plakát seriálu

Bez hranic

(Crossing Lines)

Názory uživatelů

Crossing Lines

Tak první, co mě u Crossing Lines napadlo, bylo, že ICC zřejmě rozšířil svoji jurisdikci bez toho, že by to někomu řekl:-)

Crossing Lines v rámci žánru nevybočuje z průměru, podobných kriminálek je celá řada. Určitým ozvláštněním tak mohou být české lokace a čeští herci. Každý tak může hrát hru: "Jé, Roden. Jé, Issová. Jé, Vašut."

Líbí se mi jednotlivé případy, protože působí obyčejně, nejsou nijak závratně překombinované a nesnaží se za každou cenu šokovat nějakou hnusárnou. OK, ten případ s řidiči kamionů mi přišel poněkud ujetý, ale ten zbytek ušel.

Jenže já mám u Crossing Lines problém s tím, že mi není extra sympatická žádná z hlavních ani z vedlejších postav. Snad všechny z nich mi byly každým dílem nesympatičtější a nesympatičtější. V jiných kriminálkách si dokážu vybrat alespoň jednu postavu, u které mě zajímá, jak to s ní bude dál. Tady mi to prostě chybí. Chápu, že chtějí vykreslit komplexní postavy, které mají mimo práci i soukromý život. Ale tady jsou v soukromí všichni tak nějak moc pochroumaní. To máme věřit, že mají zajišťovat spravedlnost na starém kontinentu, když snad každý z nich má bokem nějakou kriminální aktivitu? Nejsem zastáncem černobílých postav, ale tohle je prostě příliš. Tyhlety detektivy s kriminálními aktivitami umí dobře vytvořit snad jen Britové. Navíc i po skončení série mi spíš přijdou jako skupina jednotlivců než jako ucelený fungující tým. Všichni se pořád předhání, kdo z nich je chytřejší, kdo z nich má nejlepší kontakty, kdo z nich je největší drsňák, a mě to tady prostě nebaví.

Ze seriálu je podle mě cítit urputná snaha natočit zvláštní evropskou kriminálku tak, aby jí rozuměli i Američané. Jinak si totiž neumím vysvětlit to neustálé objasňování různých narážek, které jsou jasné snad úplně všem.

Asi naivně doufám ve zlepšení, protože dám seriálu šanci i v další sérii. Tak nějak doufám, že všechny moje výtky zmizí, a druhá série pro mě bude příjemným překvapením.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Justice without borders

Crossing lines predstavuje zaujímavý počín na poli kriminálok, predstavuje možno obohraný námet,ale v niečom sa od svojich kolegov líši a tvorí tak celkom solídnu kriminálku.

Spojenie detektívov z rôznych krajín prináša zaujímavý pohľad na riešenie prípadov,ktoré sa neodohrávajú len v jednom meste,ale miesto ich diania je rozšírené na celú Európu. Prípady nejdú podľa nejakej šablóny a od seba sa líšia, nie sú zamerané na nejaké bežné klasické zločiny (ako sa dajú poznať z pár kriminálok),ale idú skôr do neznámych vôd.
Výber hercov sa dá považovať za vydarený, každý z nich hrá svoju postavu presvedčivo.Nie sú to dokonalý perfektný ľudia bez problémov,ale ľudia s vlastnými tajomstvami a problémami. Počas prvej série akoby však stáli príbehy dvoch z nich, a to majora Daniela a det.Hickmana, ostatný akoby dostali možnosť len čiastočného odhalenia v jednotlivých epizódach.
Za bonus sa dá považovať aj účinkovanie českých hercov, či už v menších rolách alebo v tých väčších.

Crossin Lines je teda zaujímavým počinom.Vďaka tomu, že je popretkávaný akciou a neustálym dianím, dej nikde neviazne a ubieha v slušnom tempe. Zo záveru v poslednej časti síce človek nezletí zo stoličky,ale aj tak nadobudne ten nutkavý pocit,že chce novú sériu. CL určite stojí za vyskúšanie a šancu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

dá sa to ale upadá

Tento seriál ma chytil. V prvej sérii. Druhá bola tiež výborná. A dovolím si tvrdiť, že výborné prvé dve série boli vďaka postave Hickmana. Tretia séria strašne zoslábla, dejová línia ako celosériová je vágna, postavy nič moc. Škoda. Fakt mi bol sympatický ten seriál hlavne kôli natáčaniu v európskych mestách, To zohralo určite veľa na pôvabe. Ale, chcelo by tam žánrovo takého Gibbsa alebo niečo podobné

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kvalitativně padá

Pro tento příspěvek jsem se rozhodl po konci 3 řady, kterou jsem shlédnul teprve nedávno.

Tento seriál musím bohužel musím rozdělit na 2 etapy.
První etapou jsou podle mě výtečné první dvě série, ve kterých exceluje skvělé herecké obsazení,výborně vybrané lokace včele se skvělým
Carlem Hickamen. kterého hraje William Fichtner.I konec 2 řady přinesl skvělé momenty a výtečné výkony herců.
Hodnocení = 80 %

Bohužel zde musím s pozitivním přístupem skončit
Druhou etapu jak už tušíte je 3 série, která mě upřímně velmi zklamala.Pro mě většina nesympatických herců, né špatně ale ani hezké lokace.
Proto musím hodnotit = 50%

Z těchto důvod§ ani nevěřím v další série.

Škoda převelká !!!

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kriminálka EU

Zajímavé pojetí kriminálních pořadů. Koncept, který jsme mohli vidět už v jiných seriálech (např. Breakout kings - http://www.serialzone.cz/serial/lovci-lebek/), kdy se sejde parta lidí s různým zaměřením, aby chytali zločince. V tomto seriálu je ale pole působnosti rozšířeno nejen na Ameriku, ale také na Evropu a vlastně i celý svět. Bonusem pro tento seriál je pro české diváky fakt, že je točen také v naší vlasti a v epizodních rolích se zde vyskytují čeští herci a herečky. Postava Carla Hickmana (William Fichter) připomíná vysloužilého Sherlocka tím svým všímáním si maličkostí, ale v jeho podání mi to ani nevadilo, spíš je to sympatické. U této postavy jsem si ještě všiml na jeho zřejmě neslavnější postavu, ze seriálu Prison Break, kde také musel brát nějaké prášky na zklidnění, stejně tak jako tato postava :)

Celkově mě tento seriál zaujal, je napínavý (minimálně první dvě epizody byli), vyváženě akční, a hlavně diváky určitě pobaví. Pokud se rozhodujete, na co koukat a baví Vás detektivní, krimi a psychologické seriály, dejte šanci i tomuto.

90 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Evropa bez hranic

Spojen kriminalistů z různých států proti kriminálníkům také z různých států.Je zde vidět rozpor mez různými vyšetřovacími metodami a postupy v té dané zemi kde jsou.Zajímavě vyřešena spolupráce s místními(jděte někam já jsem tu doma a nechte TOHO(

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vážně jsem se snažila

přijít tomuto opusu na chuť. Ale nedokázala jsem to. U třetího dílu mi všichni hrdinové lezli krkem, u čtvrtého už jsem měla osypky. Roztahané, bez vtipu (dokonce, když už někdo, nedejbože, nějaký vtip vypotí, musí provinilec vysvětlit, že je to vtip a omluvit se), nesympatičtí aktéři. ( U některých herců mám pocit, že mimika je něco o čem ani neslyšeli. Jiní přehrávají svou zarputilost a životní tragédii tak, že jim opravdu, ale opravdu nevěřím.) Občas nevím, kde že to zrovna operují. Abych byla spravedlivá, tvůrci se snaží o ztvárnění neobvyklých případů. Ale ani účast pánů Fichtnera a Sutherlanda to, u mne, nezachránila. Nějak to prostě všechno dohromady nefunguje jak má.

20 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Wau!

Na tenhle seriál jsem narazila spíše náhodou a jsem za to moc ráda. Rozhodně mě překvapil a to tak, že víc než příjemně. Kriminálka Evropy je vážně dost zajímavý téma, ale víc mě šokovalo (příjemně) to, že se v dílech objevují i čeští herci.
Je to kriminálka s novým neotřelým nápadem, se kterou se nebudete nudit. Díly jsou akční a strhující, herci sympatičtí (zamilovala jsem si postavu Carla Hickmana) a případy neobvyklé. :)
Jsem zvědavá na další díly, protože to vypadá, že to bude pořádná pecka! :)

EDIT: Musím říct, že s přibývajícími díly už to taková pecka není. Škoda...

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Evropa má zelenou

Na seriál jsem se těšila hlavně protože tam hraje William Fichter jeden z mých nejoblíběnějších herců a rozhodně nejsem zklamaná.On i ostatní herci jsou sympatičtí, případy zajímavé a zatím i originální.A jako místo činů je Evropa hezká změna oproti věčně šíleným vrahům Ameriky.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bez hranic: Evropská FBI k vašim službám

Spojená Evropa sice přinesla volnější pohyb po kontinentu, ovšem ten je dopřán všem – i padouchům. Seriál natočený ve francouzsko-německo-americké koprodukci představuje mezinárodní tým policistů a jejich pátrání.

Vyšetřovatelský tým pase po těchto zločincích prchajících před spravedlností napříč Evropou.

Seriál Bez hranic se skutečně nechal inspirovat americkou FBI a především důvodem jejího vzniku. V dobách před její existencí mohl totiž každý zločinec jednoduše utéct do jiného státu, kam už na něj úřady nemohly. Pak přišla FBI a zločin ve Spojených státech přestal mít hranice. V Evropě je situace trochu jiná, ovšem pravdou zůstává, že neexistuje nadnárodně organizovaná policejní složka, jež by měla na starosti tyto kriminální „transfery“. Interpol i Europol sice mají určité pravomoci, ale to v podstatě nestačí – internacionální kriminalistická spolupráce s jasnými pravidly chybí. Speciální jednotka, která operuje napříč světadílem, tak vznikla jen na papíře – stvořili ji producentka Rola Bauer a scénárista Esward Allen Bernero, svou fiktivní složku moci svěřili do jurisdikce skutečně existujícího Mezinárodního trestního soudu. Do hlavních rolí pak obsadili méně známé evropské tváře a k nim přidaly dvě velmi zvučná americká jména.

Parta hic

V čele týmu stojí detektiv major Louis Daniel (francouzský herec Marc Lavoine), k ruce má seržantku Europolu Evu Vittoriu (Italka Gabriella Pession), komisaře Sebastiana Bergera (Tom Wlaschiha) z berlínské policie, francouzskou seržantku Anne-Marii San (Moon Daily) a poldu ze Severního Irska, detektiva Tommyho McConnela (Richard Flood). Skupině přesto chybí kýžená efektivita a Daniel potřebuje tak trochu píchnout. Tu správnou osobu najde v Holandsku v jednom karavanu, jeho kamarád a bývalý newyorský polda Carl Hickman (William Fichtner) býval elitním detektivem, ovšem během jednoho pronásledování zločince si ošklivě zchromil ruku, což znamenalo jediné – na službu se zbraní v ruce mohl zapomenout. K tomu všemu zranění stále způsobuje bolesti. Daniel ale ví, že dobrého poldu neudělá pouhá schopnost udržet pistoli, a tak angažuje Hickmana do svého týmu.

V seriálu si zahrál také slavný Donald Sutherland, jenž ztvárnil postavu pověřeného představitele Mezinárodního trestního soudu Michela Dorna. Nosí zásadně černou kravatu, a to kvůli Luisi Morenu Ocampovi, skutečnému prokurátorovi, který pro Mezinárodní trestní soud pracoval dlouhých patnáct let. Během nich soudil všechny válečné zločince z bývalé Jugoslávie a většinu zločinců ze Rwandy. Sutherland se s tímto výjimečným mužem setkal naprostou náhodou. „Když jsem čekal na letišti při cestě z Los Angeles do Miami, přišel ke mně chlapík a říká: Promiňte, nejste vy Donald Sutherland? Neměl jsem náladu se s nikým bavit, ale nakonec jsem se přiznal. On se mě hned zeptal: Točíte film o Mezinárodním trestním soudu? Překvapeně jsem odpověděl, že je tomu tak. Řekl mi, že se jmenuje Luis Moreno Ocampo a že byl jeho hlavním prokurátorem. Duchapřítomně jsem ho odtáhl na kávu a vyzpovídal ho. On je jako rocková hvězda, naprosto mimořádný, pozoruhodný muž,“ uvedl Sutherland k rozhovoru pro web interrobang.com.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí