plakát seriálu

Bylo, nebylo

(Once Upon a Time)

Názory uživatelů

Once upon a time:)

Asi před týdnem jsem náhodou narazila na tenhle seriál a řekla si, že vypadá docela zajímavě. Po shlédnutí prvního dílu jsem ovšem zjistila, že je víc než to. Líbí se mi to propojení reálného světa se světem pohádek. To, že každým dílem se dozvídáme víc a pomáhá nám to dávat dohromady celou skládačku. To, jak to vlastně všechno bylo. Je úžasné vidět všechny tradiční pohádky pohromadě. Zatím jsem neviděla seriál podobný tomuhle. Díly jsou ukončovány ve správnou chvíli, takže vás to zaručeně donutí si ihned pustit díl další. Takže netrpělivě už čekám na další sérii. Jediné, co mi možná trochu vadí, je počítačové zpracování pohádkového světa. Počítačové efekty jsou hodně znatelné. Jinak je to ale rozhodně zajímaví seriál, který bych doporučila každému, kdo má rád pohádkové příběhy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

once upon a time

Tento seriál určitě stojí za zhlédnutí. Většina epizod má stejnou strukturu. Část příběhu se odehrává v současném Maine a část v pohádkové zemi. Mě osobně zezačátku bavily pouze pohádkové části a zlom nastal až někde po desátém díle. Ale stojí za to vydržet. Seriál stále zraje a je díl od dílu lepší. Postavy se vyvíjejí. Scénáristé divákovi servírují staré známé pohádkové příběhy v nových kabátcích. Často vidíte jiný příběh, než jste znali a kupodivu to nevadí. Vše do sebe postupně zapadá a odkrývá celý ten příběh. Jak to tenkrát vlastně v pohádkové zemi bylo, než přišla kletba. Kdo koho znal, miloval a nenáviděl. Seriál má silné emoce a čestné hrdiny, kteří věří, že nejsilnější zbraní je láska. A opravdu to funguje. Sebenereálnější čin vykonaný pohádkovou postavou se najednou stává možným a úplně samozřejmým.
Pro mě osobně je nejlepší věcí na seriálu to překvapení. Myslíte si, že víte, co přijde. V koho je kdo zakletý. A ještě nejste ani ve dvacáté minutě epizody a už je vše zase jinak.
A pak je tu samozřejmě to kouzlo pohádek. Možnost vrátit se alespoň na chvíli do dětství a znovu se setkat se svými oblíbenými hrdiny, kteří mezitím také jaksi dospěli. (Vždyť Sněhurka už je babičkou!)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kvalita klesá prudce dolů a potom se zase zvedá nahoru.

První díl a celkově první série mě moc bavili. Propojení pohádek a moderního světa bylo skvělé.

Druhá série začala vážně dobře a shlédla jsem v řadě několik dílů po sobě. Jenže potom nastal ten zvrat. Scénáristé a prostě všichni, kdo se na tomhle seriálu podílejí, začali ztrácet nápady. A začali všechno překombinovávat. Hlavním postavám se měnil charakter, jak na běžícím pásu. Já osobně zastávám názor, že hodné postavy mají být hodné a zlé mají být zlé, zvlášť v případě pohádek.

U seriálu jsem skončila na konci druhé série, protože už to prostě nebylo to, co to bylo nazačátku.

1.série 90%
začátek 2.série 100%
prostředek 2.série 50%
konec 2.série 30%

Oblíbené postavy: Bella, pohádkový Rampelník (ten v součastnosti ne), Hook, Sněhurka, červená karkulka

Neoblíbené postavy: Emma, Henry, zlá královna, srdcová královna, Neal

EDIT:
Tak jsem se rozhodla dát seriálu ještě jednu šanci. A musím říct. Wow. Dodívala jsem se na druhou sérii. (nic moc, za mně nejslabší série) Ale třetí byla naprosto dokonalá. Dějová linka se mi neskutečně líbila. Hlavně Petr Pan a ukončení se mi taky líbilo. Čtvrtá série zase hraničí s překombinováním, ale jinak se mi líbí.

3. série 100%
4. série (zatím) 90%

Dokonce se změnily i oblíbené a neoblíbené postavy.
Oblíbené postavy: pohádkový Rampelník (ten v součastnosti ne, Neal, Petr Pan, Elsa, Anna
Neoblíbené postavy: Henry, Belle, Hook

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Evil never looked so good.

Seriály většinou hodnotím až po kompletním shlédnutí, čili po season finale. OUAT se pro mě ale stalo natolik nezáživným, že mi nezbývá nic jiného, než se s ním v začátcích páté série rozloučit. Forever.

Když před několika lety přišla stanice ABC s Once upon a time, byla to trefa do černého. Námět pohádek "pro dospělé" oslovil velké procento diváků, spojení reálného světa s tím pohádkovým bylo nekonvenční a tvůrcům nabízelo širokou škálu možností. Například seznam postav, které mohli do seriálu vepsat byl (a stále je) prakticky nekonečný.
Bohužel kvalita seriálu po první sérii silně klesla a nezachránily to ani některé světlé momenty v pozdějších sériích (ne ve druhé! tam nebyl jediný světlý moment).
Podle mého osobního názoru vše ztroskotává na špatných castinzích a špatně napsaných postavách. V jedné sérii se něco takového většinou nijak silně neprojeví, pokud ale chcete tahouna na několik let, je tento bod nejzásadnější.
Kámen úrazu je pro mě Emma v podání Jennifer Morrison. Herečku znám už z dob House, kde patřila k mým oblíbeným a právě proto jsem jí dlouho omlouvala. S přibývajícími díly jsem ale musela usoudit, že někdo jako ona by neměl být hlavní postavou.
Děti jsou většinou otravnou "položkou" v každém seriálu. Někdy se dají přetrpět, někdy jsou dokonce i roztomilé a někdy.. někdy si přejete vytrhat všechny vlasy, pokud se zrovna objeví na obrazovce. A přesně tohle byl pro mě případ Henryho.
Obří romance v podání Sněhurky a jejího prince? Tihle dva měli být "párem number one" celého seriálu. V první sérii to s nima ještě šlo, dál už to bylo jen utrpení. Josh Dallas je charming maximálně tak na papíře, když má ale začít hrát, je to spíš k smíchu. A Ginnifer Goodwin? Té snad spolu s vlasy odstřihly i všechno ostatní, protože co si pamatuju, tak jsem jí v jejích dřívějších filmech měla ráda. Tady mi ale leze neskutečně na nervy. A chemie mezi nimi? Ta se asi zapomněla někde na matice.
Velké plus dlouho zastávala evil dvojka v podání Reginy a Rampa, avšak i ti s postupem času ztrácí dech. Stejně tak Hook, který byl v začátcích dobrým okořeněním a nyní už je jen ufňukaným štěnátkem, běhajícím za Emmou jak ocásek.

Watchlist mám narvaný k prasknutí a pro seríál, u kterého se musím přemlouvat, abych si pustila další díl, v něm není místo.
70% - pouze díky skvělé první sérii, která tak navyšuje ubohý průměr.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bože proč?

Panebože, co z tohoto seriálu udělali? V prvních řadách šlo o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, nové téma pro seriál, spousta známých postav daných dohromady. Sympatičtí herci, zajímavé zápletky, vše jak má být. Je pravda, že někdy mi grafické zpracování přišlo vtipné a bylo až moc vidět, že se jedná o natáčení na zeleném plátně, ale přece jenom se jedná o seriál a ne celovečerní film. Seriál už dlouho klesal na kvalitě a potom opětovně šel vzhůru, nikdy už ale nedosáhl kvalit jako na začátku. To co se s tím stalo teď, to už opravdu nechápu. Na seriál se divám už jen z donucení, abych se na to dokoukala a doufám v ukončení. To už prostě lepší nebude, snad každý tam byl minimálně jednou zloduch, kleteb bylo sesláno už požehnaně. Není co více vymyslet, aby se to neopakovalo. Spousta herců dokonce odešla a moc dobře je chápu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bylo, nebylo - ale spíš bylo

Na seriál Once Upon a Time jsem, jako na většinu těch, které sleduji, narazila jen pouhou náhodou, ale náhodou, za kterou jsem velmi vděčná, protože každý fandom, do kterého se můžu připojit, je jako moje další rodina a každý další svět, který objevím, je jako můj nový domov. Jsem sice teprve u konce první série, ale už teď cítím, že nás s tímto seriálem sváže silné pouto. :) Podle mě člověk na pohádky nikdy není moc starý, navíc pohádky nás už odmala učí, jaké jsou věci v takzvané skutečnosti, věci, které nás nenaučí ani ve škole, ani nikde jinde. OUAT jsem si opravdu i za tak krátkou dobu stihla zamilovat a obyvatele Storybrooku a různých kouzelných říší ještě více a nemůžu se dočkat, jaké další tajemství tu odhalím. A rozhodně ho doporučuji ke zhlédnutí vám všem, ať jste staří nebo mladí, protože na vaše vnitřní dítě byste nikdy neměli zapomínat a tohle je krásná cesta k tomu, jak si ho připomenout. Takže... směle do toho!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Magic always comes with a price

Srdcovka nad srdcovky. Geniálně vymyšlený seriál, který má opravdu co nabídnout. Velmi nerada musím uznat, že směřoval až k překombinovanosti, ale celkově to byla parádní jízda a můžu ho jedině doporučit. Celkových 100% jsem dala jen opravdu výjimečným seriálům, a Once Upon a Time je jedním z nich. Lehce jsem se na něm i postavách i hercích stala závislá, a tu stovku si zaslouží. Už se nemůžu dočkat, až si ho za pár let dám opět maratonem, a budu stejně nadšená a dojatá, jako teď.
Odložím si tu svůj spoilerový názor, tak bacha.

1. série: Pilot jsem viděla dokonce asi 3x v průběhu pár let (z toho jednou česky v televizi a ten dabing opravdu nedoporučuji). Až tedy na 4. pokus jsem se přiměla pustit si další díl. Což teď zpětně vlastně nechápu.. teď už mi totiž přijde, že se mi pilot líbil. V té době asi pro mě nebyl až tak přesvědčivý a hlavně neodrážel jak kvalitní a návykový seriál to bude. Celkem mi trvalo, než jsem se vžila do hlavních postav. Super byl Rumplestiltskin a taky ostatní pohádkové postavy v Enchanted Forest. To propojení příběhů jsem si zamilovala. Velmi mě tu těšili David a Mary Margaret, protože v pozdějších řadách Snowing celkem zevšednili, ale tady byl ten vývoj mezi nimi velké plus. Mezi mé nejoblíbenější epizody bych určitě zařadila tu o Belle, o Red Riding Hood a taky s Jeffersonem - Kloboučník byl podle mě hodně nevyužitá postava s obrovským potenciálem. Taky mě dost bavil nápad Rumpla k Belle jako Beast. Finále bylo milé, jsem ráda, že zápletku "Emma musí uvěřit a zlomit kletbu" nenatahovali na více než jednu sezónu.

2. série: Jednoduše: Objevil se Hook. Nevím, proč všichni tu druhou řadu vidí tak tragicky.. ano, sice je nejslabší, ale rozhodně to není až taková tragédie, jak spoustu lidí tvrdí. Přidání charakteru Hooka (a povýšit ho na hlavní postavu) byla asi nejlepší věc, co tvůrci OUaT udělali. Taky se tu objevuje můj milovaný Julian Morris jako Prince Phillip, Sleeping Beauty a úžasná Mulan. Neal jako dospělý byl takový nemastný neslaný, pak jsme zjistili, že je vlastně Baelfire, syn Rumpla a táta Henryho, což mi přišlo ujetý, ale vzhledem k veškerým pozdějším spojitostem mi to teď přijde jako úplně banální. Mým oblíbeným dílem této řady je díl Tallahassee, a hned potom 18. díl, který je o Augustovi a August je prostě boží.
Cora pro mě byla nudný záporák a to je podle mě všeobecně hlavní důvod k “nudné” sérii. Za to objevení Grega a Tamary, kteří byli zralí tak akorát na pár facek (aspoň od Hulka), tomu dodalo trochu víc šťávy. Finále se mi moc líbilo a hlavně mě strašně nalákalo na další sérii.

3A: Úžasná zápletka. Peter Pan jako skvělý záporák a zároveň Henryho praděda a Rumplův táta (já vím, nechutný, a ano, Henryho rodokmen nemá obdoby :D) a sbližování Emmy a Killiana. Neverland bylo konečně nové prostředí mimo Storybrooke a Enchanted Forest, kde se odehrával hlavní děj. Objevuje se tu skvělá Tinker Bell, Ariel, a můj zlatej Robin Hood. Můj oblíbený díl je Good Form (3x05), a pak taky díl Ariel, protože... no je celý o Ariel a ona je bezva. Hooka a Reginu, a jejich věčný sakrasmus, miluju ještě víc.

3B: Zelena aka Wicked Witch of the West je pro mě díky tomu, jak neskutečně mě štvala, zatím nejlepší záporák. Hodinu a půl dlouhé geniální finále je moje úplně nejoblíbenější. Scény, kde byl Hook 2x a žárlil sám na své staré já, neměly chybu. Na závěr ta Marian, to byl fakt šok (vím, že už se tam jednou ve 2. sérii objevila, ještě jako těhotná, ale kdo si má pamatovat všechny obličeje) a totální naštvanost v jednom, Outlaw Queen shipuju, takže chudák Regina.
Killian se vzdal Jolly Roger (!), aby našel Emmu a zachránil její rodinu.. jestli to není láska, a jestli to neukazuje, že i Captain Hook je hrdina, tak už nevím.

4A: Nejlepší série. Disneyho animované Frozen mám ráda, ale tahle hraná verze byla mnohem lepší. Elsa, Anna a Kristoff (a Sven :D) byli sympatičtí a neskutečně sedli jak povahově, tak vzhledově. Perfektně vymysleli veškeré to propojení se Snow Queen a ostatními. První rande Killiana a Emmy bylo boží. Robin a Regina k sobě patří, to je snad všem jasný, takže jsem zvědavá, jak to bude dál, no a Gold je čím dál tím větší magor, ale něco na něm prostě je.
Bože, Elsa s Annou mi budou neskutečně chybět :-(

4B: ”Záporačky” Queens of Darkness byly nakonec vlastně v pohodě. Ursula i Maleficent nakonec pomohly hrdinům a Cruella (hrající Angry Birds) byla prostě mega super - ta tam mohla zůstat klidně mnohem dýl. Ale Gold s Autorem mě štvali a zas ta psycho Zelena. Největší radost mi udělalo, že jsme se znovu setkali s Augustem (zjistila jsem, že jsem si ho v 1. sérii a v těch pár dílech 2. série, kde se objevil, málo cenila.. více a více Augusta, prosím). Spojené dvoudílné finále mě opět dostalo.. hlavně dívat se jak by to bylo, kdyby se v Enchanted Forest všem prohodily role. Nevím, jestli představa toho, že by Hook opravdu umřel, zabíjela více mě nebo Emmu. Oni musí mít happy ending. MUSÍ. A ten konec? Já osobně Emmu zbožňuju, takže nevím, jestli se na 5. řadu a "Temnou Emmu" spíš těšit nebo ne, ale nalákat to nalákalo.

5A: Masakr. Mega parádní, ale úplně upřímně? Myslím, že mě každý jeden díl “psychicky ničil”. Jsem seriálový maniak, ale že bych byla tak moc fixovaná na nějaký seriál tak rychle jako na OUaT, to je asi poprvý. V této sérii byly zvraty jako nikdy a nevěděla jsem, komu a čemu můžu věřit. Mysleli jsme si, že Dark Swan je hlavní problém, ale pak přišel Dark Hook a zjištění, že ona nakonec dělala jen vše pro Killiana, jako on vše doteď dělal pro ni. Nakonec zase on udělal vše pro ni a ve finále ona udělá vše pro něj, i kdyby to znamenalo cestu až do pekla. Captain Swan mě nikdy nepřestane bavit. Nevím co jinak si o téhle sérii myslet. Všichni jsme očekávali Temnou Emmu, ale my k tomu dostali i Temného Hooka, což jsem fakt nedávala, a spolu s ním zatím nejtemnější sérii. Ale z té lepší stránky... Merida byla bezvadně ztvárněná Brave, Dr. Whale se po dlouhé době opět ukázal a opravdu mě bavil a skvělý díl byl 9., kde se konečně objevily mé oblíbenkyně Mulan a Ruby. Podtrženo sečteno - bravo tvůrci, tohle jen tak nerozdýchám a z finále jen tak nepřestanu slzet.

5B: Takže v první řadě.. Killian je opravdu Survivor s velkým S, jak Emmě pořád říká. Přežil Petera Pana a celý Neverland (několikrát), přežil Emmu v Enchanted Forest ve 2. sérii :D, přežil Wonderland a Coru, překonal století touhy pomstít se a zabít Rumpla. Málem ho utopila Wicked Witch, málem ho zabila Snow Queen. Přežil, když mu Gold vyrval srdce a tak tak ho rozdrtil. Přežil, když ho Ursula omráčila a hodila do moře, přežil Autora a jeho alternativní realitu, ve které ho dokonce evil David opravdu zabil. V neposlední řadě přežil Excalibur a taky to, když se sám stal Dark One a obětoval se, když veškerou temnotu použil pro dobro ostatních. A nakonec Hook přežil smrt a celé Underworld i s Hádem, kterej to vlastně díky němu sám nepřežil, a když už si Hook myslel, že to je opravdu konec, zachránil ho sám Zeus. Což asi nedělá jen tak. Říkám vám, CS je endgame.
To bylo jen btw. a teď k sérii. Underworld (nebo spíš Underbrooke? :D) byl naprosto brilantní nápad. Tolik příležitostí opět se vidět s mrtvými postavami? A tím myslím: Cruella!!! mi-lu-ju ji. Taky mě bavila Blind Witch, která z fleku dělala Cruelle sakrastickou parťačku. Hned v první scéně, kde se objevil Hádes, mě napadlo, že to je vtipně střelený psychopat, který si o sobě myslí jak je dokonalý, stejně jako Zelena, a to byl asi i záměr. Gold mě zase jen - slušně řečeno - štval a Belle mi bylo opět líto. Nejvíc díl byl 5x20, ráda jsem viděla, jak se Emma dostala k jejímu brnění (= k červené kožené bundě) a zase jsem si pobrečela u Captain Swan scén. Bylo naplno řečeno, že to, co mezi sebou mají, je True Love - nejvzácnější magie ze všech (...což bylo samozřejmě všem jasný, ale Emma a Killian si to potřebovali konečně uvědomit) a taky jsem si poprvé na chvilku opravdu pomyslela, že co když to je pro Hooka už vážně konec, ale myšlenku jsem oprávněně zahnala. Hned v dalším neméně emotivním díle (jak Emma stojí nad hrobem Killiana, poprvé si přiznává jeho smrt a říká, jak jí chybí, to jsem si div nevybrečela oči) přichází ale rána v podobě smrti někoho jiného. Já ale stejně doufám, že platí heslo "ve Storybrooke nikdo nikdy nezůstane opravdu mrtvý, pokud nejste Graham" :D
Ve finále si mě po dlouhé době získal Henry, Captain Swan závěrečná scéna (přičemž v pozadí byly svatební šaty, jak nenápadný a úžasný zároveň :D) byla jednoduše dokonalá. Přidání Jekylla & Hydea je zajímavá změna, i když přiznám se, že já radši ty disneyovské pohádkové postavy, a spolu s J&H je na světě paralela k rozdvojené Regině a Evil Queen. Přesto pro mě asi nejslabší finále, hned po 1. sérii, ale zas a opět - navnadilo na další řadu.
Každopádně duo Kitsis-Horowitz jsou mí nejoblíbenější tvůrci (i když toho Robina jim asi neodpustím). Géniové.

6A: První díly byly takové nudnější, jelikož Jekyll & Hyde mě nakonec fakt rozčilovali. Ještě, že neměli dlouhého trvání. Ale pak už se to opět rozjelo a nešlo se odtrhnout. Moc mě potěšila Cinderella/Ashley a celá skvělá 3. epizoda věnovaná jí. Aladdin a Jasmine byli skvěle ztvárnění. Ta spící kletba vzájemně propojená na Snowing, opět geniální nápad. (Vím, že se zas opakuju, ale když to je tak geniálně a kvalitně vymyšlenej seriál, že to ani jinak nejde.) Ke společnému bydlení Captain Swan a obecně ke všem jejich scénám se už ani nevyjadřuju, je jasné, že jsem u každé z nich samým blahem bulela nebo alespoň skákala radostí do stropu :D
Poslední díl před pauzou (6x10) mě naprosto dostal. Zbožňuju ty alternativní reality! Fakt že jo. Vidět zbabělou Emmu byla opravdu novinka, ale jsem ráda, že se navrátila ke svému starému já. A Robin na konci? Ano prosím!

6B: Tak ještě jednou.. ty alternativní reality stojí za to. Za prvé: August. MILUJU ho. Jeho nebylo, není a nikdy nebude dost. Za druhé: Robin, samozřejmě. A za třetí: Tlustej, starej, ale neméně vtipnej Hook :D
Další úžasný díl byl 6x15 - Jasmine, Ariel, Aladdin a Hook spolu na hrdinské vlně proti světu? Boží. Ale celé to okolo Reginy a Evil Queen mě zrovna nebavilo, bylo to pořád dokola. Vedle toho Gideon, a později i Black Fairy, pěkně míchali karty, a při každé scéně jsem je chtěla propleskat přes obrazovku (hlavně teda ji.. tak nesnesitelná herečka i postava, bravo). Pro mě zas a opět nejoblíbenější zápletkou bylo všechno okolo Emmy a Killiana. Dvě žádosti o ruku, svatba a ke všemu muzikálová epizoda. Bojím se, co po takovém happy endu (a po odchodu 3/4 postav - bez Emmy Swan ani ránu) nachystají do další série, fakt jo. Ale já už můžu v klidu umřít.

1. série: 90%
2. série: 85%
3A: 95%
3B: 100%
4A: 100%
4B: 100%
5A: moje myšlenkové pochody u hodnocení této řady *100000% za Captain Swan, -100000% za zabití Killiana (ZASE), 100000% že když už, tak proto, že se obětoval pro ostatní, -1000000% za nekonečné (a naivní) vkládání naděje do Golda, 100000% za zápletku a synchron mezi Camelotem a Storybrookem, -1000000% za to, v jakém stavu mě to po skončení každé epizody nechávalo, 1000000% za hraní Colina a Jennifer, 1000000000% za Emmino 'I won't. I'm giving into love.', když jí Snow řekla 'You can't give into darkness again.' po tom, co jim Emma oznámila, že se za Hookem vydá i do pekla; atd...* ale stejně nejde dát jinak než 100%
5B: 95%
6A: 85%
6B: 95%

Nejoblíbenější hlavní postavy: Emma, Hook, Regina (ale uznávám, že v 1. sérii mě konstantně štvala), David (taky s výjimkou 1. řady, kde byl dost zbabělec)
Oblíbené vedlejší postavy: Elsa & Anna, August, Ruby/Red, Cruella, Ariel, Mulan, Leroy/Grumpy
Neoblíbené postavy: občas Henry (za to může asi ten herec), Mr. Gold (cca od 3. série, ale Rumple v Enchanted Forest je super), Cora, Black Fairy

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Once upon a time ...

K tomu seriálu som sa dostala náhodou a môžem povedať že to vôbec neľutujem.Ako malej mu čítali všetky rozprávky večer pred spaním a proste som to milovala OUAT mi pripomenul detstvo a hlavne dalo aj ďalšie pokračovanie ktoré už v rozprávkach neboli. Začala som to pozerať s veľkou záľubou pretože hneď od prvého dielu to začalo byť úžasné. Všetky rozprávky v jednom seriály tak ako sme o nich nevedeli bolo skvelé. Hrdinovia príbehu a hlavne Spasiteľka to je fakt skvelé vymyslené. Prvá séria bola úžasná veľa nám toho ukázala z každého príbehu a o každej postave niečo povedala. Druhá séria začala nejako nudne ale potom tam pridali kapitána Hooka a hlavne Coru ktoré boli perfektné postavy. Lenže nebolo to až také ako prvá séria. Tretia séria začala V krajine Nekrajine kde sa ukázal Rampl ako úžasný človek a to že tam dodali Petra Pána bolo tiež celkom zaujímave. Keď prišlo veľké zimné finále začalo to byť ešte viac zaujímavejšie. Som rada že to takto pokračovalo pretože tento sérial fakt stojí za to. Nemohla som sa dočkať ďalšieho a ďalšieho dielu lebo každá časť začínala byť napínavejšia a napínavejšia. Z príchodom Zelenej to bolo úplne úžasne. A hlavne Snehulienka a Krasoň a ich ďalšie dieťa dodalo tomu fakt šťavu. S príchodom Robina Hooda tiež milo prekvapili a to ako ich dali dokopy s Reginou je úplne skvelá vec. v tretej sérii postavy ukázali čo su vlastne zač. Rampl obetoval život aby zachránil rodinu ale nakoniec tým najväčším hrdinom bol Neal ktorého som ani nemusela ale ukázal sa ako skutočný hrdina aby všetkých zachránil a regina z nej sa stála úplne iná osoba aká bola na začiatku, to ako sa zmenila je v tom seriály najlepšie. Ale nakoniec je to Hook každý ho pozná ako zlého piráta z Krajiny Nekrajiny ale vždy sa ukázal ako odvážny hrdina, ktorý je pre Emmu schopný spraviť aj nemožné a to sa scenáristom úplne podarilo. Tretia séria skončila vážne úžasne. Celý čas som úplne čakala ako sa vyvinie vzťah Emmi a Hooka a skončilo to úplne prekvapujúco a čo sa týka Emmi konečne pochopila kto sú jej rodina a kde skutočne patrí. Smutné je že Regina zase prišla o svoje šťastia ale dúfam že v 4 sérií ju nezmenia a nechajú ju ako dobrú kráľovnu. Na 4 sériu sa už teším lebo s príchodom Frozen to začína byť zaujímave...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kde bolo, tam bolo...

K seriálu som sa dostal čistou náhodou, keď som nemal čo pozerať. V tom čase OUAT bežal nejaký ten čas, takže som za pochodu dobiehal posledné časti 1. série. A hneď na začiatok treba povedať, že tá bola skutočne skvelá. Veľa vecí v tom čase vyznelo omnoho jednoduchšie, jasnejšie. Hlavný príbeh v Storybrooku bol dopĺňaný občas doslova nečakanými príbehmi zo Začarovaného lesa, ktoré naozaj stáli za to. Hlavná hrdinka príbehu síce nebola nijako výrazná, ale tak či tak by nemala šancu pri geniálnych postavách Rumpla a Evil Queen. Prvá séria skončila pomerne zaujímavo, avšak... potom prišla druhá séria... a s ňou mierny úpadok seriálu. Čaro prvej série sa vytratilo, epizódy začali byť nudnejšie a nezaujímavé. Skutočne, nepamätám si polovicu vecí, čo sa tam stali, zatiaľčo prvú sériu mám stále pevne vo svojej pamäti. Nevravím, že všetky epizódy boli zlé, ale tvorcovia kombinovali všetko možné a stal sa z toho veľký guláš. Prvá časť tretej série žiaľ v tejto "tradícií" pokračovala. Zase sa to síce striedalo s dobrými a zlými epizódami, ale v konečnom dôsledku zase nič na úrovni prvej série. Keď však prišlo geniálne zimné finále tretej série a po ňom druhá časť tretej série, všetko už bolo inak. Seriál zachránila postava Zeleny, ktorá mu dodala všetko, čo mu ako keby chýbalo. Vrátilo sa to úžasné čaro celého seriálu, za čo som vďačný, pretože po druhej sérií som to chcel vzdať, ale teraz neľutujem, že som tomu dal druhú šancu.

EDIT: 4. séria sa v istých momentoch držala trendu 3. séria a opäť sa jednalo o zaujímavý zmes príbehov. Niekedy to bolo slabšie, ale v podstate ma Frozen linka veľmi bavila - hlavne po pozretí rozprávky z ktorej takmer presne vychádzala. Ale prvá séria a tretia séria (vol 2) ostáva neprekonaná, bohužiaľ. Uvidíme čo príde ďalej. Rumplovi zase šiblo, som zvedavý, čo to zase vymysleli.

Edit (po finále 4. série): Tak teda aj druhá časť štvrtej série skončila a musím povedať, že v mnohých ohľadoch sa kvalita zodvihla oproti jej prvej časti, ale stále tam niečo nie je úplne v poriadku. Možno až priveľká prekombinovanosť, ktorá by mohla značiť, že sa blíži čas tento seriál dôstojne ukončiť. Finále 4. série ale podľa mňa naozaj stojí za to - tak som sa pri OAUT asi ešte nezabavil, čo je celkom novinka pri tomto seriáli. Tak teda pekných 80% a uvidíme, ako to pôjde v novej sezóne, ale tvorcom by som pre ich vlastne dobro radil radšej začať uvažovať o nejakom peknom ukončení...

1. séria - 90%
2. séria - 50%
3. séria (A) - 60%
3. séria (B) - 90%
4. séria (A) - 70%
4. séria (B) - 80%
Spolu: 73,3 = 70%

(Keďže niektoré série sa akoby delia kvôli odlišnému príbehu na dve mini série, hodnotenie som takto rozdelil, nech je to čo najviac férové.)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečně se zase něco děje

Po shlédnutí prvního dílu jsem si tento seriál okamžitě oblíbila, i když mám radši jen kratší (třeba 20 minutové) díly, přesto jsem u Once Upon a Time vydržela až do teď.

První série je podle mě nejlepší (tak to bývá téměř vždy i u filmů). Podle mě scénáristé dostali skvělý nápad propojovat pohádky (snad všechny co znám i neznám) se Storybrookem a dnešním světem. Už od začátku jsem předvídala, že Emma kletbu zlomí, ale právě mnoho postav z různých pohádek mě udrželi koukat se dál.

Druhá série už trochu upadá, obzvlášť mě štve až moc nereálně romantický vztah Krasoně a Sněhurky, ale líbí se mi propletení vztahů ostatních postav. Někdo jako Neil tam už opravdu byl potřeba.

Třetí série se dostala do poloviny. Už jen čekám na poslední díl před Vánocemi, trochu mě naštvali s tou dlouhou pauzou až někdy do března, podle mě je lepší víc mezer během roku, než jedna takto velká, ale to už je rozhodnutí ABC. Každopádně počkám. Dějová linie se jim teď velmi povedla. Peter Pan a Rumpelstiltskin tomu dodávají pořádnou šťávu.

Právě první a třetí série mě přesvědčili dát 90%, druhá série strhává těch 10%. Jediné co bych jim vytkla, podle toho co jsem už četla - nejsem sama, je obsazení Henryho, to se nepovedlo.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I will always find you

1. série - 85% - Bylo nebylo jedno pohádkové království, kde zlá královna kazila štěstí úplně všem, Sněhurka a Prince Charming se z pravé lásky vždycky našli a trpaslíci spokojeně pracovali a pokukovali po kouzelných vílách. A jedni z hlavních scénáristů mých milovaných Ztracených se rozhodli, že by tahle parta měla zkoušet znovu najít svůj osud v říši, kterou všichni známe o něco důvěrněji. Once Upon a Time je tak občas fantasy (díky Rampelníkovi), občas pohádka (díky Henrymu) a občas drama (díky Emmě), ale celou dobu hlavně poutavá dobrodružná podívaná plná charakterů, na které se nelze každou epizodu netěšit. Návykové dobrodružství s magickou atmosférou, kterému v nejvyšším hodnocení brání jen příliš mnoho uzlů na některých dějových provázcích.

2. série - 80% - Všudypřítomná magická atmosféra možná o malý kousek zevšedněla, ale přesto se do Storybrooke vrací samo. Nejvíc tomu pomáhá neutuchající charisma Roberta Carlylea nebo dvě perfektní nové postavy Hooka a Neala. Jenže každý seriál se musí vyvíjet a OUAT se rozhodl posunout velmi brzy. Z pohádky, která se o čistě vážnou notu otírala jen občas, je najednou rodinné drama ve fantasy prostředí a čím dál častější intriky (doby, kdy starosti dělala jen Regina, jsou dávno pryč) mohou pro být pro někoho stravitelné podstatně hůře. Jenže tahle vyprávěnka je ve tvůrčích rukou usazena až překvapivě pevně a přestože se občas zdá, že dějově odbočuje téměř nesmyslně (Aurora nebo Tamara to mají s opodstatněním trochu složitější), všechno do sebe nenápadně a pozvolna zapadá. Hromada zajímavých nápadů na samotném konci dokazuje, že ještě zdaleka nekončíme.

3. série - 100% - Z příjemné zábavy se stala čirá esence dobrodružství a jedna z nejspolehlivějších seriálových rychlodrah. Krasoňovic rodinka totiž dokonale funguje i po opakovaných monolozích plných dodávání odvahy a úvah o osudu každého z nás, Rampelníka nelze nemilovat, i když zrovna provádí něco nechvályhodného a nové vedlejší postavy jsou v centru dění úžasní a zdravě tak na sebe strhávají pozornost (Ariel, Robin). Hlavní rozdíl je ale na pozici záporáka sezóny, kde tentokrát fungují bezskrupulózní teenager a závistí hnaná čarodějnice toužící po vlastním odepřeném štěstí. A i přes notnou porci překombinovaných plánů jsou příběhy protkané obrovskou dávkou emocí, překvapivých zvratů (podzimní finále dost dlouho působilo ve všech ohledech jako úplné finále seriálu) a pocitu, že týdenní čekání na další díl bude opravdu neúnosné. V případě, že nastavená laťka vydrží, nebudou mít občané Storybrooke v dobrodružném dramatu konkurenci ještě pořádnou dávku let.

4. série - 90% - Množství zvratů, které se stihne odehrát za jedinou sezónu, snad ani nejde spočítat. Dokud ale celý vzorec funguje tak výstavně jako tady, nechám se rád balamutit novými kouzly, záplavou deus ex machina i faktem, že pox-té funguje v prvním plánu heslo "Jsme rodina, máme se rádi a díky tomu zvítězíme". Obzvlášť podzimní část s obyvateli Arendelle je opět dokonalým dobrodružstvím, které díky Georgině Haig v roli Elsy zůstává možná tím nejpoutavějším příběhem, který kniha pohádek odvyprávěla. Jarní část s královnami zla se totiž docela dlouho hledá a spousta linek končí překvapivě rychle (byť dostatečně efektně). Dostali jsme ale výtečnou naháněčku s Autorem, ďábelskou Cruellu a jako obvykle i zvraty, které přes letní pauzu nedají spát. Pro mnohé diváky se už dvojice hlavních scénáristů nějakou dobu točí v kruhu, já zůstávám spokojen, protože v tomhle světě se dá najít opravdu všechno.

5. série - 80% - Leckdy je to vzhledem k neustálým změnám a kličkám ve zdánlivě neměnných zákonech a pravidlech už trochu bolehlav. Vděčné prostředí pevně semknuté rodinné party, které i na menším prostoru nadále vévodí Ginnifer Goodwin, ale pořád mnohé vynahrazuje, nehledě na to, že Temná Swann i Podsvětí jsou dostatečně nosnými zápletkami na to, aby unesly nejen jeden hrdinský či podlý čin za druhým, ale klidně i zdánlivě bezvýznamnou odbočku stranou. Nově příchozí občas zklamou (Liam Garrigan Artuše zkrátka neuhrává), ale když zazáří, stojí to za to. Amy Manson jako Merida i Greg Germann jako Hades jsou dokonalí a jakmile se objeví v záběru, kradou si pro sebe každou repliku. S celým rokem jsem tak jako obvykle spokojený, byť opravdové nadšení ze mě vydolovala jen druhá polovina sezóny a to ještě ve svém hlavním vyprávěném partu. Přesto přemýšlím nad tím, zda není správný čas na odchod ze scény. Některé motivy se začínají nenápadně opakovat (Rumple), pohádkových světů, které by skýtaly potenciál k návštěvě na celou půlsezónu, už také mnoho nezbývá a po finále si nejsem úplně jistý, jestli bude nově nastolená cesta tou správnou.

6. série - 80% - Pohádkové srdce stále bije silně, přestože výhrad by klidně mohlo být zase dost a dost. Předpokládaný nový záporák má mnohem méně prostoru, než by se dalo čekat, noví hrdinové, na které jsem zatraceně dlouho čekal (Aladdin a Jasmína), jsou spíš vzácností, než pravidelně se objevujícími postavami a snad u poloviny osob se ten či onen motiv opakuje z dřívějška. Stejně mě ale všichni přítomní pořád baví, staré známé rád vítám zpátky a v první řadě si užívám dost možná nejlepší díl vůbec. Muzikálové epizody mám ve velké oblibě a právě The Song in Your Heart dokazuje, že nápadů je ve Storybrooke pořád slušná hromada. Přesto jsem trochu nervózní z toho, kam cesta povede dál. Spousta charakterů se dočkala šťastného konce, jejich linky navíc v dalším roce nepovedou dál a přestože se o čistokrevný restart rozhodně nejedná, pořád před Henrym zůstává obrovská transformace, na kterou bude téměř sám. Vzhledem k tomu, jak pozitivně na mě i po letech seriál pokaždé působí, fandím ze všech sil, aby tenhle záměr vyšel.

7. série - 60% - Renesance původního konceptu se rozpadla hned na začátku. Při pohledu na nové charaktery a protrpění triviálních linek jsem Horowitze s Kitsisem proklínal za to, že si nedali říct a ještě jednou to zkusili. Victoria, Ivy, Gothel, Drew a v první řadě Jacinda a Lucy jsou herecky několik pater pod hrstkou navrátilců a epizody, které se na ně soustředí, jsou bohužel tím nejhorším, co seriál za celých sedm let nabídl a jen si hrají s několikrát dohraným konceptem. K novým postavám jsem si vztah hledal velice těžko a jejich (mnohdy uspěchané nebo zmatečné) odchody ze scény mnou pohnuly jen velmi zřídka. Záchranou je v první řadě trojlístek veteránů, v čele s Lanou Parrillou, která během seriálu herecky fascinujícím způsobem dozrála do herečky první velikosti. Žolíkem je pak Rose Reynolds, díky které je nejednoznačná Tilly neodolatelným pokladem. Poslední záchranou je pak stoupající kvalita. Zatímco v první polovině je jediná skvělá epizoda (Beauty), závěrečná třetina nasadí k takovému tempu, že jsem v samotném dvojdílném finále cítil regulérní lítost nad tím, že jsme na konci. V těch chvílích se totiž vrací OUAT v plné síle a pohádková srdce znovu buší nejrychlejším rytmem. Je pro mě symbolické, že v době, kdy klasický formát rodinně nadpřirozených dramat, běžících celou sezónu, pomalu vyklízí pole, loučí se právě to, které bylo vždy o víře, o naději a o síle šťastných konců (i začátků).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Americký pohádkový svět

Strašná slátanina - americká verze Arabely, Legenda o Mulan, Hook, Alenka v Říši divů a kdo ví, co ještě, jenomže ona je to proklatě zábavná a návyková slátanina. Těžko se na to nedívat, když je většina postav ukrutně sympatických, má to navazující a překvapivě promyšlený a proplétající se děj, lidé i nadpřirozené bytosti mají ke svým činům důvody a nejednají bezúčelově, a ten hlavní hudební motiv je tak zatraceně kouzelný! Jediné, co mi chybí, je trošku více vtipu, který by tomuhle seriálu sednul jako Hookovi hák na pahýl ruky. A abych nezapomněla, dostal za to Robert Carlyle nějakou cenu? Protože jako Rampelník je absolutně skvělý a já bych klidně brala samostatný seriál jenom s ním.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kill Henry

Nadpis hovorí za všetko, Henry bol v 1. sérii zlatučký a maličký a to, že nevedel hrať sa dalo prepáčiť, ale v druhej sérii sa ukázalo, že byť zlatým nestačí a jeho dejová linka začala byť nudná a pre mňa nepotrebná. V tretej sérii sa mi pri každej scéne s ním otvára nožík vo vačku šušľanie a neschopnosť hrať začínajú byť priam neznesiteľné.
1. séria bola vážne veľmi dobrá a tešila som sa na každú jednu časť. Život v reálnom svete a skvelé flashbacky do čarovného sveta a všetko to spolu fungovalo na 100%...a potom prišla 2 séria. Pre mňa sklamanie roka, ušušlaný a nič nehrajúci Jared aka Henry, príbeh začal byť otravný a niektoré herecké výkony otrasné. Ešteže tam boli Lana a Robert, ináč by som to už dávno prestala pozerať. Koniec druhej série bol hrozný a začiatok 3. nebol o nič lepší. 3. séria začala tak ako 2. séria skončila, priemernými výkonmi a pre mňa zatiaľ najslabšími vizuálnymi efektami. Scéna na lodi, keď sa dostali do búrky a miznúca a znovuobjavujúca sa morská panna na palube lode bola len kvapkou v mori. S veľkými obavami som si púšťala druhú časť a bola som našťastie príjemne prekvapená. Rozvíjajúci sa príbeh Petra Pana bolo to, čo mi chýbalo. Herecký výkon Robbieho Kaya aka Petra Pana bol skvelým oživením tak ako príchod kapitána Hooka do druhej série.
Suma sumárum tak ako sa OUaT skvelo začalo, tak sa ku koncu 2. série úplne pochovalo, ale našťastie v 3. sérii vstalo z popola a dúfam, že si udrží úroveň aj po zvyšok série.
Chcela som dať 65%, ale keďže to nie je v ponuke, tak dávam 70%. A to aj keď mám seriál veľmi rada a nevynechala som ani jednu časť, ale otrasná 2. séria sa podpísala na hodnotení.

Edit 2015: Hodnotenie znížené na 60 %, už sa na to nedá pozerať. Nechápem, prečo to nezrušia. Už 2 série dozadu bolo neskoro.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hups sem, hups tam

S kvalitou seriálu to neustále skáče. První řada mě naprosto uhranula. (Až na ty pletky s Davidem a Mary Margaret.) Nápad, že by Sněhurčina dcera měla zachránit uvězněné pohádkové postavy mi přišel parádní. V druhé řadě přišel Hook. Nebýt toho, že jsem se na něj fakt těšila, dala bych druhé sérii naprosto nízké hodnocení. Třetí ušla, ale jak jsem už řekla, kus byl dobrý, kus zase ne, a čtvrtá už jsou samé dodělávky. Byl dobrý pokus hodit tam Frozen. Ale už je z toho jasný, že to jsou ty dodělávky, jak jsem už řekla, všechny pořádné nápady byly vyčerpané v první až druhé sérii a tohle se jen snaží na to dosáhnout. Překvapuje mě, že to ještě nekončí, jdu tedy koukat na pátou a ještě to nevzdávám. Seriál podle mě dobrý, ale zbytečně dlouhý. (Což o to, jestli hodlají popůjčovat všechny postavy od Disneyho i Dreamworks, ještě bych to mohla vydržet.)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bylo nebylo...

Once Upon a Time? Konečně seriál s tématem, který tu ještě nebyl. Snad každý miluje pohádky a tady jsou snad všechny smíchané dohromady. Tohle si musí oblíbit každý. Je tu napětí, vtip, true love (i když musím uznat, že Sněhurka a Krasoň už mi celkem lezou na nervy).
První série byla naprosto nejlepší, originální. Druhá byla taky parádní. A pak to přišlo. První půlka třetí byla katastrofální. Nejen že nesnáším Henryho, ale přidat ještě Petra Pana a celou dobu jen běhat někde po lese. Upřímně, kdo z nás stál o záchranu Henryho?:D Druhá půlka už vypadá mnohem líp. Námět s Prohnanou čarodějnicí není špatný, vypadá to, že to bude ještě zajímavé.
A teď k hodnocení, dřív bych seriál ohodnotila 100%, ale kvůli první půlce třetí série jsem těch 10% ubrat musela. Seriál určitě doporučuji.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Svět pohádek?

Jako vždy jsem to objevila v televizi a docela mě to zaujalo. Tak jsem si pustila celý první díl a seriál nezklamal. Hned první díl mě naprosto unesl. Propojení světa mezi pohádkami je geniální každý díl nám ukazuje něco víc a hned po skončení dílu si musíte prostě pustit další protože chcete vědět co bude dál.
Moment překvapení tomuhle seriálu vážně nechybí. Myslíte si že víte už co se stane a že vás nic nepřekvapí? No to by jste se divili... :D Je to krásně zpracované a náramně promyšlené. Hlavní postavy jsem si ihned zamilovala. Doporučuji mu dát nejméně tu šanci.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Můj nejoblíbenější seriál ❤️

Once Upon a Time je moje srdcovka.
Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy do nějakého seriálu tak moc zamilovala. Možná nikdy.
Narazila jsem na něj úplně náhodou a dostal mě od prvního dílu.
Strašně se mi líbí celý ten nápad s pohádkami a kletbou, jak je to všechno propojené a jak se střídají scény z pohádkového a skutečného světa. Vážně mě to dostalo.
Musím moc pochválit i výběr herců, kteří jsou všichni moc sympatičtí a role jim opravdu sedí.
Zamilovala jsem si hlavně Lanu Parrillu, která je podle mě jedna z nejlepších hereček vůbec a divím se, jak je možné, že není známější.
V seriálu je spousta krásných myšlenek a výroků o naději, lásce a víře, což mi už mnohokrát pomohlo v těžkých časech. Pohádky jsou důležité a rozhodně nejsou jen pro děti.
Od tvůrců bylo odvážné pustit se do takového seriálu, ale myslím, že se jim povedlo vytvořit něco úžasného a původní pohádky rozhodně neurazili. Spíš naopak. Poskytli nám na ně nový, mnohem zajímavější pohled. Ukázali nám, že nikdo není jen dobrý nebo zlý. Vždycky je za tím něco víc, což dělá všechny ty postavy mnohem reálnější.
Je pravda, že od čtvrté série je to místy až moc zamotané a našly by se věci, které se mi tak úplně nelíbí, ale i přesto si celého seriálu moc vážím a navždycky bude patřit mezi moje TOP!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

varování

První série byly super, pak se to dalo a přišlo hezké zakončení.. jen radím nerozkoukávat poslední sérii, která je jaksi navíc. Donutila jsem se do desátého dílu, pak jsem to vzdala, ani nevím, jestli kvůli příběhu nebo spíš novým postavám s příšernými herci.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Za mě super!

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů..
Skvěle promyšlená snad každá řada i epizoda, kterou jsem již viděla..
Teď začínám koukat na 7. řadu a opět perfektní dosazení pohádkových postav v realitě!

Nejoblíbenější postavy? Regina a Gold :-)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Díky :)

Tento seriál mě chytil a nepustil. Navíc mě přivedl k dokonalému Robertu Carlylovi za což jsem mu vděčná. Jen nevím, co za to kdo bude chtít, protože všechna kouzla mají svou cenu a tohlE rozhodně nebude jen tak. Zkrátka originální děj a dobré postavy, teda až na pár ve storybrooku tam mám chuť někomu občas rozbít úsměv, viď Davide. První serie super, ale první díl druhé hrůza. Místy mi to připadalo jako by to točily 14 leté děti. Ale to bylo asi jen kvůli tomu, že tam musely být věci nutné k přechodu z jedné serie do druhé. Naštěstí ten druhý díl už je zase úžasný a já se nemohu dočkat dalšího dílu. Ať žije Rumpelstiltskin a Evil Queen.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pohádky

Námět na tento seriál mě naprosto nadchl, že jsem ho prostě musela vidět. Pohádkové postavy v našem světě - úžasné. Při sledování seriálu moje představy vzaly trochu za své, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Líbilo se mi zpracování postav, jejich charaktery se liší podle světa, ve kterém se pohybují. V našem světě přišli o nějakou vlastnost, která je v pohádkovém světě určovala, takže David oproti Jamesovi vypadá jako zbabělec (a vlastně jím je).
Zajímavá je i myšlenka, jak autoři spojili některé pohádkové postavy do jedné, ať už se jedná o Karkulku nebo Rampelníka. Jenže právě u Rampelníka se s tím nedokážu srovnat, i když to naprosto chápu (chyba je asi ve mně).
Příběh první série je povedený, jen mu chybí trochu větší "tah na bránu". Uvidíme, co nám přinese druhá série.

Dojmy z druhé série shrnu asi takto: mělo to skončit jako každá správná pohádka ...a žili šťastně až do smrti. Na konci první série měl zazvonit zvonec a příběhu být konec, protože příběh je takový unylý a postavy se buď příliš nevyvíjejí a nebo takovým směrem, který se mi nelíbí.
Nevím, jestli věnuji čas i třetí sadě. Možná si počkám na ten pohádkový zvonec a pak se na to podívám v kuse.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Once upon a time

Na začátku mě Once upon a time vůbec nebavilo, Jennifer Morrison osobně moc nemusím, navíc mi tady připadá ve srovnání s Lanou Parrillou stará a naprosto nevýrazná. Postupně si mě ale seriál získal, sice s menšími výhradami, ale získal.

Pohádky i pohádkové charaktery jsou trochu jiné, než na jaké jsme zvyklí. V pohádkové říši se totiž může stát cokoliv. Kladné postavy ve většině seriálů bývají nudné, což se o většině kladných postav tady říct nedá. Taky záporné postavy nejsou až tak jednoznačně záporné a to mě na tomhle seriálu baví.

Mě nejvíc zaujal pohádkový příběh Kráska a zvíře. Sněhurka taky není špatná, ale vůbec mě nebaví reálný příběh Davida a Mary Margaret. Mary Margaret je na mě moc milá, a to ne v dobrém slova smyslu. Pořád jenom zírá tím svým unylým výrazem a každému všechno odpustí. Taky David ve Storybrooke se vybarvil jako totální slaboch, což mi docela ničí jeho pohádkový charakter. Celkově mám radši ty díly, které se netočí kolem Sněhurky, Krasoně a Emmy, protože je to pořád dokola, až mi ten jejich vztah ve Storybrooke připadá jak srdceryvná telenovela.

Hlavním tahákem tak pro mě jednoznačně zůstává pan Gold alias Rampelník, kterému výborně sekunduje Regina alias Zlá královna. Mojí nejoblíbenější postavou se ale postupně stala Regina. Naprosto chápu, proč chce, aby Sněhurka trpěla a její příběh neměl šťastný konec. Pro Reginu bych si ale nějaký ten šťastný konec přála. Navíc s jablkem v ruce působí jako evil sexy bitch:-)

Co mi hodně vadí, je malý otravný pidižvík Henry, který mě irituje díl od dílu víc a víc. Přemoudřelý, dokonalý, pro mě je k nesnesení. Osobně bych ho klidně oželela, ale chápu, že ve vztahu Emmy a Reginy hraje důležitou roli.

Pohádkový svět mě zaujal víc než ten reálný. Realitu bych čekala reálnější. Připadá mi to jako černobílý Pleasantville a pořád jsem čekala, až se to víc vybarví. Nicméně propojení obou světů nepůsobí násilně a všechno plyne tak nějak poklidně. Překvapilo mě, že tvůrci mají odvahu zabít jednu z nejoblíbenějších postav seriálu. Bohužel některé díly jsou značně rozvleklé a celá dynamika se vytrácí. Po technické stránce je vidět nižší rozpočet, což je docela škoda, ale vzhledem k pohádkové atmosféře a samotnému příběhu mi to tady tolik nevadí. Líbí se mi i to, že tvůrci v každém dílu odhalují nové střípky skládačky, které do sebe v posledním dílu pěkně zapadnou a které nám ukážou celý obraz vztahu mezi Reginou a Sněhurkou.

Zvědavost a touha dozvědět se, jak to vlastně celé dopadne, a jestli Emma uvěří, mě u seriálu dokázaly udržet celou sérii. Konec byl rozhodně zajímavý a já se těším na další sérii.

60 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Prvé série paráda, potom akosi nič

Seriál som začala pozerať relatívne nedávno, asi pred pol rokom. Dlhšie som sa naň tešila a keď som ho začala pozerať, ľutovala som, že som to toľko odkladala - veď ten seriál je úžasný!

Ale nejako moje nadšenie vyprchalo po prvej sérii. Na začiatku ma fascinovali scény z minulosti pretínajúce súčastnosť, bolo vidieť, že sú za tým ľudia z Lost. Mne sa páčila najmä tá paralelka minulosti.

Bohužiaľ ale, tieto záblesky sa každou sériou oslabovali a najmä ma začalo ničiť, že seriál je vlastne stále dokola o tom istom. Nikto nikdy nezombrie a nikoho príbeh sa nikdy neukončí, je to začarovaný kruh.

50 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Dobro alebo Zlo?

Tento seriál sa mi hodnotí ťažko, pretože... na jednej strane sa mi veľmi páči prelínanie rozprávkového a reálneho sveta. Rozprávky milujem, či už v knižnej alebo filmovej podobe:). Na začiatku každej epizódy som bola zvedavá, koho príbeh budem sledovať a čo nové sa dozviem. Na druhej strane, na základe nadšených reakcií na iných weboch som očakávala viac. Ale sklamaná nie som - prvá séria ma nenudila, i keď niekedy som bola nemilo prekvapená niektorými scénami, konaním postáv a pod. Napísala by som sem aj pár príkladov, ale nechcem prezrádzať dej;). Efekty nestáli za veľa, ale nevadí mi to. Nemôže byť všetko dokonalé a pre mňa je dôležitejší príbeh.

Tešila som sa na Jennifer Morrison, ale napokon mi jej postava trochu prekážala. Ak mám pravdu povedať, kladné postavy ma príliš nezaujali, možno s výnimkou Lovca a Červenej Čiapočky. Naopak, záporné postavy boli úžasné - na prvé miesto dávam jednoznačne Rampelníka/pána Golda, ktorý sa mi páčil rovnako v rozprávkovom svete, ako aj v reálnom. Druhé miesto patrí Regine. Keď som sa dozvedela, prečo tak nenávidí Snehulienku, bolo mi jej ľúto a vďaka zisteniu, že nebola vždy taká zlá a chladná, som si ju obľúbila ešte viac. Po tretie, milujem Klobúčnika/Jeffersona. Mám slabosť na Alicu v Krajine zázrakov, takže prítomnosť tejto postavy ma nesmierne potešila.

Nie všetky časti boli úžasné, niektoré boli trochu nezáživné, no ani jedna ma vyslovene nenudila. Každá epizóda seriálu niečo dala a pomohla poskladať celý príbeh. Najlepšie hodnotím epizódu o Kráske a zvierati, tá je asi moja obľúbená. Páčil sa mi aj príbeh Červenej Čiapočky a časť o tom, ako sa Regina stala zlou, bola skvelá.

Napriek tomu, že som viac-menej fandila záporným postavám, pri poslednej časti som bola dojatá. Áno, som romantická duša, takže víťazstvo lásky v ktorejkoľvek podobe ma potešilo.
Dúfam, že druhá séria ma nesklame...

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

When you find something that's worth finding for, you never give up.

Safra, netušila bych, že po zklamání Lost bych zase našla zalíbení v seriálu od H&K, ale stalo se. Od pilotu mě příběh úplně pohltil. Seriál je komplexní, neočekávaný, ale zároven příjemně oddychový.
Převyprávění klasických pohádek tu tvůrci jedou podle svého a i když se kolikrát zdá, že je nějaká kombinace úplná kravina a bude to slatátina, vždycky to sedne jako zadek na hrnec. Pohádky vždy fungovaly jako únik z kruté reality, ale tady dokonale funguje jak pohádkový, tak realistický prvek. Je třeba mít trochu nadhled, protože tvůrci si dělají seriál podle svého vkusu, ale nedá se popřít, že jejich vkus je dobrý a rozmanitý. Později už se nezapojují jen ty klasické pohádky, ale i kreslené pohádky ze světa Disney, nejpopulárnější byl v tomhle ohledu Frozen ve čtvrté sérii, či rovnou i legenda o Artušovi. Seriál se prostě vyvíjí a neuvěřitelně rozrůstá. Je tu opravdu hodně postav, ačkoliv na level Simpsonů je to ještě krátké. Okamžitě mě svedla za svůdná pohádková atmosféra protkaná s reálým světem, objevování, pokládání stále nových otázek, napětí, co jak dopadne. U mě seriál od začátku splnoval to, co jsem od kvalitního seriálu očekávala.

Čím se může seriál chlubit jako páv peřím jsou především herci a postavy, které herci hrají. Nejvýraznější je tu Robert Carlyle, který už má slizkých záporáků zahraných až dost, proto Rampelník je opravdu kvalitní postavou, ačkoliv jako Mr. Gold už celkem ztrácí ty grády, tak postava je to pořád kvalitní a udržuje si jistou dávku neočekávanosti, u něj si nikdo s ničím nemůže být 100% jistý. Dále je tu přímo až úchvatná, temperamentní Lana Parrilla, která dokonale zahrála jak Zlou Královnu, tak její hodnější verzi Reginu. Každý, kdo sledoval Lost zde jistě najde plno známých tváří, jako Emilie DeRavin, Rebecca Mader a plno dalších. Nutno podoknout, že si zde své odhráli i hvězdy velkého plátna jako Jamie Dornan známý jako Christian Grey z Fifty Shades, Sebastian Stan známý jako Winder Soldier/Bucky Barnes z Marvel filmů. Pak se tu objevilo i plno televizních hvězd jako Victoria Smurfitt, Robbie Kay. Vzhledem k tomu, že se na seriálů podílí i Jane Espenson(která se podílela na Buffy a plno projektech Josse Whedona), tak jsme tu mohli zahlédnout i pár známých herců z Whedonverze, jako Emma Caulfield, Amy Acker, James Marsters. Celkově seriál obsahuje hodně hereckých tváří, které už jste 100% někde viděli, nevyjímaje "Cameronové"(Jennifer Morrison) jako hlavní hrdinky tohoto příběhu.

První série.
Vskutku originální vstup do fantasy světa, kde jsou stanovená různá pravidla a normy, nicméně tato série je na oko seznamovací. Každá epizoda se soustředí na jednu postavu z města v podobě flashbacků, kde se o nich něco dozvíme a Emma jim ve většině případů pomůže. Dokonale tu funguje chemie mezi Emmou a Reginou, ty rivalky jim prostě věříte, pěkně to mezi nimi vře, obě jsou to parádní kočky, co jedna druhou překonávají. Seriál vám nabídne různou škálu sympatických postav, jejich příběhy prozkoumáváte a zjištujete, na co všechno mají vazby a co se u nich pokazilo. Tato série je asi nejvíce realistická, protože se tu nevyskytuje magie a žádná z pohádkových postav nemá ponětí, čím byla. Finále bylo trochu slabší, ale účelové. 100%

Druhá série.
Navazuje na tu první hned svojí první epizodou. Příchází období záporáků a prozkoumávání postav ve městě už tolik nefrčí, ovšem i takové epizody se objeví. Nicméně i tak se tu nenajde moc vatových epizod.
První polovina je zajímavá, napínavá, sledujeme Emmu, jak se srovnává se vším, co jí bylo naservírováno, poznáváme milovaného i nenáviděho Hooka, odpoví se na plno divákových otázek a Cora je prostě klasa.
V druhé polovině mi to přišlo slabší, protože tam na chvilku byli dva totálně nemožní záporáci, co nikoho nebavili, ale rychle to odsejpalo. Konec celkem překvapil a nažhavil da další sérii.

Třetí série.
Tak třetí série už je celkem rozmanitější, protože prozkoumáme dva nejpopulárnější pohádkové světy- Zemi Nezemi a zemi Oz.
3A byla hodně akční, docela se tu začala více formovat postava Emmy a Reginy, začaly mezi sebou tvořit krásný kompromis. I záporák byl podle mě skvělý, mě se teda aspon líbí, herecky byl přesvědčivý a správně slizký a mnohé jistě nechá chvíli čumět, kdo to vlastně je a jaké vazby má na nějaké postavy.
3B mi nepřijde ani více, ani méně kvalitní, protože se tu opět objevil skvělý záporák. Rebecca Mader byla jako Wicked Witch správě sarkastická, prohananá a k tomu ještě docela sexy s tím zeleným makeupem. V téhle sérii asi Regina válela více, než je obvyklé, vlastně bych jí považovala za nejlepší postavu této série. 3B byla dobrá i v tom, že se svého dočkali i fanoušci páru Captain Swan. Nemluvě o tom, že finále bylo opravdu speciální.
Tato série nešetřila řádnými WTF momenty, které diváka nechaly nehybně zírat.

Čtvrtá série
Podle mě nejlepší série vůbec.
4A, opravdu jsem docela zděšeně čekala, jak zapojí Frozen do příběhu, nakonec to kluci šikovní vymysleli a vypiplali do všech detailů a hodně ten svět rozvinuli. Elsa i Anna jsou z masa a kostí úplně stejné, jako když jsou kreslené, to samé platí i pro ostatní postavy. To se nedá popsat, to by se mělo vidět.

4B, královny temnoty jsou na scéně. Co více dodat, opět série plná napětí, opět se speciálním finálem.

Pátá série.
Ta pětka je asi nějaké smolné číslo, protože se mi zdá, že tu kvalita začala celkem upadat, krom nové Emmy tu asi nebylo moc, co by mě bavilo, možná zapojení Meridy z Rebelky. Legenda je přetočená až moc, jako zapojit by to šlo a fungovalo to, ale vadilo mi, co provedli s postavou, která je v každé interpretaci příběhu vždy kladná.

5B, taky jsem trošku funěla, když jsem se hodně bála o jednu z mých nejmilejších postav, ale šlo to, ačkoliv kvalita opravdu hodně klesla, přesto tu byly jedny z nejemotivnějších epizod. Musím uznat, že některé epizody byly opravdu vaření z vody, seriál začíná vrávorat na tom, že se začíná opakovat. Ačkoliv si seriál do čtvrté série udržoval nějakou kvalitu, pětka je momentálně určitě nejhorší. Emma je hrozně měkká a vypadá spíše unaveně, Hook nemá na práci nic jiného, než běhat za Emmou, Regina se nechce smířit s tím, že nikdy nebude úplně hrdinka, Snow a David nemají pořádnou linku a spíše jsou tak jako hrdinové na okrasu. Kdo začal více překvapovat byl dospívající Henry. Gold/Ramplestiltskin je pořád postava, co nemá dost. Nejdřív chce moc, pak chce Belle a štastný život, pak Belle stejně jakým způsobem podrazí, kvůli moci a to se opakuje neustále. Opakovaná věc bohužel nedokáže vyvolat stejné emoce, jako když to zaznělo poprvé.

Šestá série.
Začíná pomalu, ale jistě chytat druhý dech. Zatím ještě není konec série, ale prozatím je to opět skvělé, v něčem připomíná i první sérii, takže jen tak dál. Prozatím lepší série, než ta předchozí.

Postavy.
Tak myslím, že každý našel svého favorita v Rampelstiltskinovi, nicméně moje největší favoritka je Regina/Zlá královna. Postava má takový správný, úderný sarkasmus, tvrdou a neústupnou povahu, její přístup se mi zamlouvá. Dále je tu Ruby/Červená Karkulka, ačkoliv je vedlejší postavou, tak já si jí nemohla zamilovat, protože se v mnohém vidím. Hlavní hrdinka Emma má někdy moc velký spasitelský komplex, ale je to moje favoritka, později bohužel hrozně vyměkne. Další favorit je určitě Hook, protože jeho poznámky miluju, celkově mi byl vždy sympatický a není to ani kvůli vzhledu, jako díky tomu, jak je napsán a ano, je pravda, že jeho vzhled je taková třešínka na dortu.
Charmingovi, tedy Sněhurka a David... hodně lidí si na ně stěžuje, ale abych pravdu řekla, tak mě by tam chyběli, ač jsou někdy sebevíc otravní a nezajímaví, tak tvoří jakousi konstantu, aby poměry dobra a zla byly vyvážené, vždycky budou dobří, vždycky budou hrdinové. Mě osobně nevadí, mám ráda to, jaké hodnoty uznávají a vždycky bojují za to, co je správné. A Snow s Charmingem v Začarovaném lese si nemohu vynachválit. Mojí velkou favoritkou se stala i Prohnaná čarodějka, nazývaná Zelena, která mě hodně překvapila a at už je hodná, či zlá, já jí zkrátka žeru. Pro Seana Maguira jsem si oblíbila i Robina Hooda.
A taky jsem asi jedna z mála, komu nikdy nevadil Henry.
Další oblíbenci : Cruella (fantasticky zahraná, totální libovka s božím stylem), Belle(někdy velice naivní, ale je to prostě cinnamon roll postava, kterou mám hodně ráda), Tinkybell, Frankenstain, Leroy, Blue Fairy, Peter Pan, Baelfire, Graham/Lovec, August, Maleficent, Mulan, Jafar, Jasmína, Aladin, Elsa, Anna.
Postavy, co jsem si zrovna neoblíbila: Dorothy, Tamara, Owen.

Na závěr. Once Upon a Time je opravdu seriál, který tu ještě nebyl, ačkoliv ho někdo rád srovnává s Arabelou. Seriál vás bud pohltí natolik, že s ním vydrží až do konce a bude občas promíjet nějakou tu botičku, či to vzdáte potom, co vás to přestane, bavit, či vás to nemusí vůbec zaujmout, to už je holt na vás.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Once upon a time was a great serial...

Už nějakou dobu jsem se na tenhle seriál chtěla podívat, ale až teď jsem se k tomu dokopala a je to jednoduše Wow! Jako malá jsem na disneyovkách a vlastně všech pohádkách opravdu ujížděla, takže tohle bylo něco pro mě. Líbí se mi, jak si díky flashbackům dozvídáme o původu jednotlivých charakterů víc a víc a můžeme si tak složit takové puzzle a postupem času jsme schopni si říct "tohle se děje před tímhle a tohle souběžně s tímhle, tohle kvůli tomu" a je to něco jako hodina dějepisu.
Navíc jsem ještě nepotkala seriál, kde by bylo pro mě tak málo nesympatických postav (vlastně permanentně žádná, občas Hook, Charming a Emma). Také je osvěžující, jak se všechno důležité neodehrává ve Storybrooku, ale i v Začarovaném lese, Zemi Oz, Zemi Nezemi, Arrandelu, Zemi divů...
V první sérii byla první polovina dílů trochu slabší, slovy mé kamarádky "jako The Simpsons, nespojuje je děj", ale když se objevil nějaký větší cíl (cílevědomá snaha o poražení Zlé královny), konečně se to rozjelo!
Když už jsem u ní, tak bez pořádného záporáka není příběh a ona jím ty první dvě-tři série byla, teď už musím vkládat svou důvěru do Rampelníka, Artuše nebo Zeleny.
Zvlášť "pan Gold" je takový nestálí a nikdy si nemůžu být jistá, na čí je straně, to mě trochu štve.
Zato vývoj Zlé královny byl mnohem přímočařejší a pro mě zajímavější, sem tam měla trochu morální krizi, ale líbí se mi, jak se změnila. Jak od "the Evil queen" přešla k "the savior" (A tu změnu dokonale doplnila Emma, která se měnila stejně, jen trochu opačným směrem). I když trochu změkla, stále je tím charakterem, co seriálu dodává atmosféru "nikomu nevěř".
A nejde jenom o těchto pár postav, všechny charaktery vás tam pořád překvapují- Třeba moje oblíbené Karkulka jako vlkodlak, který sežral svého přítele.
Nebo Sněhurka- zavraždí Srdcovou královnu, je obviněna z vraždy manželky svého milence, pokusí s zastřelit Reginu, trochu psycho, ne? Princ Charming, který není ani princ. Ďábelský Petr Pan. Obrácené role dobra a zla v Jackovi a obrech. Belle (chvíli) jako surová alkoholička. Motivy prohnané čarodějky ze západu. Trochu narušená Zvonilka. Dcera mlynáře, co měla za život šanci stát se královnou tří zemí, a ve dvou se jí to povedlo! Mulan milující manžela Šípkové Růženky...
Ale asi nejvíc mě baví ta rodiná dramata. Tedy, teď, v páté sérii, mám pocit, že jsou si příbuzní úplně všichni.
Jako když je Regina Henryho jak adoptivní prababičkou, tak matkou.
Nebo že je Srdcová královna bývalá milenka Rampelníka, ale je taky matka Reginy, která je adoptivní matkou Henryho, který je synem syna Rampelníka a také je matkou Zeleny, která (hádejte koho?) Rampelníka celý život miluje...
Tímto rysem mi to připomíná trochu GoT, tam se dá také spojit každý s každým :D
A právě proto tenhle seriál miluju, nikdy není v kuse deset minut, kde by se nedělo něco zajímavého a zásadního, Jen tak dál!

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

A žili šťastně až do smrti. A nebo ne?

Pohádky. Všechny končí tou pomyslnou frází " A žili všichni šťastně až do smrti." No ale jak by to bylo dál? Tady máme možnou odpověď.

Jestli jsem se něčeho opravdu bál tak to byla možnost, že dostanu něco na způsob Grimma, kde už pohádky sice jsou zakomponované i když tam mají jiný smysl, ale pohádky jsou prostě pohádky. A já nechtěl další pohádky.

Ale OUaT (chápete tu zkratku ne? Pěkně pitomá zkratka :D) je od Grimma na míle vzdálen. Protože pohádkové postavy jaksi uvízli v našem Světě a nemůžou se hnout tam ani zpátky a navíc si nepamatují ani kdo jsou. A tady přichází naše spasitelka Emma alias bezkonkurenční Jennifer Morrison.

Celé pohádkové universum se krásně prolíná s naším světem, fhlashbacky jsou plynulé a svěží. Problém seriálu s fhlasbacky nastává, pokud jedna nebo druhá část nejsou stejně záživné. Pak se těšíte více či méně na jednu či druhou část a to je zlé. Naneštěstí to není případ OUaT.

Celé je to nesmírně kvalitativně vyvážené. Vše pěkně graduje, jsou tu záhady, překvapivé závěry. Nenudil jsem se.

Nejlepší díl? Ten věnovaný Karkulce, doporučuji.


Aktualizováno 13/12/2014

Když si představím bolest, a tím myslím jako opravdovou neskutečnou bolest, tak mě napadají dvě věci. Nepřetržitý šestnáctihodinový porod, kdy ta chudinka proklíná své vlastní dítě a celý okamžik, kdy se rozhodla být tak blbá a otěhotněla. To je případ první. Mezi případ dvě řadím tu bolest, kdy sedím čtrnáct dní na záchodě s katastrofálním průjmem, co hodinu, neboť mám problémy se střevy.

Se stejnými pocity jsem se prodíral celou druhou sérií.

Jestliže jste se namlsali v první sérii, tak vás musím zklamat. V druhé sérii se vám nedostane ničehožnic zajímavého. Jen samá nuda.

Kouzelné bytosti už prosím pěkně ví, co jsou zač. Tím opět zamrzli v čase. Rampelník si snaží hrát na dobráka, což je nuda. Regina se neustále zmítá v menopauze kdy neví, jestli uzmout Henryho násilím a povraždit celou jeho rodinu nebo nepoužívat magii. Sem tam se nám tu zjeví nějaká nová pohádková postava. Zní vám to všechno tak nějak nudně? Je to pekelně nudné. Osobně se touhle sérií prodírám už několikátý měsíc.

Po předchozí relativně dobré sérii je tahle absolutní katastrofou. Se divím, že seriál vůbec obhájili pro prodloužení do třetí série. Skandál!

Hodnocení 2. série: 50% (to jsem se dobře vyspal)


Aktualizováno 11/1/2015

Ač bych rád začal nový rok nějakou pozitivní recenzí, žel bohu začnu pro změnu jednou negativní. S Ouat já končím po šestém díle, třetí série.

Teď sleduji hromadu dalších seriálu, což zákonitě muselo Ouat zlámat vaz. Mohlo by se zdát, že třetí série přináší spoustu nového obsahu, když si vyrazíme do Země Nezemě. Jenže ta mi zajímavá přišla tak dva díly. Peter Pan a jeho postava je horší než můj čtrnáctidenní průjem a Emma je věčně ve stresu a najednou je matkou roku, což já jí vůbec nežeru. Regina ztratila absolutně svoje kouzlo, stejně jako Rampelník. Neudrží mě ani nové pohádkové postavy, ani kdysi zajímavé fhlasbacky.

Pac a šáteček. S tímhle počinem už vyloženě ztrácím čas a zabírá mi jen prázdné políčko ve Watchlistu. Výsledná 70% tak bude hyzdit skvělou první sérii a označí Ouat jakožto průměrný průměr, kterýžto lehce ochutnal hranici nadprůměrnosti, nýbrž nedokázal se nad ní udržet.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Vzpomínky na 1. sérii

1.série byla skvělá. Originální příběhy,dobré herecké výkony,ale teď je to čím dál tím horší. Měla jsem ráda příběh Sněhurky a Krasoně, teď už mi jejich vztah přijde moc nudný. Henryho už vůbec nemám ráda.Na začátku to byl malý,roztomilý chlapeček,teď bych ho nejradši vyměnila. Reginu jsem nesnášela a teď jí mám docela i ráda,chybí mi ty chvíle kdy byla Regina zlou královnou,Rampelník byl temný,malý Henry s Emou měli svojí "Operaci kobra" a nejvíc mi chybí Sherif Graham.Asi nikdy nepřestanu doufat, že se vrátí.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Velký nádech z Lost

Myslíte, že jste moc staří, aby jste si užili v poklidném domácím zázemí pohádku? Zamyslete se znovu. Once Upon A Time je ostře napsaná v moderní rotaci na klasiku, která spojuje drama, romantiku a napětí v opravdu kouzelném světě. Příběh spojuje oblíbené postavy jako je Červená Karkulka, Pinocchio, Rampelník a Jiminy Kriket, nádechem tvůrčí svobody a s obsahem z původních pohádek, kde se tvoří nové vztahy a zkušenosti mezi nimi.
Někteří možná mají problém s aspektem této show, ale i oni nemohou popřít, že to okoření děj. Středem příběhu je vývoj příběhu o Sněhurce a Prince Krasoně. Love story sabotovaná zlou královnou v jednom světě a Reginou v druhém.

Toto není ''sběr'' pohádek Vašich dětí a tudíž není vhodná ani pro ty nejmenší. Může to být temné, intenzivní, občas sexy a násilné drama, nemluvě o tom, že neustálé dějové zvraty a nepředvídatelné motivace postav jsou také znepokojující. Však slibují šťastné konce až do smrti pro každého. Ať jsou to starší diváci, kteří touží po něčem mezi repetitivní oblastí a situačních komedií, dramaty a reality show. To je cesta, která se Vám nabízí, i když jste třeba smolaři v životě, fandit pravé lásce, a možná dokonce začnete věřit v magii.

Z první serie jsem byla velmi nadšená, dala jsem 90%, ale po druhé serii jsem musela hodnocení stáhnout. Stále je to však nejlepší ''oddychovka'' v pátečním večeru.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

První díly nestáli za nic,

ale stále jsem si říkal, že mě něco u sledování drží. Chtěl jsem jen vědět, co bude dál. A to znamená, že na tom seriálu prostě něco je. Začnu tradičně u herců. Parta lidí je příjemně sympatická a i ta zlá královna je prostě ... sexy. Propojení světa pohádek s tím naším se zdál jako fajn nápad, ale v začátku mě vůbec neupoutal. Jenže jak jsem se prokousával dalšími díly, světy do sebe začali zapadat a tím pádem se začali propojovat i lidské osudy. A hned vše bylo zajímavější.
Po shlédnutí první série jsem opravdu spokojený. Nečekal bych že mne právě tento seriál celkem zaujme. Nicméně jednu připomínku bych přeci jen měl. Nemusím na konci série příliš otevřený konec. Tady se mi ovšem zdá, že otázek je spíše více než v průběhu série.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

OUAT

Jeden z mých absolutně nejmilovanějších seriálů! Někdo si může říct že je to taková Arabela po americku. Ale myslím si, že to tak není. Tento seriál má skvělou myšlenku a stále mě baví. Klasické pohádky jsou zde vnímány i z trochu jiného pohledu, než je známe a to se mi právě velice zamlouvá. Herci z toho seriálu jsou všichni výborní, takže z toho ohledu nemám co vytknout. Jediná taková malá připomínka je k tomu počítačovému zpracování některých pohádkových scén. Ale i to bych pro tu myšlenku i dobrý děj odpustila.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Achjo

Tak výtečný seriál to byl...
První série se mi vážně moc líbila. Ten nápad, že se budou prolínat pohádky s opravdovým světem a různé vztahy známých pohádkových postav mě naprosto nadchly. Okamžitě jsem si oblíbila Snow White a Krasoňe, postupem času jsem si hodně oblíbila i Rampelníka. Pořád mě sice otravoval malý Henry, ale ten šel přežít.
Možná na to mělo vliv i to, že jsem celou první sérii viděla v kuse, na jeden zátah, ale u poslední epizody jsem i kapičku uslzela. Takže po první sérii bylo moje hodnocení 100% a seriál se uvelebil v sekci mých zamilovaných.
Samozřejmě jsem věděla, že druhá série nikdy nebude jako ta první. Přece jenom už jsem si zvykla na všechny postavy, takže už mi to nepřipadalo tak svěží a nové. Zároveň jsem postupně začala nemít Snow White a Krasoně tak ráda, prostě mi čím dál více lezli na nervy. Takže jsem skončila u fandění Rampelníkovi.
Zároveň už nebylo jaké postavy dále představovat, takže se spíš rozehrál příběh hlavních hrdinů. Všechny ty příbuzenské vztahy už mi trochu začaly lézt na mozek, no prostě nic moc.
Ale ten konec. Jak zabít seriál? Přestěhujte ho nějakm jinam.
Ve třetí sérii se nám představil Wonderland a ten už je opravdu nad moje síly.
Když to shrnu, tak těch 70% dávám z nostalgie k první sérii, která byla geniální.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bylo, nebylo...

Ze začátku mě tento seriál zaujal a začal bavit. Později to už nebylo tak dobré jako na začátku, ale potom se to zase zlepšilo a vzhledem k tomu, že mám své oblíbené postavy, které jsem si zamilovala jako např: kapitán Hook, Emma Swan a nebo princ Krasoň tak se rozhodně dívat nepřestanu. Moc se mi líbí jak do tohoto seriálu tvůrci skvěle zakombinovali všechny známé pohádky. Prostě bych ho doporučila každému.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velký potenciál

Ještě si nejsem úplně jistá, co si o tomhle seriálu myslet, ale potenciál má velký. Pohádkové flashbacky by si zasloužily větší péči (co dělá v pohádkovém lese moderní asfaltka?), ale velice se mi líbí, jak dokáží smíchat pohádky, pověsti a starověké báje do jednoho mišmaše a přitom ani jednomu neublížit. To se cení. Prvních sedm dílů jsem zkoukla jedním dechem a celou dobu jsem přemýšlela, jestli nás tvůrci nevodí za nos, jestli to ve skutečnosti není jen psychologické drama a žádné fantasy (nechte se překvapit). Je v tom spousta až geniálních nápadů, pokud bude seriál pokračovat v podobném kreativním duchu i dál, čeká ho zářná budoucnost.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bylo nebylo

Upřímě doufám, že půjde i na naše obrazovky. Ne že bych tolik stála o dabing, ale řekla bych, že seriál má mnohem širší cílovou skupinu než internetové diváky (třeba jejich rodiče ;) a taky velký potenciál...
Podle popisu zní dost šíleně, ale přečetla jsem si pár názorů a nechala se přesvědčit, a dobře jsem udělala. Příběh je soudržný, má spád, vyvíjí se, líbí se mi příbehy a historie jednotlivých postav, a způsob jakým jsou v seriálu zpracovány. A dost mě zajímá, jak to vlastně celé bude pokračovat a hlavně, jak to dopadne, až/pokud se kletba zlomí?

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Pohádkový svět

Rok 2011 přinesl několik zajímavých novinek a Once Upon a Time byla rozhodně jedna z nich. První série mi učarovala svým pohádkovým světem a příběhem. O něco slabší mi přišla Storybrooke část, i když ne nějak diametrálně, jen mě prostě bavil více ten fantasy svět. Co se týče obsazení, tak mám už od dob Dr. House rád Jennifer Morrison a tak jsem rád, že je i tady, přesto musím podotknout, že jsou dvě postavy, které jí převyšují a to záporná Regina (Lana Parilla) ale hlavně o hlavu nad všemi čnějící a nevypočitatelný pan Gold neboli Rampelník, kterého hraje Robert Carlyle.

Nemůžu si pomoct, ale druhá série už mi nepřišla tak zajímavá, asi hlavně proto, že se dostávalo mnohem víc na Storybrooke a ke konci se začalo tak kombinovat, že mě každý další twist zvedal svou divností ze židle. Upřímně jsem dost zvědavý co se dozvíme v následující sezóně, ale určitě už nejsem tak nedočkavý jako jsem byl loni.

Nedá se nic dělat, se sebezapřením jsem dokoukal alespoň polovinu třetí série, ale dál už to vážně nepůjde. Spokojím se s tím, jak to dopadlo a budu se představovat, že to byl konec úplný...

70 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Realita/Fantasie

Tak pro mě byl seriál milým překvapením. Nečekala jsem, že mě naprosto pohltí pohádka přenesená do dnešní reality. Přesto se tak stalo. Každý týden jsem netrpělivě čekala na nové díly a jejich sledování bylo vítaným a příjemným uvolněním. Takže zatím, po sedmi epizodách, můžu pouze říct výborně a jen tak dál. =)

Edit: Když přibylo dalších pár epizod, a já je s nadšením shlédla, seriál mě vtahoval více a více, dějová linka se zajímavě rozjíždí a celkově si seriál drží svou kvalitu. Takže stále jsem naprosto spokojená.

Kdokoliv, kdo má rád pohádky popř. fantasy nebude zklamán, když se dá tomuto seriálu šanci. Můžu vřele doporučit. =)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

OUaT

Once upon a time je veľmi zaujímavý seriál. Úžasné je na ňom to, že spája klasické rozprávky, ktoré pozná a miluje každý.
OUAT som si veľmi obľúbila a musím uznať, že tvorcova tohto seriálu odviedli a aj odvádzajú úžasnú prácu. Páči sa mi spôsob akým sú rozprávky prepojené a zauzlené.
Každá epizóda má niečo do seba,väčšina epizód je skvelá ale objavia sa aj epizódy priemerné a pár krát bohužial aj epizódy podpriemerné. No i napriek tohu OUAT určite stojí za pozretie.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bylo nebylo...

Velmi pěkný nápad na seriál, úžasný Henry, proč zrovna Emma mi přijde tak nesympatická? V prvních dílech její nezájem k Harrymu mi nepřijde jen hraný, mám pocit jako kdyby hlavní hrdinka v tom seriálu nechtěla ani hrát.. Ale ostatní postavy jsou super, dějová linka též. Jen tak dál.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Up and down

OUaT mně naprosto okouzlilo první sérií. Představa pohádkových postav v našem světě pro mě osobně byla zcela nová a neotřelá a části kdy byly postavy ve svém vlastním světě (flashbacky) jsem přímo milovala.
Za tuto sérii bych tedy dala 100%.
Oproti tomu druhá série šla (aspoň podle mě) s kvalitou prudce dolů, vypadalo to, že scénáristi nevědí kdy mají dost a všechno se mi to zdálo takové překombinované. Seriál jsem přestala pravidelně sledovat a pustila jsem ho vždy jen když jsem už doopravdy neměla co jiného na práci (nebo když jsem se musela učit, na prokrastinaci se hodí všechno). Ale přežila jsem.
Za druhou sérii tedy cca 60%.
Třetí a čtvrtá série... No, bylo to rozhodně lepší než druhá, třetí se mi dokonce líbila vážně hodně, ale ne zas tak abych poslušně sledovala každý týden jeden díl, radši jsem si to vždycky nechala utéct a pak dokoukávala.
3. + 4. 75%
Ale ta pátá série.
Nevím, jestli je to tím, že jsem na seriál zmenšila nároky a přestala mít přehnaná očekávání, nic méně do dějové linky jsem se naprosto zamilovala (nebudu říkat proč, kdyby to náhodou četl někdo neznalý, myslím, že těm co to viděli bude vše jasné). A proto se seriál opět dostal na čestné místo mezi mé zamilované. Občas to trochu skřípe, ale tak který seriál je naprosto dokonalý, že? :)
Za 5.sérii 90%

Seriál nemůžu než doporučit, občas budete muset něco přetrpět, ale ve výsledku to stojí za to! :)
A oblíbené postavy? Hook, Regina, Merida, Rampelník
Za to Gold, Sněhurka a Henry mi dost lezou na nervy -.- :D

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Believing in even the possibility of a happy ending is a very powerful thing.

Pro mě osobně původně příjemné překvapení, propletení pohádkového světa s tím skutečným je hodně originální. Navíc nám pilot nabídl zajímavý příběh Emmy, které se za dveřmi zčista jasna zjevilo její dítě, jenž kdysi dala k adopci. Baví mě sledovat, jak se s tím postupně Emma v podání úžasné Jennifer Morrisonové vypořádává, přiznám se, že dění ve světě pohádek mě baví o něco méně a občas mi prostě připadá až příliš kýčovité. Nemluvě o dialozích, ze kterých mi je občas trapně za samotné postavy. Čím dál víc se mi nechce OUAT sledovat... Oblíbené postavy: Emma, Snow, Red.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Once upon a time...

Na tento seriál jsem narazila náhodou - a nelituju toho. Původně seriál sledovaný kvůli oblíbenému herci, se stal jedným z těch, které jsem doslova zhltla v několika týdnech - a to všechny odvysílané (tudíž 3) série naráz... Ačkoliv nejsem fanda pohádek - "a žili šťastně až do smrti" - tohle mě dostalo. Možná právě proto, že tam takových konců je málo a vždy se tam něco děje. Možná kvůli skvělým postavám a hercům... První série byla naprosto geniální, tak to bylo až do třetí a Kapitán Hook si mě získal, asi tak jako většinu holek v mém věku... Teď ten seriál ztrácí na kvalitě. Zakomponovat tam Frozen (podotýkám, že tu pohádka samu o sobě mám ráda) asi nebyl nejlepší nápad, volba hereček na Elsu a Annu (snad jsem ty jména nespletla) taky nebyla z mého pohledu šťastná. A co se týče těch starších postav, Emma mi nikdy nějak nesedla, s Henryho se stal asi můj nejmíň oblíbený charakter, naopak Regina šla ze dna téměř na vrchol. O Rampelnkovi a Belle mluvit nebudu, ty jsou naprosto fantastičtí.
Jak bych to shrnula... Seriál je to skvělý, flasbacky naprosto geniální, pohádky přepracovaný tak, že se u toho nudit nedá. Ale občas je to prostě moc a 4. série - ačkoliv jsou zatím venku 3 díly - je slabá.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Velké +

Páni :) Taky vzpomínáte na to, když vám mamka/babička vyprávěla pohádky před spaním ? Já jsem to milovala :)
Je tu snad každá pohádka na kterou si divák jen vzpomene, třeba i z jiného úhlu než na jaký jsme naučení, právě třeba z dětství. A to se mi na tom líbí.Propojení pohádkového světa a našeho byl dobrý nápad :) Tento seriál hodnotím opravdu kladně. Je to pro mě oddychovka od reality, ponoření se do jiného světa, odpočinek. Seriál se jim podle mě povedl,jak nápadem tak obsazením :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

80%

Na tento seriál jsem se kupodivu moc netěšila, což mělo za následek (jak už to bývá), že jsem byla velmi mile překvapená. Ne sice hned pilotním dílem (ani tím druhým), protože ty triky mi přišly vážně k smíchu, ale postupně se to s každou další epizodou zlepšovalo. Kladem jsou velmi dobře propracované postavy a kvalitní herecké obsazení, hlavně Robert Carlyle, který je v roli Rampelníka vážně geniální a silně to táhne kupředu, a Ginnifer Goodwinová, kterou jsem měla ráda už dřív, takže není divu, že se mi líbí i jako kouzelná Sněhurka. Nerada to říkám, protože jsem se zařekla, že už další seriál do mého sledovacího programu nepřidám, ale mám myslím nového oblíbence do sbírky. :-) Těším se na druhou sérii (a doufám, že triky a efekty budou trošku lepší než v první). :-)

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Once Upon a Time

Na tenhle seriál jsem narazila asi před měsícem a naprosto mě uchvátil. Naprosto se mi líbí, jak se přeskakuje z jednoho světa do druhého. Dozvídáme se toho hrozně moc a líbí se mi, jaké příběhy dali postavám, do kterých bychom to nikdy neřekli. :D První série byla bezchybná. Seznamovali jsme se s postavami, byly nám představeny některé příběhy z pohádkového světa. Hrozně se mi líbí Rampelník v podání Roberta Carlyla :D Krásné efekty, příběh a nejvíc se mi líbí, že je pořád z čeho čerpat. Pohádek je hrozně moc a těším se na další díly.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bylo nebylo ... ale mohlo by dost dobře být!

Po shlédnutí 5 dílů druhé série říkám tolik:
Co by se stalo, kdyby všechny pohádkové bytosti měly své druhé já? To, o kterém se nedočtete v žádné knize pohádek. A co kdyby se pohádkové bytosti objevily v našem světě, jen o tom sami neví. První série navodila atmosféru zajímavého příběhu, ve kterém je hlavním cílem prolomit kletbu, jenž vše způsobila. S postupem času se seznamujete s nejrůznějšími postavami, které jste měli rádi - Karkulka, Jeníček a Mařenka, Šípková Růženka, atd. Poznáváte je i z jiné stránky, jejich příběhy se vzájemně prolínají a působí dojmem, že v pohádkách byste měli začít hledat i něco víc.
Bohužel většina postav se dopouští hromady nelogických kroků. Počítačově zpracovaný svět pohádek nepůsobí příliš přesvědčivě, avšak s přihlédnutím k námětu a finančním nákladům, které by kulisy zabraly, je dané zobrazení akceptovatelné a neruší příliš vnímání příběhu.
Druhá série se však od prvopočátku topí v podivném světě, ze kterého není úniku jak pro pohádkové bytosti, tak pro scénáristy. Uvidíme, jestli je možné se v příběhu dále dobrat nějakého konce. Osobně bych byl pro, aby první sérií příběh končil a končil by poměrně hrdinně.

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Once upon a time

Když jsem náhodně narazila na tento seriál, netušila jsem, jak moc mě v několika následujících dnech pohltí. První tři epizody pěkně naznačili celkovou koncepci děje a pak už každý další díl přinesl nečekané zvraty a napínavé konce, které mě nutili pouštět okamžitě další. Once upon a time mě dokázal překvapovat - udělal z klasických pohádek, všem dobře známých, jakoby ještě něco víc, rozvíjel klasické příběhy v mnoha situacích barvitěji a dramatičtěji, než by člověk vůbec čekal, že jde.
Až na pár přeslazených scém s princem Krasoňem, byla pro mě každá epizoda perfektní. V současné době s nadšením očekávám každý týden další díl z již druhé série.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak nevim..

Stále čekám na ten "epický" děj, který tvůrci slibujou v trailerech a stále nic. Pohádky v tomhle podání jsou zajímavé, ale pořád mi něco chybí. První sérii jsem sjel maratonem, druhá už šla těžce, ze začátu mě opravdu nebavilo přeskakování z našeho světa do jejich. Nuda a zase tuny "nepotřebných" postav, takže když si někoho mimo hlavní pětici oblíbíte, stane se, že vám ho buď vypustí z mnoha dílů, nebo ho rovnou zabijou, smůla! V polovině 2 série mě to opravdu nebaví a přemýšlím nad předčasným vyškrtnutím z playlistu, ale držím se, páč před ukončením série se to nedělá! Tak čekám na tu EPIKU!

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

There is a town, in Maine.

Seriál na téma: pohádky v moderním světě. Z toho nevěštím nic dobrého, říkala jsem si. Po shlédnutí několik epizod jsem ale musela uznat, že to má svoje kouzlo.
Názory na jednotlivé postavy se mi velmi rychle mění. Jednu dobu jsem i litovala Zlou královnu. Což jsem si zase brzy rozmyslela. Některé příběhy jsou vážně hrozné (jeden z důvodů, proč nemám ráda pohádky), jiné docela ujdou.
Přijde mi to ale občas trošku přehnané - princ "Charming" bojuje s draky, zabije Sirénu, ale neumí říct svojí ex, že chodí s jinou. Já nevím, kdo je tady zbabělec?
Jinak je to ale seriál, u kterého se dají strávit i nějaké příjemné chvilky.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Evil isn't born, it's made

Na tenhle seriál jsem narazila loni v létě a řekla jsem si, že vyzkouším první díl. Po shlédnutí prvního dílu jsem tomu okamžitě propadla a během 14 dnů jsem měla všechny (tehdy 3 řady) zkouklý :) Je to milý seriál, který má v sobě trochu tajemna, hodně magie a pohádkové postavy.
První série byla naprosto úžasná a něco co jsem dosud ještě neviděla. Samozřejmě jak to tak bývá s druhou sérií dostal seriál trochu jiný rozměr vzhledem k událostem v první sérii, ale mě seriál pořád bavil a baví. Postavy projdou určitým vývojem a i ty o kterých jsme si mysleli, že jsou zlé mají svůj důvod pro své chování.
Určitě je seriál zajímavý obzvláště pro lidi, co mají rádi pohádky i když někdy s malými úpravami.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

We have a deal? Yes!

Po dlouhém váhání, jsem si tento seriál konečně pustila. Tak trochu si říkám, že sem měla dřív. Pohádková atmosféra mě naprosto okouzlila. Ano není nejlépe udělaná, ale komu na tom záleží. Sem čím dál tím víc okouzlená, ale to především skvostně zahraným Rampelníkem, z nějakého důvodu jsou mi sympatičtější záporní hrdinové, asi protože by si zasloužili taky svůj šťastný konec, za všechno mluví tyhle dvě věty:
" Milovala si mě vůbec někdy?"
"Proč myslíš že sem si vyrvala srdce?"
No nic konec konec....jdu si dát další díl, a vy to udělejte taky :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

postupné sklamanie

1, séria velmi dobrá ,aj ked Henryho by som asi obesil. on má tak nechutné tunelové videnie ,mal byť skôr synom Snow a Charminga.
2, séria ešte v pohode je vidieť ,že Regina sa snaží byť znovu dobrá a bol som rád že nakonci to vizeralo že Neal umrel.to čo Neal urobil Emme je v mojich očiach neodpustitelné.
3. séria nikdy nepochopím párovania Emma/Kilian a Regina/Robin. mám pocit že Emma si začala s Hookom len pre splnenie očakávaní druhích. Robin je proste blbec ktorý sa s Reginov len hrá a má všetky dôvody ju nenávidieť. je proste smutné že ich vzťah je čisto založený na vílom prachu. jediný dokonalý vzťah seriálu by bol Emma/Regina ,ale to sa nikdy nestane.
Občas mám pocit ,že Emma je pre Snow a Davida hlavne nástroj v podobe spasitela.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Překvapení

Hodně let jsem Once Upon A Time nevěřila. Říkala jsem si "jen další tuctovej seriál do počtu, pohádka, proč to lidi tak baví?"

Ale z nudy jsem koukla na pilot a už jsem se vezla.

Teď mě čeká 5. řada a rozhodně se mi to líbí!

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Magic is coming

Krásný seriál o kouzelném světě, který si získal mé srdce. Krásný neohraný příběh a pěkné prostředí, kde dobro vždy zvítězí, ale přesto se nejedná o "jůheláckou" přeslazenou slátaninu. Maličko mě v pozdějších sériích zklamal přechod od grimmovských pohádek k Disney, ale dá se to překousnout. Postavy jsou skvěle propracované, i když postupem času stagnují a občas (Sněhurka, ale psst) se postavy totálně propadnou a jsou z nich ocásci charismatičtějších postav. Přesto nádherná podívaná.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohádkový svět

Pohádky má každý rád, od malého diváka, po ty nejstarší. V některých to zanechá kouzelné vzpomínky na mládí a rádi se k nim vrací i po letech. O to víc mě překvapil tento pohádkový seriál, který je ve dvou rozdílných světech. Nenásilně se dějově protínají, že to má takovou kouzelnou moc, že musíte koukat díl od dílu a netrpělivě čekat, jak to dopadne a samozřejmě držet palce všem dobrým skutkům, vílám a kouzlům.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konečně! xD

Jak začít? Vždycky jsem milovala temnější filmy s touhle tématikou. V dnešní době samý upíři, vlkodlaci, čarodějnice, apod. Konečně něco úplně jiného v seriálovém podání. Mix všech pohádkových bytostí zpečetěny do jednoho děje, prostě nejlepší.
Jsem ráda, že poměrně velkou hlavní roli zabírá Zlá královna ze Sněhurky, protože ta byla jedna z mých nejoblíbenějších. Nikdy jsem moc nebyla zastánce šťastného konce u Sněhurky, či jiné princezničky (:D), proto jsem ráda, za tenhle "skutečný příběh" v OUaT, a určitě ať už to skončí jakkoliv(protože já ještě nevyděla všechny série), tak to bude lepší než klasický konec.."a žili šťastně až do smrti". ;D
Herecké obsazení je super, akorát mi trošku příjde ujetý, že je Emma, jakožto dcera Sněhurky viditelně vzhledově starší, zatímco Sněhurka, i přesto, že není tak krásná, jak bývá popisována, vypadá mladší jak Emma. :D Jako je fakt, že tam je ten čas zamrzlej, a že jim zůstává podoba předtím, ale i tak musela být v době porodu Sněhurky starší jak 28 let. :D No to jen menší faktík.
Rampelník - jeden z nejlepších postav. :D To prostě za zmíňku stojí.
A jinak celkově musím seriál hodnotit víc jak dostatečně, protože si mě získal už hned po Pilotu, a zatím 1. sérii hodnotím za 90%. Přece jen mi tam vadili některé efekty..jinak bomba!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kde bolo, tam bolo...

Rozprávky trošku inak, navyše so zaujímavým obsadením - prečo to neskúsiť ?!

Mňa zaujala hneď prvá časť. Námet o kliatbe a jej zlomení bol zaujímavý, takisto sa mi páčilo, že sme preskakovali (hoci nie zas tak často, nebolo to mätúce) z jednej, reality bez mágie, do druhej, rozprávkovej minulosti.

Hoci prvé časti by som nehodnotila 100% (áno boli zaujímavé, no niečo mi tam predsa chýbalo), avšak neskôr nastal zlom. Všetko sa začalo preplietať, objavilo sa viac rozprávkových bytostí, odhalili sa zaujímavé zvraty a postavy sa vyvýjali, alebo sa ukázali v inom svetle. A tak ma seriál chytil a už nepustil.

Prvá séria skončila dobre, no teraz si neviem predstaviť, či ma druhá séria bude baviť prinajmenšom rovnako. Snáď áno.

Seriál je rozhodne zaujímavý a odporúčam ho každému, kto by si chcel pozrieť niečo originálne.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohádky v trochu jiném podání než je známe...

Jako první co Vás navnadí je určitě neohraný námět.Pohádky v trochu jiném podání než je známe.Na tento seriál jsem narazila ani ne před dvěma týdny ,když jsem zrovna čekala na další díly svých oblíbených seriálů a scháněla jsem nějaký seriál,který by mi to čekání zkrátil a hned jsem si ho oblíbila.Neohrané téma seriálu, postavy,napětí,děj,výkony herců vše velmi povedené.Seriál má tolik pozitiv ,ale přesto mi na něm pár věcí vadí a to zejména postava Emmy nevím prostě mi Jennifer Morrison na tuto postavu nesedí ,vadí mi i to ,že nevypadají Sněhurka,princ Krasoň a Emma jako rodina a vůbec mi tato trojice moc nesedí.Sněhurka i princ Krasoň se mi líbí jen jako pohádkové postavy a na druchou stranu mi v tom normálním světě ve Storybrook hrozně vadí a to chlavně postava Davida. Za to postavy Henryho a Rampelníka jsou svýmy hereckými výkony naprosto vynikající. A co mi vadí asi nejvíce je některé zpracování scén ,jsou chvilkami tak umělé a amatérské na jinak velmi kvalitní seriál. Ale přesto seriál hodnotím velmi kladně a určitě stojí za schlédnutí.

80 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Once Upon A Time

Once Upon A Time je přesnou ukázkou dospěláckých pohádek, respektive takových, který už nejsou jen o šťastných koncích, ale jsou svým způsobem pro mě víc realistické, než když jsem je brala jako malá za fantazijní příběhy plného štěstí. A to mě na tom asi všem zaujalo nejvíc. No napadlo by Vás třeba udělat z červené karkulky vlkodlaka, o kterém se v pohádkové říši vždy vyprávělo tak, že snědl babičku a následně i Karkulku? Nejspíš ne. Velmi mě také zaujal nápad, že Královna nenávidí Sněhurku nejenom proto, že je krásnější než ona, ale z důvodu, že přišla kvůli ní o svou pravou lásku. To je tak hezky vymyšlený, že už i kvůli tomu a dalším mnoha věcem jsem nemohla hodnotit jinak než 100%, protože mě tento seriál naprosto dostal a po pár dílech jsem se do něj doslova zamilovala :) Tak už přestaňte číst ten můj blábol a honem se na to podívejte, pokud už konečně chcete vidět ty pořádné pohádky, na které jste jako děti podívat nemohly ;)

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

super

Na tento seriál jsem se ani nechtěla podívat námět mi přišel trochu bláznivý ale zkusila jsem to kvůli skvělé Jennifer Morrison. Jakmile jsem dokoukala pilotní díl musela jsem hned na další! Once upon a time mě neuvěřitelně pohltil! Příběh, herci, prostředí - všechno je skvělé. Příběh je tak hezky propletený.
Dlouho mě žádný seriál takto mile nepřekvapil a doufám, že se dočkám ještě hodně dílů :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Pohádky zřejmě nejsou pro mě

Bohužel žádné nadšení ze seriálu se nedostavilo. Tolik lidí mě přesvědčovalo, abych se na OUT podíval až jsem souhlasil a přidal si ho do watchlistu, kde dlouho ležel. Po mnoha dalších doporučeních jsem se už těšil až se dostanu až k němu a pustím si ho. Ale hned po pilotu jsem se musel přemlouvat k pokračování. Příběh mě vůbec nedokázal ničím nadchnout, i když je tak originální. Ani jedna postava se mi nezalíbila. Ale přes to jsem se rozhodl pokračovat ve sledování a dát seriálu ještě šanci. Bohužel žádná změna. Absolutně nic na seriálu se mi nezalíbilo, i když oceňuju originální nápad. Takže po shlédnutí čtvrtého dílu jsem se rozhodl přestat se trápit a raději se přesunout o seriál dál.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Kde bolo tam nič nebolo...

Kde bolo tam bolo, žila jedna Snehulienka so svojim rozprávkovým gangom. Zlej královnej jedného dňa praskli nervy a tak všetkých občanov začarovala, a poslala do sveta ľudí... Hneď ako som o tomto seriáliku počula, nenapadlo ma nič iné ako to, že je to presne niečo pre mňa... No nechala som sa uniesť svojou fantáziou a vytvorila som si v hlave svet, ktorý sa ani zďaleka nepriblížil Once Upon a Time. Samozrejme za nápad a originalitu dávam palec hore, ale to je asi tak všetko. Pretože len mať dobrý nápad to vôbec nestačí! Celé prevedenie tohto seriálu mi príde katastrofálne. Od výpravy cez filmové efekty až po herecké výkony, ktoré sú smiešne až na Lanu Parrilla, ktorá si to zrejme v roli zlej kráľovnej užíva. Jeniffer Morrison mi príde až moc rozpačitá vo svojej úlohe spasiteľky sveta. Na ústrednú dvojicu Snehulienka a Princ Krasoň už ani nenachádzam slov :(. Celý dojem z tohoto seriálu mi, ale zaklincoval predstaviteľ Henryho. Ešte nikdy som nevidela nič také netalentované a nesympatické. Nakoniec sa dá povedať asi len to, že výborný nápad pochovali pod kopou klišé scén a vyliahla sa z toho jedna veľká mexická telenovela.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pohádky tak trochu jinak

OUAT ,asi moje nejoblíbenější novinka, seriál je nápadití má skvělí příběh úžasné postavy a herce.
Asi jsem trochu zaujatá kvůli tomu že tam hraje moje oblíbená Ginnifer Goodwin. Těším se na to na co si na nás připravili. A pokud máte rádi tajemno nebo pohádky a nebo drama doporučuji.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pohádková jízda

Hrdinové fantasy seriálu Bylo, nebylo zjistí, jak je to ve skutečnosti s pohádkami. A čeká je pořádné překvapení.

Potýkáme se ve společnosti Cricketa, který byl v pohádkovém světě mluvícím cvrčkem, kterého nutili škodit lidem, což se mu vůbec nelíbilo, Zlé královny, která je zodpovědná za kletbu i za smrt Sněhurčina otce, Henryho Millse, který věří, že jeho skutečná maminka může zachránit pohádkové hrdiny, dále Emma Swan, kdy jedině ona má moc zrušit strašlivou kletbu. Sama to považuje za nesmysl.

Rampelník umí předpovídat budoucnost. Za své kouzla však vyžaduje protislužby. Lovec, protože odmítl zabít Sněhurku musí sloužit Zlé královně. Samotná Sněhurka je krásnější než Zlá královna, a proto málem přišla o život. Posledním je Princ Krasoň je manželem Sněhurky a otcem Emmy. V našem světě leží v kómatu.

Emma Swan rozhodně není reklama na šťastný život. V minulosti udělala pár věcí, za něž se stydí, a dnes se je snaží napravit. Teď je jí osmadvacet a najednou před ní stojí Henry, desetiletý kluk, kterého kdysi dala k adopci. A ten tvrdí, že potřebuje Emminu pomoc, a hlavně, že Emma není Emma, ale ve skutečnosti jde o dceru samotné Sněhurky. Jak na takovou pitomost přišel? Jednoduše si ji přečetl v knížce pohádek. Jeho maminka na podobné věci samozřejmě nevěří, ovšem jen do doby, než spolu s ním vstoupí do městečka, které vypadá normálně jen na první pohled. Už na ten druhý je však jasné, že nejde o obyčejný zapadákov.

Všichni místní jsou totiž ve skutečnosti hrdinové pohádek, na své minulé životy si ale nepamatují a myslí si, že jsou obyčejní lidé. Tedy až na starostku a Henryho adoptivní matku. Tou je ve skutečnosti Zlá královna a právě ona a její kletba jsou zodpovědné za to, co se stalo. Emma s Henrym teď musí zjistit, jak prokletí zlomit a vrátit všechno zpátky do pořádku. Fantasy podívaná Bylo, nebylo vám ukáže, že s pohádkami to může být mnohem komplikovanější a že lze bez problémů propojit příběhy Sněhurky, kapitána Hooka, Červené Karkulky nebo pohádkového Džina.

Hlavní roli si zahrála Jennifer Morrison, kterou si můžete pamatovat ze seriálového Dr. House, ale uvidíte tu třeba i Roberta Carlylea z kultovního Trainspottingu. To, že tvůrci mají připravenou hromadu nápadů a překvapení, potvrzuje fakt, že v Americe momentálně byla dovysílána pátá řada seriálu.

A podle jeho fanoušků mu rozhodně nedochází dech. Hledáte originální a napínavou podívanou pro celou rodinu?

Tady ji máte.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pohádková všehochuťka

Hodnotím jako někdo, kdo shlédl všechny dosud odvysílané díly a čeká už jen na premiéru nového. Once upon a time mě neskutečně překvapil. V záplavě seriálů je velmi těžké narazit na nějaký, který mě strhne a už nepustí. Nicméně u tohoto seriálu je zajímavé to, že mě od první chvíle chytnul jak nezničitelné "klíště" a po tak očekávané chvilce, kdy se hlavní hrdinka dozví tu "pravdu", se mě to klíště začalo pomalu pouštět a u posledního dílu se mě drželo jen tak za nohavici. Jo, já vím, příliš metafor a slátanin, ale chtěla jsem tim jednoduše říct, že dokud úžasně sympatická Emma nezačala věřit v existenci pohádkových bytostí, byl seriál pro mě uplně na jiném levelu. Nicméně nehodlám se seriálu pouštět, těším se na nové díly a doufám, že bude stoupat jeho kvalita. Jinak, miluju Rampelníka :-D! Skvělá osobnost - tedy jako pohádková bytost, výborný herec :-). Hodnotím za 80%, protože i přes to, že jsem čekala od seriálu na konci víc, tak stále věřím, že bude líp a pokud líp nebude, tak tu přeci ještě pro nás mají tvůrci Alenku v říši divů, na kterou se neskutečně těším :-)

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemné překvapení

Upřímně jsem od tohoto seriálu příliš neočekávala a příjemně mě překvapil.
Pohádky se tu do sebe nabalují a ve spojení s opravdovým světem je to skvělá kombinace.
Také natrefili na skvělé herce, které své role zvládají bravurně. Obzvláště se vždy těším na Roberta Carlyla a Ginnnifer Goodwin neboli Rampelnika a Sněhurku.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zaplněná díra

Bylo až k nevíře, jak dlouho zela v seriálovém světě díra s cedulí "pohádkový blockbuster". A je nesmírně potěšující, že ji nezaplnila jen tak ledajaká břečka, ale ta nejáčkovější směs...Tvůrčí duo Horowitz/Kitsis se nenechalo zahanbit a po Lostu přišlo s dalším zjevením na televizní scéně. Jen pevně doufám, že se poučili z chyb a tentokrát se vyvarují "syndromu rozplzlosti" který u mě pohřbil Lost takovým způsobem, že jsem ho nedokoukala... Zatím ale všechno perfektně klape a auru dokonalosti dotváří výtečný casting, herci prostě mají co hrát a do svých postav vklouzli s grácií. Nad všemi však přesto jako Burj Chalifa vyčnívá Robert Carlyle, který si svou (dvou)roli očividně náramně užívá a jednoduše si seriál ukradl pro sebe. Suma sumárum, "Bylo, nebylo" je leknín v zatuchlých seriálových vodách.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Bylo nebylo ..

.. všechny pohádky , které jsme slýchali jako děti a četli z knížek se rázem ocitají v reálném ději okolo nás . A proč ne ?

I dospěláci mají rádi pohádky ne ? :) .

Once Upon a Time jsem si opravdu rychle oblíbila hned po dvou epizodách jsem mu dávala velké naděje a myslím si že je nás víc , kteří jsou ze seriálu nadšeni a sledování " dospělackých " pohádek se jim zlíbilo na tolik , že seriál řadí mezi své top oblíbené .

Za mě 95 % - první série , které se mi líbila , když zůstávala více zahalená v pohádkovém kouzlu a přecházení mezi dvěma světy a druhá série 90 % , která možná jen o trošku pro mě za první sérií klopýtá .

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Once upon a time

Momentálně sleduji pátou sérii. Velmi často se setkávám s názorem, že co série to mnohem horší děj. Já teda nevím, ale já jsem nadšená! Kromě série s Petrem Panem, která mě prostě nebavila, se mi děj moc líbí. Elza s Annou byly skvělé, Země OZ taky. Teď máme podsvětí, a to je teda pecka! Já jsem opravdu spokojená a doufám, že jim u tohoto seriálu nikdy nedojde dech :)

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Fairytales

Kdo by neměl rád pohádky, že? Proto si tady každý něco najde. Moje nejoblíbenější pohádka byla vždycky Sněhurka, takže seriál je pro mě přímo stvořený. Každou chávli vymyslí novou pointu, takže nás nikdy nezačnou nudit. Když něco vysvětlují, má to hlavu a patu. Navíc mají skvělé herecké obsazení, ale i scénáristy. Prostě kvalitní seriál, který tady doufám bude ještě hodně dlouho.

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Pohádka pro dospělé

Once upon a time mě opravdu mile překvalo.
Po prvním díle jsem byla hodně na vážkách, jestli mám zkouknout i další, ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím a teď se každý týden těším na další díl (i když je pravda, že některé díly a osudy některých postav zapomínám, ale to bude asi můj problém, protože seriál je jinak oravdu dobrý!)
První série mě dost bavila díky tomu, jak se v ní střídaly všechny možné pohádky a nejvíc mě pobavilo, když se ukázalo, že Karlulka je vlkodlak - tak to jsem se musela hodně smát! :)
A moje oblíbené postavy - samozřejmě záporáci jako Kloboučník a nebo Hook :)
Líbí se mi začátek každého dílu, kdy se u názvu seriálu objeví pokaždé jiná postava (nebo něco ze seriálu...)
A doufám, že stanice ABC seriál prodlouží i na příští seriálový rok!

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Vzhůru do pohádek .....

Parádní pohádková oddechovka. Propojení pohádkového světa ze světem reálným je dobrý nápad a tvůrci to zvládli bravůrně. Pohádkový svět je určitě zajímavější, ale postupem času jsem si oblíbil dějovou linku i ze Storybrooke. Je příjemné sledovat jak jde seriál (první řada) dál a dál a jak divák objevuje všechny chybějící kousky dějové skládačky.

Co se týká obsazení tak s ním nemám žádný problém. Sympatičtí herci, hned jsem si je oblíbil.
Lana Parrilla, Robert Carlyle jsou úžasní. Jediný kdo mi postupem času začal vadit je Henry. Myslel jsem, že by ho tvůrci mohli nenásilně odstranit, ale po zhlédnutí posledního dílu druhé řady je vidět že s Henrym počítají dál.

Hodnocení:
První řada 100%
Druhá řada měla (aspoň pro mě parádní rozjezd) bohužel poté se pohádkové kouzlo vytratilo.....a z nějakých dílů jsem byl vyloženě zklamán ....80 %

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pohádky trochu jinak

Už sám název a základní popis zlákaly moji pozornost, pilot mne naprosto nadchnul a celý zbytek série mé nadšení jen stoupalo. Once považuji za jeden z nejlepších seriálů letošního roku a těším se na další díly. Je to úplně jiný pohled na svět pohádek, který vtáhne do děje :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Naprostá paráda

Sice jsem pohádkovou sféru opustila před cca 10 lety, Once upon mě uchvátilo. Ne po prvním díle, ani po druhém, ale jakmile jsem začala chápat souvislosti,které se od třetího dílu začaly objevovat, propadla jsem. Moc chválím provedení seriálu, kdy v jedné epizodě vidíte kousek děje, a nenapadá vás, že by ta samá scéna mohla mít ještě jiný rozměr, ale když vám o epizodu později ukáží kousek děje, ketrý se stal předtím, zase je to celé o něčem jiném a mě chvilkama bylo líto i zlé královny...ale jen chvilkama!
Čeká mě už jen poslední díl, netrpělivě očekávám jak to celé skončí...

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Seriál

který propojuje pohádkový svět se světem lidí. Určitě překvapení, moc jsem toho od něj nečekala, ale je neuvěřitelně propracovaný, každá postava má v pohádce svou minulost a současnost je střídána flashbacky.
Bude jednou zlomena kletba, která byla na obyvatele pohádkové říše uvalena? Kdo ví, ale rozhodně mě to zajímá!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kvalita bohužial klesá :(

Seriál som začala pozerať cca minulý rok, iba z toho dôvodu že som bola chorá nemala som celé dni čo robiť. Nedávala som mu skoro žiadne nádeje. No, na moje prekvapenie, OUaT ma úplne dostalo. Prvú sériu som mala celú pozretú asi za týždeň. Bola úplne úžasná, fascinovali ma to ako scenáristi dokázali premeniť tradičné rozprávky na nečakané príbehy plné zvratov. Začala som pozerať druhú sériu, ale z nejakého dôvodu (ani sama neviem prečo) som na ňu úplne zabudla. K OUaT som sa vrátila až cez zimné prázdniny, keď som zistila že ho začali vysielať na WAU. Som jedna z mála, ale druhá séria ma bavila viac ako prvá. Veľmi som sa potešila novým postavám, ako napr. Hook :) Nejaký drsný chlapec s dobrým srdéčkem mi tam naozaj chýbal :D ... Keď som sa dozvedela že tretiu sériu na WAU vysielať nebudú, začala som ju pozerať on-line. Na moje prekvapenie, zistila som že premiera druhej polovice tretej série ešte nebola, tak som sa s pozeraním veľmi neponáhlala...Prvá polovica bola podľa mňa uplne neskutočne úžastná, mega milujem to iskrenie medzi Emmou a Hookom. Veľmi som si oblúbila i Reginu a Tinkerbell. Peter Pann bol tiež velmi dobre napísaná postava..Peter Pan never fails :D .. Ale dosť mi tam chýbala Ruby :/ ... Potom pre mňa nastala mesačná pauza do premiery druhej polovice. Tá ma bohužial celkom sklamala :( Čakala som od Wicked Witch viac. Dalo sa to pozerať, ale už to nebolo ono. Potešila ma tam maximálne smrť Neala. Možno som hnusná, ale je to tak, bola som z toho happy. Prišiel mi tam navyše, veď s väčšinou postáv nemal vybudovaný žiaden vsťah...Taktiež som si zamilovala love story medzi Reginou a Robinom Hoodom (verím že sa Regine v štvrtej sérii podarí nájsť jej happie ending, je mi jej celkom lúto)...Finále ma mega bavilo, hlavne z toho dôvodu že práve Emma a Hook spadli do portálu. AK by tam spadol hocikto iný, nebolo by to ono. Som rada že si Emma uvedomila že jej miesto je v Storybrooku a že patrý k Hookovi :) ... Na śtvrtú sériu sa teším najmä kôli Else z Frozen. Schválne som si tú rozprávku pozrela a musím povedať že ma úplne chytila za srdce :D Odporúčam :D ... Verím v tom že to do jesene zvládnem a v zdravý sa dočkám štvrtej série :D Snáď bude stáť za to :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zapeklitější čím dál víc

Konečně je tu seriál, který oslovil moji dětskou část. První řada byla výborná, měla pěkný děj, ty druhé dvě už byly trochu horší, ale zase byly víc zamotanější. Tvůrci to mají pěkně vymyšlené. Jsem zvědavá, jaké další pohádkové postavy se tu objeví a jak ten seriál skončí. Bude to: A žili šťastně až do smrti?

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Once upon a time

Keď som si pozrela prvý diel, nejako extra ma tento seriál nezaujal, no neviem z akého dôvodou som si pozrela ďalší, no opäť nič. A znozu a znovu som si pozerala ďalšie diely až pri nejakom 10 som si uvedomila, že ma to neskutočne baví. A preto neviem čo si mám o tom myslieť, toto sa mi nestáva, mňa buď seriál zaujme na začiatku alebo nie. Len toto bola výnimka. A potom zase prišlo obdobie, kedy boli nezaujímavé diely a potom zase zaujímavé. Proste podľa mňa to balansuje na hranici nudného a skvelého a neviem naozaj, že čo si o tom myslieť. :(

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Here and now

Seriál jsem pustila a nepřestala od samotného začátku jeho vysílání, první série se neskutečně povedla a druhá jí byla hned v patách. V druhé polovině druhé série začal ale můj zájem opadat a chytla jsem se až v posledních dvou dílech, kdy se seriál vrátil do svých kolejí a nedočkavě vyhlížím třetí řadu. Na dodat seriálu Once Upon a Time in Wonderland se těším a hlavně jsem zvědavá, jak se vyvrbí.
Seriál doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé příběhy, dobrodružství a pohádky. Jedná se o originální seriál se spoustou postav a příběhů.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Konečne niečo iné

Keď som začala pozerať tento seriál, šla som do neho s obavami. Počítala som s tým, že si pozriem pilot a tým to skončí, ale musím sa priznať, že som sa do neho zamilovala. Robert Carlyle ako vždy nezklamal (zamilovala som si ho už v Stargate Universe), jeho herecký výkon veľmi dobrý - spolu s Lanou Parrilla tvoria vyvážený herecký pár.
Samotný námet a idea seriálu je zaujímavá a jedinečná, čo k tomu dodať - milujeme rozprávky a ešte pokiaľ pôsobia tak skutočne, ako v tomto seriály, tak je to výhra. Všetky tie rozprávkové postavy, ktoré majú život, minulosť a skutočné pocity...
Najobľúbenejšou postavou je určite Mr. Gold alias Rumpelstiltskin, ale takisto aj Mery Margaret alias Snow White.
A veľmi sa teším na ďalšiu sériu a hlavne na to, čo je ten skutočný Peter Pan zač a čo má za ľubom! Už sa neviem dočkať!

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Once Upon A Time in 2011

Možná jsem jediný, koho tenhle seriál nadchl až tak moc, ale mě se hrozně líbil. Už si ani nepamatuji, jak jsem na to přišel. Snad na CWzone? Netuším.
Líbí se mi toto spojení moderního světa a pohádkového světa. To tu ještě nebylo. První řada byla skvělá, počkáme si na druhou. Ikdyž se docela bojím aby to neztratilo na kvalitě, podle mě by byla jedna řada tak akorát, samozřejmě s uzavřeným koncem.
Herecké výkony jsou zde suprové, Jennifer a Lana jsou zde nejlepší. Také se mi líbí postava Henryho, ale moje nejoblíbenější postavy jsou: Zlá královna, Rampelník a Bella.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Charming story

Na tenhle příběh v duchu pohádek jsem se těšila, už před premiérou. A musím říct, že nezklamal. V každém díle je představena jiná postava a dějová linie v "našem světě" se prolíná s tou v pohádkovém. Herci jsou sympatičtí a charaktery postav jsou proměnlivé, což je dobré pro spád příběhu. Občas to trochu zavání studiovkou, ale to snad vylepší v druhé sérii. Co mi vadilo, že ke konci se díly hrozně táhly, až to bylo nudné. Například princ a Sněhurka, kteří si dvacetkrát řeknou, že spolu nemohou být, to už je prostě utrpení. Na druhou stranu postava Rampelníka, je dle mého názoru nejlepší a ještě nikdy mě neomrzela. (Deary...deary...)
Jinak je to seriál vhodný pro širší publikum (pohádka i akce), doporučuju.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pohádková fantasy na druhou

Seriál, který je tak promyšlený, že se v něm po pár sériích nevyznáte a zapomenete, kdy kdo koho porazil.
První série byly fantastické, plné překvapení, záhad, zajímavých postav. Hodně se mi líbilo vidět známé a klasické pohádky netradičním pohledem scenáristů. Protože šli do hloubky, ne že jenom odvyprávěli pohádku, ale popsali, jak se z padouchů stali padouši, byl tam vývoj a nebyl to vždy happyend.
Líbilo se mi krásné propojení různých dějových linek. Občas to bylo složité sledovat, ale stálo to za to.
Postavy jsou geniálně napsané, nikdy bych neřekla, že Regina bude jednou z mých nejvíc oblíbených, nebo Ruby jako Červená karkulka.
Teď jsem v šesté sérii a ne že by kvalita upadala to ne, jen moc nemám chuť pokračovat, protože mám pocit, že už je to překombinované, že kdyby se vymyslel nějaký hezký závěr a skončilo se to dřív, nebylo by to na škodu.
Každopádně je to velmi originální a chytlavý seriál a doporučuji.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Co to proboha je??

Prvních šest sezón bylo na střídačku super a nebo nuda. Ale vždy se tam něco zajímavého našlo, ale sedmá sezóna je příšerná. Přestárlá hispánská popelka je hrůza jedna, nudný Henry, vyžilá Regina, podivná malá holka oproti které byl malý Henry snad i super.

Hook není špatný ale ten jeho příběh je zase takový umělý, o Rampelníkovi ani nemluvně.

Po šesté serii měl být zasloužený konec, tohle je bolavé utrpení.

Před tím měl v průměru tak 60% a nyní 0%, takže 30%

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Stoupá

Mám rád fantasy, na druhou stranu nejsem fanoušek pohádkových postav v moderním světě, ovšem na třetí stranu se mi líbí netradiční zpracování tradičních pohádek. Přes počáteční nedůvěru jsem si seriál nakonec oblíbil.
Škoda efektů, mohly by být lepší.

1. série: Ze začátku mě to nijak extra nebralo, bylo to spíše představování jednotlivých postav, ale od zhruba poloviny série to začíná pěkně gradovat.

2. série. Z ostatních příspěvků a hodnocení jsem čekal kdovíjakou hrůzu. Zas tak strašný to sice nebylo, ale žádnej zázrak to taky nebyl. Přišlo mi, že režiséři tak trochu vařili z vody, série byla z velké části nezajímavá a v podstatě o ničem.

3. a 4. série to ale dosti vylepšily. Od 2. sérky, která byla tak trochu propadák seriál celkem stoupá.

O čemž svědčí i 5. série (aspoň její první půlka), která byla nejlepší a námětově nejzajímavější (si myslím). Emmu jsem nikdy obzvlášť nemusel, ale tady byla super.

6. série: Zabijte už někdo Henryho, prosím! A nemotejte do toho už další a další postavy a příběhy. Kdo se v tom má potom vyznat?

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

kde bolo tam bolo

kde bolo tam bolo storybrook se objevilo, na serial koukam od ty doby co sem ho nasel a uplne me dostal, nic jinyho nez 100 body nemuzu dat. krome henryho.. ten mi leze na nery

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Môj skromný názoríček

Seriál Once upon a time je pre Vás tým pravým ak máte radi dobrodružstvo a zamotané dejové línie jemne okorenené štipkou romantiky. Osobne ma na ňom fascinuje najmä nápaditosť tvorcov a to ako dokázali zjednotiť príbehy starých známych rozprávok a vniesť ich do nášho sveta. Ako to však býva aj tu sa občas stane, že pri snahe stále produkovať a produkovať sa medzi dielami nájde aj taký, ktorý je tak nudný, že by tam ani nemusel byť...no vždy to zachránia tým nasledovným. Okrem iného oceňujem voľbu hercov, ktorý už svojím charakterom dodávajú príbehom tú správnu šťavu.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bylo nebylo...

První série mě úpně dostala, těšila jsem se na každý nový díl. Propojení reality s pohádkou, no nádhera, moc povedené. Postavy promyšlené, uvěřitelné. Ale to zklamání z druhé série! Hrůza. Všichni zakletí, nezakletí, přehršel nových postav, laciné digitální efekty, divně propojené oba světy. Je mi líto, druhou sérii doporučit nemohu. S první to mělo skončit a bylo by to fajn.

50 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

A tak jsem jedna z mála..

..které se ten seriál prostě nelíbí. Na hodně seriálů přijdu tak, že vidím kousek v TV, zaujme mě a jdu do toho. Viděla jsem pár dílů tím způsobem, že jsem pustila TV, seriál začal a já jsem byla líná vzít ovladač do ruky a přepnout. Přitom jsem trpěla :-). Ale zároveň to byla šance, že se mi zalíbí jako většině. Ne. Pravda je i ta, že je mi (nevím proč) krajně nesympatická Jennifer Morrison a Ginnifer Goodwin taky. Prostě Jennifer mi kazila House, kazila mi i HIMYM . Ale najdu i pozitivní věc, mám v plánu tolik seriálů, tento mě aspoň nezdrží.

20 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Vzdávám to

První série byla bomba, ta mě opravdu chytla. Mizerné efekty ničemu nevadily a bylo to prostě napínčo:) Druhá už mi přišla trošku divná, jak na sebe v dnešním moderním světě postavy volaly svými pohádkovými jmény, no ale nakonec jsem se také ponořila. Bohužel to pro mě zabila třetí série a Neverland - už se asi tak rok nutím do skouknutí dálšího dílu, ale teď jsem si uvědomila, že to vlastně nemam zapotřebí:)

60 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Once Upon

Na jedné straně kouzelný svět plný pohádkových postav a na druhé straně náš svět plný pohádkových postav, ale vůbec to netuší. Jediná postava která to ví je zlá královna, která je do tohoto světa dostala zlou kletbou a takhle to všechno začalo...! Seriál, který je jedinečný svým tématem. Už tam nejsou upíři a bytosti podobné jim, ale pohádkové postavy např.: Sněhurka, Princ Krasoň, Rapelník, a mnohé další. Celý seriál je prostě jedna dlouhá pohádka. Myslím si, že dost vychytali i podobnost postav ( např.: Sněhurka tam několikrát byla viděna jako malá holčička a myslím, že ta podobnost nebyla vidět jen u její postavy ale i u jiných) Ten kdo seriál neviděl a chce se na něj v budoucnu podívat, tak doporučuji se podívat, protože seriál je jak po grafické stránce, tak i po příběhové stránce velmi zajímavý a rozhodně se u něj nebudete nudit.

90 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pohádky..

Po shlédnutí pár dílů jakoby se mi splnil můj děcký sen kdy jsem si představovala jak se všechny pohádkové postavy navzájem znají a že to dobro nemusí tak úplně vždycky zvítězit...ale nikdy by mě nenapadlo že se mi to splní a až v takové míře. Tento seriál mi neustále ukazuje že i ti zlý mají city, že když bylo řečeno že karkulku sežral vlk nebyla to tak úplně pravda a že potomek Sněhurky a Krasoně se může živit jako lovec lidí nebo taky krást. A když tohle všechno zahrnu do světa naší dnešní doby nemůže to dopadnout špatně přeci jen propojení "Začarovaného lesa, Země nezemě a říš divů" slibuje velkou podívanou. A i to časté zmiňování "TRUE LOVE" no jsme přeci v pohádce.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Tak nějak dlouhý...

Milovala jsem ho.
Skutečně jsem tenhle seriál zbožňovala a stále se mi líbí, ale už se na něj nekoukám.
Je to moc dlouhé a pořád se snaží to prodloužit. Proč? Jen to kazí.
První série byly ovšem opravdu výjimečné!
Bylo skvělé vidět všechny ty pohádkové bytosti, které byly trošku pozměněné.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Evil isn't born, it's made

Kamarádka mi kdysi řekla, že sleduje dobrý seriál a mám se na něj podívat, pokud mám ráda pohádky trochu jinak. Tak jsem jí poslechla a stáhla si první díl. Jakmile jsem dokoukala, hned jsem začala stahovat i zbytek. Naprosto mě to uchvátilo. První série byla úžasná, stejně jako druhá. Třetí série byla podle mě trošku slabší, ale finále to hodně vylepšilo. Čtvrtá je úžasná, moc se mi líbí že i když je tam každou chvíli nový padouch, každý má něco do sebe. Už teď se děsím dalšího čekání na druhou polovinu série :)

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Once upon a time

Ne úplně originální nápad (viz Desáté království), ale v lepším podání. Je zajímavé vidět Jennifer Morrison jinak než jako doktorku z House, ale jsou zde mnohem lepší postavy. Rampelník (anglicky to zní líp, ale neumím to napsat) je první postava, která u mně v oblíbenosti dokázala zaútočit na House. Regina je úžasná. Šerifa sice zabili, ale místo něj přišel August (toho vlastně taky zabili), ale pořád je tu Hook. Ano, druhá série je horší, ale konec to vynahrazuje. Snad bude třetí řada. Edit. Po třetí sérii nemůžu být spokojenější. Na rozdíl od většina se mi líbila dějová linka v Neverlandu, kde se nám představil naprosto geniálně zahraný Peter Pan. Navíc zimní finále bylo naprosto geniální. Druhá polovina série byla ještě lepší. Rebecca Mader byla další geniální záporák a opět skvělé finále. Už se těším na čtvrtou sérii. Edit. Čtrvtá série přinesla opět dva příběhy. První polovina s Frozen byly velmi povedená. Druhá polovina byla ze začátku rozpačitější, ale jak to postupovalo ke konci, vše se zlepšilo. Konec série navíc slibuje opravdu zajímavou další sérii. Edit. Jak jsem se na pátou sérii těšil, tak jsem zklamaný, jelikož mi nakonec přišla ještě horší než druhá. První polovina by ještě šla, twist a Artušem nebyl špatný, ale celá linka Dark Swan po slibném začátku byla propadákem. Pořád tam ale byla Merida (The Bear King je podle mě jedna z nejlepších epizod seriálu). Od druhé poloviny jsem radši nic nečekal a udělal jsem dobře. Hádes se zpočátku tvářil zajímavě, ale nakonec to byla jen slabší verze Rampla. Snad bude další série lepší. Dvoudílné finále se mi opravdu líbilo, hlavně Sam Witwer jako nový záporák byl výborný. Série 1 - 100 % Série 2 - 65 % Série 3 - 100 % Série 4 - 90 % Série 5 - 60 %

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

OUaT

Rozjezd a konec první řady byl slušný, ale kdyby tím tento seriál zkončil tak by se zase nic špatného nestalo. Druhá série mi od 9 dílu připadala dosti nudná, ale od později se opět všechno rozjelo. Později mi, ale přišli lepší sekce z pohádkového světa než ze Storybrooku.

Osobně se mi nesedí snow s krátkými vlasy, s dlouhými vlasy vypadá mnohem lépe. Nejlepší postavy jsou Ramplestilskin, Hook, Snow a její Charming a nejvíc mě mrzí smrt Huntsmana :D.

Některé díly byli nudnější a pomalejší proto 80%.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kdo je ten zlý?

Tento seriál jsem si oblíbila hned za začátku, mám ráda tématiku pohádek, vlků, upírů a celkově nadpřirozena. Nejoblíbenější postava je určitě Rampelník, ten jeho tón hlasu se mi líbí a jak si se všemi hraje a je o krok napřed, to je super. Ale ani Regina není špatná, podle mě chce jen najít to své štěstí a je schopná zajít až tak daleko, jak bude muset, teď když je tam i její matka, tak se komplikuje a sama jsem zvědavá jak to všechno dopadne, krásných 90%.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Magic is coming

ONCE predstavuje zaujímave prepojenie rozprávky a reality. Námet je originálny a zaujímavý, prináša niečo nové. Rozprávky sú predsa pre každého, nech je akokoľvek starý. Stačí len veriť.

Prvá séria je niečo nové,niečo čo tu ešte nebolo. Postupne sa oboznamujeme so všetkými postavami, ich charakterom, kým sú v skutočnom svete a kým boli v tom rozprávkovom. Častokrát ide o dva úplne odlišné charaktery. Čo je im vlastné v jednom svete, v tom druhom akoby nepoznali. Každá časť je postupne zameraná na jednú z nich a po kúskoch sa nám tak odhaľuje ich príbeh. Dalo by sa povedať, že postavy boli prepracované a určite zaujímavé. V prvej sérií treba pochváliť najme herecká výkon Roberta Carlyla,ktorého Rampelník bol skvelý. Záporak ako má byť. Ostatní za ním nezaostávali o moc, a každá z postáv mala svoje miesto a čas na odhalenie svojej podstaty v príbehu.
Príbeh a dej prvej série sa postupne zamotával,odmotával a nám tak boli odhaľované nové spojitosti, niektoré otázky boli zodpovedané a nové nastolené. Všetko plynulo tak ako malo.

Potom prišla druhá séria. A tu došlo k menšej zmene. Všetko známe a jasné bolo zmenené a získalo nový význam. Hlavná zápletka druhej série sa určuje trochu ťažšie ako pri tej prvej. Na začiatku išlo o najhoršieho záporaka,ktorý môže všetko zničiť a to Coru. No na to ako veľmi z nej robili novú záporačku, horšiu než Rampelník, im to moc nevyšlo a jej zbavenie prebehlo jednoducho a rýchlo. Potom prišla hrozba z odhalenia tohto sveta.Kto,prečo,ako?
Prichádzali aj nové postavy, buď z klasických rozprávok alebo aj nie. Postavy vytvárali spojenestvá medzi sebou,ktoré by sa asi tak ľahko nevideli (Mulan a Aurora). Pri niektorých došlo akoby aj k zmene charakteru. Napr. taká Regina,ktorá mala byť zlá, sa zrazu zmenila na matku,ktorá chce byť dobrá v očiach svojho syna. Chcela dokázať,že nie je taká zlá,ako si všetci myslia,len oni ju odsudzujú za niektoré jej činy a šancu na zmenenie jej moc nedávajú a že by sa mohla chcieť zmeniť neveria. No na druhej strane zároveň ostávala verná svojím starým zvykom.
Druhá séria bola o niečo slabšia ako tá prvá. Jej príbeh síce nemusel pôsobiť moc ucelene, no aj tak dokázala zaujať. Dozvedeli sme sa nové spojitosti a dôvody prečo konal niekto tak ako konal,prečo je to teraz ako to je.

po piatej sérii: 60-70%

60 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Rampelnik? K sežrání

Jak jsem strávila prodloužený víkend s velikonočním volnem? Od pátku večera koukám na jeden díl za druhým. Televizi jsem ani nezapnula, zprávy jsem si nepřečetla ani na netu a jen hltám každou vteřinu, kdy se objeví Rampelnik s naprosto dokonalým Robertem Carlylem. Je sexy, vtipný a k sežrání. Emmu už pár dílů nesnáším za její povrchnost a místy až debilitu. Babička od Karkulky je skvělá a doufám, že pairing Rampelnik/Bella dopadne dobře, protože je to výborný pár.
A proč 80 procent? Začínám už vážně nesnášet dvě slova:"true love". A taky nemám ráda blbce, jako je Šípková Růženka.

80 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bylo nebylo...

Bylo, a povedlo se! Pohádka křížená s realitou a ještě k tomu jako seriál, originální to se musí nechat. Že do toho šli překvapivě celkem známí a dobří herci a na to, že do jakého to šli vlastně tvůrci žánru to ani není přeplácané, je udivující. Pokud si chcete rozšířit své obzory, kam až mohou seriály zajít, je to tím pravým pro Vás.

80 %
42 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Welcome to Storybrook.

K seriálu jsem se dostala až někdy nedávno, po skončení 4. série myslím. Slyšela jsem o něm už dlouho před tím, ale nějak se mi nechtělo. A najednou jsem se do toho dala. Celkem mě to zaujalo, tak jsem si řekla proč ne? Teď už jsem v tom stádiu, kdy čekám na další díl, který má přijít někdy v březnu příštího roku myslím.
V momentě, kdy jsem uviděla Hooka, oblíbila jsem si ho. Mezi ním i Emou panovala zvláštní energie, a to už ve 2. sérii.
Abych jenom nechválila, mám taky pár věcí, které mi na seriálu příliš nesedí. Tak za první ta věc s Petrem panem, to už mi přišlo trošku moc. A za druhé Rebelka. To jsem nějak nepobrala. Jinak moc se mi líbí Ema jako temná.
Oblíbená postava: Regina
Oblíbená epizoda: 3x22
Oblíbený pár: Nerada vybočuju z davu, takže samozřejmě Emma a Hook.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

OUAT..

Není to tak dávno, co jsem projížděla seriály, protože jsem neměla na co koukat. Narazila jsem na OuaT. Měla jsem strach z toho, že mě to nebude bavit, ale po 1. dílu jsem byla velice překvapená, jak tvůrci dokáží sjednotit svět pohádek s realitou. Koukám na další a další díly. Mám stažené i jiné seriály, ale vždy stejně skončím u tohoto. Takže ho doporučuji všem, kteří mají rádi fantazii, určitě vás to nezklame. :)

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

První série stojí z shlédnutí

První série mě zaujala, seriál byl originální a nový a Jenni Morisson jako herečku můžu. Příjemná atmosféra, zajímavé vize, i kupa chyb scénáristů, ale což o to. Bohužel už na začátku druhé řady je vidět, že tvůrci nevystačí se stávajícími postavami, což je dost škoda, a narvou do seriálu x nových postav ve snaze dílo po pěkných ratinzích 1.série natáhnout, co to půjde. První série mi stačí a dalšími si nebudu kazit dojem ze seriálu.

60 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

za všetko môže arabela

Vedela som, že sa jedného dňa do sledovania tohto seriálu pustím. U nás na Slovensku ho dávali na JOJ-ke, tam som ho však ignorovala, pretože som už z upútaviek videla, že ak sa pustím do sledovania, tak od prvého dielu, diel po diely... Páči sa mi na ňom to, že ponúka niečo nové a zároveň známe. Rozprávky, ktoré tvoria obsah seriálu pozná takmer každý a je zaujímavé sledovať ich svojské spracovanie... Občas som sa pristihla pri tom, že mi niektoré postavy vadia - Snow White, Prince Charming... ale postupne som im prichádzala na chuť. Čo sa týka najobľúbenejšej postavy, tak tou je jednoznačne Rumplestiltskin /Mr. Gold/... páči sa mi postava, páči sa mi herec a čo je najdôležitejšie - to ako vie zahrať - v dvoch sériach stihol zahrať toľko polôh ako nikto iný... Musím však povedať, že viac ma brala prvá séria, tá druhá akoby stratila svoje čaro... Neviem si predstaviť, aký bude úplný koniec seriálu, a preto dúfam, že to nebude každou sériou horšie a horšie - teda zbytočne zamotané... Čudujem sa, že tvorcovia seriálov nesiahli skôr po všeobecne známych príbehoch - už ako malá som si predstavovala ako sa všetky postavy z rozprávok poznajú - to bude asi tou Arabelou, ktorú som ako malá pozerávala... :D čo ma privádza k otázke či sa nejaký podobný seriál nenatočil už aj inde ako v československu a amerike :D

1. seria 1OO%
2. seria 80%

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Once Upon a Time

Sice jsem ho začala sledovat až ke konci série, ale hned jak sem viděla 1. díl jsem se do něj zamilovala .. Mám ráda seriály, kde je magie a tak (myslete si co chcete) prostě vědět, že vše bude mít šťastný konec.. A prostě pohádkové postavy trochu jinak než je známe.. a to je rozhodně zajímavý nápad.. Jen se bojím aby seriál neztratil svojí kvalitu v dalších sériích ..

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

krása??

Mám velice ráda pohádky a pro tento seriál sem se rozhodla až povelice dlouhé úvaze.
Nakonec jsem se rozhodla že se teda na to kouknu, a hle ten 1 díl je super, a pak jsem zjistila že už koukám na 15 díl a že se hrozně těším jak to s jednotlivímy pohádkami dopadne jak v našem tak jejich světě.
I když mám k některým postavám výhrady(např krasoň je v našem světě dost srab i když v pohádce je to dost hrdinská postava).
Ale mluvím zde jen za sebe pro to mě neberte moc vážně a skoukněte si seriál sami :-P.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečně něco nového.

Tak po tomto výkonu vůbec nejsem přesvědčená, že je Jennifer Morrison dobrá herečka. V Houseovi dobrý, vtipná, příjemná, ale tady? To je strašný. Pořád ten stejnej nepřítomnej zmatenej pohled. Naopak Ginnifer Goodwin mě velice velice velice mile překvapila, jelikož zase ta, nebyla má oblíbená. A Rampelník je suprovej! Ostatní jsou fajn. Z hostujících hvězd jsem nadšená, stejně jako ze světa, kde není pohádka a pohádka, ale kde jsou propleteny příběhy všech pohádkových postav tak, aby nezničily předlohu, a přitom zapadaly do seriálu.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Srdcovka

Nevím, čím přesně si mě tento seriál získal. Asi to bude vše dohromady. Přes skvělé obsazení, herecké výkony, světy, příběh.. Vše to do sebe bezvadně zapadá. Naprosto mě to očarovalo. Miluju pohádky a propojení do normální světa se opravdu povedlo, ač bych tomu nevěřila. Vždy se těším na nový díl a pauzy jsou pro mě utrpení. Seriál si zaslouží 100% a doufám, že tu bude co nejdéle. Protože mě to nikdy neomrzí.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Za sedmero horami, sedmero řekami ...

Hodnocení a komentář se vztahují pouze k první sérii, další díly jsem neviděla!

Miluji pohádky! Pěkný seriál o dvou vzájemně propletených světech, které jsou a nejsou skutečné a záleží jen na Vás, čemu uvěříte. Líbí se mi oblékat pohádky do moderních šatů a dát jim tak nový dech.
Jennifer Morisson alias Cameron (u mě se toho nezbavíš, holka) dává seriálu náboj, její vztah s Henrym je jedním z nejzajímavějších aspektů seriálu. Zlá královna je opravdu zlá a to se mi líbí. Epizodnost tu určitě není na škodu, díky tomu se může objevit spoustu nových postav a v jedno díle odvyprávět jejich story. Hlavní dějová linie vás zase nutí u seriálu zůstat a čekat, jak to všechno dopadne :)

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

před :( po :D

Popravdě před seriálem jsem byl skeptik-pohádka v reálnem čase? to bude opruz.Po shlednutí prvního dílu mě to vtáhlo do děje takovou rychlosti že jsem během 2dnů viděl celou první sérii(za tu dím 100%). Druhá série se zatím drží na vysoké úrovni a já pevně věřím že tomu tak zůstane nadále(za druhou zatím 90%) jen tak dále:)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Na každý díl se těším...

U když zcela jistě a určitě nejsem cílová skupina, nicméně asi začínám být ve svém věku divný, až asi ujetej a prostě jsem tento seriál zkusil.Mám rád tajemno,pohádky a nadpřirozeno, tak proč nééé že?....Noo světe div se.Těšil jsem se na další a další díly.Asi na mne zapůsobilo nějaké kouzlo a jsem ovlivnitelný ,protože pomalu by mne bylo jedno o čem to je....myslete si co chcete, ale stačilo by mne se koukat na miloučkou a k sežrání Sněhurku,neméně hezkou Karkulku a to by mne stačilo,fakt že joo,sáákryš škoda že nejsem mladší :-))....Joo a chtěl bych se umět zachychotat jak můj oblíbenec z Destiny :-))Ale to by se Sněhurce a Karkulce asi moc nezamlouvalo :-))...Jen teď čekat na další díl...Booože můj :-))

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

raz

nemam vo zvyku hodnotit nieco na prvy pohlad , pravdou ale je ze som sa hrozne nudil .. prvu cast som ako tak pozrel ...ze snad sa to druhou zlepsi ..nezlepsilo ... som pri tretej casti a zatial tam nebola asi ani jedna vtipna scenka , dej je hodne nelogicky ... ak by islo skutocne o kliadbu a vsetci by mali byt nestastny .. zili by v nvolnictve v stredoveku ..a nie u amikov terazky. dam tomu sancu no vahal som ci dat vobec 50% zatial to ma tak dohromady ...cize 20% prva cast 20 % druha cast a 10% rozpozerana tretia cast ... no dobre tu aspon bola scenka nahanacky na koni ..sice tiez nerealna ale tak beriem ze v rozpravke mohla byt. neskor urcite upravim hodnotenie skusim prekusnut prvu seriu aspon ..

1 EDIT: rad by som povedal tomu kto s mojim nazorom nesuhlasi ze je to po vzhliadnuti 2,5 casti ...
2 EDIT: tak do piatej casti to stale bolo 20% od siestej ku zaveru sa to zjavne zlepsilo .. teraz pozeram 18 cast .. hodnotenie aj vdaka uvodu zostava na 50 % ..ale aspon to uz tak nie je nudne ...
3 EDIT po dopozeranej prvej serii 50% viac uz ten serial asi neznesiem .. absolutne proti srsti a nelogicke veci co nastvarali a podobne ..vidno ze americania ..

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

time

presne tohle je muj salek kavy,pohadky mam hrozne rada a tady se jich vyskytlo tolik,ze nekdy si musim dil pustit dvakrát a kochat se tou krasou

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

OUaT

Tento seriál ma najprv, keď som videla ukážky moc nebral, ale keď som si pozrela prvú časť úplne ma tento seriál začal baviť. Teraz patrí do mojej top 3 najobľúbenejších seriálov :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zajimalo by me ....

Je to hodne dobry serial drive se na nej dival muj vratr a me nijak nezajimal ale pak sem se s nim podivala na jeden dil a hned me to zaujalo a zacala se divat znovu a zatim sem spokojena ... Zajimalo by me jestli na konci vsech serii se treba vsichni vrati do toho pohadkoveho sveta :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nad očekávání !

I když jsem se na tento seriál těšil netušil jsem že předčí mé očekávání. Spojení dvou světů - toho pohádkového a reálného je velice dobrý nápad a to že pohádek je tolik tvůrcům dává obrovský prostor k pohybu. Výkony herců jsou bravurní obzvláště role zlé královny a Rampelníka mě vždy dostává. Od poloviny druhé série začíná narůstat napětí a jení vyvrcholení vás musí dostat. Myslím že tento seriál brzy prorazí do širšího povědomí lidí a že se můžeme těšit více než na dvě série.

Edit : Druhá série
Kletba je zlomena - Po trošku utahaném začátku začíná druhá série nabírat obrátky mnohem dříve než série první. Nové postavy v podobě Cory )kterou jsme již viděli v první sérii) a Hooka jsou opravdu brilantní, zvláště Hook je taková "druhá" Regina. Doufám v epické zakončení druhé série s schválení série třetí. Tvůrci mají neustále z čeho vybírat

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

OUaT

Na tenhle serošek jsem se začala dívat na doporučení kamarádky. Upřímně, po pilotu jsem si říkala "Co to jako je?", ale po pár dalších dílech jsem se do něj prostě zamiloval a neumím si představit pondělní odpoledne bez nového dílu. :D Celkově bych to v hodnocení sérií viděla takhle: 1 - 80%, 2 - 85%, 3A - 70%, 3B - 90%, 4A - 65%, 4B - 95%

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Úplně jiný svět!

Jak jen vůbec začít.. Na OUaT jsem se začala dívat, když akorát končila první řada. Dozvěděla jsem se o něm hlavně díky představitelce Emmy, kterou hraje jedna z mých oblíbených hereček. Když jsem si pustila první díl, moc jsem nevěděla co od něj čekat, četla jsem sice o čwm má seriál být, ale netušila jsem, jak moc to bude pohádkovy :D
Nejdřív jsem si myslela, že se na to asi nebudu moct dívat, jelikož mi to úplně měnilo moje dětství na Disney pohádkách :)
Ale po pár dílech jsem se absolutně zamilovala do děje, do postav a do celého seriálu :)
Mučilo mě čekat, než vyjde další díl každý týden :)
Dokonce jsem na to naučila i moji mamku koukat :D Doporučuji skoro všem věkovým karegoriím, kromě dětí :D Ty by z toho asi byly špatné.. Přece jenom, kdo seriál zná, tak musí uznat, že je to něco úplně jiného :))

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Once Upon A Time - Kde Bolo Tam Bolo

Už len ten názov hovorí o všetkom. Všetky diely som si užila, dobre všetky nie sú také úžasné ale ani jeden z nich ma nenudil. Rumplestiltskin je úžasný, ale ja mám najradšej Snow White aj ako Mery Margaret, od začiatku mi bola ako herečka sympatická, a to som ju nikdy predtým nevidela hrať. Sú to všetky rozprávky v jednom, ale najlepšie je na tom to že vždy sa to skončí ináč ako čakáte.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zazvonil zvonec a pohádka pokračuje

Opravdu originální nápad. Malého Henryho úplně zbožňuji, hrozně se mi líbí jeho hlas, je takový zapálený. Každá epizoda je příběh některé z pohádkových postav, některé mají opravdu dobrý děj, ale některé jsou bohužel slabší. Hudba dodává celému seriálu trochu toho temna. Trochu mi tam nesedí Jennifer Morrison, která se nálepky Cameronová jen tak nezbaví.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

vítejte v pohádce

Musím říct, že takováhle témata se mi hodně líbí. A tady je vše krásně propojeno...i když vždycky se najdou nějaké výjimky. Jsou chvíle kdy je až nepříjemně předvídatelný, ale to se dá přežít.. jsem zvědavá jak budou pokračovat. Zatím ho sleduji pozorně...

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pilotní díl

No musím říct, že mě pilotní díl dost překvapil v dobrém.. Už se těším na další díly

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Nejlepší seriál

Nebojím se to napsat, tohle je prostě nejlepší seriál co jsem kdy viděla! Už od prvního dílu se mi hned zalíbil a co díl, tím ho mám radši. Je fakt že má občas i slabší díly, ale to se většinou zase rychle otočí. Už se nemůžu dočkat, až odstartuje 5B. Mezitím se určitě mrknu na seriál s cz dabingem na COOLu.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Náhoda...

Už ani nevím, jak jsem k tomuto seriálu přišla, ale byl to pro mě velký dárek :) vzpomínám si, že jsem šla druhý den do školy a já šla spát až někdy ve 3 hodiny ráno, protože jsem se nedokázala odtrhnout od monitoru. Jenže jsem druhý den psala test... Teď jsem jako na trní, když čekám na další díl a jsem velice zvědavá, jak tento seriál dopadne :) Z postav mi nejvíce k srdci přirostl Rampelník. Říkejte si co chcete, ale ten herec je prostě dokonalý :D vždycky, když se tam Rampelník objeví, tak je zajištěna 100% zábava :)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

skvělé :)

Nechápu jak mi mohl tento serial utéct.Mě, která jsem seriálový maniak :D Dnes jsem na něj narazila a asi nepůjdu spát, dokud nezkouknu všechny díly. Naprosto mě to dostalo. Je to výborný nápad, propojit pohádkový svět s realitou. Myslím, že tohle musí nadchnout každého. :))

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ach ten Storybrooke

Prostě pohádka! Já jsem byla od začátku zaujatá herci a nevěděla jsem, co čekat, ale první díl mě doslova dostal a už bylo jasno, co bude vítězem televizní sezóny 2011/2012. Ginnifer a Jennifer = dokonalé spojení. Jared Gilmore je úžasný herec a Henry v jeho podání je prostě bomba! Za mě mohu 100% doporučit =) a už ted' se těším na 2. řadu. =)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

no..

Na tento seriál jsem slyšela samou chválu, tak jsem se rozhodla, že když mi teď skoro nic neběží, tak se na to podívám. Už pilot jsem měla velké problémy dokoukat, přišlo mi to tak neskutečně nudné, že jsem to musela shlédnout nadvakrát. bylo mi slíbeno, že s dalšími díly to bude jen lepší. Shlédla jsem dalších 5 a musím říct, že to lepší není. Nějak opravdu nechápu, co na tom všichni vidíte. Námět super, ale to zpracování.. To je jedna velká hrůza. Zkusím tu první sérii dokoukat, ale už si od toho moc neslibuju. Dokoukám to jen proto, že mi je líto vymazat něco, co jsem tak dlouho stahovala, aniž bych se na to podívala. Zatím tedy 30 %

30 %
26 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Once upon a time

Seriál mě mile překvapil, obsazení není vůbec špatné, Jennifer Morrison je skvělá herečka. Takže jen tak dál :)

90 %
26 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
68 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Skvělí

Seriál mě opravdu nadchl pohádkový svět je skvělí a propojení dvou světů je famozní.Jediné co mi trochu vadilo byl na mě až moc dlouhy rozjezd,než se opravdu začalo něco dít ale potom to jde jako z kopce prostě se člověk nestačí divit.Příběh je skvěle zpracován a není to žádná Béčkovina.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Kde Bolo, tam bolo :-)

Tenhle seriál mě opravdu nadchl.Už když jsem viděla upoutávku na slovenské tv,tak jsem si říkala co že to vlastně bude.Po shlédnutí prvního dílu mě to naprosto dostalo.Opravdu je hezké to propojení pohádkového světa s realným.Zrovna jsem dokoukala první řadu a už se moc těším na řadu druhou.Herecké obsazení je více než skvělé.Rozhodně všem doporučuji.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Once

Tento seriál mě na začátku opravdu uchvátil. A těšil jsem se na každý další díl. Bohužel poslední díl pro mě byl jedno velké zklamání. Nenechali si žádné překvapení do další série a drakem v podzemí to podle mě úplně zabili. :( Uvidíme co tedy vymyslí v další sérii, snad to nebude jen zbytečné natahování seriálu.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bylo nebylo

První díl to pro mě moc NEBYLO :) Říkala jsem si , že to spíš pohádky uráží, než aby mě to nadchlo. Postupem času se ale seriál rozvinul v něco komplexního, propracovaného a zajímavého. Teď už je to spíš BYLO :)))) Uvidíme, jak si nadále povede.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stále lepší

Zodpovědně můžu říct, že s každým dílem se seriál stává lepším a lepším. Osobně se mi velmi líbí jak se jednotlivé osudy proplétají a skládají po střípcích do komplexní mozaiky osudů a událostí. Provázanost skutečných osobností a těch pohádkových je vážně kouzelná:o)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

OUAT

Ze začátku mě seriál hodně bavil, první půlka třetí série byla pro mě děsná, protože jsem nesnášela Petera Pana. Rodinné vztahy jsou tu dost šílené a prostě nemám ráda Sněhurku. Naštěstí je tu Regina a Rumple.
Taky by mě zajímalo, jestli tu okatě špatnou grafiku mají naschvál, nebo to prostě líp neumí.
Vtipné mi přijde, jak pořád tam všichni vykládají, jak je Emma jejich zachránce a tak, ale když na to přijde, ze všeho je dostane Regina. :D
No, ale pořád fajn seriál.

80 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pohádky

Líbí se mi propojení světa lidí a pohádek.Pohádky jsou trošku jiné než jak je známe ale to je super.Originální nápad.Každý díl skončí tak aby diváka donutil okamžitě si pustit další.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Once Upon a Time

Po první epizodě jsem si řekla, že dám seriálu šanci. Jenže jak jsem dosledovala první epizodu, tak mě to přestalo bavit. Zlá královna už nebyla zla a kletba byla prolomena. No prostě začátek zbytečně natahující a nudný.

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kouzelné

Opravdu kouzelný seriál. Spojení dvou světů mě fascinuje.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Skvělý seriál

Viděla jsem všechny série a jsem nadšená bavilo mě to strašně skvělý příběh hodně známých postav a hodně pohádek pohromadě seriál měl potenciál a byl čarovný řekla bych spíše pro deti ,ale kouká se na to pěkně .doporučuji

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Once Upon a Time

Na OUAT som náhodou narazila, keď to dávali v telke a rozhodla som sa, že si to pozriem. Prvá séria vyzerala celkom sľubne, keďže mám celkom rada rozprávky, rozhodla som sa, že budem v pozeraní pokračovať a zatiaľ som to neoľutovala. V tomto seriáli som si viac obľúbila negatívne postavy (Regina,Zelena,Rumple...), zdajú sa mi byť viac prepravované. Keď máte radi rozprávky chodte do toho.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

kde bolo tam bolo

miluji pohádky a díky tomuto seriálu ještě víc...Dokonce i mé dvě děti ho miluji a nedokážou se od něj odtrhnout

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí