plakát seriálu

Mrtvý bod

(Blindspot)

Názory uživatelů

Pěkný seriál ale na odpoledne

Tento seriál měl skvělý potenciál, herecké obsazení pěkné, hlavní myšlenka velice zajímavá.

Tvůrci seriálu, ale dle mého názoru nevytěžili veškerý potenciál seriálu. Něco mi zde chybí, to co by mně připoutalo do sedačky a nemohl se dočkat dalšího dílu.

Dle mého názoru je tento seriál odpolední příjemné pokoukání. Určitě ne hlavního vysílacího času.

Neohroženost hlavní představitelky Jane Doe, když si nepamatuje spousty důležitých informací a náhle dokáže zneškodnit partu protivníků. trošičku celý seriál přitažený za vlasy.

Dokoukal jsem celou první sérii a začátek druhé, bohužel mne seriál nepřesvědčil.

Vyzkoušejte a uvidíte sami. Každému se nelíbí stejné věci. Naštěstí.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nikomu se nedá věřit

Něco, co bylo od začátku přirovnáváno k Blacklistu jsem popravdě musela vidět. Nelituji, protože Blindspot je pro mě asi nejlepší novinkou sezóny. A s tou Listinou toho zase tak moc společného nemá. I když i tohle je kriminálka s neobvyklým kořením.

Péče tvůrců je na scénáři opravdu vidět, protože záhada protkávající celý seriál epizodu za epizodou je (minimálně pro mě) neodolatelný tahák. Nápad je originální, funguje, a dodává seriálu unikátní atmosféru. FBI tu funguje akčněji než ve většině seriálů – žádné tahání po pitvách, nimrání se v důkazech a nekonečné výslechy. Akce, akce, akce. Výjezdy týmu do terénu fungují, koncept funguje.

A postavy fungují zrovna tak. V Blindspotu je jich vcelku rozmanitá paleta a jejich vzájemné střety a problémy seriál oživují – nedominují mu. V čele je samozřejmě samotná Jane, která je za mě úžasná, a to nejen proto, že jsem fanynka Jaimie Alexander.

Na každý nový díl jsem čekala s nadšením a od druhé řady nečekám nic menšího. Zase si budu celý týden lámat hlavu nad nejnovějším zvratem a záhadou. Jako krimi nezklamává, ale taky toho přináší mnohem víc. Nemůžu jinak než doporučit – pokud váháte, zda jít do toho, tak radím, jděte.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skvělé

Musím říct,že když jsem četla první popisek seriálu,říkala jsem to je námět tak na jednu sérii a pak konec .. . Pilot jsem zkoukla spíš ze zvědavosti a okamžitě jsem se zamilovala.Díly odsýpají postavy jsou uvěřitelné,téma víc než nosné a dá se neskutečně vytěžit.Pokud jsem se nemohla dočkat druhého dílu,tak po třetím jsem napjatá jak špagát a netrpělivě čekám co bude dál. Jistě i tady najdeme spoustu klišé a hrdinka je občas nezastavitelná jak "Rambo",ale pořád jí fandíte a neustále čekáte kam vás seriál zavede příště. Flashbacky z minulosti jsou patřičně záhadné a i když nám scénáristé odkrývají informace celkem rychle,tak pořád platí,že na jednu odpověď se objeví okamžitě nové otázky. Rozhodně doporučuji :-)

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Horká novinka

Na Blindspot jsem se opravdu těšila. Promo bylo slibné, příběh zajímavý a obsazení Sullivana do hlavní postavy agenta Wellera přímo magnetické.

No ale po těch pár prvních dílech přišlo rozčarování a to především v podobě Jaimie, která je pro mě jak špatně vyprávěný vtip. Už na začátku jsem se bála, že tohle nebude fungovat a bohužel jsem měla pravdu. Sullivan nezklamal, ze své role ždíme všechno, ale postavit vedle něj prkno místo Jaimie by vyšlo na stejno.

Po šesti dílech moje prvotní nadšení naprosto odpadlo. Nezdá se mi, že by opravdu využili celkem slušného tématu a velkého prostoru. Ani nové a nové záhady ve mě nijak nevyvolaly potřebu najít na ně odpovědi.

Celou sérii dokoukám, ale pokud získá pokračování a za těch pár dílů mě nepřesvědčí o opaku toho, co tu píšu, sledovat Blindspot dál se mi jeví jako ztráta času.

60% spíše z nostalgie k SB a za Sullivanův výkon. I tak je to dost nadhodnocené.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Má to potenciál

Po prvních dvou epizodách se dá říci, že seriál má nápad a potenciál.
Zatím mi chybí nějaký náznak dlouhodobější dějové linky - krom samotného "kdo mi to udělal" - než jen "jednoduché" řešení jedno epizodních případu.
Stepletonovi hrdiného agenta Wellera věřím, i když si myslím, že by mu slušelo být více citově distancován. Trochu mi vadí, že celé je to de facto jen o dvou postavách (on+ona) a ostatní tam jsou tak nějak kolem, aby místnosti nebyly prázdné.
Ale tak je to po dvou dílech, takže tomu dávám naději. Jestliže scénaristi nesklouznou do kruhu řešení jednoduchých epizodních případů, tak seroš má šanci něco ukázat...

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

A tak to hezky začalo...

První série tohoto seriálu byla dokonalá. Tajemství okolo Jane, okolo Kurta. Každý kousek děje byl promyšlený. Ale mám takový pocit, že plánovali akorát jednu sérii, protože druhá s každým dalším dílem pro mě klesala níž a níž. Všechno začalo být až moc překombinované. A u třetí série jsem vydržela jen začátek. Ta logiku děje a chování postav viděla jen z rychlíku.

1. série - 90%
2. série - 70%
3. série (jen začátek, třeba se to zlepšilo, ale já už koukat nevydržela) - 40%

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

O dívce, která vylezla z tašky

Od doby Michaela Scofielda z Prison Break bylo vzácné vidět, že hlavní postava má dějovou linku doslova vytetovanou na svém těle. Blindspot nabízí několik zajímavých triků a tajemství a hlavním předpokladem je dosazení právě zmiňované hlavní postavy do role konzultanta FBI. Přesto se jedná opět o tentýž pokus vyšetřování policistů, co vídáme neustále, i když se tvůrci snaží udržet si původní záměr o spiknutí.

Jane Doe (Jaimie Alexander) se objeví na Time Square a na sobě nemá nic jiného než tetování, které je všude po celém jejím těle. Po důkladných prohlídkách jsou některé z těchto kreseb na těle souvisejí s probíhajícím vyšetřováním nebo teroristickým útokem. Je zřejmé, že to bude typický case-of-the-week, zatímco hlavní zápletka její tajemné identity se postupně odhaluje.

Nejúspěšnějším příkladem tohoto v poslední době je Blacklist. Bohužel Blindspot nemá takové charisma. Nejspíše díky zranitelnější Jane Doe, která tak sbírá více sympatie od diváků. Druhá je naopak role agenta Kurta Wellera (Sullivan Stapleton), který je autoritářský a kterého tento seriál potřebuje, aby držel všechny pohromadě.

Tito dva (jeden excentrický konzultant a druhý stoický agent) mají trochu romantičtější zápletku, což je upřímně trochu nudné, ale Blindspot má stále větší záměr na zápletku s tajemstvím, čímž mi to moc nevadí. Použití tetování může být zajímavé, pokud je to konzistentní, a ne pokud se jedná pouze o náhodnou náplast pro typickou policejní show. Psychologický aspekt by neměl spadat do obvyklého amnézního klišé. To může být těžké, pokud vezmeme v úvahu i hlavní předpoklad, kterým tvůrci stvořili Jane Doe a "vdechli" ji život. Možná by bylo ještě lepší, kdyby tetování nebo symbologie mohly odpovídat odlišnému spiknutí nebo konkrétní epizodě.

Existuje mnoho dědičných (klišózních) překážek tohoto tématu. Například, jak velký vliv může tato dívka mít ve světě, kde každý podezřelý, byť i jen maličký pěšák ve velkém spiknutí, je zavřený na doživotí jako terorista nebo jak seriál nadále zvládne ztrátu paměti. Jak se ale zdá, stále to vyvolává zvědavost publika s tímto konceptem, i když se to zdá být těžké toto prodávat, protože ostatní prvky se cítí nadměrně využívány.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Only from the ashes can we rise

První série je za námi a musím říct, že tento seriál byl opravdu příjemné překvapení. Chytl mě hned od začátku a až do midseason finále jsem si tu jízdu pořádně užívala. Potom ale prudce zabrzdil a všechno ostatní bylo jen otravné natahování před závěrečnými epizodami, kdy nám do sebe konečně všechno zapadlo a seriál začal dávat mnohem větší smysl. Kdyby nebylo těch posledních čtyřech úžasných dílů, asi ohodnotím Blindspot mnohem hůř, ale díky nim se ze seriálu stává moje srdcovka. Taky se mi líbí, že se seriál nebojí zabíjet hlavní a vedlejší postavy, a vy jste díky tomu v neustálém napětí, kdo příště zaklepe bačkorami.
Moc se těším na další řadu, protože Blindspot má stále slušný potenciál a hodně věcí, které musí vysvětlit. Škoda toho zbytečného zdržování v druhé půlce série, jinak bych dala klidně i 100%. Ale takto se aspoň můžeme těšit na zlepšení a doufat, že nám tvůrci ve druhé sérii přichystají napínavý příběh od začátku do konce. :)
Hodnocení 1. série => 90%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jane Doe

Na rovinu říkám, že seriál mě okouzlil už od shlédnutí traileru a i když jsem člověk, který moc trailerům nedůvěřuje, tak tady jsem se rozhodně neměla čeho bát. Hned první epizoda mě neskutečně vtáhla do děje a postupné odhalování minulosti Jane, bylo čím dál tím zajímavější. Jenže zhruba od 15 dílu mi přišlo, že jde kvalita seriálu trošku dolů, rozhodně ale nebudu tvrdit, že by to bylo nějak drastické. Můžu jedině říct, že se moc těším na druhou sérii a další rozuzlování této zápletky. 95%

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hodnocení po první polovině první série

Rozhodně jedna z nejlepších novinek této sezóny! Trochu jsem se toho bála, protože mi moc nesedí představitelka hlavní role, ale tady mi kupodivu ani moc nevadí. Má to říž, zajímavé vedlejší postavy a příběh, který se táhne celou sérií.
Takže i když jsem tomu na začátku moc šancí nedávala, musela jsem změnit názor a seriál určitě doporučuju.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novinka

Prvně se mi do toho moc nechtělo, ale stejně jsem si to pustila :D A udělala jsem dobře, protože jsem byla příjemně překvapená hlavního hrdinu jsem měla ráda už ze seriálu Strike Back, ale ostatní herci jsou sympatičtí,hlavní hrdinka to hraje podle mě dobře, zajímavý příběh už se těším na další díly doufám, že to bude čím dál tím lepší samozřejmě vím ,že se seriál nemá hodnotit hned po pilotu, ale tenhle díl se mi hrozně líbil, takže jen tak dál

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Spríjemnenie večera

Novinka je to fajn, na pozretie raz do týždňa úplne spoko. Ale neviem si predstaviť, že po nejakých 3 sériach by som si dala maratón...

Nápad fajn, pekné spracovanie ale chýba mi tam niečo. Možno pestrejšia dejová línia alebo že téma mohla byť aj lepšie uchopená... Neviem.
Aj napriek tomuto je moje hodnotenie celkom vysoké, v sledovaní pokračovať budem a nesťažujem sa (predsa len, úplne vyhovieť sa nedá)

Ak niekto nemá prehnane veľké očakávania - nesklame ho to. :)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

tetovačky všude kam se podíváš

Dívám se už na druhou sérii, ikdyž jsem se začala znovu dívat z nouze. První série mě hodně bavila, pořád bylo co objevovat. Teď už jsou překvapení hodně prozrazena a celkově je trochu nuda jak furt všichni zázračně přežívají vybuchlé domy atd.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
Hrus
23. listopadu 2015

Blindspot

Po několika dílech jsem trochu poopravil svůj původní popilotní 40% hodnocení na 50%. A to proto, že se na to pořád dívám. Sice jen když mám něco málo času nazbyt, ale pořád se na to dívám, přece jen to má nějaké napětí a spád. Hlavní problém ale tkví v hlavních postavách. Chemie mezi nimi vůbec nefunguje, oba se tváří děsně prkenně a navíc jsou jejich vzájemné dialogy opravdu příšerně napsané. Nejhorší je, že se jejich dialogové scény nedají přetáčet, protože by člověku uniklo něco z případu. Je to škoda, většina vedlejších postav je zajímavá. Chtěl bych taky vědět, proč její tetování vznikla, ale pokud se to nedovím v prvním sérii, přestanu sledovat, protož si myslím, že už se to pak bude jen uměle protahovat.

50 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Osvěžující

Na tomto seriálu se mi líbí to tajemno, kdy se divák snaží najít sám odpovědi. Příběh okamžitě zaujme a nadchne, žádný zdlouhavý vstup do příběhu, prostě se jde rovnou na věc.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Prijemne prekvapeni

Moc jsem necekal, ale jeden z Strikebacku upichnutej v perspektivnim pilotu (a druhej mirici do Vegas), bez spojleru...holka pekna, tema nosny, uvidime co s tim dal provedou

EDIT po druhem dilu:
tak trochu zklamani, klidne by z toho mohla bejt jen dalsi akcni hvezdicka ktera celou serii ani neutahne...no uvidime, jeste neni na odpis

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Pilot nezaujal.

Zvyknem si pozrieť každý pilot aj s minimálnym potenciálom, preto som nevynechal ani Blindspot. Osobne ma ale nijako nezaujal, nedáva mi to nejaký veľký zmysel. Rozhodne nebudem sledovať ďalej.

30 %
23 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
15 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Nuda

Seriál o ničem, vypadá to na další klasickou jednoepizodní detektivku s počmáranou ženskou navíc. A ani ji neukážou nahou, když už má to tetování po celém tělě.

50 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Blindspot (Mrtý bod)

Skvěly seriál !! nic víc dodávat...

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Uf, agentka bez minulosi v seriálu

1/ neukázali tetování všude...
2/ blockbuster jak z Mattem Damonem tozn. céééé

Je to tak dráždivě přitažené za vlasy, až to bolí...

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

1200

Seriál je strašně zajímavý jenom mi nejde stáhnout můžete mi prosím poradit jak na to děkuji.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Slibný začátek, ale...

První a druhá série se daly. Až na několik výjimek - představitelka hlavní role je prkenná, některé dialogy poněkud stupidní. Pak se úplně začala vytrácet i logika jedání postav. A třetí sérii už jsem zkoukla jen stylem proklikávání jednotlivých dílů a když jsem asi po sté slyšela "zachránili jsme miliony životů", tak jsem přeskočila až na poslední díl. No a když jsem viděla zakončení, bylo mi jasné, že dál už se dívat nebudu. Takže slibný námět, ale bohužel naprosto špatně využitý.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Přitáhl si mne

Po prvním díle jsem myslel, že to nedokoukám. Přes veškerou nereálnost a nevěrohodnost to má v sobě něco, čím si mne tento seriál přitáhl a s chutí jsem sjel celou první sérii a jsem rozhodnut ve sledování pokračovat. Hodnotím to, že každý díl vlastně řeší uzavřený případ a přitom jsou tam neuzavřené dějové linie, které vás vedou k tomu, že si s chutí pustíte další epizodu...
I když mne Jane Doe zpočátku dost iritovala,zvykl jsem si na ni. Myslím, že do atmosféry seriálu dobře zapadne

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí