plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Zajímavosti ze seriálu
Od okamžiku, kdy začnou hodiny znovu jít, je možné zaznamenat, že se scény se Zlou královnou ve Storybrooku stávají tmavší. Pozadí, kostýmy i osvětlení dostává s vývojem příběhu temnější tón. Kostýmy pro většinu postav ve Storybrooku jsou koordinovány s jejich pohádkovými alter egy.
Na začátku každého dílu je ve chvíli, kdy se objeví nápis „Once upon a time“, možné vidět v pozadí mezi stromy pohádkovou postavu, a to v každém díle jinou, která diváka navede, o čem epizoda bude.
Každá epizoda je natáčena přibližně 8 dní. Natáčení probíhá v Britské Kolumbii.
Epizody první série "7:15 A.M." a "Red-Handed" mají v úvodních titulkách stejnou pohádkovou postavičku - Červenou karkulku, ačkoliv má každá epizoda jinou.
Producenti Adam Horowitz a Edward Kitsis poprvé s námětem na seriál neuspěli, a tak neztráceli čas a věnovali se seriálu Ztraceni (od r. 2004). Prvotní neúspěch je přitom neodradil a nakonec se natáčet začalo. K premiéře pilotní epizody, která byla uvedena 23. 10. 2011, v USA usedlo více než 12 milionů diváků.
Jennifer Morrison, která ztvárnila Emmu Swan, se s herečekou Jessy Schram, představitelkou Popelky, setkala již dříve, a to během natáčení seriálu Dr. House, konkrétně u 13. epizody 3. série
Jelikož měla Ginnifer Goodwin krátký sestřih, musela kvůli roli Sněhurky nosit paruku.
Ginnifer Goodwin a Josh Dallas, kteří hrají Sněhurku a prince Krasoně jsou pár i ve skutečnosti.
Stanice ABC přímo zažádala o více očních linek pro kapitána Hooka.
Jolly Rodger, loď kapitána Hooka, je částečně založen na lodi Lady Washington. Ta byla pojmenována po Marthě Washington, manželce prvního amerického prezidenta, a byla první americkou lodí, která doplula do Japonska.
Colin O'Donoghue (Hook) a Sarah Bolger (Aurora) se poznali před natáčením seriálu. Zahráli si spolu v The Tudors.
Sněhurka a princ Krasoň mají v seriálu druhé dítě z důvodu těhotenství herečky Ginnifer Goodwin, která v reálném životě otěhotněla.
Tom Ellis dostal roli Robina Hooda v druhé sérii, ale nebyl k dispozici pro sérii třetí, takže byl nahrazen Seanem Maguirem.
Do role Emmy Swan byla zvažována Katee Sackhoff, která si roli vyzkoušela pětkrát, než z konkurzu vypadla.
Roli Maleficent dostala herečka Paula Marshall, ale později byla nahrazena Kristin Bauer van Straten, když se tvůrci rozhodli pro jiný směr, kam s touhle postavou jít.
Role Modré víly byla nabídnuta zpěvačce Lady Gaga, ale tvůrci od ní nikdy nedostali odpověď.
Emma se původně měla jmenovat Anna.
Kdyby mohla Jennifer Morrison hrát kohokoliv jiného, byl by to Krasoň, aby mohla jezdit na koni. Josh Dallas by si zahrál Rampelníka, Ginnifer Goodwin Henryho (protože by do práce mohla chodit a vypadat jako ona sama), Robert Carlyle i Raphael Sbarge Zlou Královnu.

Mary Margaret měla být původně jeptiškou, ale pak ji změnili na učitelku. Proto má dvě jména. Ve třetím díle dokonce řekne „Come on, I’m a teacher. Not a nun.“ („No tak, jsem učitelka, ne jeptiška.“)
Loď kapitána Hooka jménem Jolly Rodger je částečně založena na lodi Lady Washington, která byla pojmenována po manželce prvního amerického prezidenta Marthe Washington
Robert Carlyle coby pan Gold nosí v několika záběrech snubní prsten, přestože ženatý není. Jedná se o skutečný snubní prsten Roberta Carlyla, který si ho zapomněl sundat. O této zkušenosti dokonce i tweetoval.
Seriál byl prodán do více než 190 zemí světa.
Henry má box na oběd s motivem filmu Tron, protože by mu Regina nedovolila pohádkový motiv. Snímek Tron natočilo studio Walt Disney, které vlastní stanici ABC, jež Once Upon a Time vysílá.
Maskérum vždy trvalo 2 hodiny, než proměnili Roberta Carlyleho do podoby Rampelníka.
Podle tvůrce Adama Horowitze, měla mít Emma tři děti, ale nakonec zůstali jen u jednoho.