plakát seriálu

Bluestone 42

(Bluestone 42)

Názory uživatelů

Off we fuck!

Je to takový MASH 21. století pobritsku. Na základnu v Afgánistánu je přidělena nová pastorka Mary. Když se seznámí s pyrotechnickou jednotkou, nestačí se divit. Děvkař Nick se okamžitě rozhodne se s Mary vyspat a nechovat se k němu všichni jako k rockové hvězdě, když zneškodní bombu, byla by to pro něj důležitější mise než tahle válka. Jeho asistent Millsy se jednotce snaží aspoň trochu vnutit nějakou zodpovědnost. Komunikaci v akci zajišťuje Bird, žesnká, která je z nich ze všech nejvíc chlap. Pokud je Nick nový Hawkeye, Bird je jeho Trapper. Bezpečnost jim zajišťuje Simon, kterého má snoubenka pod pantoflem až z Anglie, a jeho dva vojíni, hrdí Skotové, na které ale asi nebude moc hrdé Skotsko - největší paka a šašci britské armády. Pomáhá jím místní Faruq, který je vždy k dispozici, aby na nich vydělal.
Humor je britský, takže poněkud drsnější a sprostější než u MASHe. Pravda je, že se k tomu blbě psaly hlášky, protože někdy bez kontextu nejsou vůbec vtipné, ale když to sledujete a kontext přirozeně znáte, smějete se, i když to slyšíte posté. Když ale pominu humor, největší rozdíl bude v tom, že v Bluestone 42 jsou všichni profesionální vojáci - jsou tam dobrovolně a berou své umístění jako každou jinou práci, takže nálada je přeci jen trochu jiná. Pominete-li humor, tak i celkem slušně ukazuje život vojáků dnes, ne, jak si to někteří představují z historických filmů.
Je trochu škoda, že se postupně pár postav vyměnilo a i toho drobného cliffhangeru, ale ten byl asi úmyslný. Rozhodně doporučuji.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

BrUtalni vojanceni

Muze neco nahradit M*A*S*H? Ne, nemuze. Muze neco nahradit Cerveneho trpaslika? Taktez, nemuze. Ale muze neco spojit to nejlepsi z obou? Ano, Bluestone 42 dokazalo najit spravny mix kratke britske komedie a vojenskeho humoru, ktery vyjimecne funguje. Tim spis, ze hlavni predstavitele maji uz s komediemi, at uz kratkymi (IT crowd), nebo delsimi (Hustle). Samozrejme tenhle serial neni pro lidi s hoplofobii, nebo pro militantni anti-militaristy, ale ti ostatni si britky britsky (a skotsky) humor jiste zamiluji.
Jedinou "chybu", kterou na serialu vidim: je prilis kratky a ma prilis malo epizod!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Oddechovka

Taková lehká odreagovačka s typickým britským humorem. Neurazí, nenadchne. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na hlavní postavy a jejich charaktery a nemůžu říct, že si mě nějak získaly. Každopádně dokáže zaplnit volné odpoledne

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Legrace nad rozbuškou

Bluestone mezi tady lidmi nemá nijak závratný úspěch... bohužel.
Jsem pacifista jako poleno, ale i přes to se mi tenhle seriál vážně líbí.
Úžasný, vtipný, originální. Škoda jen, že zatím není víc dílů.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nic moc

Po první díle mě to tedy moc nenadchlo. Není to vyloženě špatné, ale většine vtipů jsem se nesmála, spíš tak pousmívala. Takže nic pro mě.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zatím nic moc

Těšil jsem se na pořádnou komedii z prostředí válečné zóny, ale zatím se to nerozjelo. Každopádně budu stahovat dál, snad se tvůrci trochu uvolní a spustí víc vtipu do seriálu.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

VILF...

Milujem anglicke prizvuky. Cize aj keby sa bavili o zmakcovaci vody pozeral by som to! :) Ale ono je to kupodivu aj celkom vtipne. Zatial dva diely a mozem odporucit.

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí