plakát seriálu

Black Box

(Black Box)

Názory uživatelů

Unlike any doctor you've ever met.

Zajímavý seriál, u kterého jsem si vystřídala všechny možné pocity. Naštěstí pro mě šly od těch nejhorších k těm lepším. I tak ale není Black Box ničím extra. V podstatě ani nikdo nevěděl, že se tento seriál vysílal.

První epizoda byla kritická. Většinou jde o zlatý hřeb, na kterém se scenáristé nejvíce vyřádí a ukážou všechny triky v rukávu. Částečně to vlastně platilo i zde. Pilot byl neskutečně přeplácaný. Zmatený příběh, který se neustále navaloval, málo času na seznámení se s postavami, šílené pohyby kamery a přehnané soustředění na hlavní představitelku. Tento díl jsem musela opravdu přelouskávat. V podobném duchu se neslo ještě prvních pár dílů, potom se však situace začala měnit. Paradoxně se seriál začal zlepšovat tím, že se stahoval do průměru, stával se z něj obyčejný lékařský seriál. Hrdinčiny problémy vystřídali v popředí pacienti a jejich mnohdy zajímavé problémy. Trošku mi to připomnělo House, který taky hledal, co je s pacienty, kteří mají mnohdy bizarní problomy, v nepořádku.

Samostatnou kapitolou je představitelka hlavní role. Herečku jsem dosud nikde jinde neviděla, tohle pro mě byla první zkušenost s ní. Bohužel jsem měla osobní problém v tom, že mi byla šíleně nesympatická. Tentokrát však ne povahou, ale vzhledem. Povahově byla moc příjemná a hodná, tedy pokud zrovna nevysadila prášky. Takovou doktorku, která vše ochotně vysvětlí a neztrácí trpělivost, bych si přála, kdyby se nedej bože něco stalo. Ovšem její fyzická stránka nebyla nic moc. Herečka má hodně nepříjemné oči a napnuté úzké rty a ani sestřih vlasů jí nesluší.

U děje jsem se často musela smát. Znáte takové ty seriály, které mají v některých epizodách vytvořenou parodii na lékařské soap opery? Přesně tak mi tento seriál připadal. Utahaná hudba vysokých tónů, dramatické pohledy, milostný trojúhelník... Kroutila jsem hlavou u dosti scén, nejvíc mě ale dostal díl, kdy byl doktor postřelený a o hodinu později už stál na nohou a operoval mozek člověku, který ho postřelil. Jasně, potil se u toho, ale ani tak to moc nepřidalo na autentičnosti...

Black Box není nejlepší lékařský seriál, není ani vyčnívající lékařský seriál. Jediným pozitivem je, že se úroveň zvedla z podprůměru k průměru s přibývajícími epizodami. To je ale zatraceně málo k tomu, aby to stálo za sledování.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nepovedene

Videla jsem prvni dil a dost.
Mam rada serialy vseho druhu,ale ten neskonci
urcite dobre.Horsi nez CRISIS nebo BELIEVE,ktere
uz dal nebudou pokracovat.

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí