Bluestone 42

Bluestone 42 (Bluestone 42) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ševča

27. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Off we fuck!

Je to takový MASH 21. století pobritsku. Na základnu v Afgánistánu je přidělena nová pastorka Mary. Když se seznámí s pyrotechnickou jednotkou, nestačí se divit. Děvkař Nick se okamžitě rozhodne se s Mary vyspat a nechovat se k němu všichni jako k rockové hvězdě, když zneškodní bombu, byla by to pro něj důležitější mise než tahle válka. Jeho asistent Millsy se jednotce snaží aspoň trochu vnutit nějakou zodpovědnost. Komunikaci v akci zajišťuje Bird, žesnká, která je z nich ze všech nejvíc chlap. Pokud je Nick nový Hawkeye, Bird je jeho Trapper. Bezpečnost jim zajišťuje Simon, kterého má snoubenka pod pantoflem až z Anglie, a jeho dva vojíni, hrdí Skotové, na které ale asi nebude moc hrdé Skotsko - největší paka a šašci britské armády. Pomáhá jím místní Faruq, který je vždy k dispozici, aby na nich vydělal.
Humor je britský, takže poněkud drsnější a sprostější než u MASHe. Pravda je, že se k tomu blbě psaly hlášky, protože někdy bez kontextu nejsou vůbec vtipné, ale když to sledujete a kontext přirozeně znáte, smějete se, i když to slyšíte posté. Když ale pominu humor, největší rozdíl bude v tom, že v Bluestone 42 jsou všichni profesionální vojáci - jsou tam dobrovolně a berou své umístění jako každou jinou práci, takže nálada je přeci jen trochu jiná. Pominete-li humor, tak i celkem slušně ukazuje život vojáků dnes, ne, jak si to někteří představují z historických filmů.
Je trochu škoda, že se postupně pár postav vyměnilo a i toho drobného cliffhangeru, ale ten byl asi úmyslný. Rozhodně doporučuji.

Avatar uživatele
Longsword

22. prosince 2013

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BrUtalni vojanceni

Muze neco nahradit M*A*S*H? Ne, nemuze. Muze neco nahradit Cerveneho trpaslika? Taktez, nemuze. Ale muze neco spojit to nejlepsi z obou? Ano, Bluestone 42 dokazalo najit spravny mix kratke britske komedie a vojenskeho humoru, ktery vyjimecne funguje. Tim spis, ze hlavni predstavitele maji uz s komediemi, at uz kratkymi (IT crowd), nebo delsimi (Hustle). Samozrejme tenhle serial neni pro lidi s hoplofobii, nebo pro militantni anti-militaristy, ale ti ostatni si britky britsky (a skotsky) humor jiste zamiluji.
Jedinou "chybu", kterou na serialu vidim: je prilis kratky a ma prilis malo epizod!

Avatar uživatele
samio

8. července 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Oddechovka

Taková lehká odreagovačka s typickým britským humorem. Neurazí, nenadchne. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na hlavní postavy a jejich charaktery a nemůžu říct, že si mě nějak získaly. Každopádně dokáže zaplnit volné odpoledne

Avatar uživatele
Kája.K

6. února 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Legrace nad rozbuškou

Bluestone mezi tady lidmi nemá nijak závratný úspěch... bohužel.
Jsem pacifista jako poleno, ale i přes to se mi tenhle seriál vážně líbí.
Úžasný, vtipný, originální. Škoda jen, že zatím není víc dílů.

Avatar uživatele
Elža

22. prosince 2013

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nic moc

Po první díle mě to tedy moc nenadchlo. Není to vyloženě špatné, ale většine vtipů jsem se nesmála, spíš tak pousmívala. Takže nic pro mě.

Avatar uživatele
El Jay

24. března 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zatím nic moc

Těšil jsem se na pořádnou komedii z prostředí válečné zóny, ale zatím se to nerozjelo. Každopádně budu stahovat dál, snad se tvůrci trochu uvolní a spustí víc vtipu do seriálu.

Avatar uživatele
langraba

26. března 2013

14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

VILF...

Milujem anglicke prizvuky. Cize aj keby sa bavili o zmakcovaci vody pozeral by som to! :) Ale ono je to kupodivu aj celkom vtipne. Zatial dva diely a mozem odporucit.