Plakát

Big Ben

(Der Bulle von Tölz)

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá. Pravou rukou mu je komisařka... [více]

1996–2009 | Německo | 90 minut | Sat.1 | Drama / Krimi | 69 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná v ČR

14×05 – Bramborový král

(premiéra 7. 10. 2018 – před 5 lety)
Poslední odvysílaná

14×06 – Abenteuer Mallorca

(premiéra 4. 2. 2009 – před 15 lety)
závěr seriálu

Big Ben – O čem to je

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá.

Pravou rukou mu je komisařka Sabrina Lorenzová z Berlína. S diplomatickými schopnostmi a odzbrojujícím úsměvem na Bennovy vyšetřovací metody dohlíží. Společně občas scházejí z oné "správné" a legální cesty apřistupují k nekonvenčním postupům, zatím se jim však tímto způsobem podařilo dostat každého zločince za mříže.

Případy přitom řeší s klidem a humorem. Sehranou dvojku nepřímo doplňuje dobrosrdečná Resi, Bennova matka. Ta je majitelkou malého penzionu, kde syn bydlí a kde mu pere, žehlí a vaří. Díky mateřské starostlivosti a dobrému čichu kolikrát přispěla k odhalení některého z případů, často se totiž do synovy práce plete. Protože je synek stále svobodný, snaží se mu všelijakými ošemetnými cestami najít nevěstu, touží totiž po vnoučatech.

Zdroj: Televize.cz

Benno Berghammer
Resi Berghammer
Kommissarin Sabrina Lorenz
Polizeihauptmeister Anton Pfeiffer
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Sat.1

Délka

90 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

Německo

Roky vysílání

1996–2009

První vysílání

14. ledna 1996

Ukončení seriálu

3. února 2009

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Prima (2016)
LOVE (2018)
KRIMI (2024)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související