plakát seriálu

Camp

(Camp)

Názory uživatelů

Maximálna oddychovka

Chcela by som vám tu popísať, aké je to úžasné, ako tam je skvelo zobrazené priateľstvo, rodina, láska, nenávisť, mini-intrigy, aké je to úžasné prostredie, kam by sme všetci chceli ísť v lete a chytá vás nostalgia za vaším detstvom, ako to pozeráte. Nie sú tam žiadne extra napínavé scény alebo cliffhangery, ktoré vás nútia okamžite si zapnúť ďalšiu časť, no je to pohoda.
Ale skončí to otvorene (vidíme sa o rok), čo ma strašne mrzí, a tak, ak vám to nevadí, pozrite si to!
Hlavný dôvod prečo som začala:
super herci (ktorí nesklamali v Dance Academy).

Dala by som oveľa viac percent, ale ten otvorený koniec si proste neviem odpustiť.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Camp skončil. Znovu neotevře.

Škoda. Tohoto seriálu je opravdu škoda.
Ne že by mě neobnovení pro druhou sérii vzalo tak, abych týden brečela do polštáře, upřímně si zprávu o zrušení vůbec nepamatuju. Rozhodně to nebyl ten typ seriálu, který sledujete se zatajeným dechem a nemůžete se dočkat další epizody, ale něco na něm prostě bylo.
Dokonale se to hodilo do letního programu. Spousta potenciálu pro budoucí série. Každé léto by camp znovu otvíral své dvěře a vítal známé i nové postavy.
NBC mohlo vytvořit typ seriálu, který jsme vídali v minulosti. Rodinná oddechovka na letní večery, kdy si k televizi sedne celá rodina. Žádné vyhrocené místy nereálné drama, žádná hi-teh kriminálky, žádné sci-fi díla. Normální seriál, z normánlího táborového prostředí, s normálními postavami a normálními zápletkami. Pro dospělé, i pro mladší. Seriál, který by na konci léta pomyslně zavřel dveře a vy byste si na něj do dalšího léta pravděpodobně ani nevzpomněli, ale jeho znovu-otevření by vás mile potěšilo. Upřímně mi něco takového v programu chybí..

Bohužel tv je v dnešní době snad jen o číslech a ty se zde čekat rozhodně nedaly. Stanice nestojí o normálnost. Chtějí vysoké ratingy a chtějí je hned. Škoda...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Summer.Go all in

Camp nie je niečim zložitým, komplikovaným či náročným. Camp je jednoducho tým čím aj má byť.

A to jednoduchou, príjemnou a nenáročnou oddychovkou. Je jedným letom v tábore, kde sa stretávajú rôzne typy ľudí. Jedni si chcú oddýchnuť, druhú utiecť pred problémami či nájsť priateľov. Príbeh je jednoduchý, no aj to málo čo sa počas tých 10 častí deje. stačí na to aby si človeka získal. Nedochádza k nijakým prevratným zvratom či zmene myslenia postáv. Humor seriálu je príjemný a vyhovujúci situáciám. Nič nie je tlačené na pílu, všetkému je nechaný pokojný priebeh.

Postavy sú jednoduché, ich správanie nie je postavené na hlavu. Ale primerané danej situácii. Každý je rovnaký a postupne sa počas tohto jedného leta objavuje, objavuje nové veci. Veci, ktoré ho buď ovplyvňovali alebo ovplyvňovať môžu.Každá z postáv mala niečo do seba, čím ju robila skutočnou a tým pádom aj sympatickou. Nik z nich nepôsobí akoby do daného prostredia nezapadal.

Môže sa stať, že Camp niekoho po prvej časti nezaujme (u mňa to tiež tak trochu bolo), no treba mu dať šancu. Camp má svoju zvláštnu atmosféru, niečo čo ho robí tým čím je a občas sa môže človek prichytiť pri spomienkach na jeho leto.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Camp

Seriál Camp je skvělý oddechový seriál. Není to takový ten seriál, kde se řeší osudové setkání dvojice, která si je souzena, není tu ani žádné vyšetřování vražd, do kterých jsou zapleteni teenageři, není tu ani žádné strašlivé tajemství, které se musí chránit. Ne, nic takového Camp není, a proto možná vypadá nudnější. Jenže zdání klame, z obrazovky přímo srší letní nálada a pro břitký humor se taky nejde daleko. A právě humor je to, co mi v letošních letních seriálech tak chybělo.

V seriálu se toho v podstatě moc neděje, protože Camp popisuje události jednoho léta v letním kempu Little Otter, nic víc, nic míň. Už na začátku odhadnete, kdo s kým skončí, charaktery se nemění ze dne na den, ničím vás pravděpodobně nepřekvapí, tvůrci seriálu neexperimentují, ale sází na osvědčené. Takže tu jsou první lásky nebo soupeření se sousedním kempem, tedy nic, co bychom jinde už neviděli, ale dobře se na to kouká.

Všechny problémy, které se v seriálu řeší, jsou takové obyčejné, že by se mohly stát komukoliv a kdekoliv. Nejsme na CW, takže ty lidi vypadají jako normální lidi a kupodivu jsou i normálně oblečení na práci v kempu. Taky mě pobavila ta invaze australských herců, kteří v seriálu mají značnou převahu. Možná i proto, že už se znají z dřívějška (Dance Academy), tak Camp působí tak uvolněně a evokuje vzpomínky na léto.

Snad všechny postavy jsou sympatické a není těžké někomu z nich fandit. Vyváženost normálních a mírně ujetých postav se tady vážně povedla. U mě jednoznačně vede Grace, která má skvělé hlášky. A když je s Buzzem, tak tvoří skvělé komediální duo. Určitě se nebudete smát každou minutu, ale ten humor je do seriálu vložený tak přirozeně, vždy když se objeví nějaký vypjatější moment, tak někdo pronese nějakou hlášku a ta scéna se projasní a ve vzduchu nezůstanou viset negativní emoce.

Jasně, po pilotu by bylo lehké Camp odsoudit jako další z řady hloupých letních seriálů, ale myslím, že i vzhledem k malému počtu dílů si zaslouží šanci.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Perfekt Camp

Tenhle Camp to je místo kde by člověk rád na chvíli zůstal.Je tu od všeho něco.Láska,přátelství,nenávist,pomluvy a věčné soutěžení a přetahování lidí a taky jedna rodinná tradice. Jeden díl Vás rozesměje,druhý zas rozpláče..každý si v tom Campu najde svý..

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Summer. Go all in.

NBC přišla v létě s perfektním seriálem pro toto roční období. Camp si odškrtává přesně všechny kolonky, které má letní pohodovka splňovat - příjemné postavy, spousta románků, věrohodné prostředí a tuna dramatu.

Postavy jsou opravdu fajn. Ze začátku jsem sice viděla poměrně značné rezervy v projevech hlavních představitelů, především těch mladších. Postupně jsem si ale zvykla, nebo spíše přestala přemýšlet technicky a nechala se unášet příběhem. Rachel Griffiths je perfektní jako ve všech dalších rolích, i když - stejně jako jinde - i tady občas dokáže lézt na nervy. Ale její Mack je tak lidská a reálná, že se s jejím chováním i chováním jejího syna Buzze můžeme na sto procent ztotožnit. Vždyť koho z nás během dospívání nějakým způsobem rodič neztrapnil? Nicméně v Campu si oblíbíte i další postavy, a vůbec nevadí, že jsou až nápaditě stereotypní. Jak říkám, po epizodě nebo dvou vás seriál tak pohltí, že o nějaké nedokonalosti úplně přestanete uvažovat.

Milostné trable jsou asi nedílnou součástí letních měsíců většiny mladých lidí. Moc se mi líbil vztah Sarah a Robbieho. Ta myšlenka, že dva lidé k sobě chovají city, i když se vidí jen pár týdnů v roce, mi přijde šíleně romantická v tom nejlepším slova smyslu. A pak je tu samozřejmě Kip a Marina. Jejich vztah je ten typický, který vidíte všude. Dva přátelé, kteří mají mezi sebou jiskřičky, ale chodí s někým jiným, až se konečně jednou dají dohromady a pak začne ohňostroj. No dobře, uznávám, že tady ti dva měli do ohňostroje hodně daleko, spíš bych to viděla na malý plamínek v krbu, ale snaha se jim upřít nedá. Nejblíže jsem ovšem měla k Buzzovi. Šestnáctiletý dospívající nerd, který je ve své mysli nejvíc cool, ale ve skutečnosti z něj má každý srandu. To je podle mě odraz současné společnosti. Dospívající lidé jsou čím dál více odkláněni od běžných stereotypů a ti, kterých se to týká, jsou bráni za vyvrhele. Vždycky se ovšem dočkáme ponaučení: Kdo si počká, ten se dočká, Buzz našel svou pravou v krásné exotické Grace. Sice to bylo jasné od začátku, ale i tak jejich sblížení na konci seriálu potěšilo.

Prostředí kempu nemohli tvůrci vybrat lépe. Nic podobného jsem v televizi dlouhou dobu neviděla, a přitom je to místo, kde tisíce lidí tráví své prázdniny. Nechápu, že to nikoho nenapadlo dřív. A za druhé nechápu NBC, která se seriálu vzdala hned po první, leč podprůměrně sledované sérii. Camp totiž přesně splnil svůj účel. Perfektním finále uzavřel první řadu a neskutečně mě naladil na druhou sérii. Jak ráda bych všechny známé tváře viděla za rok znovu! Když se v závěru noví i stávající přátelé fotili, bylo to tak skutečné, tak autentické, že ač jsem to nikdy sama nezažila (tábory se mi vždy vyhýbaly), tak jsem si z vyprávění druhých naprosto přesně dokázala představit ten pocit, který bych na jejich místě cítila. Camp mě dokázal vtáhnout do svého příběhu natolik, že jsem měla pocit, že jsem jedna z jeho návštěvníků, že lidé před kamerou jsou i mí přátelé, se kterými se na následujících 10 měsíců loučím a už teď se nemůžu dočkat toho, až se za rok opět shledáme. Mrzí mě, že už se kemp znovu neotevře.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé