Plakát

Capital

Londýnská ulice se vmžiku promění. Může za to jedna pohlednice, která přišla všem jejím obyvatelům a která obsahuje jen jednu větu: "Chceme to, co máte vy." Pepys Road je obyčejná ulice v Londýně. Každý dům, který zde stojí, se během sto padesáti let stal svědkem různých osudů –... [více]

2015 | Velká Británie | 60 minut | BBC One | Drama / Minisérie | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2015
Poslední odvysílaná

1×03 – Episode 3

(premiéra 8. 12. 2015 – před 7 lety)
závěr seriálu

Capital – O čem to je

Londýnská ulice se vmžiku promění. Může za to jedna pohlednice, která přišla všem jejím obyvatelům a která obsahuje jen jednu větu: "Chceme to, co máte vy." Pepys Road je obyčejná ulice v Londýně. Každý dům, který zde stojí, se během sto padesáti let stal svědkem různých osudů – viděl narození, lásku, samotu, zoufalství a smrt, dobře ví, jak vypadají rozmary Štěstěny, co je bída a co rozmařilý přepych, zažil léta tučná i hubená. Do příběhu obyvatel této ulice a jejich osudů zasáhne celosvětová finanční krize.

Spektrum postav je velmi slibné: bankéř Roger, starousedlice Petunia, trafikant Ahmad a jeho bratři, původem z Pákistánu, polský zedník Zbigniew, maďarská chůva Matya, mladičký fotbalový zázrak, Senegalec Freddy, dopravní kontrolorka Quentina, performer Smitty a další. Všichni mají co skrývat, všichni mají co ztratit. Jak se zachovají, když jednoho dne někteří objeví u svých vlastních dveří pohlednici se vzkazem: "Chceme to, co máte vy"? Jak se jejich život změní pod tlakem neúprosných změn? A kdo pohlednice poslal? Co přesně chtějí? A jak daleko dokážou zajít, aby to získali?

Adaptováno z bestselleru Johna Lanchestera.

Smitty/Graham Leatherby
Arabella Yount
Mary Leatherby
Usman Kamal
Ahmed Kamal
Roger Yount
Články k seriáludalší články
Pilot pod lupou
Info box
Stanice

BBC One

Délka

60 minut

Žánr

Drama
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2015

První vysílání

24. listopadu 2015

Ukončení seriálu

8. prosince 2015

Tagy

podle knihy

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)