plakát seriálu

Black Books

(Black Books)

Zajímavosti ze seriálu
Visačka na dveřích knihkupectví má nápis "CLOSED" (tedy zavřeno) na obou stranách. Ve třetí řadě už je naopak z obou stran nápis "OPEN" (tedy otevřeno). V jedné epizodě byla na okně dokonce tabulka s mutací těchto slov "CLOPEN" (tedy něco jako ozavřeno).
Tamsin Creig byla během natáčení první série těhotná.
"Katzenjammer" je německý výraz pro kocovinu, doslova znamená "naříkající kočka".
Manny měl být původně Žid.
Postavu Bernarda napsal Dylan Moran podle skutečného majitele knihkupectví v Dublinu, kterého potkal.
Graham Linehan, režisér a spolutvůrce seriálu, se objeví v malé roli v epizodách Manny’s First Day (jako chlápek v tričku I LOVE BOOKS) a The Big Lockout.
Scény před knihkupectvím byly filmovány před skutečným knihkupectvím Collinge & Clark v Londýně.
Tamsin Greig (Fran) v rozhovoru prozradila, že při natáčení scény, v níž měla být její postava vzrušená hlasem z rádia, měla vzhledem ke svému těhotenství a rozbouřeným hormonům problém s hereckým projevem. Naštěstí jí pomohl režisér Graham Linehan, který jí poradil, aby vydávala stejné zvuky, jako když leze do vany s horkou vodou.
Pilotní díl měl Dylan Moran (představitel Bernarda) napsaný již v roce 1998. Jenže Fran (Tamsin Greig) se jmenovala Valerie, Mannyho (Bill Bailey) příjmení bylo Zimmerman, měl být Žid a měl mít deprese. Seriál neměl být ani tak vtipný. Později ale požádal Grahama Linehana o pomoc a ten seriál přepsal k obrazu současnému.