plakát seriálu

Berserk

(Kenpu denki beruseruku)

Názory uživatelů

Největší meč všech dob

Nebyla to láska na první pohled. Bitvám jsem vyčítal jednoduchost, atmosféře zase falešné fantasy pozlátko. Jak ale Gutsova pouť s Jestřáby pokračovala, omotávali si mě Griffith a spol. kolem prstu tak snadno, že bránit se by nemělo smysl. Zapletl jsem se do intrik, zamiloval do Casky a hlavně jsem pravou oddaností toužil být blízko těch chvil, kdy se Guts rozmachuje neporazitelným mečem. A ať už divák předvídá jakýkoli konec, stejně se nemůže dostatečně připravit na úchvatné a (byť nešťastně vynucené) neskutečně troufalé epické drama. Ale teď už škoda slov a neznalí ať utíkají koukat, protože tahle cesta se jednoduše musí prožít.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Divná směsice

Berserk je pokládán za něco jako legendu anime žánru a odstup od doby vzniku v kombinaci s oblíbeností k tomu bezesporu opravňuje.

Nemohu si však pomoct, pro mne byl po úvodních dvou silných dílech zbytek jednoznačným zklamáním. Na rozdíl od jindy samozřejmé věrnosti reáliím mi připadá, že zde tvůrci nevhodně mísí jak historické prvky, tak mentalitu středověké Evropy s přístupy charakteristickými pro Asiaty. Casca se svým kyrysem a přilbicí by jistě v epoše "barbara" Gutse neměla mít co pohledávat. Jakýsi ten kodex cti v šeru evropského dávnověku rovněž působí dost rozpačitě. Největší nepříjemností je pro mne však přítomnost "hermafrodita" Griffitha, kterému jsem nejenže nedokázal přijít na chuť, ale otrávil mi jinak i ještě po tom všem celkem stravitelný zbytek.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí