plakát seriálu

Já a robot

(Almost Human)

Názory uživatelů

Almost Human

Po shlédnutí spoilerů na tento seriál jsem byla v rozpacích. Miluju však scifi, drama, detektivky a zdálo se mi, že zde vše naleznu. Zatím jsem viděla pouze první díl a seriál mne nadchnul. Je zde zatím vše, co jsem hledala. K zábavnému a tajuplnému seriálu se přidává i sympatické herecké obsazení.

Pokračování: Tak jsem se dodívala na celou sérii tohoto seriálu a je opravdu skvělý. Je naprostá škoda, že seriál byl zrušen. Zajímavý námět seriálu doplnili dobré herecké výkony. Dosud tam však chybí konec a je škoda, že seriál nemá pokračování.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Almost Human

Seriálů s tématikou androidů a jejich "lidskosti" je teď poměrně dost. Tenhle se rozhodně řadí k těm lepším. Spojení s detektivkou a sci-fi světem budoucnosti je zajímavé. Herecké obsazení je výborné. Karl Urban umí zaujmou, plus mě baví ten chlápek z Pirátů z Karibiku (vždycky hraje nějakého podivína :D ). "Milostná zápletka", kterou amíci potřebují nacpat téměř do všeho, se nevnucuje, to mě taky bavi. Hlavním záběrem jsou detetivní parťáci a jejich vztah nevztah. Docela mě mrzí, že po cliff-hangeru na konci série není pokračování.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Konec...:(

Na tenhle seriál jsem narazil díky kamarádovi a říkal si no jo, další human/robo. Pak jsem si přečetl zdejší názory, recenze a shlédl trailer. Zaujalo mě to, ale kliiiid, uvidíme. No a seriál mě fakt dostal. Jak píší ostatní. Pro mě "neokoukané" herecké obsazení a shlédl jsem ho během dlouhého pracovního večera...:). Co je sakra za tou zdí??? Štve mě, že skončil, ale třeba jednou v budoucnu...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda, že končí

Do toho seriálu jsem se zamilovala od prvního dílu. Naprosto nesourodá hromádka lidí tvoří dokonalou kombinaci pro kvalitní podívanou. Přínosem je Dorian jako robotický parťák detektiva Johna Kennexe. Tato dvojka přináší spoustu jiných dialogů než je tomu u klasických detektivních seriálů.
Herecké výkony jednotlivých postav byly vynikající. Jen je obrovská škoda, že seriál byl zrušen, protože série končila s tolika možnostmi na pokračování.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Android? Díky, nechci.

Na tenhle seriál jsem se opravdu těšila, hlavně díky obsazení. Michael Ealy a Karl Urban! Tohle úžasné spojení je jako přání.

Ale tím to asi tak končí. Začátek plnící nás typickým klišé ztráty týmu a odmítání partnera. S androidem sice asi moc srandy není, ale záleží na typu. A Dorian je jiný. Jak jinak.

Zpracování se mi líbilo. Michael a Karl si sedli, ale pozadí příběhu hledání viníka události, na kterou si John ani nedokáže vzpomenout mě po pár dílech opravdu lezlo na nervy. Neustále stejné flashbacky mě nutily přemýšlet o tom, jestli se režisér jen nesnažil dohnat minuty.

I jako 'jednotlivá-dílová' sci-fi kriminálka by mi to přišlo zajímavější. Jednotlivé případy měly dost prostoru, aby mohly nastínit vizi budoucnosti a rozvoje lidstva i jeho kriminální stránky. Potenciál, který mohl čerpat i několik řad, ale byl potlačen morálních dilematem hlavního hrdiny a jeho touhou po pitvání se v tragédii.

Jediná série, které se seriál dočkal, však tyhle odpovědi neposkytla a upřímně mi to nevadí. Ta trocha kouzla, kterou přinesla a herecké výkony Michaela a Karla jsem si užila.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je ho škoda

Tohle byla moje srdcovka. Zamilovala jsem si Doriana a jejich chemii s Kennexem. Detektivní parta byla reálně zobrazená. Různorodá směsice lidí s různými názory. To všechno navíc rozčeřovaly roboťácký policisté. Kennexovi záblesky do minulosti mě hodně bavili a Zeď mě chytla okamžitě. Chci vědět, co za ní je!
Hlášky seriálů patří k těm hodně povedeným, nezapomenutelným. Opravdu mě zamrzelo, že seriál zrušili tak brzo.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Syntetici mezi námi

Je tady jeden z nejzajímavějších a nejpohlednějších žánrových počinů za poslední roky Almost Human - Prima Cool ho uvádí jako Já a robot. Producentské prsty v něm má J.J. Abrams, který nám představil nové Star Wars. Mrkněme se nyní na potírání robotického zločinu, ale i spolupráci s androidy. Vítejte v roce 2048.

Křídla narostla zločineckým organizacím, jako je InSyndikát, a ulice zaplnili umělí lidé, androidi. Ostatně syntetičtí roboti, na první pohled nerozeznatelní od lidí, pomáhají také policii, jež trpí značným lidským podstavem. Přesto se ovšem i v této pokročilé společnosti najde pár lidí, kteří si na robotickou pomoc nepotrpí. A mezi ně patří John Kennex, detektiv ze staré školy a s tváří sympaťáka z Pána prstenů Karla Urbana, který syntetiky doslova nesnáší. A jako by nestačilo, že se právě probral ze sedmnáctiměsíčního kómatu a kdosi mu zabil snoubenku, jeho nadřízená mu hned přidělí také syntetického parťáka.

Snědý hezoun DRN-0167 v podání Michaela Ealyho, zkráceně Dorian, ale rozhodně není jako jeho křemíkoví bratři. Sice se jedná o chodící encyklopedii, nicméně díky unikátnímu nastavení, kvůli němuž byl dříve deaktivován, má také smysl pro humor. A city, zdá se. Vlastně je to skoro člověk s hodně prořízlou pusou a z toho důvodu jde o jediného robota, který může s Kennexem pracovat.

Tihle dva vytvoří dokonalý detektivní tandem z poloviny 21. století a rozhodně jim nebudou proti srsti ani slovní tahanice, ani akce, ve kterých rachotí samopaly a padají domy.

A můžu zaručit, že zde využité téměř filmové efekty v žádném jiném seriálu hned tak neuvidíte.

Užijme si všech třináct dílů, bohužel už jich nikdy nebude víc.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nadmíru povedené sci-fi

Už dlouho jsem neviděla tak sympatický sci-fi seriál. Nejde jen o všudypřítomnost moderních vymožeností (která ovšem lahodí oku milovníka sci-fi), tohle funguje jako celek. Karl Urban je sympaťák už od dob Eoméra z Pánovi prstenů a tady mu to Michaelem Ealy báječně klape, to je prostě dvojka k pohledání, uvěříte jim i to nečekaně rychlé navázání důvěry k sobě navzájem. Případy, které řeší, by zasloužily metál samy o sobě, tady si někdo dal záležet, protože předložená budoucnost není odtržená od naší současnosti, ale naopak na ni navazuje a rozvádí problémy, o kterých se v současnosti jen spekuluje (geneticky šlechtěné děti, nové drogy, umělá inteligence...) a které by reálně mohly v budoucnu nastat. Takže nejen, že se díváme na krimi z budoucnosti, ale zároveň nám to může poskytnout podněty k zamyšlení se nad naší současností. Upřímně doufám, že to obnoví.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Trocha Ocelových Jeskyní..

..ale opravdu jen trocha. Pokud netušíte o čem mluvím, jistý pan Asimov napsal stejnojmenou knihu, která má ještě pokračování a jednu malou povídku. Knihy jsou úžasné exempláře sci-fi detektivky za kterou by se nestyděla ani Agatha Christie.

Jak to souvisí se seriálem? No, řekl bych, že minimálně základní princip je stejný. Detektiv, který dostane jako pomocníka abnormálně "lidského" robota. Který je častokráte lidštější než lidé samotní.

Seriál sám o sobě je dle mě minimálně stejně dobrý, ne-li místy lepší než Fringe (stejný autor, místy to z toho trošku odkapává). Zápletky originální, řekl bych že v podstatě docela reálné (tedy skutečně v duchu sci-fi, což je science fiction .. důraz na slovo science, což je česky "věda").

Byť nejsou všechny epizody dokonalé, tak seriál drží a nejspíš i udrží diváky hlavně díky perfektně zvolené ústřední dvojici detektivních parťáků do nepohody. Málokterý seriál mě dokáže rozesmát, přestože to není jeho hlavní určení.

Kromě dvou hlavních hrdinů stojí za zmínku postava vyšinutého experta na robotiku, Rudyho, který je jak uvěřitelný, tak nesmírně zábavný.


Stejně jako u první série Fringe, každý díl je samostatný případ, ale většina je též součástí jakési hlavní dějové linky, které se odvíjí pozvolna napříč sérií. Předpokládám, že pokud seriál dostane dost prostoru, bude z něj podobně epická story jako Fringe.

Rád bych něco vytknul, ale nenapadá mě co. Navíc mám rád dobře udělané sci-fi.


Jo a pokud se Vám líbí seriál a umíte číst, tak si rozhodně zkuste přečíst knížky co jsem zmínil.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Blade runner

Nadpis jsem zvolil schválně, nejen díky zjevné inspiraci slavným filmem, která posloužila autorům tohoto seriálu při jeho vytváření. Celý seriál ale balancuje na ostří nože, protože stojí někde mezi vynikající atmosférou a strašně odfláknutým scénářem. Ne vždy, ne všude.
Pilot nasadil vysokou laťku, kterou si seriál (zatím) nedokázal udržet. Po prvním, opravdu nabušeném díle, přicházejí další, které sice rozvíjí vztah člověk - stroj, ale nijak původně nasazenou linku. Hlavní část původního děje je jakoby zmrazena a divákovi je naservírována obsahově tuctová kriminálka, jakých jsme viděli stovky. JENŽE: v hlavní roli máme vynikající duo Urban - Ealy, je to skvěle natočené, ne tak úplně vzdálená budoucnost je poměrně dobře vykreslená a zdigitalizovaná, takže ačkoli to nepřináší nic přelomového, zásadního a nového, je strašná zábava se na to koukat. A z toho důvodu můžu s klidným svědomím dát 70%.
Pokud se dočkáme druhé sezóny, snad přijde i návrat v původní zápletce a jejímu řešení. TO by mě mohlo přinutit dát i vyšší hodnocení. Závěr první série (avšak bohužel nikoli závěrečný díl) sice přinesl několik zajímavostí, ale propojení epizod a nějakého rozuzlení či navnadění na pokračování jsme se nedočkali. Doufám, že očekávat lepší zpracování řešení původní zápletky v následující sérii nebude víc sci-fi než celý Almost Human.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Some cops are born. Others are made.

Almost Human je nadstandardní seriál, pravděpodobně jeden ze světlejších výtvorů sezóny, který si nezasloužil zrušení po pouhých třinácti odvysílaných epizodách. I přes to však musím říct, že nejsem jedna z těch, kteří jeho konec hlasitě oplakávají.

Už během sledování jsem přemýšlela nad tím, co je vlastně špatně. Protože když jsem si v hlavě srovnávala pozitivní a negativní vlastnosti tohoto seriálu, klady jednoznačně převažovaly. Nicméně jsem si ani přes tento fakt nedokázala k Almost Human vytvořit pouto. Brala jsem ho pouze jako oddychovku, kterou si užijete, ale jakmile skončí, zapomenete na ni a přesunete se k něčemu jinému. Nenašla jsem nic, co bych si na tomto seriálu zapamatovala.

Moc se mi líbilo, jak zde tvůrci míchali žánry. Dost nápadně na to, aby si toho divák všiml, ale přitom přirozeně, nepůsobilo to nijak nuceně. Sci-fi kriminálka není nic nového, potřebuje to nějakou složku navíc. Tu zde představoval humor obou hlavních představitelů. Ti si po celou dobu hráli jemnou popichovací ironicko-sarkastickou hru, která jim v konečném důsledku umožnila sblížit se a pracovat jako tým. Tohle není u seriálů žádnou novinkou, spousta dramat před Almost Human toho využívala také. Nicméně jak už jsem řekla, zde je humor využíván jen jemně, v náznacích, nepravidelně. Divák si tak těchto okamžiků váží o to víc, protože přicházejí neočekávaně.

Vizuální efekty se mi líbily. Ocenila jsem, že si všechno tvůrci nevyplýtvali hned v pilotu, ale rozdělili si finance tak, aby se triky mohly objevovat v celé sérii. Některé byly opravdu povedené, ať už noha hrdiny, kremace mrtvol atd.

Nepatřím k těm (hlavně fanynkám), kteří si užívali Karla Urbana na obrazovce. Vůbec, ale vůbec se mi ten člověk nelíbí, a docela jsem trpěla, kdykoliv ho kamera zabrala v detailu v obličeji. Dorian mi nevadil, herce znám už z Common Law a zde si v mých očích nijak nepohoršil. To bohužel nemůžu říct o Mince Kelly. Jedna z nejkrásnějších ženských, jakou jsem kdy viděla, mě pomalu, ale jistě přesvědčuje o tom, že je na čase shodit růžové brýle a přiznat si, že neumí hrát. Ve Friday Night Lights mě její postava okouzlila, jako ostatně všichni v tomto seriálu. Nadšení přetrvávalo i u Charlie's Angels, ale zde, navíc s odstupem času, už jsem v její "přítomnosti" začala být nervózní. Kdo se přihlouple usmívá během smrtelně vážného průběhu akce, při které jde o život? I když byla jen na stanici, ne v terénu, ale i tak...

Almost Human je úctyhodný zástupce svého žánru. Pro mě osobně však postrádá nějaké to malé nenápadné extra, které by ho postrčilo na vyšší level. Takže celkově mírný nadstandard.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Almost Human

Pilot Almost Human nasadil docela vysokou laťku, kterou si seriál bohužel nedokázal udržet. Sklouzl k epizodnímu řešení jednotlivých případů a ta naznačená hlavní dějová linka je úplně odsunuta do pozadí a v následujících dílech se k ní vrátí jen sporadicky.

Pokud bychom si odmysleli technologická hejblátka a svítící věcičky, tak Almost Human je klasickou buddy kriminálkou, kde do sebe hlavní hrdinové neustále rejpají, ale kdesi hluboko jsou ve skutečnosti nejlepší přátelé.

Co se týče herců, tak dokud si Karl Urban drží výraz "nenávidím celý svět", tak dobré, ale jakmile má zahrát nějakou emotivnější scénu, tak to trochu zavání průšvihem. Přesto si myslím, že byl pro roli Kennexe dobrá volba, protože v seriálu to není žádný vystajlovaný mladíček, ale chlap, co už má něco za sebou, což je pro mě u tohohle typu seriálu důležité.

Chemie mezi oběma herci funguje, jejich vzájemné špičkování je obvykle zábavné. A když si k tomu přidám holografické policejní pásky, sexboty, chromy, klony, tak je to fajn. Ale nahatého Kena v životní velikosti z hlavy už asi nedostanu:-)

Vedlejší postavy už tak zajímavé nejsou. Přijde mi, že všechny postavy z policejní stanice tam jsou jenom proto, aby tam byl taky někdo jiný než Kennex a Dorian. Do děje totiž žádným významnějším způsobem nezasáhnou. Samozřejmě, jak to teď bývá v kriminálkách zvykem, nesmí chybět potrhlý vědátor, v tomhle případě Rudy.

Nějak se mi nezdála finálová epizoda, která naprosto nenavazovala na předchozí epizody. Spíš mi to přišlo, že si FOX zase hrál s pořadím epizod, protože jesli tohle měla být plánovaná finálová epizoda, tak potěš koště.

A co je ksakru za tou Zdí?

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sci-fi detektivka

Naštěstí se mi u tohoto seriálu nedostalo obávaného zklamání. Detektivní seriály mám moc ráda, a když jsou navíc i ve sci-fi prostředí, tak je to supr.

(spoilery)
Dva hlavní hrdinové se skvěle doplňují a velice mě potěšili i občasné vtípky, které děj, který je tematicky někdy dost vážný, či napínavý (rozpor s dopadením padouchů co transplantovali použitá srdce,...), zpestřují. Je zajímavé sledovat, jak se Kennexův vztah k Dorianovi mění, a jak se lépe poznávají. Jen Dorian mi někdy přijde až moc lidský, zatím se moc jeho chyb v tomto ohledu neprojevilo.

Nakonec bych jen dodala, že bych se opravdu ráda dozvěděla něco víc o ostatních postavách, které zatím fungují jen jako "posluhovači v pozadí děje". Pokud se trochu víc nezapojí, tak to bude v tomto směru dost jednotvárné. No uvidíme... :)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Perfection

Tenhle seriálový počin, je podle mě jeden z nejlepších kriminálních scifáren, jaké jsem kdy viděla a mluvím naprosto vážně, když říkám, že jeho zrušení FOXce jen tak neodpustím. A to se mi do než ani moc nechtělo.
Karl Urban byl ten důvod, proč jsem si pustila pilot a už od první epizody jsem se do tohohle seriálu zamilovala. Chemie mezi Johnem a jeho robotím parťákem Dorianem je až neskutečně reálná. Dorian se chopí každé možné příležitosti k trápení Johna, zatímco ten si to, jako správný bručoun, nenechá líbit.
Ani další postavy ale nejsou k zahození. Johnovi kolegové jsou velice sympatičtí a ajťák Rudy zde velice povedeně zastupuje vtipnou stránku seriálu.
V dnešní době stovky kriminálek je těžké najít originalitu. To byla jedna z mých obav. Almost human zde ale (velice povedeně) používá svou výhodu a to je scifi stránku seriálu a proto je každý díl otevřen nový velice originální případ.
Zrušená člověka zamrzí o to víc, že hlavní děj seriálu nebyl ukončen a (alespoň pro mne) byl velice zajímavý.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Some cops are born, other are made

Almost Human bola jednou z najočakávanejších noviniek v tejto sérií a očakávania na ňu naplnila. Možno nie na 100% ale naplnila. Viac než vyspelá budúcnosť, roboti ako policajný partneri a jedna z najlepších bromancí, aká tu dlho nebola. Toto všetko a ešte niečo na viac je AH.

Budúcnosť v AH nie je ružová, zločin sa dá nájsť skoro na každom rohu a jeho prevedenie tiež už nie je to čo kedysi. Zločiny AH sú na akoby na „vyspelejšej“ úrovni, ktorá vyplýva z vyspelej vyspelej technickej budúcnosti. Rôzna technika človeka dýcha v každej minúte seriálu. Seriál je plný rôznych efektov, ktoré pôsobia na vysokej úrovni a sú uveriteľné.
AH je príjemnou kriminálkou z budúcnosti. Prináša menší pohľad na to, akoby to mohlo byť o pár rokov neskôr, keď budú viaceré veci na vysokej úrovni a dominovať bude technológia a jej rôzne výdobytky. Na začiatku počas pilotu nám bola predstavená vskutku zaujímavá zápletka, ktorej však ďalej akoby nepokračovala a počas celej série jej bola venovaná len malá pozornosť a ona tak stála mierne v pozadí všetkého. Postupne boli odhaľované niektoré jej časti, ktoré odkrývali pozadie celého príbehu. Nikdy však nebolo povedané všetko a zakaždým si nechali tvorcovia miesto na ďalší rozvoj. Rozbehnutých tak bolo viacero „vecí“ a nie všetky boli vysvetlené. V popredí stoja prípady sú skôr epizódne a prepojenosť medzi nimi je malá.

S určitosťou sa dá povedať, že seriál stojí na hlavnej dvojici a dynamike medzi nimi. Kennex a Dorian sú protichodné charaktery, ktorý aj napriek všetkým rozdielom medzi nimi fungujú proste dokonale.
Vďaka ich neustálemu vzájomnému doťahovaniu a dynamike dochádza niekedy k zábavným a zaujímavým situáciám, čo z nich robí dokonalých partnerov a jednu riadne zábavnú a skvelú bromance.

Jedine čo ma sklamalo, bolo finále, kde som čakala asi väčší cliffhanger. Takto mi to prišlo ako bežný záver jednej z častí. Snáď bude druhá séria a v nej väčší priestor venovaný hlavnej zápletke. AH je teda príjemnou, nenáročnou oddychovkou, ktorá svojím námetom a prevedením má šancu zaujať. Skrýva v sebe potenciál, ktorý by sa v nasledujúcich sériách dal plne rozvíjať.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lepší J.J.Abrams než by se dalo čekat (zatím)

Po rozporuplných zkušenostech s Alias, Lost, Fringe, Revolution a Alcatrazem přistupuji ke každému novému seriálovému počinu J.J.Abramse s nejvyšší obezřetností, protože tento pán sice dokáže vyvolat velká očekávání, ale jen málo kdy nakonec dodá přislíbené. Sledování jeho výtvorů je sice většinou (s výjimkou Alcatrazu) velmi zábavné, ale po skočení seriálu zůstává nepříjemná pachuť zklamání a zrady. Nicméně se zdá, že Almost Human může tento stereotyp prolomit.

Pilot sice naznačil větší epickou linku, ale následující epizody jsou zcela samostatnými střípky v mozajce blízké budoucnosti, a formování a mapování vztahů hlavních postav. Pro první řadu vcelku rozumné a akceptovatelné schéma. K epické lince se dozajista ještě vrátíme, ale zatím nelze nijak soudit zda bude dostatečně nosná a zajímavá (doufejme že ano, ale pilot v tomto směru nijak nenadchl).

V prvních sedmi epizodách si Almost Human drží model buddy kriminálky ve stylu Profesionálů, Dempsey a Makepeacová nebo Miami Vice, což díky skvěle vybrané dvojici Urban-Ealy znamenitě funguje. Technické zpracování je adekvátní, a vypadá mnohem lépe než v jiných polocivilních SF (včetně Kanadského Continnum). I když se (zatím) jedná o klasickou (neprocedurální) kriminálku z blízké budoucnosti, jsou jednotlivé díly zábavné a neotřelé. Zábavné díky ústřednímu duu Urban-Ealy, a neotřelé díky ozvláštnění klasických kriminálních případů moderní technologií s citem pro detail (např. flash-mask nebo DNA bomba na kontaminaci místa činu apod.). Pokud by si seriál uchoval současnou, spíše epizodní podobu, budu zcela spokojen (anžto z epických linek ala J.J.Abrams mám husí kůži). V této podobě je totiž Almost Human zábavný zhruba na úrovni Castla (říznutého Miami Vice).

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Practically perfect

Tohle dílo mě dostalo, takže NEBUDU objektivní. Každý díl má spád, na TV seriál dobře udělané triky, dialogy jedna radost - obzvlášť konverzace mezi Johnem a Dorianem nemá chybu. Postupem času tvůrci (stejně jako u Fringe) přihazují „drobečky“, takže kdo má tenhle žánr rád, musí si přijít na své.
Zaráží mě jen údajně nízká sledovanost a s tím spojená nejistota, jestli vedení FOXu odklepne druhou řadu. Nerozumím a nechápu. Pokud k tomu dojde, nechť točí jen sitcomy ve stylu „smějeme se napřed“ pro ty, kterým je nutné napovědět i to, kdy se mají zasmát…

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
bary
18. listopadu 2013

Almost Perfect

Očekávaná novinka je zde a sní nová vlna technologického boomu. Novinka se k mému překvapení povedla. Upřímně nejsem zrovna fanda Robocopa a trailery mi ho dost připomínali. Naštěstí pilot si razí svojí vlastní cestu a má svojí vlastní dobrou atmosféru. Triky jsou na kvalitní úrovní. Pomáhají vytvořit svět zítřka a díky tomu vše působí uvěřitelným dojmem. Na druhou stranu tvůrci se při předvádění nových technologii drží na můj vkus až moc zpátky a některé části moderní technologie působí dnešně. Asi je policie v budoucnu stejně špatně placena jako dnes. Děj se teprve začíná rozvíjet a vystrkuje na nás růžky. Je poutavý a dokázal vyvolat v mém kamenném srdci zvědavost, co se bude dít dál. Ústřední dvojíce se povedla, postupně vidíme sbližování se s umělou inteligencí. Herci jsou sympatičtí a dokážete jim fandit. Naštěstí vzhled hlavních hrdinů není přehnaný z tunou make-pu na tváří. Tohle můžu říct i ostatních postavách. Dokonce i něžné pohlaví nemá na sobě příliš make-up a jejich celková prezentace je přirozená. Jak trikaři i maskéři se drží zpátky a to v rozumných mezích. Seriál se zaměřuje spíš na děj a prezentací akce. Akční scény jsou podaný kvalitně, jsou napínavé s tou správnou reálnou kapkou kinetiky. Jen tak dále pánové. Zatím mě v seriálu trochu vádí nevýraznost vedlejších postav. Obzvlášť policistka Dancer se moc nepovedla. V příběhu zatím působí jako okrasa a do budoucna asi můžeme čekat nějakou romanci. Nejsem zklamaný, jen čekám víc. Děj je sice povedeny ale originální zrovna není. Ničím nedokázal překvapit, ale vypadá to, že seriál dokáže utáhnout. No uvidíme. S napětím co bude dále……

80 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Bavila jsem se...

Android se smyslem pro humor a člověk s umělou nohou, každý má kousek toho druhého. Řeší spolu opravdu nečekané, ale uvěřitelné případy. Pak je tu ještě jeden druh, ti chytří a krásní, geneticky naprogramovaní, nepatřící nikam. Svižné, zábavné,
Proboha, proč to zrušili? Proč hlavního hrdinu zradila milá, kdo za tím stojí, co nebo kdo je za zdí? Pan Asimov by měl radost, že má následovníky, ale určitě by jim vytkl ten konec. Tedy jestli to je opravdu konec. Protože konec takhle nevypadat nemá!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

DRN

Pamatujete si film - Já robot? Úvodní scéna, kde Vilík Smithů posiluje a má sklony k původním technologiím jako kávovar, telka, old school botky a hlavně žádný robot. Na závěr se ukáže, že má v sobě robotickou část. Přesně tuhle scénu si dal Karl Urban v Almost Human. Děti a žena se mě dokonce ptali, jestli to je jako seriál k tomu filmu. Není. Bohužel v případě Almost Human už není scéna tak efektivní.

Co se týče příběhu, Karl Urban je policista z budoucnosti, který se vrací do služby po služební nehodě, kdy mu zemřel celý tým a přežil jen on. Originální jako špagety s kečupem. To však není vše. Nyní musí mít každý policista svého robota. Nejnovější model, který dokáže vždy procentuelně vyhodnotit situaci a hlavně se vždy zachová dle předpisů. To však hlavní hrdina nevidí rád, jelikož právě takový robot zachránil při zmršené akci jeho a ne jeho tým, ačkoliv ho o to žádal. To je vlastně důvod proč nesnáší roboty. Jeho nový partnerobot si všimne nevyrovnanosti hlavního hrdiny a chce tuto skutečnost nahlásit. Proto ho Karl rozbije a nahlásí jako nehodu. Za odměnu dostane starší verzi robota s označením DRN, který dokáže projevovat city. Spolu se vrhají do nebezpečných akcí a řeší zapeklité případy v blízké budoucnosti.

Mezi herci ovšem není žádná chemie. Robot DRN má víc citů než Karl Urban, vy i já dohromady. Dokonce bych ho nazval ubrečeným blbem. Urbanovi tady hraní moc nejde, působí prkenně, nudně a neohrabaně. Seriál spoustu scén kopíruje a jestli ne, tak vězte, že jste všechno co je v seriálu obsaženo, jste už nejméně jednou někde viděli. První případ byl tak nudný, že si ho ani nepamatuji.

Ještě bych rád shrnul postřehy z druhé epizody, která měla asi hrát na city a ukázat temnou stránku budoucnosti. Nicméně tato epizoda je naprosto debilní. Jsou tu sexboti, ano sexboti, kteří vydělávají víc peněz než ostatní a jsou žádanější. Konkurence se to snaží zjistit a ejhle vražda a tým Karl a Drňák jsou na scéně. Do toho se najde mrtvá žena, během 5 minut si vytvoří Kája vztah k nějakýmu děcku a jeho mámě, když ji do toho unesou. Ohromné zjištění - krade se ženám kůže,takže noví sexboti mají lidskou kůži. Proto jsou žádanější... Když to po sobě čtu, tak to nezní dobře ani na papíře...

Další epizody jsou mírně lepší, ale nevytvořil jsem s k postavám po prvních dvou epizodách žádný vztah a jejich příběhy mě za nedlouho přestali bavit. Hodnotím 50%, protože jako kulisa při uklízení v obýváku, sra... vaření nebo tak to nevadí a neruší. Možná, že kdybych nikdy neviděl žádné scifi, tak bych hodnotil lépe. Avšak doporučil bych mnohem lepší kousky.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Temně světlá budoucnoust

Budoucnost světa. Světa, ve kterém se roztáčí hra Almost Human. Je světlá nebo tmavá? Záleží, na které straně stojíte.

Tmavá strana světa jsou zločiny, o kterých se dnes jen můžeme domnívat, že přijdou. Svět je stejný jako nyní, jen ho všemožné technické, biologické a jiné posunuly dál do říše sci-fi. Pro mě uvěřitelný koncept.

Světlá strana jsou opět technické vychytávky, skvělá atmosféra celé podívané. A uvěřitelný svět, který velmi navazuje na to, o čem se dnes hodně (někdy i méně) mluví a píše.

Celkový mix ve mě zanechal chuť dál prozkoumávat tento koktejl. Hltat dále jeho chuť společně s hrdiny, kteří umí přirůst k srdci.A chuť je to pořádná!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Yeah

Výborná SciFi kriminálka se skvělým obsazením a hereckými výkony.
Líbí se mi prostředí ve kterém se seriál odehrává. Ze spousty seriálů které jsem o budoucnosti viděl se mi tahle budoucnost kterou nám představují v seriálů líbí nejvíc. Všechny ty elektronické vychytávky,androidi,klony dokonce i kyborgové prostě velmi zajímavé.
Oba hlavní hrdinové se skvěle doplňují a líbí se mi vývoj jejich přátelství doufám že v případné další sérii dají prostor i dalším postavám z policejního oddělení a rozvinou příběh protože tenhle seriál v sobě skrývá velký potenciál do dalších řad. :-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Roboti bodují

Musím říct, že se mi tento seriál dost líbí. Normálně moc robotiku nepreferuji, ale tohle mě dostalo. Všelijaké ty vymoženosti, auta, Dorian :) a další technika mě ohromila.
Trošku mi teda vadí, že je zde více rozjetých "problémů", které teda zatím nemají řešení. Ale doufám, že bude další řada, kde nám vše vysvětlí!
Za mě má Dorian s Johnem 1*

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Válející duo Kennex a Dorian

O robotech k nerozeznání od lidí se fantazíruje už hodně dlouho a toto téma je pro lidi lákavé. I když jsem zastáncem teze, že samostatně plnohodnotně myslící a cítící stroj se nepodaří nikdy sestrojit, tak nápad androida s duší je fajn.
Karl Urban zvládá svou roli bravurně. On tomu dává šťávu. Stejně tak Michael Ealy. Ten jeho kukuč... člověk by mu dal pětikorunu.
Zdá se mi, že seriál je postaven na ústřední dvojici a ostatní postavy jsou vyloženě do počtu. Ale to mi zas až tak nevadí, protože sledování vývoje vztahu mezi odpůrcem robotů a velmi citlivým androidem mě baví. Líbí se mi i to znázornění blízké budoucnosti se všemi těmi udělátky. Myslím, že to je celkem uvěřitelné sci-fi a není to takový ten přehnaný výstřel do tmy.
Hodně mě pobavila scéna, kdy se John ptá Doriana na jeho "mužství". To byl od Doriana parádní smeč :-D

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sečteno a podtrženo

Svěží futuristická kriminálka se sympatickou ústřední dvojicí, která se neméně sympaticky špičkuje na to konto, že jen její půlka je 100% člověk. Zbytek postav je zatím bohužel plochý. Občas je vidět zajímavé promakané nápady do budoucna, někdy je zas ze současnosti zachované něco, co má už dnes lepší verze sebe sama. Každopádně by to bylo tak na 70% nebýt tří věcí: 1)Soundtrack. 2)Preciznost dialogů a některých detailů. 3)HERECKÝ VÝKON KARLA URBANA, který posouvá tenhle seriál na úplně jiný level. Můžete zblízka pozorovat výraz jeho tváře a číst si v něm. Není pak třeba spousty vaty vysvětlující, jak se postava cítí, protože to konečně zase jednou umí ZAHRÁT. A proto je to čiré potěšení sledovat, člověk se může do příněhu plně ponořit, protože není každý pocit vysloven, ale musí se odpozorovat, vycítit ... a prožít. 100%

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

human

Můj názor?Opravdu jsem si myslela proč koukat na takový seriál když jich bylo natočeno už tisíc na podobné téma,ale přehodnocuji,co jsem řekla a nepíšu,co jsem chtěla napsat.První díl jsem pustila z nudy,pak John Kennex vyhodil robota z auta a už měl mojí pozornost v kapse.Začala jsem sledovat detaily a s radostí musím uznat,že jiný seriál s touto tématikou mě ještě nenadchl.Dorian je bezva parták,který Johnu Kennexovi jen a jen prospívá a mě dělají radost jejich vzájemné rozhovory,protože ti dva se hledali až se našli,Almost Human mohu doporučit.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Almost.

[SPOILERS]
Po pilotu jsem byla poměrně hodně nadšená /90%/, druhý díl ale nadšení trošku zmírnil /srazila jsem na 70%/.
To, že Kennex bude mít tragickou minulost bylo jasné už y traileru, kdy jsme viděli jeho umělou nohu - dalo se tedy vydedukovat, že se bude jednat o zranění, ke kterému přišel ve službě, takže smrt parťáka, kterou jsme viděli ve flashbacku, mě nijak nepřekvapila. Ani to, že bývalka je zapojená v Syndikátu. Překvapeá jsem byla z dobře napsaného bujícího vztahu Kennexe a Doriana - jejich slovní přestřelky yůstaly highlightem i v druhém díle.
Co se týče děje, pilot dobrý - yajímavý nápad s tím plynem cíleným přímo na policisty. Druhý díl se ale fakticky moc nepovedl. JJ Abrams a jeho sexismus z něj jdou cítit na kilometry daleko: HLEĎME! budoucnost díky sexbotům sníží počet prostitutek a dalších pracantek v sex průmyslu, výborně!! Ale aby to ženy neměly až tak jednoduché, yačnou je zloduši unášet a nějakým ypůsobem z jejich DNA preparovat kůži sexbotů. V celém díle byli celý TŘI sexboti můžského pohlaví!! Spoře oděných žen se člověk ani nedopočítal. Kdysi bych si tohoto pravděpodobně ani nevšimla, přece jen jsme takhle vychovávané, už nad tí jako ženy ani nehnem brvou, ale po Abramsově Star Treku jsem na něj a jeho zacházení s ženskými postavami vyhrazená.
Je to seriál o chlapech točený chlapama pro chlapy, protože holky se přece na sci-fi nedívaj.
NICMÉNĚ: zpět k věci. Royhodně nejyajímavější postavou je zatím Dorian, na druhé příčce Rudy (kterého jsme sice moc neviděli) a za ním pak Kennex. Stahlové se prakticky nedostalo prostoru, o Maldonadové ani nemluvím, takže ty pro mě zatím zůstávají poměrně nezajímavé - nic o nich nevím a vypadá to, že ze Stahlové bude jen love interest, což je poměrně škoda.
Zvláštní efekty na seriál vynikající, spousta detailů, které potěší, ať už páska na místě činu, reklamy nebo malá žirafa.
Jsem opravdu zvědavá, jak se seriál bude dál vyvíjet a nemíním na něj jen tak zanevřít - pravidelná týdenní dávka Karla, té se těžko říká ne.
PS:možná důvod, proč mi vše v epiyodě 2 přislo trošku urychlené (vývoj postav, žádná další zmínka Syndikátu atd) je to, že FOX mění pořadí vysílání epizod: dvojka je vlastně až 1.05 (viz: http://www.thefutoncritic.com/showatch/almost-human/listings/)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Perfektní vizuál

Po prvním díle sem čekal propad, ale zatím mě to baví pořád stejně.
Vyobrazení blízké budoucnosti je dle mého zatím nejlepší, jaké sem měl možnost v seriálu vidět a překonává i Continuum, které zatím vedlo (dle mého se jedná o stejné trikové studio, musím si to někde ověřit ;). Někdo si fakt dal práci a místo "snové", utopické technologie srovnatelné s magií přišel s poměrně rozumnou vizí blízké budoucnosti (granát zahlazující organické stopy, rušičky, světelné maskování obličejů, pozorovací drony, sledovače, platba bitcoiny...) i když samotná hlavní idea použití uměle vytvořených policistů je paradoxně nelogická a jak z jiného světa nebo vzdálenější budoucnosti :)
Chemie mezi klukama je někdy až, ehm, moc vřelá :) no funguje to dobře, hlášky jsou správně peprné ;)
Urban je teda herec jak poleno, že mu nevěřím ani noc mezi ušima, ale má hlubokej hlas, vypadá drsně, správně neuroticky a nakrkle, což dělá 90% jeho postavy, takže hrát ani nemusí :)
Řadím si to do topky, cyberpunk aby člověk v dnešní době pohledal ;)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Podobné Star Treku

Nebýt Karla v hlavní roli, ani bych to nezapla. Teď ale vím, že bych toho dost litovala, protože i kdyby v Urbanově roli byl kdokoli jiný, seriál je to vážně úžasný. Když se člověk zamyslí, opravdu by to takhle mohlo v budoucnosti fungovat...
Moc se mi líbí i podobnost se Star Trekem (kde Urban taky hrál :3). Jde o androidy - v seriálu Star Trek jsou také roboti, kteří jsou podobní lidem. Za mě je Almost Human jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Čekal sem víc

Podle pilotu se dalo usuzovat že na pozadí řešení kriminálních případů,se potáhne story o tom proč,jak,kdy,Kennexova přítelkyně přešla na druhou stranu,ale uplně to vyšumělo a není po tom ani vidu ani slechu.Jako epizodní kriminálka proč ne i Rudy je pěkným osvěžením a oba ustřední hrdinové sou sympaťáci,ale čekal sem víc. I když najednou je tu jakási zeď -že by se blýskalo na lepší časy?

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skoro

Jeden ze seriálů, u kterých jsem měl letos největší očekávání a abych byl upřímný nedokážu úplně říct jestli je splnil. Ono je to těžké, když chcete nový Fringe.
Přesto, že na mě seriál působil dobře a zajímavě určitě najdu pár výtek. Obsazení se mi zamlouvalo, Karl Urban je pro tuhle roli jako dělanej a i Michael Ealy se jako robot očividně cítí dobře. Funguje jim to společně dobře a samozřejmě taky musím připočíst k dobru i obsazení Minky Kelly. I jednotlivý případy jsou zajímavý, budoucnost je udělaná příjemně a tak vlastně ten hlavní problém co mám je, že mi chybí nějaká linka na pozadí, něco k čemu by celý děj směřoval. Zeď byla tedy sice zmíněna a opatrně nakousnuta, ale mě by sakra zajímalo, co je za ní. Doufám, že seriál prodlouží, protože bych se tam rád podíval. Nejvíc mě v tomhle namlsal právě pilot a pak pár dílů ke konci. Samotné finále mě nezklamalo, případ byl fajn, ale jsem čekal trošku zajímavější konec. Většinou cliffhangery moc nemusím, ale tady jsem ho chtěl...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Almost Human

Přes počáteční optimismus jsem nakonec ráda, že seriál neprodloužili. Už v těch třinácti dílech bylo znát, že seriálu trochu dochází dech a nějak si mou pozornost dokonce sice udržel, ale jen tak tak:) Na seriálu se mi líbily vtípky, dobré technologické nápady a slušné efekty. Postavy dobré. Asi se postupně staly díly méně napínavé, více rozvleklé ... je to škoda, jinak by tu s námi mohl seriál být léta, jako taková temnější veze Eureky :)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po pilotu...

Docela očekávaná novinka u mě dopadla tak, že už z ní víc vidět nemusím. Policejní dramata nesnáším, ale žánr sci-fi mám rád, zajímalo mě tedy, co převládne. Bohužel to první. Hlavní hrdina, asi jediné pozitivum seriálu, je docela sympaťák, jeho roli jsem mu ale nevěřil. Děj, snažící se stavět na jediné zápletce seriálu, je pak přehlídkou klišé a nulové invence. Jako bonus ty úděsné interiéry, ze kterých by se u mě asi po čase vyvinula klaustrofobie. Takže tuhle šeď řadím někam na úroveň Kriminálek NY, LV a dalších. Zelená je zelená :)

10 %
24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

Zbytečné sci-fi

Almost Human je pro mě zklamáním. Jeví se mi jako sci-fi, které minimálně využívá prvků tohoto žánru (Continuum na vás!) a nejvíc se blíží podřadné parťácké detektivce.

50 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
8 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Perfekt serial

Chtěl sem se zeptat už další díly nebudu nebo další epizody nebo to končí tím 13.dílem a konec,já jen že to skončilo trošku blbě tak sem se chtěl optat.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý seriál

Seriál mě zaujal ne anotací, ale spíše tím, že jsem si přečetla pár hlášek, které tam zazní a řekla si, že to nemusí být špatný seriál. Tak jsem to zkusila. A jsem ráda, že jsem do toho šla. Zajímavý námět. Akce, napětí i ta komedie. I pár nechutných scén (nebo aspoň pro mě ano). Jen je škoda, že tento seriál nemá pokračování. Je to otevřený konec a spousta nevyřešených otázek. Škoda, proto dávám jenom 80%.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí