plakát seriálu

Black Books

(Black Books)

Názory uživatelů

You know what you are? You're a beard with an idiot hanging off it.

Britský humor tak jak ho znáte a jak ho máte rádi. Narozdíl od amerického je založený na absurdních situacích a spíš než na vztahy klade důraz na hlášky, kterých má konkrétně Black Books nespočet. Bernard je zahraný naprosto dokonale, žádný vtip nevyzní naprázdno, pokud máte rádi podobně ulítlý humor, budete se smát od začátku až dokonce :) Doporučuji všem, komu se líbilo IT Crowd.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"Ludwig. You know, Beethoven."

Netrúfam si odhadnúť koľkokrát som Black Books videla. Humor je to vskutku „ad absurdum“, musí sadnúť. Ja už to prostredie útulne rozhádzaného kníhkupectva považujem takmer za druhý domov, večne ožralého hulváta Bernarda, roztomile bezbranného Many-ho a nepoužiteľnú Fran akoby som poznala odjakživa. Neskutočná kadencia hlášok a ultra absurdných scénok.

Najlepšie epizódy – celá prvá séria, 3x1 Manny Come Home, 3x3 Moo-Ma and Moo-Pa, 3x6 Party, z nich najviac suverénne 1x3 – The Grapes of Wrath - môžem kedykoľvek.

(Do pozornosti dávam skvelé vedľajšie roličky Martina Freemana a Simona Pegga, s ktorými som sa prvýkrát stretla práve vďaka tomuto kúsku.)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Černočerné knihkupectví

Black books jsou pro mě mezi seriály naprosto ojedinělým zjevem. Břitký anglický humor, postavy, které byste nejraději zabili, ale přesto jim fandíte a příjemná dvacetiminutová stopáž, to jsou devízy, kterými se seriál může pyšnit. Nerudný prodavač knih Bernard Ludwig (You know, Beethoven) Black, s jehož nechutí k jakémukoliv účetnictví naprosto soucítím, nezdravě alkoholu a cigaretám holdující neurotická Fran a „vousatá špinavá opice“ Manny s naprosto vytříbeným vkusem pro umění (Manny: To je kráva. Fred: Ano. Máš rád umění? Manny: Ano. Především pozdní...umění. Ano, myslím, že ten způsob, jak je zachycen její pohled. Kráva se na něco dívá, my nevíme na co. Třeba nám chce autor něco sdělit, že ta kráva ví něco, co my nevíme.). To jsou postavy, které vám zaručeně zvednou chuť do života (nebo vám přinejmenším nadzvednou mandle). Kdykoliv mám nějaký splín, kouknu na díl Black books a hned mám lepší náladu – uvědomím si, že vždycky může být hůř.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tady nakupovat nechcete

Každý správný knihovník má rád svoje zákazníky, protože díky nim je živ. Bernard Black není správný knihovník a svoje zákazníky ze srdce nenávidí. Kromě toho kolem sebe jen zřídkakdy někoho snese a je proto zázrak, že se v jeho blízkosti bez (závažnější) újmy na zdraví dokážou pohybovat náhodně přijatý podřízený Manny a sociálně nepružná Fran. Ale ještěže tak, protože s tímhle nesourodým trojlístkem je legrace přímo náramná. Nejde sice o tak šikovně vybroušený poklad, jakým se pro Linehana o pár let později staly vybrané série IT Crowd, ale o to snad ani nejde. Hovězí hlas a gumová tvář Dylana Morana dokážou totiž i ty přepálenější linky povýšit na příjemnou zábavu a nejlepší epizody pak na rodinný festival smíchu. Není se tedy čemu divit, že se o více než dekádu později, v době na vyloženě vtipné sitcomy čím dál střídmější, vzpomíná na Black Books jako na legendu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Add a drop of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it.

Black Books se vedle Červeného trpaslíka řadí k mým oblíbeným britským seriálům, které můžu kdykoliv, kdekoliv a za jakékoliv nálady. Je to vynikající lék na splín, protože se zkrátka nedá zůstat v depresi, když máte před sebou irského morouse, co vlastní antikvariát, má rád víno, cigarety a je nadmíru neschopný v komunikaci s ostatními. K ruce má přitom bradku s připojeným idiotem alias Mannyho a Fran, která když nic jiného, aspoň Bernarda podporuje v pití a kouření.
Přestože se díky krátké stopáži a pouhým osmnácti dílům vysloveně nabízí dát si Black Books jako maraton, nemůžu to s klidným srdcem doporučit, protože pak hrozí, že vás bude bolet bránice od neustálého smíchu. Což je samozřejmě jen můj subjektivní názor, zatímco pro někoho je tenhle typ britského cynického humoru kořením života, někomu to prostě sednout nemusí, a to je koneckonců v pořádku. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Co je to? To je... věc.

Seriál je zameraný na klasický britský (suchý) humor a práve to je na tom to dobré. Nemôžem povedať, že by herecké predvedenie bolo najlepšie (k dabingu sa radšej nevyjadrujem) ale na upršaný deň, keď sa mi nič nechce je toto proste najdokonalejší seriál. Netreba sa nad ničím riadne zamýšľať a aj tak sa človek pobaví.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sem chcete jít nakupovat

Black Books jsem poprvé viděl před zhruba deseti lety. Tehdy jsem se hodně nasmál, s odstupem času my už některé věci tak vtipné nepřišly, proto za 70%.

Je to však skvělý seriál, který jen těžko snese porovnávání s něčím jiným. Tedy s něčím ano. Graham Linehan - spolutvůrce Black Books - je podepsán i nad dalším povedeným kouskem a to IT Crowd. Skoro jako by to vypadalo, že některé špeky a gegy, které nepoužil v Black Books, použil u IT.

Zpět ale k Bernardovi, Fran a Mannymu. Když zkřížíte tyhle 3 "podivíny" (ani jeden by v normální společnosti nepřežil ani den :D) dostanete mix zábavných scének a svérázného britského humoru.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Knihkupectví, kterému se raději vyhněte.

Kdo nemá rád britský hmor, tak pozor ruce pryč! Tento seriál je jím přímo nasáklý. Sledujeme život tří lidí: Bernarda, Mannyho a Fran. Co mají společného? Jsou to přátelé, tedy pokud to tak vůbec lze nazvat.

Jako prvního poznáváme Bernarda. Tato postava by dovedla do psychiatrie i psychiatra. Věčně opilý, neustále kouřící majitel knihkupectví, který ze všeho nejvíc nenávidí lidi a prodávání knih. Je to člověk, jehož gagům se neustále smějete, ale přitom si říkáte: "Tohohle potkat, tak mu dám přes držku!". Tato postava nemá v jiných seriálech žádnou konkurenci. Je jedinečná, vtipná a na zabití.

Dále tu máme Mannyho. Manny je zaměstnancem v knihkupectví Black Books. Je to těžko k uvěření, ale opravdu ho Bernard trpí ve své životě. Manny sám je velmi podivný člověk. Vypadá jako přestárlý hippie a v mnohých ohledech je Bernardovým opakem. Tak jak Bernard nenávidí své zákazníky, tak se jim Manny snaží vyhovět. Tak jak Bernarda byste nejraději zabili za to, co říká, tak Mannyho byste zabili jen proto, aby konečně přestal mluvit.

Poslední postavou tohoto seriálu je Fran. Fran nejprve vlastní obchod naproti knihkupectví Black Books, ale později je nezaměstnaná a hledá práci. A to se jí opravdu příliš nedaří. Není se čemu divit, Fran je neurotická osoba, která holduje alkoholu a cigaretám. Stále se jí něco nelíbí a nebo se naopak nadchne pro něco, co už z dálky zavání průšvihem. Ovšem je to jediná osoba, která má na Bernarda vliv. Je pravda, že to není žádná velká sláva, ale alespoň někdo ho částečně usměrňuje.

Black Books je výborný seriál plný něčeho jiného, než vidíte jinde. Bohužel bylo jeho natáčení zastaveno už po třetí sérii. Je pravda, že to je jeden z mála případů, kdy se končilo v nejlepším a ne po vyprchání elánu, ale to nic nemění na tom, že člověk po zkouknutí posledního dílu uroní slzu při pomyšlení, že toho víc není.

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Angličani umí...

Majitel knihkupectví, který nesnáší prodávání a prodávání knih? Vždyť už ten nápad stojí za pozornost. Tvůrci dávno vědí, že načančaní herci, kteří se věčně jen usmívají do kamery, jim často přinesou úspěch, ale autoři BB dokázali, že tomu může být i jinak. Tito hrdinové můžou působit všelijak, jen ne mile, přesto je máme rádi. Seriál běhěm 3 krátkých sérií nestihnul ztratit dech a občas mám dojem, že se humor dokonce stupňuje. Seriál je často přirovnáván k IT Crowd, který se taky celkem povedl, ale BB je snad ještě lepší.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Víc! Víííc!

Black Books je takovej fracek mezi seriály, přesně jako Bernard...no jen se podívejte na ty jejich výrazy na propagačních fotkách:)) Místo vysmátých "p(P)řátel" vás lákají otrávený (Fran), vypitý (Bernard),případně naprosto pitomý (Manny) obličeje!!!
No dobře, většinou se tam toho vážně moc neděje, ale na druhou stranu - právě proto, že to nemá ty klasický zvraty v ději, ve vztazích a kdovíkde, bych si klidně dala další řadu.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

To nemá obdoby

Black Books to je rarita mezi seriály, druhý takový nenajdete. Nejvíc se mi líbí první díly, ale v každém najdu něco, co stojí za to. V každém je nějaká ta scénka, která mě spolehlivě rozesměje. Líbí se mi i proto, že herci vypadají jako normální lidi a ne jako nějací modelové, jak je zvykem u amerických seriálů... Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Little Book of Calm

Že takový seriál existuje jsem strašně dlouhou dobu netušila. A rozhodně nelituju, že jsem ho objevila.
Je bohužel kraťoučký a nemá moc dílů (jak to u většiny britských seriálů bývá), ale rozhodně nezklame a pobaví skvělým britským humorem.
Věčně opilý a sarkastický Ir Bernard, tele Manny a střelená a taky věčně opilá Fran jsou prostě skvělá trojka!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

U opilého Ira

Tento seriál jsem už viděla někdy před 6-7 lety, a dost jsem z něj byla nadšená. Nějak jsem na něj nedávno narazila, a tak jsem si řekla: "Proč si ho znovu nesjet?"

No, a tím se dostáváme k hodnocení. Bohužel mám pocit, že mě to před těmi x lety bavilo daleko víc. Tohle se mi stalo už u více věcí (seriály, filmy) kdy máte v hlavě nějak zakódované, že tohle byla pecka, ale když se po čase k tomu vrátíte, říkáte si: "Vážně? Tohle mě tak bavilo? Tohle jsem tak žrala?" Jelikož se seriál nemění, musela jsem se nějak změnit já, můj vkus...prostě něco.

Ale už dost obkeců. Black Books, je rozhodně skvělý! Napěchovaný úžasným britským humorem (ten já můžu). Postavy, no máme tady sarkastického opilého Ira - Bernarda, který vlastní knihkupectví. Manyho, který je optimista, a tak trochu snílek. A Fran, která kluky doplňuje, a je tak z 50% povaha (vlastnosti, zájmy) Bernarda a z 50% Manyho.

Knihy, to je moje a s kombinací britského humoru, je to ta nejlepší kombinace na světě vůbec. A ještě alkohol, jako třešnička na dortu. Ještě musím říct, že hrozně ráda poznávám herce z BB v jiných projektech nebo tady z jiných seriálů či filmů. (Martin Freeman, Simon Pegg)

Takže návod na zajímavou podívanou: Vhoďte do shakeru: Jednoho Ira s velkou dávkou sarkasmu, dále "hodného" (spíš nepraktického) Brita, a jednu Britku s oblibou ve vínu. Dále přidejte knihy, suchý britský humor, případně další zajímavé lidi. Vše zalijte alkoholem (čím víc, tím líp). Protřepat, nemíchat! Přidejte led a můžete servírovat. -> 80%

PS: Dylan Moran dělá skvělé stand-upy.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Velice milý Bernard

Bylo jednou jedno knihkupectví které patřilo panu Bernardu Blackovi. A Bernard pil, kouřil a nesnášel lidi kteří v jeho knihkupectví nakupovali. Bernard měl pomocníka Mannyho, který se za každou cenu snažil prodávat knihy i když se mu v tom Bernard snažil za každou cenu zabránit. A Bernard měl také kamarádku Fran která měla obchod vedle knihkupectví.
Postava Bernarda Blacka je jedna z mých nejoblíbenějších seriálových postav. Je to nesnášenlivý kuřák a notorik, kterého by asi nikdo nechtěl za přítele. A i přes to a nebo právě proto je neskutečně zábavný a sympatický.
Black Books mi vždycky zvedne náladu a myslim že mě nikdy nepřestane bavit. Rozhodně stojí za podívání.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

more wine please....

Britský humor, hromady sarkasmu a bezvadných vtipů. Tohle je TOP mezi komediálními seriály. Není to humor pro všechny, to je pravda. Základní linkou je čistá ironie - misantrop vlastní obchod, který limituje spoustou bizarních pravidel. Jednoduše paráda od začátku až do konce. Vracím se k BB znovu a znovu a pokaždé se div nepotrhám smíchy. Tak na co čekáte? Udělejte si vlastní názor!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Na britských ostrovech musí být veselo

Kdo neviděl, nepochopí. Tak trochu jiný bratříček IT Crowd, který je ale mnohem víc podivnější, drsnější, černější a .. úchylnější. Stejně jako v IT Crowd, i zde vystupují tři postavy - samolibý podivín, asociální ještě větší podivín a žena, která se snaží vypadat jakž takž normálně a z těch dvou se nezbláznit.

Celý seriál je protkán kopou, ať už více či méně originálních ostrých vtipů, to celé je zaobaleno do osmnácti epizod, které například už v třetí řadě mírně ztrácejí dech, ale pořád stojí za to.

Tento seriál mám radši než IT Crowd, jednak pro jeho (víceméně) vypjatou atmosféru, jednak pro suchou komiku, která na vás britsky dýchá na každém rohu, jednak pro nenucenost hlavních hrdinů, pro které jsou i ty největší úchylárny normální. Tento seriál je skrz na skrz mistrovským kouskem a je jen škoda (i když lze polemizovat o tom, jak by to dopadlo), že má pouze 18 dílů.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

BB

Asi jste si už všimli, že u mě na 100% převládají americké seriály nad britskými. V naší zemi je velké procento lidí, kteří si z plna hrdla užívají IT Crowd, Jistě pane ministře a jiné britské poklady. Ale pro mě tento humor není. Každopádně jsme se setřenkou neměly co dělat a ona zrovna měla Black Books v notebooku, tak jsem si řekla, že to můžu zkusit.
Musím říct, že to bylo úplně něco jiného, než na co jsem zvyklá. Postavy, prostředí, chování, gagy, prostě co vlastnost to rozdíl. Neříkám, že se mi Black Books nelíbilo. Podívala jsem se na všechny díly, často jsem se hodně smála, je to vydařený seriál. Ale pro příště zůstanu u svých pokladů, u seriálů, které jsou barevnější, ne tolik strojené, bez tun cigaret a neustálého přílivu alkoholu.
Bernard mi trochu připomněl Juda z Across the Universe (Jim Stargess - taky britský herec, náhoda? :) ), takže jsem si ho, hlavně ze začátku, hodně užívala. Ale herci v rolích Mannyho a Fran mi přišli jako z doby před dvaceti lety (účesy, oblečení...).
Celkově příjemná odbočka, ale já mám raději mou originální cestu ;)

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Kvalita.

3 neznámí herci a takové terno. Náhodou jsem na něj narazila při projíždění stojatých vod českých televizních kanálu. "za podívání se nic nedám", řekla jsem si, a královsky jsem se bavila.:) Naneštěstí ten díl byl asi předposlední, ale po půl roce ho dávali znovu. Tak jsem ho shlédla. Od začátku do konce. Opravdu vtipný a velice neobvyklý seriál. Jasná stovka:)
Vůbec by mi nevadilo, kdyby přitočili další díly :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Prostě Black Books

Jediné co se k tomuhle seriálu dá říct je: Naprosto boží.
Anglické seriály byly vždy můj šálek kávy, ale Black Books u mne vedou naprosto. Je to přesně ten černý humor, který v poslední době chybí. Kdyby takové knihkupectví existovalo, na 100% bych se tam šla podívat. Bernardův černý humor a podnapilý stav dávají seriálu určitý nádech reality. Ani jedna z hlavních postav nemá přehnané ambice a žijí si svůj život a na nikoho se neohlížejí.
Black Books si určitě nenechte ujít.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nemá chybu

Je naprosto zbytečné hodnotit seriál po jednotlivých seriích, když má dohromady jen 18 dílů a zápletka se táhne celým seriálem, není to tak, že by každá serie byla o něčem jiném. Je to dílko naprosto fantastické s perfektním humorem. Takhle brilantně vykreslit by to opavdu nikdo jiný než angláni nedokázal a Dylan Moran je naprosto excelentní, pro svoji roli jako stvořený. To že to má jen 18 dílů je klad, alespoň se nic neopakovalo a nebylo to stereoptypní. Ať už to byl díl s protivnou kočkou, bezpečnostními dveřmi, prostě jakýkoliv, vždycky jsem se mohl smíchy potrhat. Opravdu je to bezchybné, každý by to měl vidět.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Super

Sitcom, který chytne a nepustí. Hlavní trio je geniální, prožívá hromadu absurdních situací a nikomu nevadí, že jsou absurdní, protože je to brutální útok na bránice. Kdo rád IT Crowd apod. tak s tímto dílkem rozhodně neprohloupí.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Britcom

Trvalo mi možná dýl než půl roku, abych vůbec dokázal dokoukat první sérii. Tím nechci říct, že by byla vysloveně špatná, jen to prostě není můj obvyklý humor a neměl jsem okamžitě chuť pouštět si další díly. Navíc jsem si chvilku musel docela zvykat na postavy, málokdy se mi totiž stává, že bych koukal na něco, kde jsou na první pohled tak nesympatický. Kde jinde potkáte protivnýho alkoholika, zvláštní ženskou a chlapíka s vizáží hipíka. Ale abych jim jen nekřivdil, vážně si prostě člověk musí zvyknout a pak ho Bernard, Fran a Manny začnou bavit. Zatím je to pro mě jen průměr, uvidíme jak to bude dál. Doufám, že druhou sérii stihnu rychleji.

Druhou sérii jsem zvládnul přeci jen rychleji a to hlavně proto, že mi přišlo o dost zajímavější a vtipnější. Bernarda jsem si oblíbil, dostal mě svou alergií na zeleninu. S chutí se pustím i do poslední série. Asi nejvíc jsem se pobavil u úvodního klavírního dílu.

A poslední třetí sérii jsem zhltnul jako nic. Podle mě mají série vzestupnou tendenci, tahle se mi totiž líbila nejvíc. Úžasný byl díl s Mannyho rodičema. Konečně jsem si postavy oblíbil, konečně jsem se u nich a s nimi začal skvěle bavit a přišel konec. Tak jako tak se Black Books stal prvním britcomem, který jsem si oblíbil a dokonce si ho i rád pustím znovu a třeba ho při příštím promítání ohodnotím ještě lépe.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Britský humor v knihkupectví

Na tento seriál jsem se dívala, protože jsem knihomol, tudíž pro mě byl ideální.

Britský humor nemusí sedět každému. Trojice knihkupec Bernard, jeho kamarádka Fran a optimista Manny. Alkohol, knihy, humor a to vše tu je.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

SMÍCH LÉČÍ

Trochu bláznivý seriál, ale já to tak mám rád. Herci to hrají naprosto bezvadně a já se nepřestávám smát.
Škoda, že jsou jen 3. série, ale zase jsou všechny bezvadné. Bratříček IT Crowdu se náramně povedl a až půjdete do knihkupectví a tam budou dva potrhlí šašci a jeden pořádně opilý, tak jste se nejspíš dostali do Black Books.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Víno, knihy a cigaretka...

Všechny kdo by se chtěli podívat na tento pro mě skvělý sitcom musím varovat, že pokud nemáte rádi britský humor tak se vám Black Books líbit nebude. Tenhle seriál je humorem přímo nabitý, doslova kypí z každé věty kterou někdo na scéně řekne. Hlavní role, Bernarda Backa se Dylan Moran zhostil tak jako nikdo nikdy před ním. Postava je mu řekl bych ušitá na míru a co se týká Mannyho a Fran tak Manny je tu ten hloupý, Fran ta chytrá, (někdy je i naopak ) a Bernard ? ... cigárko, vínečko ..no to uvidíte sami. Nebudu Black Books více vychvalovat je to jednoduše skvělé britské dílko. A jak už zde bylo řečeno tak po shlédnutí posledního dílu vás zamrzí že toho už neuvidíte více.
Ještě jedno varování : nedoporučuji aby se někdo díval na (nejspíš) fanouškovskou dabovanou verzi, sice se dabéři snažili ale originál, zvláště hlasy je mnohem lepší a těch dílů zase není tolik aby je člověk nemohl zkouknout s titulkami ne ?

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tady knihy nehledej ....

Britský humor je dost specifický a málo komu se líbí, jedni ho milují a druzí nechápou a nesnáší. Já patřím k té první skupině, proto můžu směle říct, že Black Books je jedna z nejlepších komedií kterou Britové natočili.Je pravda, že je trochu jiná než ty ostatní a to v tom, že je tu trochu… no ne trochu, ale dost tvrdší a černější humor než v ostatních komedií, které jsem zatím od anglánů viděl.
Celí děj se motá okolo tří hlavních postav a všichni tři jsou naprostí podivíni, jeden větší než druhý. Občas je těžké posoudit, kdo je větší blázen, ale Black nakonec vždy utvrdí svoje prvenství. Pro něj je prostě normální to co všichni ostatní odsuzují a to co všichni považují za samozřejmé prostě není schopný pochopit.

No co říct, vyzkoušejte a uvidíte, je mi jasné, že ne každému se to bude líbit, ale myslím si že i kdyby ne, chvílemi se určitě zasmějete ;-)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Spoon me!

Špica mezi britskými sitcomy. Často se srovnává s IT Crowd a pro mě je Black Books jednoznačným vítězem. Ať už třeba díky skvělým hereckým výkonům(Dylan Moran) nebo díky nezapomenutelným hláškám a gagům.

90 %
47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

supr

Dylan Moran je BŮH :-D To snad ani neni možný jinak napsat... Skvělej sitcom (stejně by mě ale zajímalo kde na to v tý Británii chodí...), hrozně se mi líbí jeho kulisy. Mam ráda, když si tvůrci vystačí s tak malym prostorem, viz. IT crowd. Doporučuju a nejen na páteční večer!

100 %
46 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Give me my lolli!

Už samotné prostředí tohoto sitkomu - obskurní zapadlý antikvariát a v něm nerudný a cynický Bernard se svou dlouholetou smolařskou kamarádkou Fran a snaživým, přátelským Mannym. Humor jako když bičem mrská. Nezapomenutelné hlášky. Pošahaní ousideři se probíjí životem po svém, nic moc neřeší, hlavně aby byl klídek, čas na dobrou knihu, cigáru a sklenku ucházejícího červeného. Prostě pohoda jazz, Black Books...

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BB

Z tohohle seriálu jsem byla nadšená hned na první podívání, protože s tímhle druhem humoru jsem opravdu kamarádka. Trošku drsný, takže asi není pro slabší nátury. Mě však sedí dokonale. A Bernarda jako nejzápornější hlavní postavu, co znám, fakt miluju.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Black Books a já

Opravdu typický Britcom, tento humor je mi velmi, velmi blízký :) Bernard je úžasná postava (opakuji, postava, ne člověk :D), zamilovala jsem si ho hned po prvním dílu :) Manny a Fran jsou taky skvělí :) Skvělé hlášky, postavy, děj (že ho tam moc není mi vůbec nevadí :D), natáčecí prostory, herci, jediné mínus je málo dílů. Přesto dám 100 :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Little book of calm!

Skvělý britský humor se nikdy nezapře, od prvního do posledního dílu naditý seriál s šíleným knihkupcem Bernardem a jeho nechtěným zaměstnancem Mannym v hlavních rolích.
Nejlepší seriály bohužel bývají také nejkratší, tento se dočkal pouze 18 dílů rozdělených do tří sérií.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

BB

Naozaj skvelý seriál, ktorý potvrdzuje že britské komediálne seriály sú minimálne tak dobré ako americké. Tri hlavné postavy nemajú chybu hneď si ich obľúbite, Len škoda, že nakrútili iba 18 epizód.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Black Books

Seriál jako ze života, ovšem tak možná na jiné planetě. Neuvěřitelně chytlavý humor a originalita každého dílu vás musí dostat.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Suchý humor nade vše

Práve Black Books je pravá ukázka anglického, tak trochu suchého humoru. Vztahy mezi trojicí "hrdinů" jsou chvílemi až dojemné (například když se z Mannyho stane fotomodel) a neexistuje díl, u kterého bych se nudila (nebo jsem ho zatím ještě neviděla). Prostě super :)

90 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

books

pokud někdo nemá rad bristky humor,britskou tvorbu a britske herce,nemuze se mu absolutne tento seriál libit,ale ja k te kategorii nepatrim a tudíž jsem hltala každý dil

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Black Books

Vyborny sit-com .Dobre som bavil aj pri druhom zhliadnuty. Dovod preco nedavam plnych 5 hviezdiciek . Je postava Fran . Tato zena je podla mna uplne nesympaticka . A pokial exzstuje aspon mala nadej na 4 seriu . Tak dufam ,ze ona tam nebude

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

klenot

Tohle je jeden z nejlepších sitcomů vůbec a klenot britské televizní tvorby. Naprostá povinost pro fanoušky britského humoru.

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Překvapivě dost dobré!

Po shlédnutí IT Crowd jsem chtěla upustit od záměru shlédnout i BB, ještě štěstí, že jsem to neudělala!
Nedá se s k IT Crowd vůbecsrovant!Tam bylo jen pár vtípků, které se povětšinou opakovaly a čím víc sérií, tím to bylo horší, ale BB v mých očích stoupají výš a výš epizodu za epizodou. Za těch 20 minut se nemůžu přestat smát a v zápětí pouštím další.

Briliantně napsaná postava Bernarda, kterého jsem si opravdu zamilovala a neméně skvělé postavy Fran a Monnyho, které výtečně vykreslují celou scénu.

Lituju, že jsem tohle neobjevila dřív, protože je to opravdový skvost! :)

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ale jo, proč ne :-)

Britský humor není úplně můj šálek kávy, proto 70 %.

Ale musím uznat, že to JE vtipné, JE to originální, postavy JSOU výjimečné a ANO, zasmál jsem se (byť jsem nespadnul ze židle).

Takže osobně preferuji jiné seriály (a jiný humor obecně), ale je to podle mě kvalitní dílko…

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Opět Angláni

Co dodat, další vychytávka z Anglie, opakoval bych zhruba to co jsem napsal u IT Crowd. Ale tady je Bernard a Manny a Fran, nemá to chybu. Trocha černějšího humoru nikdy neuškodí.

100 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Black Books

Je vidět, že Angličané umí točit seriály, tento je toho jasným důkazem. Fran, Manny a Bernard nemají chybu, obzvláště se mi líbí Bernard při prodávání knih :o)

90 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Palec nahoru

Nejsem sice zrovna fanda britského humoru,ale tohle docela jde. IT Crowd se mi mozna libi o neco vic,ale i tohle ma neco do sebe, navic mnozstvi vypiteho alkoholu a vykourenych cigaret je mi tak nejak sympaticke:-)

70 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Bernard Black

Opravdu skvělý seriál. Možná trochu drsný humor, ale to mě osobně vůbec nevadí. Skvělé herecké obsazení neustále zásobuje diváka haldou hlášek a gagů. Prostě kvalitní britský seriál.

100 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

obskurní

IT crowd se mi určitě líbil o mnoho více než Black books, ale neříkám, že je tento seriál špatný. Nic moc se v něm neděje, sice většina hlášek je dobrých, ale celkově jsem z něho neměl zase tak dobrý požitek jako z jiných seriálů.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

lol

Je to více-méně o ničem, ale vlastně je to super! Mám moc ráda britský humor, a zrovna Black Books je ho plný.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Britský humor

Poprvé co jsem se začal na Black Books dívat jsem po shlédnutí 2 dílů musel přestat, neboť mě to nijak nebavilo a neoslovilo. Po snad roce, když jsem se neměl na co dívat, jsem to zkusil podruhé a najednou mě to bavilo, hold ti co nemají v lásce britský humor tomu musí dát čas. Nebyl by díl, abych se nezasmál. Věčně kouřící, chlastající Bernard, u kterého jsem se divil, že vůbec prodá knížku, že mu tam chodí lidi. Nejvíc mě ale vzal ten jeho bordelismus, jak v knihkupectví tak u něho doma.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Black Books

Typický britský humor. Úžasně protivný Bernard a úžasně snaživý Manny který se snaží aspoň trochu pozvednout Bernardovo knihkupectví na lepší úroveň. Jeho snahu ale Bernard úspěšně bojkotuje.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Black book

Jeden s najlepsich serialov co som kedy sledoval. Skoda ze sa toho nenatocilo viac.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

UK

Miluji britský humor!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Black Books

Seriálů o knihkupectví moc není, ale toto je opravdu úžasný seriál. Je tak vtipný:D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Black - Black Books

Super zábavka, anglické seriály ma totálne zabíjajú. Keď som videl prvý diel nevedel som sa dočkať ďalšieho. Škoda, že ich nakoniec bolo len tak málo. Na druhej strane aspoň sa ten seriál nestihol pokaziť.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bohužel či bohudík..

..že je tak málo dílů? Ale v nejlepším se má přestat. Nikdy to nebude seriál, na který bych mohla koukat do kola, nicméně postavy Bernard a Manny jsou opravdu nenahraditelné, na ně se nezapomíná a stejně tak na jejich vtipné situace. Fran bych vyškrtla.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé