plakát seriálu

Hex

(Hex)

Názory uživatelů

Bloody. Hell.

Minimálně jedna věc se tomuto seriálu upřít nedá. Divák potřebuje zapojit každičkou buňku svého mozku, aby se v ději dokázal orientovat a pochopil, o čem celý seriál vlastně je.

Hex mi připadal jako typické zpracování podprůměrného fantasy románu pro třináctileté chlapce a dívky. Přiznávám, že to nemůžu říct s jistotou, protože jsem nikdy podobnou knížku nečetla, ale přesně takhle jsem si to vždy představovala. Prostředí prestižní školy někde na venkově uprostřed ničeho, náhodné získání nadpřirozených schopností, které rozproudí sérii událostí, ve kterých figurují démoni a padlí andělé. V podstatě jde o křížence Harryho Pottera a Upířích deníků, a to dost špatného křížence, pokud mám být upřímná.

Příběh je hodně zmatený. Cassie získá schopnosti, spolu s tím ovšem také vypustí padlého anděla Azazeala, který potřebuje nabrat síly. Ten Cassie svede a za týden po sexu se jim narodí dítě, čímž se vypustí dalších 200 démonů. Ve druhé sérii se na scéně objeví Ella, která musí dítě zabít, aby byli démoni opět uvězněni. To se jí ale nepodaří, Cassie se obětuje místo svého syna. Azazeal se ale bojí a tak chce Ellu otrávit, zavřít do cvokhausu a připravit ji o schopnosti.

V některých epizodách se děj soustředí na vztah Cassie a jejich spolužáků a nadpřirozená složka je jen doprovodná, v jiných škola není vůbec v popředí a jde jen o démony. Střídá se to nepravidelně a člověk neví, na co se soustředit. Navíc druhá série jen stěží navazuje na tu předchozí, máte moc práce spojit si všechny nitky tak, abyste tušili, oč jde. A když jsem s tím měla problémy já, která na to koukala naráz maratonem, co teprve diváci, kteří rok čekali na druhou sérii.

Co seriálu neupírám, je pár skvělých momentů, kdy jsem se opravdu bála. Někdy jim kombinace napětí a nadpřirozena opravdu vychází. Dvoudíl With a Little Help from My Friends v prostředí blázince je skvělý, opravdu vás dokáže přitáhnout a starat se o to, co se stane dál.

Bohužel dobrou stránku vyvažuje ta špatná, kam řadím kromě slabého děje také nelogické chování postav. Opravdu nemám ráda, když člověk v ohrožení života jedná jako debil. Když mi osoba, která ví, co dělá, řekne, abych zůstala uvnitř kruhu, kde budu v bezpečí, tak to snad udělám a nevydám se trajdat po baráku, no ne?

Hex ve většině případů nedává smysl. Pokud jste ale fanoušky fantasy zasazeného do prostředí elitní školy, užíváte si kouzla a boj dobra proti zlu se špetkou humoru, pak tomu šanci dejte a sami si udělejte obrázek.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hex

Hex je pro mě jeden z mála seriálů, u kterých počáteční nadšení vystřídala totální nechuť seriál dokoukat. Na první pohled je to napínavý seriál plný čarodějek, duchů, padlých andělů, na druhý je to docela velká nuda. Bezpochyby se Hex veze na temné vlně, ale jenom tohle nestačí, něco mu prostě chybí.

Hlavní hrdinka první série čarodějka Cassie je taková nijaká, což je problém, protože mi bylo úplně jedno, co se s ní stane. Celé poznávání nového světa čarodějek se pro Cassie smrskne na otázku, zda se vyspat nebo nevyspat s Azazealem, který má sice vizáž a charisma Michaela Fassbendera, ale chvílemi působí jak úchylný slizoun. Jediný důvod pro dokoukání téhle série pro mě byla Thelma, lesbický duch, který má alespoň dobré hlášky.

V druhé sérii se mění hlavní hrdinka, místo unylé Cassie přichází energická Ella Dee v naprosto příšerném gothic kabátku. Tempo seriálu se zběsile zrychluje, přeskakuje se z jednoho motivu na druhý a pro mě tady není ani pořádná hlavní dějová linka. Jasně, je tu Malachi, ale historie se znovu opakuje. Bohužel Joseph Beattie nemá charisma Michaela Fassbendera. Navíc dochází k naprostému pozměnění charakterů některých vedlejších postav – Leon, Roxanne. Elle nesedí ta proměna z disciplinované bojovnice proti nadpřirozenu v citlivou a zamilovanou dívenku. Thelma taky změní svoji vizáž a už nepůsobí ani tak vtipně jako spíš otravně. Asi nejlepší na druhé sérii jsou archanděl Rafael a Mefistofeles.

Hex se nedá upřít určitá tajuplná atmosféra. Internátní škola má sice na můj vkus příliš málo personálu a až přespříliš tajných chodeb a místností plných zbytečného harampádí, o kterých vůbec nikdo neví, ale pro hlavní postavy jsou velmi lehce přístupné. Rozhodně má velmi nezvyklé pojetí duchů – mohou jíst, pít, nosit oblečení jenom po mrtvých lidech, dotýkat se věcí, ale zároveň jsou neviditelní. Jak Azazeal, tak Malachi působí naprosto neškodně, ještě i slzička jim ukápne. Všichni (lidé, duchové i padlí andělé) tu mají sex se všemi, kdykoliv a kdekoliv. Seriál se tak opět dostává do roviny každý s každým a nějaký boj dobra a zla se odehrává kdesi v pozadí jako vedlejší linie.

Celá mytologie Hex je docela uhozená, logické vysvětlení nemá děj žádné, spíš se všechno více komplikuje, předem nastolená pravidla se překrucují dle potřeby. Poslední díl druhé série už byl vyloženě směšný. Najednou má Malachi mistrovský plán, když celou dobu pochyboval o svém údělu? Celkově mi přijde, že seriál zůstal někde na půli cesty. Nápad dobrý, ale to, co s ním provedli, už ne.

30 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hex

1.séria:
Seriál sa môže zdať svojím námetom veľmi zaujímavým, no v konečnom dôsledku opak bol pravdou. Nedá sa povedať, že ma prvá časť nadchla, skôr som mala čo robiť aby som to nevypla a dopozerala dokonca ( a tak to bolo aj pri ostatných častiach). Dej sa skôr vliekol, zbytočne sa naťahoval ako guma na trakoch a časti žiaľ obsahovali aj zbytočne veľa hluchých miest, bez ktorých by to bolo určite lepšie. Jediná prepojenosť, ktorá medzi časťami existovala bola len tá, čo chce Azazeal, vyspím sa s ním, ale keď ja ho tak nenávidím alebo nie. Na jednej strane sa nedá nepovedať, že súvislosti a niektoré veci neboli postupne odhaľované a vysvetľovane. Len to ako boli vysvetľované sa zopieralo zákonom logiky a boli skôr vysvetľované ako sa im hodilo. No na druhej im zas nebolo venované toľko priestoru koľko by si človek vedel predstaviť.
Taktiež aj postavy nevynikali niečím originálnym, zaujímavým. Cassie bola taká nemastná neslaná, jednoducho nijaká. Som čarodejnica, ok a teraz poďme na môj ľúbostný život. O Thelme som nevedela počas celej prvej série čo si mám myslieť. Miestami ma štvala, ale inokedy bola jedinou prijateľnou postavou v celom seriály (len mi nejde do hlavy, že kŕmiť sa mohla, veci chytať mohla, dokonca aj telefonovala, ale žeby sa prezliekla to nie a stále sa len napchávala). Ostatné postavy tiež veľa vody nenamútili a boli priam zbytočné. Suma summárum prvá séria ponúkne síce zaujímavý námet plný padlých, čarodejníc a duchov, no žiaľ nevie z neho vyťažiť to pravé orechové (radšej než by sa trošku venovala aj tej čarodejnej stránke, tak sa zamerala na to čo chce Azazeal) a nepomohol tomu ani môj milovaný Michael Fassbender (ktorý bol hlavným dôvodom prečo som chcela Hex skúsiť), ale ani ten tomu moc nedal: na jednej strane zlý padlý anjel, na druhej „ ja ťa chcem a budeme mať spolu dieťa“ chlap.

2.séria:
Cassie stále pokračovala v tom je nepochopiteľnom správaní. Na jednej strane sa hrala na tú, ktorú nič nerozhádže je silná a Azazeala z duše nenávidí. No na druhej strane bolo vidieť ako skryto okato chce a napriek všetkému je na jeho strane. Takže jej odchod ma ani trošku neomrzel, skôr som sa potešila. Ella bola jej úplným protikladom vo všetkých smeroch. Síce aj ona mala svoje nedostatky, no vždy bola znesiteľnejšou postavou ako Cassie. Ona neskrývala to, že vie čarovať bolo to jej súčasťou a podľa toho sa aj správala. Mala svoj cieľ a za ním si išla, teda aspoň som si to o nej myslela kým nestretla jeho / nezačala sa hrať na zaľúbenú (aspoň, jej to dlho nevydržalo).
Druhá séria bola o trošku lepšia ako ta prvá, ale aj tak sa moc nelíšila od tej prvej, možno bola aj o trochu lepšia, len neskôr sa to začalo zbytočne kombinovať a boli vkladané nové elementy a zápletky striedané ako na bežiacom páse. Trošku dosť sa však odklonila od pôvodného námetu a toho všetkého (kde zmizlo všetkých 200 padlých čo malo byť vypustených) a išla si podľa svojho.
Aj tu sa nachádzali naťahované časti s hluchými miestami; zbytočné zápletky, na ktoré sa časom zabudlo ; dialógy skôr nudné a bez štipky logiky; otravné ba priam zbytočné postavy (plus pri niektorých došlo k totálnej zmene charakteru). Záporaci majú byť záporkami, no žiaľ sa na nich len hrajú a majú k nim na míle ďaleko. Stále nedokáže vyťažiť z námetu aspoň tu trošku aby sa človek neunudil k smrti, a vyzerá to tak, že nezatláča čarodejníctvo do úzadia ako v tej prvej (teda aspoň v tej prvej polke série). Počas prvej polovice sa mohlo zdať, že seriál sa trošku vzchopil, no v tej druhej prišiel na chvíľu aj tu trošičku šťavy čo mal, začalo to byť moc prekombinované. A ten koniec? Dovoľte mi sa zasmiať. HAHAHA
Seriál mohol byť príjemnou zmesou viacerých vecí, no v konečnom dôsledku jeho pretvorenie nebolo dokonalé.

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Premrhaná záležitosť

Na tento seriál som sa dostala zo zvedavosti v profile Michaela Fassbendera, a zrazu pozerám, "Kliatby z temnôt" sú ten Hex, ktorý som kedysi pozerala? Respektíve- ktorý som sa snažila pozerať? Pretože jediná zaujímavá vec na ňom bol Azazel. Takže už tam (pre mňa vtedy neznámy, dnes už hlboko zbožňovaný) Fassbender dokázal svojou charizmou zázraky. Žiaľ k Hexu už sa nevrátim ani kvôli nemu (dobre, kvôli nemu možno áno). Ale aj tak je to hrozitánsky premrhaný seriál, ktorý mal potenciál, nápad a mal atmosféru. Žiaľ nemal nikoho schopného v tvorcovskej skupine.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hex

První série byla docela v pohodě, druhá série se skvěle rozjela a člověka neuvěřitelným způsobem vtáhla do děje. Bohužel v druhé polovině se to všechno začalo překombinovávat a pomalu se z toho stala spíš parodie.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Hex

Bohužel jako většinou školní prostředí.
Každý druhý seriál se odehrává ve škole a tomuhle se to bohužel nepodařilo udělat tak aby mě uchvátil. Druhá série je o něco lepší.

1.série 60%
2.série 80%

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hex

Tenhle seriál měl potenciál, který ovšem naprosto promrhal už v první sezóně a v druhé ho naprosto zabil a zahrabal šest stop pod zem. Jediné co zůstalo je pár scén s velmi dobrou temnou atmosférou (z první sezóny) a fakt fakt skvělá znělka.

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hex

Nerada komentuju/hodnotím seriál jedním či dvouma slovama, ale tady to potřeba je - propadák.
Děj mi nepříjde zas tak špatný, ale jak s tím kdo naloží.... Děj nemusí být bůhvíjak dokonalý, záleží na tom, jak s tím naloží, a tady to šlo vidět. Prostředí, zpracování, herci (ikdyž v tom hraje můj nejoblíbenější herec), prostě seriál, který mě ničím nenadchl.

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Paskvil

První řada byla koukatelná a dala bych jí tak 45%. Po smrti Cassie ovšem seriál nabral rychlý spád dolů. Nicméně musím přiznat, že jsem moc dobře nepochopila, oč tam vlastně šlo. Jediné, co jsem z té řady si zapamatovala byl sexy Azazel a jeho touha zplodit syna.

Druhá řada je paskvil. Škola, ve které se neučí, kde umírají lidi, kde se ničemu nikdo nediví. Pak odejde jediná dobrá postava seriálu - Azazel. Druhou řadu bych ohodnotila tak max 25%. V hlavně mi z ní zůstala akorát uječená Ella a to, že se Malachai vůbec nepotatil.

Docela se divím, že Michael vzal roli Azazela. S jeho talentem má na víc.

Po sečtení dám HEXu závěrečné hodnocení 30%.

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí