plakát seriálu

Baskets

(Baskets)

Názory uživatelů

I AM A CLOON!

Varování hned na začátek: pokud očekáváte nějakou klasickou oddechovou komedii, tak se tomuhle seriálu rovnou vyhněte. Tohle má totiž od nějakýho sitcomu hodně daleko a spíš než komedie by si to zasloužilo žánrovou nálepku tragikomedie.
Jak nejlépe popsat Baskets? Neskutečně absurdní počin. Absurdita vyplňuje 25 minutovou stopáž do poslední kapky. A funguje to? Podle mě rozhodně. Kromě absurdních situací, postav, hlášek a všeho možného je to také propletené poněkud melancholickou a sarkastickou atmosférou. Je to divný, je to jiný, je to pošahaný. Je to jedinečný. Přiznám se, že zpočátku mi chvilku vadilo poněkud šourající se tempo, které se doteď moc nezměnilo, ale já si rychle zvykla a řekla bych, že k tomuhle seriálu to prostě patří, podtrhává absurdní nádech a dodává na oné podivné jedinečnosti. Možná se ptáte – je to teda vůbec vtipný? Rozhodně je, ale ne tak jak by člověk asi očekával – no, i když – mezi tvůrci je totiž Louis C.K. (důvod proč se mi vůbec seriál dostal na radar), takže vlastně až tak překvapující to není... Nicméně já se u každého dílu nasměju až až, akorát se při tom současně holt asi úplně nikdy nezbavíte tak trochu smutného pocitu, co ale jiného očekáváte od smutného klauna?
Vzhledem k tomu, že je to „krapet“ weird se ani moc nedivím, že je to asi dost „nepochopený“ – jinak si totiž nedokážu vysvětlit zdejší přemrštěně nízké hodnocení. Mě seriál ale opravdu baví a navíc mi přijde, že kvalita jde jenom nahoru a na každý nový díl se těším víc a víc. Skoro mě až překvapuje jak moc. Chápu, že tenhle typ (občas depresivně-existenciálně-absurdního-trochupřiblblýho-situačního) humoru určitě nesedne každému, za mě ale prozatím 80%

[i] Hey, you've got some things to focus on other than your pathetic, pitiful personal life.[/i]

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

My clown name is Renoir.

Zach Galifianakis sa nám objavuje v novom "komediálnom" seriáli, ktorý sa v Amerike okamžite stáva hitom. Príbeh sleduje životnú etapu Chipa Basketsa, ktorý sa síce chce stať klaunom, ale moc sa mu to nedarí. Vtipný nie je ani náhodou a aj keď sa snaží a vyhľadáva rôznu pomoc, tento stav sa nelepší. Nedá sa povedať, že by boli jednotlivé postavy vtipné. Vtipné sú situácie, do ktorých sa postavy dostávajú a rozhodnutia, ktoré podstupujú. Seriál je skôr tragikomédia, ale za to veľmi podarená.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé