plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 2×12 – Chapter Thirty-Four
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Při odchodu ze školy potká Ronnie studenta Zacha, který velmi spěchá – na schůzku, jak jí prozradí. Ronnie má radost: zdá se, že chlapec, který jí ujišťuje, že stále užívá léky, je na tom dobře.

Zanedlouho Steven Harper v autě narazí na tragickou nehodu, zaviněnou opilým řidičem. Jak ho informují policisté, zahynulo i několik studentů. Malou chvíli si zoufalý Steven myslí, že mezi nimi byla i Brooke. Naštěstí se ukáže, že ne. Přesto ale jeho školu postihne strašlivá ztráta: ze sedmi mrtvých studentů jsou tři z Winslowské, mezi nimi i Zach a nejlepší přítelkyně jeho dcery.

Strašlivá zpráva se rychle šíří po škole a každý učitel reaguje jinak: Harvey například hovoří o reinkarnaci, díky níž se mohou s mrtvými shledat v jiné podobě. Zkoprnělým studentům sdělí, že on byl kdysi George Washington a ještě předtím Kleopatra. Když ho studenti chtějí vyzkoušet z detailních znalostí Washingtonova života, ukáže se, že ví všechno. Steven je sice mírně zděšený, Lauren ale namítá, že není třeba Harveymu zakazovat se takto chovat. A to i tehdy, když přijde do školy v nefalšovaném obleku, jaký nosil právě první americký prezident.

Ronnie Cookeová je smrtí Zacha velice zasažena. Teprve teď pochopí, jak moc měla právě tohoto chlapce ráda. Jednu chvíli uvažuje i o odchodu ze školy: břímě, které s sebou povolání učitele nese, se jí zdá příliš těžké. Nakonec ale najde něco, co jí aspoň trochu pomůže: začne s Dannym chodit do bazénu cvičit s postiženými dětmi.

Harry oznamuje Martinovi Andrewsovi, že ho musí nechat propadnout. Mladík odporuje, dojde k hádce a následně student svého profesora udeří. Harry se brání a složí Martina ranou do čelisti, po které zůstává mladík chvíli ležet v bezvědomí. Vyšetřování ukáže, že si skutečně začal student, ostatně vyšší a silnější než jeho profesor. Nakonec navrhne Steven kompromis: škola Martina nevyhodí, ale nepropustí ani Harryho. Ten se zaváže, že Martina přemluví, aby opakoval poslední ročník, aby mohl později jít na vysokou školu. Už ví, že chlapec má i jiné potíže: nedávno mu zemřela matka a nemůže se s tím vyrovnat. Nejvíc se ale obává posměchu spolužáků, když bude opakovat. Nakonec ale Harrymu slíbí, že zůstane. Harry si ho chtěl vzít k sobě o víkendech, kdy jeho otec pracuje, ale to mu bohužel Steven nemohl povolit. Žádný student nesmí bydlet u svého učitele.

Ve škole se koná slavnostní shromáždění k uctění památky tří tragicky zahynulých studentů, kde Brooke pronese řeč. Řeč o tom, že i opilí řidiči jsou bohužel součástí každodenního života Ameriky, proti které musí všichni jednotně bojovat...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Harry Senate
Lauren Davisová
Vedlejší postavy
Debbie Nixon
Brooke Harper
Zach Delray
Officer Watts
Walter Andrews
Minister Smiley
Martin Andrews
Officer #2
Officer #1
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Thirty-Four (neoficiální název)
Původní názevChapter Thirty-Four
Rok natočení2001
Premiéra18. února 2002
Česká premiéra23. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody