plakát seriálu

Čarodějky

(Charmed)

Zajímavosti ze seriálu
Úvodní píseň How Soon is Now od spupiny Love Spit Love je cover verze písně britské skupiny The Smiths, která se poprvé objevila ve filmu Čarodějky (The Craft).
Julian McMahon (Cole Turner) a Kerr Smith se účastnili konkurzů na roli Andyho Trudeaua.
Holly Marie Combs (Piper Halliwell) a Alyssa Milano (Phoebe Halliwell) jsou jediné herečky, které se objevily ve všech dílech všech sérií.
Kniha stínů vážila 5 kilogramů a byla to nejdražší pro seriál vytvořená rekvizita. Téměř každá stránka byla vytvořena ručně.
Na začátku 7. sezóny se natačení seriálu přesunulo z Canoga Park, California studio lot do Paramount Studios lot.
Brian Krause byl dočasně vyškrtnut ze scénaře(8.sezóna) kvůli škrtům v rozpočtu.
Telekineze je nejčastější schopnost v rodu Halliwellů. Tuto schopnost ovládali Melinda Warren, Prue, Penny, Chris, Wyatt, Paige a vnučka ze závěrečného dílu. Schopnosti zmrazit věci měli Piper, Patty a Melinda Warren. Phoebe je jedinou čarodějkou, která měla předtuchy (kromě Melinda Warren).
Phoebe dostala schopnost empatie, protože scénaristé měli v plánu vyškrtnout její dosavadní schopnost levitace a mysleli si, že bude potřebovat jinou aktivní moc.
Prueiny a Phoebeiny minulé životy jsou jediné známé čarodějky, co neměly schopnost po Melindě Warrenové. Phoebe ovládala pyrokinezi (vytváření ohně) a Prue cryokinezi (vytváření ledu). Podobně tak minulý život Paige mohl kontrolovat oheň a vítr.
Herečka, co dostávala nejvíce dopisů od fanoušků, byla ve skutečnosti Finola Hughes (Patty).
Alyssa Milano si tak zalíbila kresby v Knize stínů, že si najala autora těchto kreseb, aby jí nakreslil malby na stěny jejího domu.
Až do objevení se Chrise Perryho, na konci páté sézony, byli všichni mužští čarodějové děti.
Mezi sezónami 2 a 3 začali producenti uvažovat o možné dějové lince pro 3. sezónu. Výkonný producent Brad Kern chtěl, aby se ve třetí sezóně objevila dlouhotrvající láska Phoebe, která bude nejdřív zlá a pak se stane dobrou. Další výkonný producent a zároveň tvůrce seriálu Constance M. Burge byl proti, neboť podle něho stačilo, že už Piper má dlouhodobý vztah a chtěl se víc soustředit na samotné sestry. Poté co si ale uvědomil, že tuhle debatu nemůže vyhrát, přenechal kompletně produkci celé 3. sezóny na Burgovi.
Make-up design pro Balthazara byl založen na stejném principu jako make-up, který byl použit pro Darth Maul ve Star Wars.
Phoebeina schopnost levitace byla vyškrtnuta ze scénáře, protože speciální efekty stály moc peněz.
Epizoda Vaya Con Leos (810) byla stá epizoda, kde se objevila Rose McGowan.
V epizodě Tři blondýnky (604) se tyto sestry měly jmenovat Spellmanovi. Jejich příjmení bylo ale změněno na Stillmanovi kvůli tomu, že příjmení Spellman má Melissa Joan Hart alias Sabrina ze seriálu Sabrina mladá čarodějnice.
První hostující skupinou v P3 byla Dishwalla a poslední Liz Phair.
V průběhu seriálu sestry vlastnily tato auta: Prue Mazda Miata, poté BMW SUV, Piper Jeep Cherokee, Phoebe Mini Cooper a PaigeVolkswagen Beetle.
Billie je jediná čaroděj(ka)(kromě Wyatta), která za celý seriál nezemřela.
Animace jednoho přenesení vyjde tvůrce na 3000 amerických dolarů.
Paige je se svými 165cm nejvyšší ze sester.
Jedním z cílů seriálu bylo mít větší úspěch než seriál Buffy, přemožitelka upírů.
Úvodní znělka pro prvních 7. sezon je od Love Spit Love a jmenuje se "How Soon Is Now?".
Při koupi DVD (region 1) ovšem zjistíte, že znělka pro 8. sérii je jiná, jelikož práva pro původní píseň při vydávání DVD skončila, byla tedy nahrazena tzv. "generic hard-rock instrumental music".
Stejná dabérka Tereza Chudobová dabuje v 1.-3. serii Piper a v 5.-8. Phoebe
1/2
12