Plakát

Big Ben

(Bulle von Tölz, Der)

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá. Pravou rukou mu je komisařka... [více]

1996–2009 | Německo | 90 minut | Sat.1 | Drama / Krimi | 69 epizod | status: ukončeno v roce 2009
Poslední odvysílaná v ČR

1×68 – Bramborový král

(premiéra 7. 10. 2018 – před 22 měsíci)
Poslední odvysílaná

1×69 – Abenteuer Mallorca

(premiéra 4. 2. 2009 – před 11 lety)

Big Ben – O čem to je

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá.

Pravou rukou mu je komisařka Sabrina Lorenzová z Berlína. S diplomatickými schopnostmi a odzbrojujícím úsměvem na Bennovy vyšetřovací metody dohlíží. Společně občas scházejí z oné "správné" a legální cesty apřistupují k nekonvenčním postupům, zatím se jim však tímto způsobem podařilo dostat každého zločince za mříže.

Případy přitom řeší s klidem a humorem. Sehranou dvojku nepřímo doplňuje dobrosrdečná Resi, Bennova matka. Ta je majitelkou malého penzionu, kde syn bydlí a kde mu pere, žehlí a vaří. Díky mateřské starostlivosti a dobrému čichu kolikrát přispěla k odhalení některého z případů, často se totiž do synovy práce plete. Protože je synek stále svobodný, snaží se mu všelijakými ošemetnými cestami najít nevěstu, touží totiž po vnoučatech.

Zdroj: Televize.cz

Benno Berghammer
Resi Berghammer
Kommissarin Sabrina Lorenz
Polizeihauptmeister Anton Pfeiffer
Info box
Stanice

Sat.1

Délka

90 minut

Žánr

Drama
Krimi

Země původu

Německo

Roky vysílání

1996–2009

První vysílání

14. ledna 1996

Ukončení seriálu

3. února 2009

Dabing

ANO - detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

Prima (2016)
LOVE (2018)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související