plakát seriálu

Believe

(Believe)

Názory uživatelů

Neurazí, ale ani nepoteší

Videl som len pilot, ten ma však nazaujal natoľko, aby som seriál sledoval ďalej. Asi sa rovnako rozhodlo aj viac divákov, keďže zažil iba jednu sériu. Potenciál bol enormný, nápad dobrý, problémom však je - ako aj u mnohých iných noviniek - nijako sa neodlíšia od zvyšku a ihneď po pilote zapadnú do predefinovaných overených koľají. Nehovorím, že si seriál niekto nemôže obľúbiť a pozerať a naozaj zistiť, že je vlastne odlišný a vlastne lepší ako väčšina. Myslím si však, že kvantita akou sú dnes na nás vrhané novinky sa často sami zabíjajú. Platí to predovšetkých pri divákoch, ktorý sa zameriavajú na špecifický žáner a potom ich často, pre iných aj prekvapivé a zaujímavé vôbec neosloví, s tvrdením - však to sou už videl. Záver je teda taký, že sa jedná o priemer, ktorý niekoho osloví a iného zas nie.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

An extraordinary girl.............about to change the world

Nadprirodzené schopnosti, telekinéza, čítanie myšlienok apod. To všetko v sebe skrýva potenciál, len to treba vedieť správne nakombinovať, tu pridať sympatického hrdinu/ hrdinku, tam vymyslieť nejakú dobrú dejovú linku a máme celkom zaujímavý seriál, ktorý sa možno od množstva jemu podobných bude niečím líšiť. Believe sa o to pokúsilo a žiaľ (nanešťastie?) pokus vyšiel len napoly.

Ako som už spomínala Believe mal zaujímavý nápad, plný potenciálu, stačilo len sa s ním trošku pohrať. Believe sa snažil, verte. Po rozpačitom pilote a rozpačitej prvej polovice série, ktorá pôsobila akoby sa seriál hľadal, sa našiel a začal smerovať ako tak správnym smerom. Počas prvých častí sa mohlo zdať, že pôsobia ako cez kopírak- Bo a Tate utekali, stretli niekoho, tomu bolo treba pomôcť a nasledoval šťastný koniec a útek na ďalšie miesto. Čo sa mohlo aj tak trochu zunovať. Popri tom sa mihli aj náznaky nejakej vedľajšej dejovej linky, ktorá nám odhaľovala čo to aj zo strany zlého nepriateľa, jeho zámery a pohnútky. No kým spočiatku tieto dve linky pôsobili akoby idú pomimo seba a ovplyvňujú sa len minimálne, v polovici akoby nastal zlom a oni sa začali navzájom prelínať a pôsobiť ako rovnocenné. No aj tak dokázal Believe z potenciálu, ktorý mal vyťažiť len malé percento.

Menší problém bol v postavám. Niežeby Bo a Tate nedokázali spolu fungovať a vychádzať. Fungovali a vychádzali, viac-menej. Spočiatku síce k sebe cestu hľadali, ale po odhalení jedného tajomstva to už išlo ľahšie. Len najväčší problém bol asi v milej Bo. Áno mala ťažký osud a schopnosti, ktoré sa učila postupne ovládať. No na 10 ročné dieťa pôsobila až moc vyzrelo, premúdrelo, rozmaznane. Každému musela pomôcť a keď náhodou nebolo po jej, tak sa zaťala alebo ušla a išla pomáhať sama. Ostatné postavy nijak veľmi nevynikali. Skôr pôsobili ako také krovie pre Bo, okolo ktorej sa všetko ale všetko točilo. Ani jedna z nich nebola nejako výrazná, zapamätateľná.

Keby seriál skončil 12 časťou, tak sa mu dostane celkom prijateľného, uzavretého a dôstojného konca. Čo bolo treba vyriešiť a uzavrieť, sa vyriešilo a uzavrelo. Žiadny otvorený koniec nebol, tí zlí boli porazení a všetci mohli byť šťastní. Len potom prišla 13 časť. Časť, ktorá to všetko z konca 12 nanovo otvorila a vsunula novú linku, zápletku, ktorá by sa skôr hodila ak by seriál dostal druhú sériu a nie ako záverečná časť seriálu.

Potenciál seriál mal, stačilo len o niečo z neho vyťažiť, trochu sa s ním vyhrať, pridať nejakú obyčajnú maličkosť, ktorá by ho od podobných seriálov odlíšila a hneď by to bol iný seriál. Takto nie je ničím novým či výnimočným. Zhliadnuť sa oplatí ale netreba čakať nič veľkého.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

An extraordinary girl... about to change the world.

Believe podle popisu zní hodně nadpřirozeně a do jisté míry to i splňuje. Nicméně zlo má mnohem reálnější základ, než by se na první pohled mohlo zdát. Tento seriál běžel v midseason a dostal de do vlny tiché ignorace. Moc se o něm nemluvilo, moc se nesledoval, ani se ve velkém nezrušil.

Stále si nejsem jistá, jak moc se mi příběh líbil. Od pilotu jsem čekala hodně a dostala jsem toho dost, ovšem z úplně jiné hromádky. Celkově epizoda zklamala. Místo uceleného poutavého příběhu přišla malá rozmazlená holka, která dokáže ječením rozbít sklo. Netušila jsem, co mám od seriálu čekat, jak moc bude příběh epizodní a čím to celé vyvrcholí. Musím ale uznat, že postupem času se příběh ustálil, epizody byly propleteny jednou hlavní dějovou linií a vypadalo to, jako by Believe našel svou podstatu. Toto tvrzení pro mě potvrzuje i závěrečná epizoda, ve které bylo velké zlo poraženo, náš hlavní pár dosáhl svého uspokojivého konce a vyrazil vstříc normálnímu životu. Líbí se mi, že tvůrci příběh uzavřeli, že nemusíme tápat, jak to celé dopadlo, i když jsem četla, že se na Novém Zélandu odvysílala ještě třináctá epizoda, která není (zatím) nikde k sehnání. Nějak si ale nedovedu představit, jaký smysl by mělo pokračovat, akorát by se rozjela nová linka a nebyl by dostatek prostoru pro pořádné uzavření, které se nám dostalo ve dvanácté epizodě.

Na příběh se zvyknout dá. I když to není nic světoborného ani originálního, pořád se zde objevuje pár hezkých triků a dojemných scén, u kterých vám pomalu slza ukápne. Větší problém vidím v postavách, především v Bo. Tahle holka je neskutečně rozmazlený fracek, jde to vidět v každé, ale opravdu v každé epizodě. Pokud náhodou něco není po jejím, prostě se naštve, uteče nebo začne ječet, až se boří strop. Její ochránce Tate pak nemá žádnou jinou možnost, než se tomu desetiletému spratkovi podřídit. Nevím, jaký odkaz tento seriál bude mít na nezletilé diváky, ale pokud se budou děti Bo inspirovat, tak potěž pánbůh. Další problém vidím v FBI agentce. Když pominu to, že je to další z těch, které honí zločince ve 12 cm vysokých podpatcích, stále zbývá její smysl pro logiku. Celou dobu honí Tatea, který unesl Bo, a vůbec jí nepřijde divné, že ta holka používá své síly k jeho ochraně a k ublížení těm hodným mužům v modrých uniformách, kteří ji údajně mají zachránit. Pracuje jen na základě informací od zloducha Skourase a i když mu sarkasticky odpovídá do telefonu, je to to jediné, na co se zmůže.

Podle mého názoru se z tohoto tématu dalo vytěžit více. I přesto však Believe má kvalitního záporáka, pár hezkých triků v rukávu a občasné příjemné chvilky. Času stráveného u tohoto seriálu litovat nebudete, i když se dají najít mnohem kvalitnější kousky.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Věřit se vyplatí

Believe jak výstižné. Po dost rozpačitém pilotu tvůrci šlápli na plyn a aktivovali pár mozkových závitu a seriál po každém dílu zvyšuje pomalu svoji kvalitu. Snad nepřijde mrtvice a seriál nespadne do nekvalitních základu. Úvodní díl mi připadal dost nedodělaný jako by tvůrci nevěděli sami co chcou. Prvních 5 minut pilotu je povedených pak ale přijde blonďatě děvče s pistoli v ruce, par stupidně vypadajících rvaček a několik klišé, které zapomínají, že jsme lidé s mozkem v hlavě. Po pilotu si někdo uvědomil, že to takhle dále nejde a tak to zkusili znovu a lepe. Najednou hlavnímu padouchovi rozumíte proč je taková svině. Jsou zde vysvětleny schopnosti kouzelného dítěte a postupně se smíříte i s novým účesem hlavního hrdiny. Seriál má dokonce i hloubku a v povedených flashbacích se dozvíte o motivech postav a jak to všechno vlastně začalo. Děj každého pilotu je zatím pořád stejný. Především se utíká před zákonem, mezitím se stihne pomoct nalézt zatracenou lásku čí matku a menší ukázka zvláštních schopnosti. Triky se vylepšují, ale zázrak to také není. Herci jsou v hlavních rolích sympatičtí a svoje role hrají dobře. Zvlášť výpomoc od tvrďáckého Banshee se povedla. Seriál postupně nabral na logičnosti a je to jenom dobře. Sice žádnou výraznou promyšlenost ani husinu nečekejte, přesto to začíná byt zábavné. No konečně.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

věřte nevěřte

Pilot mě možná trochu odradil,ale byla jsem zvědavá(a neměla nic jiného na koukání),že jsem si na další díl počkala a ono se vyplatilo.Hlavní padouch a zároveň hrdina mi nepadl do oka,ale po čtvrtém dílu už je to lepší a má moje sympatie.Začínám se dozvídat minulost,jak všechno začalo a jak spolu postavy souvisí,je to skvělá pokoukaná

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Po první epizodě...

Na seriál jsem se podívala až když byli už asi tři díly. Nezaujali mě postavy a ani děj není moc originální, ale přesto má seriál jakési své kouzlo. Jaké?

Hlavním hrdinou není žádný teenager, který by v sobě měl všemožné rozpory mezi svou dětskou povahou a tou dospělou. Jedná se o dítě. Malou Bo, která nerozumí tomu, co se kolem ní děje. Aspoň to by člověk řekl do desetileté holky.
Ale Bo je na svůj věk opravdu vyspělá. Je chytrá, pozorná a ráda pomáhá lidem. Oplývá takovou tou dětskou nevinností, ale zároveň je dost tvrdohlavá a občas hloupá, jak se u malých dětí dá očekávat.

Další postavou je Tate. Už v prvním záběru jsem ho neměla ráda. Možná pro to, že nemám ráda zločince. Ale na druhou stranu... Nevím. Člověk se do něj dokáže možná trochu v cítit. Je to taková přirozená postava.

Jestli se ale na seriály koukáte jen kvůli hezkým hercům, tak tady najdete jenom skvělý děj, dobré herecké výkony, obstojné efekty a skvělé akční scény. Pokud nejste pedofil, tak máte smůlu v tomhle ohledu.

Ale osobně si myslím, že děj je výjimečný. Máme tu sice holku s nadpřirozenými schopnostmi - naprosté otřepané klišé -, ale čeká na vás spousta otázek už v prvním díle. Spousta nečekaných zvratů, dobré akce a skvělý příběh, který vás u seriálu zaručeně udrží.

Jediný, co bych seriálu asi vytkla je v mnohých chvílích až moc akce a málo smyslnosti. Spoustu věcí jsem nepochopila, nebo pochopila pozdě. Ale možná je to součástí příběhu.
Každopádně je to jen malé minus a celkově je seriál dobrý. Rozhodně s ním nebudete ztrácet čas.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Touch v bledě modrém

Putování otce s dcerou, která má superschopnosti a kterou chce "zlá" organizace pro své účely. Napínavé, dobře natočené (A. Cuarón), ale bohužel se druhé řady nedočkáme. 70% [seriál bohužel ZRUŠEN]

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

NUDA

Asi jsem po shlédnutí prvního dílu byla plná až moc očekávání. Bohužel se nenaplnily. Každý díl vypadá stejně, všechno je strašně předvídatelné.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

believe

ze začátku jsem byla nadšená a rozhodnutá Believe sledovat, bohužel seriál spadl do té kategorie serilů kde se před každým dílem musím přemlouvat abych si ho vůbec zapnula. Námět je dobrý, obsazení dobré, jen tomu chybělo to něco navíc co od seriálu očekávám, to co mě přiměje každý týden netrpělivě očekávat další díl, to bohužel believe nemá

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Believe

Malá dívka Bo vládne mimořádnými schopnostmi (telekineze, vidění budoucnosti atd.) a podivná skupina lidí se ji snaží chránit před taky podivným miliardářem Skourasem, který ji chce zneužít pro svoje zájmy(?). Protože "ochranitelům" dívky už docházejí rodiče (pravděpodobně jsou zabíjeni Skourasovými zabijáky), osvobodí z vězení trestance Tatea, který teď má Bo chránit a starat se o ní. Základní premisa příběhu zajímavá, ale provedení trochu kulhá. Když nájemná vražedkyně, která má asi 50 kilo i s postelí, v 1. deseti minutách filmu zlomí vaz asi 3 lidem a pak se ta herečka neumí ani hýbat a pistoli v ruce drží přímo směšně, tak to trochu kazí atmosféru. Když hlavní hrdina, který by měl Bo nějak chránit, nebo aspoň najít nejaký úkryt, tak se producíruje ve městě před kamerama (např. v kasinu), pořád jen Bo okřikuje, dává jí najevo, že je jen malý dítě, jenže pak v úzkých je stejně zachrání Bo. Tate je tam skoro zbytečný až otravný. Naproti tomu Bo je docela dobrá holka, překvapivě (na poměry dětských postav v amerických seriálech) snesitelná až sympatická. Při jejich útěku před Skourasem a FBI ještě pomáhá lidem, která náhodně potká - trochu ve stylu Touch. Kdyby to nebylo místama dost nudné a postava Tatea měla trochu šarm a šťávu, tak by se mi to hodně líbilo, ale bohužel - ač myšlenka byla zajímavá - nakonec je to velmi průměrný seriál. Hodnoceno po 3. dílu.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé