Bleach

Bleach (Bleach)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
HellSchock

8. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

No schválně

Je to lepší jak Naruto, sice na One Piece to nemá, ale tak co. Fillery anime trochu kazí a je to škoda. Anime je dobře uděláno, souboje jsou napínavé a hlavní záporná postava je fakt zlá. Nejnovější manga arc je povedený. Problém vidím však v nevyužitých postav. Není jich tolik jako v Narutovi kde je většina nevyužitých. Přesto tu jsou, třeba Neliel mohla být líp použitá, Keigo který je využíván jen pro vtip, nebo Tatsuki u které vidím že měla největší potenciál, jenže byl zahozen do koše. Je to škoda a je to pro mě hlavní chyba celého Bleach.

Jak jsem psal boje jsou napínavý. Vtipy jsou povedený, krev tu je a zrzavý Shinigami mě baví mnohem víc než blonďaté uřvané děcko.

Avatar uživatele
DRAGON

12. září 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Otázne anime

Niektoré anime by sa mali podľa môjho názoru ukončiť skôr než začnú upadať kvalitou. U tohto seriálu som vydrža dovtedy kým neporazili hlavného záporáka Aizena. Po tom som nadobudol pocit že mangaka nevedel čo má robiť s postavami a tak kaťdý ďalší nepriateľ vydrží len krátko(to si človek všimne najmä keď číta mangu lebo anime zatiaľ prestali robiť).

Dej sa točí okolo 15 ročného chlapca Ichiga Kurosakiho ktorý sa dozvie že má zvláštne schopnosti a že nie je v rodine sám kto má také schopnosti ale tak pri sledovaní mi často prišlo že sa správa ako hlupák (baka ;)). Samozrejme že je tu prítomné typické shonenovské boj s nepriateľom po boji tréning príde silnejší nepriateľ toho poraziť silnejšími a novými technikami a tak ďalej zvyšovať náročnosť protivníkov aby sledovanie nebolo až také nudné. Samozrejme že to zabalia ešte nejakou vatou a to fillermi ako v každom anime čo vychádza súčasne s mangou.

Ak by som to mal nejako zhrnúť toto anime sa oplatí sledovať ak máte radi anime tohto štýlu kde sa často bojuje a keď sa objavia kľudnejšie časti kde sa nič nedeje len rozpráva stáva sa to trocha nudné. Keby si udržalo kvalitu a keby ho ukončili spoločne s tým ako bol porazený hlavný protivník hodnotenie mohlo byť vyššie lebo potom to už príliš často skĺzava k nude ale ešte stále sa jedná o kvalitné anime. Kvalitnejšie ako väčšine anime tohto žánru.

A ešte niečo odporúčam pozerať v japončine s titulkami lebo dabing nech je už hocijaký okrem japonského zráža kvalitu dosť dole ;)

Avatar uživatele
Skogen

11. dubna 2012

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Šinigamský sajrajtaj ;)

Vedle Naruta, One Piece, Inu Yashi a třeba Fairy Tail další z nekonečných seriálů. Poměřován bývá zejména z prvně jmenovaným.

Kdesi jsem se doslechl, že Japonci si váží především úzkých specializací a na široký záběr příliš nedají. To by vysvětlovalo, proč v tolika nekonečných seriálech má každá postava ryze svou specifickou schopnost a dovednost, přes kterou v ideálním případě vlak nejede. Nejinak je tomu i v Bleachi. Bohužel pro mne je to věc, která mne, zvláště při silné akcentaci, činí rozmrzelým. Připadá mi to poněkud dětinské a souboje mezi takto omezenými jedinci na mě působí skoro jako bakuganí aréna...

Bleach má svou hlavní dějovou linii, která je však kvůli nekonečnosti série vycpaná tunami vaty. Nikterak výjimečná tedy nebývají sdělení příznivců série typu "když neuvidíš 15 dílů mezi dílem XY po díl YX, o nic zásadního nepřijdeš".

Navíc mám dojem, že Bleach se bere až moc vážně a při obligátním srovnání s osudovým sokem by tedy z mé volby vyšel vítězně spíš ten o něco zábavnější Naruto. Z žánru mám ovšem na TOP pozice v ohni pár úplně jinačejších želízek, která ale zdaleka nekonečná nejsou.

Avatar uživatele
Kikina105

2. dubna 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bleach

Bleach je bezesporu vynikající anime, které se zavděčí všem milovníkům fantasy. A určitě i ostatním, kteří fantasy zrovna moc nemusí. Řekla bych, že hlavně díky perfektně vyprofilovaným postavám...třeba Ichigo je takový sympatický hajzlík (jeho "HA!" si každý zamiluje). Pokud si neoblíbíte Ichiga, tak se přinejmenším určitě najdete v některém ze 13 kapitánů...to je osobnost vedle osobnosti. Animace a kresba je opravdu parádní...ovšem jen do 65.dílu, kdy nastupují fillery, kde kvalita kresby a animace kolísala až moc často...

Avatar uživatele
Lethania

6. listopadu 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Zrzavý hrdina

Na toto anime jsem se začínala dívat před třemi lety, kdy ze mne ještě nebyl takový bláznivý otaku jako dnes.

Ichigův příběh mě zaujal už od prvního dílu a já jsem hltala každý díl. Samozřejmě že ani toto anime se neobešlo bez fillerů, ale nemyslím si, že by to něčemu vadilo. Ba naopak. Někdy je dobré se odtrhnout od hlavní dějové linie a zažít jiná dobrodružství a vidět i jiné nepřátele.

Příznávám se, že jsem nejprve měla obavy z toho, jestli u Blechu dokážu sedět celý den, protože už jen to číslo 366 mě natolik zděsilo a zároveň překvapilo, že jsem se musela nutit dlouhou dobu ke zhlédnutí, neboť jen málokteré anime podle mangy má více než 100 dílů (samozřejmě nepočítám Fairy Tail, Naruto nebo One Piece).

Jak už jsem psala výše, Bleach mě okamžitě vtáhnul do děje, ať už to bylo díky dlouhým zajímavým bojů na život a na smrt nebo úsměvnými až trapnými situacemi, kterých je v Blechu opravdu hodně. Prvních 100 dílů nebyla kvalita anime taková, na jakou jsem zvyklá, ale postupně se to zlepšilo, boje je stali více přehlednými (hlavně boj Aizen x Ichigo) a účesy více barevnými.

Nejvíce jsem si oblíbila účesy, protože se jich objevilo tolik, až jsem se divila, jak si to může autor mangy pamatovat.

Rozhodně se tedy jedná o originální příběh s originálními jmény a originálními schopnostmi, který velmi doporučuji.