plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Epizoda 1×04 – Rande s duchem (Dead Man Dating)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Čínského mladíka zabije v den jeho narozenin jeden z místních gangsterů, aby jeho tělo mohl vydávat za vlastní a tím ošálit policii. Podle staré čínské legendy po duši, jejíž tělo není pohřbeno začne pást démon, aby ji vzal s sebou do pekel. Po několika neúspěšných pokusech o kontakt s věštci narazí v hotelu na Phoebe a ta mu slíbí pomoc…

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blíží se narozeniny Prue. Andy ji zve na malý výlet a sestry pro ní připravují oslavu, jenže Prue své narozeniny slavit za žádnou cenu nechce. Shodou náhod slaví narozeniny i jeden mladík, Mark, z čínské čtvrti, ale v jedné odlehlé uličce je přepaden nějakými muži, zabit a jeho tělo je spáleno. Markův duch, který vystoupil z jeho těla jen vyděšeně kouká co se to s ním děje a nechápe, proč to ti muži udělali.
Ráno se Piper a Phoebe domlouvají na tajné oslavě pro svou sestru. Prue přichází a oznamuje jim, že přemýšlí o Andyho nabídce. Piper a Phoebe se jí to snaží okatě vymlouvat, protože naplánovaný výlet je v době, kdy má být oslava. Prue pochopí o co Piper a Phoebe jde a upozorní je, že nesnáší překvapení a žádnou oslavu nechce. Phoebe pak odchází na pracovní pohovor, chce totiž získat nějaké peníze, aby mohla zaplatit dárek. Má se stát senzibilkou v hotelu, pohovor zvládne a místo dostane. Piper však v novinách uvidí zakroužkovaný inzerát a pochopí, čím si teď Phoebe vlastně vydělává. Jde proto do hotelu, kde její mladší sestra pracuje a chce jí vynadat, protože svou moc využívá veřejně. Jejich rozhovor však přeruší Markův duch, který hledá skutečného senzibila, který by mu mohl pomoci. Obě sestry si však myslí, že je to jen nějaký opilec a snaží se ho odehnat. Piper pak z hotelu odchází a nemůže se Marka zbavit. Najednou však uvidí, jak skrz Markovo tělo projede kolo a ona pozná, že mluví pravdu. Mark ji pak odvede na místo, kde ho zabili. Cestou ji vysvětluje, proč tolik spěchá - podle čínské legendy je totiž právě svátek otevření bran pekel, doba, kdy strážce brány Jama loví duše zemřelých, aby je mohl vzít do pekla. Když dojdou k mrtvému tělu, objeví se Jama, ale Piper ho zmrazí a oba utečou. Piper pak zavolá policii a oznámí, kde se nachází tělo zavražděného. Doma pak Marka představí svým sestrám a vysvětlí jim ,co je zač.
Další den jde za jeho matkou, ale s překvapením zjistí, že ji policie o Markově smrti neinformovala. Doma pak vidí v televizi jak policie našla Markovo tělo ,ale myslí si, že patří zločinci jménem Tony Wong, muži, který Marka zabil. Čarodějky hned pochopí, že Marka zabil proto, aby jeho tělo pak vydával za své a policie už po něm přestala pátrat. Phoebe má vidění, ve kterém vidí, že se Tony právě nachází v nějaké skladišti. Mark tam spolu s Piper jdou. Piper Zmrazí Tonyho a všechny jeho kumpány a Tonyho pak vyfotí s novinami, ve kterých je článek o jeho úmrtí. Všichni však rozmrznou dříve než Piper zmizí, sice jim stačí ujet, než ji chytí, ale Tony si napíše poznávací značku jejího auta. Piper pak odnese fotografii, na kterou napsala i to, že ten mrtvý je Mark, na policii. Tony se chce Piper pomstít, protože zmařila jeho plány a díky poznávací značce, kterou si poznamenal, zjistí, kde bydlí a unese ji. Prue, Phoebe a Mark se hned vydávají do skladiště. Sestru pak zachrání díky svým schopnostem a vyděšený Tony prchá ven, kde už na něj ale čeká policie. Tony je zastřelen a jeho duch, který vystoupí ze svého těla je lapen Jamou. Jama si chce vzít i Marka, ale sestry se za něj postaví a Jama ho nechá být.
Na svém pohřbu se Mark rozloučí se sestrami Halliwellovými a pak odchází s duchem svého otce, který si přišel pro svého syna. Piper si uvědomí, jakou smůlu má na muže - nejdříve si začne se zaklínačem Jeremym a teď se zamiluje do mrtvého.
Doma na Prue čeká překvapení, tajný večírek se přece jen koná a ona je nakonec ráda, že své narozeniny může oslavit.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Secret Smile (Semisonic)

Scéna po úvodní znělce.

When You Were Mine (John Waite)

Prue potká Andyho v Quaku.

Hush, Hush, Hush (Paula Cole)

Scéna u Marka doma a scéna, kdy se Piper a Mark vrátí do Halliwellových.

Sand And Water (Beth Nielsen Chapman)

Markův pohřeb.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Phoebe: Jak můžeme vědět, že ten kluk opravdu nepatří do pekla?
Piper: Protože ho vidíme. Je to jeden z nevinných, co ho musíme chránit.
Prue: Chránit před čím? Je mrtvý!
Hlavní postavy
Piper Halliwell
Phoebe Halliwell
Prue Halliwell
Darryl Morris
Andy Trudeau
Vedlejší postavy
Mark Chao
Markova matka
Susan Trudeau
Tony Wong
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRande s duchem
Původní názevDead Man Dating
Rok natočení1998
Premiéra28. října 1998
Česká premiéra30. září 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody