

Největší předností Lost Girl je, že si na nic nehraje, a snaží se (poměrně zdařile) být toliko zábavným a nápaditým kouskem TV zábavy. Nevyniká sice ani hereckými výkony, ani scénáristickou prací, ani triky, ani komplexností zápletky, ale zároveň ani v jednom neurazí, a většinou si drží úroveň lepšího průměru až nadprůměru (pilot je výjimka). V mnoha aspektech je Lost Girl podobný seriálu Angel, a i když nedosahuje jeho kvalit, dokáže se mu v zábavnosti a vynalézavosti nezřídka obdivuhodně přiblížit.

Možná si neoblíbíte samotnou Bo, ale svět Lost Girl obývají i další zábavné a zajímavé postavy, jako např. Trick, Hale a Kezi.

93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 15 lidí
80 %
plakát
Firefly
24. ledna 2008
další názory k seriálu

Jeden z nejlepších SF seriálů

Seriál Firefly si buď zamilujete, nebo vyhodíte oknem. Pro mnoho fanoušků SciFi je to moc western, pro příznivce vztahových seriálů ze současnosti je to moc SciFi. Nicméně výsledný koktejl je velmi osvěžující klasický Joss Whedon, tedy zajímavé postavy s komplikovanými vztahy, zajímavý vesmír, pohrávání si s žánrem SF a westernu a především humor. Jeden z mála seriálů, který se dočkal i stříbrného plátna.

Snad bych jen doplnil že Nathan Fillion (Jossův oblíbenec) si zahrál i v Buffy (7 sezóna) a Drive, Gina Torres v seriálu Standoff, Adam Baldwin hraje v seriálu Chuck, Jewel Staite v Stargate Atlantis (nová doktorka ve 4. sezóně) a Summer Glau v Terminator: Sarah Connor Chronicles.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 12 lidí
100 %
plakát
Buffy, přemožitelka upírů
21. prosince 2007
další názory k seriálu

100% zábava s přesahem

Buffy je kult, a dalo by se o ní (a spin-off seriálu Angel) napsat mnoho. V průběhu 7 sezón (na Nově běžely jen první tři, na Slovensku všech 7) se hrdinové i seriál dost mění, což někomu vyhovuje a někdo to naopak zatracuje, ale co je pořád stejné je zábavnost. Buffy osciluje mezi komedií, horrorem a dramatem (obzvláště od třetí sezóny), a každý si najde svou oblíbenou sezónu a postavu, ale je to hlavně chytré, vtipné a zábavné. Buffy je prostě Buffy.

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
100 %
plakát
Babylon 5
21. prosince 2007
další názory k seriálu

Klenot mezi SF seriály

Žádné technobláboly jako ve Star Treku, promakaný příběh rozplánovaný na několik sezón dopředu (což se tak často nevidí), zajímaví mimozemšťané, zajímavé postavy které procházejí skutečným vývojem, na svou dobu výborné triky, moc se tu nestřílí, a když už ano, tak to opravdu stojí za to (žádné štíty jako v ST, takže když už se začne střílet, je to masakr). A Země tady rozhodně nepatří zrovna k těm hodným. První čtyři sezóny jsou vynikající. První sezóna sice není oslňující, ale je nezbytným úvodem k věcem příštím (rozhodně se vyplatí se prokousat do druhé a třetí). Pátá sezóna už je slabší. Původně byl sice seriál rozplánován na 5 sezón, ale byl předčasně ukončen ve čtvrté (na druhé půlce čtvrté sezóny je znát, že spěchali s uzavřením příběhu), a s pátou sezónou přešel na jinou stanici (TNT). Poslední sezóna sice není špatná, ale už to není tak promakané a dech beroucí jako sezóny 2-4.

K seriálu je i 6 celovečerních filmů a spin-off seriál Crusade.

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
100 %