Plakát

Bouře století

(Storm of the Century)

Malé městečko Little Tall Island ležící u pobřeží Maine čekají krušné chvíle. Jeho obyvatelé se důkladně připravují na mohutnou sněhovou bouři, která má být nejhorší za posledních sto let. V nejvypjatějším okamžiku se však z vánice vynoří zlo mnohem děsivější, tajemný cizinec, který si... [více]

1999 | Kanada / USA | 85 minut | ABC | Horor / Mysteriózní / Thriller | 3 epizody | status: ukončeno v roce 1999
Poslední odvysílaná

1×03 – Episode 3

(premiéra 18. 2. 1999 – před 25 lety)
závěr seriálu

Bouře století – O čem to je

Malé městečko Little Tall Island ležící u pobřeží Maine čekají krušné chvíle. Jeho obyvatelé se důkladně připravují na mohutnou sněhovou bouři, která má být nejhorší za posledních sto let. V nejvypjatějším okamžiku se však z vánice vynoří zlo mnohem děsivější, tajemný cizinec, který si říká Andre Linoge. Zná i ta nejtajnější temná tajemství každého obyvatele městečka a využívá je k tomu, aby některé z nich přinutil k sebevraždě, jiné pro změnu k vraždě. Pokaždé přitom předává obyvatelům velmi jednoduchý požadavek. Tvrdí: "Dejte mi co chci a já půjdu." Andre je ve skutečnosti ďáblův posel a to, co chce, je jedno z dětí Little Tall Islandu. Dítě, které by vychoval jako nástupce, tak, aby mohlo časem převzít jeho pozemské povinnosti. Přestože je totiž jeho život mnohonásobně delší, než život lidský, není Linoge nesmrtelný a tak za sebe musí vycvičit nějakou vhodnou náhradu. Jeho moc je veliká. Nejenže zná tajemství každého člověka ve městě a může všem udělat za života skutečné peklo, ale může dokonce zničit celé město. A v městečku je jen jediný člověk, který má dost síly, aby se mu postavil. Šerif Mike Anderson, který se snaží uchránit obyvatele nejen před bouří, ale také před zlem v podobě Andrého.

Trojdílný americký horor vznikl v roce 1999, kdy ho jako televizní minisérii natočil režisér Craig R. Baxley (Action Jackson, Temný anděl) podle námětu a scénáře Stephena Kinga, jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů. Bouře století je první námět, který nevychází z knižní předlohy, ale King ho napsal přímo pro televizní minisérii. Přestože původně chtěl napsat pouze scénář, nakonec příběh zpracoval také jako klasický román, který vyšel krátce poté, co byla třídílná minisérie v premiéře uvedena na obrazovkách.

Robbie Beals
Andre Linoge
Alton 'Hatch' Hatcher
Mike Anderson
Donny Beals
Ralph Emerick 'Ralphie' Anderson
Ursula Godsoe
Molly Anderson
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

ABC

Délka

85 minut

Žánr

Horor
Mysteriózní
Thriller
Minisérie

Země původu

Kanada
USA

Roky vysílání

1999

První vysílání

14. února 1999

Ukončení seriálu

18. února 1999

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

AXN (2009)
Rok udává poslední vysílání.

Tagy

vysíláno v čr

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)