plakát seriálu

Boss

(Boss)

Názory uživatelů

Boss - Jak vypadá skutečná politika

Perfektní seriál, který ukazuje, jak to v politice opravdu ve skutečnosti stojí. Seriál je postaven hlavně na dialozích a ty jsou opravdu na vysoké úrovni, stejně jako hlavní představitel starosty Toma Kanea Kelsey Grammer. Proto není určitě překvapením, že se chystá druhá řada.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Anything is justifiable. Everyone is expendable.

Trošku jsem se bála, jak na mě takový dospělácký politický žánr bude působit. Přece jen jsem dítko WB a CW, nenáročná teen dramata s krásnými tvářemi a dokonalými těly. Boss rozhodně nepatří do této kategorie. Naštěstí pro mě byl Boss přesně můj šálek čaje.

Z počátku jsem měla trošku problém zvyknout si na jeho dynamiku. Srovnávala jsem s báječnou minisérií Political Animals, která mě chytla od začátku a úplně pohltila. S Bossem byl tento proces pomalejší, naštěstí ale měl seriál dost epizod na to, aby se mu to eventuálně podařilo.

Když bych měla porovnat první a druhou sérii, první byla lepší. Především jsem si naprosto zamilovala zakázané ovoce ve formě Kitty a Zajaca. Ti dva se objevili spolu před kamerou a moje obrazovka mírně napraskla, jak to žhavilo. Bohužel ve dvojce se jejich vztah kompletně změnil, to mě mrzelo asi nejvíc.

Příběhová linie okolo zákulisního politického dění Chicaga byla výborná. Musím ale říct, že starostova nemoc a pár dalších věcí mi zde přišlo zcela zbytečných. Přece jen to tvůrci nemuseli tolik komplikovat a přidávat mu psychickou/nervovou nemoc, i bez toho by byl děj zcela naplněn bez hluchých míst, ať už by se rozvíjel více Zajacovým směrem, nebo kdyby se i druhá série více věnovala Kitty, jedné z nejlepších ženských postav vůbec.

Kolikrát z toho příběhu opravdu mrazilo v zádech. Zajímalo by mě, jestli se podobné věci, mezi kterými nechybí vydírání nebo vraždy, dějí i v reálném politickém světě. Stejně tak starostova nemoc, úplně zatrnu, když si uvědomím, že někdo, kdo není především po psychické stránce v pořádku, stojí na tak vysoké politické funkci, kdy má v rukou osudy tisíců lidí.

Jak jsem Grammera neměla ráda v Hankovi, musím uznat, že dramatická role mu sluší. Jeho starosta byl jeden z těch zlých hochů, kterým musíte fandit, i když nechcete. Nicméně jak už jsem dříve zmínila, hlavními tahači seriálu pro mě jednoznačně byli Kitty a Zajac. V Kitty jsem vůbec nepoznala Kathleen Robertson, mou oblíbenou Clare z Beverly Hills 90210. Tohle je moje druhá seriálová Kitty (první Calista Flockhart v Brothers and Sisters) a upřímně nevím, kterou mám raději. Obě jsou politicky zaměřené, obě krásné, úspěšné a emancipované. Kdo by to byl do takového jména řekl :)

Mrzelo mě, že Zajac měl především v první polovině druhé série hrubý nedostatek prostoru na scéně. A když už, tak se mi nelíbilo, kam ho druhá řada dostala. I když to bylo nadržené prase, tak nějak jsem se do něj zamilovala :D I když jeho vztah z Kitty obecně odsuzuju, ti dva k sobě tak moc pasovali, až to bylo... prostě neskutečné. Víc takových seriálových dvojic, prosím!

Boss byl mým prvním Starz seriálem. Spousta sexu, propracované postavy a chytrý děj mě však přesvědčily o tom, že si tuto stanici postupně opravdu zamiluju.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé