Čarodějky

Čarodějky (Charmed) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zrazené a opuštěné

Sestry jsou v Magické škole a rozmlouvají o tom, zda dokážou Billie a Christy zničit nebo ne. Nachází tam místnost, ze které mají velmi nepříjemný pocit, ale protože tam nic nevidí, odchází pryč. Phoebe se doma přiznává, že miluje Coopa, ale protože ví, že je to zakázané, neví, co z toho bude. Stejně se teď musí připravovat na hlavní bitvu mezi dobrem a zlem a na vztah nemá čas...

Sestry jsou v Magické škole a probírají, zda je opravdu nutné odstranit Billie a Christy nebo jsou jen pod něčím vlivem. Piper s Paige je spíš pro to odstranění, ale Phoebe se vzpouzí, i když slíbí, že pokud nebude vyhnutí, je tady pro ně a udělá, co bude muset. Jen chce počkat a zjistit, co se opravdu děje, protože má pocit, že za nimi někdo stojí. Phoebe chce vejít do jedné z místností, protože má pocit, že přímo tam najde Billie a Christy, ale Piper si myslí, že na toto setkání ještě nejsou připravené. Phoebe se ale nedá odradit, otevře dveře a nachází tam temnou místnost, uprostřed níž je podstavec, na kterém se vždy objevují duchové Triády. Paige s Piper mají z této místnosti nepříjemný pocit, ale Phoebe tuší, že tam něco je, jen to nevidí. Sestry už tam ale nechtějí zůstat ani o vteřinku déle, a tak jí z místnosti odtáhnou. Jen co za sebou zavřou dveře, narazí na skupinku démonů, která jim říká, že tu nemají co dělat. Piper jim však řekne, že se domnívá, že je to obráceně. Dumain už má v ruce ohnivou kouli, připraven jí po sestrách hodit, ale do toho přichází Christy, která mu zakazuje použít proti sestrám násilí. Sestry se jí ptají, jestli ví Billie o tom, že jí posluhují démoni, ale Christy jim řekne, že Billie už není jejich starost a ať okamžitě odejdou. Sestry nechtějí, ale protože ví, že kdyby jí zabily, byla by to vražda, protože Christy je stále ještě člověkem, tak se nakonec díky Paige raději přenesou pryč. Christy vynadá Dumainovi, že se tu vůbec objevil, ale on jí vykládá o tom, že věděl, že sestry přijdou. Christy mu poví, že slíbila Billie, že sestrám neublíží - ne, dokud nebude Billie připravená. Paige je v kuchyni s Piper a tahá z ní informace ohledně toho, jaký měla pocit, když byl Leo člověk a když byl magická bytost. Piper jí odpoví, že když měl schopnosti, mělo to své nevýhody, ale když byl člověk, bála se o něj. Tak jako tak to bylo divný, ale přesto ho milovala a moc jí chybí. Přirovnala to k minci, která má dvě strany. Je to tatáž mince, ale z každé strany je jiná.
Paige jí přizná, že by si chtěla vyjít se svým manželem bez toho, aniž by se bála, že zaútočí démoni nebo že bude odvolaná. Phoebe na ně zavolá, že něco našla a Piper se jí ptá, jak je na tom. Phoebe spustí, že když přijde na Billie a Christy je připravená na všechno, ale Piper zavrtí hlavou a upřesní svou otázku na Coopa. Phoebe se tedy před Paige přiznává, že je do něj zamilovaná. Pak jim ukáže seznam magických bytostí, které by jim mohly pomoct a Paige se ptá, proč jsou Irští skřítci nahoře na seznamu. Phoebe odpovídá, že to je z důvodu, že mají štěstí a to ony teď potřebují. Paige se ptá, kde sebrala to právo, že vyhrála mluvit se skřítky právě ona, načež jí Phoebe s úsměvem odpovídá, že je zná nejlépe.
Christy hledala Billie a našla jí v jedné z místností v Magické škole, jak sepisuje informace o sestrách. Billie je chce zbavit schopností bez toho, aniž by jim ublížily, ale Christy jí odpovídá, že to jistě nepůjde. Billie nechce ublížit Piper, protože je matka dvou dětí, ale Christy má na všechno odpověď a tak jí připomene, že ona taky nemyslela na jejich rodiče. Začne jí hučet do svědomí slovy, že kdyby ony byly tak hodné, jak si Billie myslí, že jsou, nebyly by tady. Christy pak překroutí návštěvu sester v Magické škole a naléhá na Billie, aby se sebrala, protože v opačném případě sestry seberou moc síly a vymyslí plán, který jim přinese záhubu. Christy už nechce víc čekat, a tak to zkusí jinak - rozhodne se Billie představit někoho, kdo jí přesvědčí, že sestry jsou zlo. Paige už je u skřítků a prosí je, aby se přenesli do Magické školy a infikovali pár démonů.
Skřítkům/lepreuchánům se to nelíbí a dají jí to taky pořádně najevo. Paige jim začne pochlebovat, že za nimi šla jako za prvními, protože jsou mazaní, chytří a hezcí (to řekne až poté, co jí to jeden ze skřítků napoví : ) - na to už začínají slyšet, a tak uvažují, že by přece jenom pomoct mohli. Už je ale nechce přemlouvat, a tak zvolí jinou taktiku - řekne, že jestli jí nechtějí pomoct, půjde za trpaslíky. Na to jeden ze skřítků opovržlivě vysloví, že jsou to idioti. Podívají se jeden druhému do očí a nakonec souhlasí s tím, že to udělají, ale nelíbí se jim to. Phoebe je v podkroví a zkouší sílu lektvarů v momentě, kdy se k ní přenáší Coop. Naštěstí se mu nic nestane, počká, až Phoebe skončí, a pak se jí zeptá, co se to s ní děje - jestli je na něj naštvaná…?? Phoebe zavrtí hlavou a odpoví, že k tomu nemá důvod. Coop si oddychne a hned jí sděluje, že pro ní našel perfektního muže z Bankladeže, který je perfektní, drsný, hezký a humanitní typ. Phoebe tuto nabídku odmítne a Coop hned spustí, že s ní je to těžký, když odmítne každého chlapa. Phoebe na to řekne, že to byl jen jeden chlap, a že si myslí, že on vůbec netuší, po čem ona touží. Coop tvrdí, že to ví, ale ona zase, že neví, tak jí poprosí, aby mu to sdělila. Phoebe zvedne zrak, pohlédne mu do očí a řekne: TEBE. Hned ale dodává, že si uvědomuje, že je to zakázané, ale Coop ji utiší polibkem.
Do toho přichází Piper, která když vidí, jak se líbají, mluví dál, jako by se nic nedělo a raději kouká jinam. Coop vidí, že toho mají sestry hodně na práci, a tak navrhuje, že si promluví později. Phoebe jen září, ovívá se rukou, protože je jí horko a s úsměvem přikyvuje. Když Coop zmizí, Piper jí poví, že je dobře, že se tomu všemu přestala vyhýbat, i když je zrovna tohle zakázané, všechno lepší než nic. Christy přivedla Billie do místnosti, ze které měly sestry tak nepříjemný pocit. Chce odejít, ale Christy jí uklidňuje a záhy se tam objevuje Dumain. Billie nechápe, jak je to možné - vždyť on je imaginární, ale Christy jí poví, že tady je možné všechno a rovnou jí upozorní na to, kdo psal informace o ní do deníku - on. Pustí jim ukázku zlého Wyatta z budoucnosti, jak zrovna ubližuje Chrisovi. Billie vidí, že pokud sestry nezastaví, budou mít jejich děti velkou moc a Wyatt jí bude využívat ke zlu. Odejdou a Dumain se spojí s duchy Triády, kteří ho informují, že nejsou spokojeni s dosavadním vývojem. Dumain jim ale řekne, že patnáct let neúnavně pracoval, takže to teď nevzdá, že jen podcenili spojení sester a Billie. Dumain je přesvědčený o tom, že udělal velký pokrok, už jen tím, že Christy věří, že jsou sestry zlé a Billie už je nakloněná tomu uvěřit také.
Skřítci v magické škole nechají odkrýt to, co není vidět, ale namísto toho se objeví černý dým, ohnivá koule a oni jsou nuceni ustoupit. Proklínají čarodějky, protože se ocitli jako jehňata na porážce. Ze stínu vystoupí Dumain a sděluje Triádě, že našel způsob, jak Billie uvěří hned, že jsou sestry zlé - uvěří skřítkům, kterým stačí napovídat pár lží. Triáda souhlasí a požádá ho, aby zavolal Crea. Billie s Christy se opětně dohadují o povaze sester, do čehož přichází Dumain, který je upozorňuje na démony. Když chtějí zabít i Crea, Dumain navrhne, aby ho nechaly žít, protože takhle doručí zprávu ostatním démonům. Billie souhlasí, přistoupí k němu a řekne, že ještě nějaký démon vstoupí do Magické školy, zemře. Pak nakoukne pod stůl a nachází tam ty dva skřítky, kteří jí děkují za záchranu života. Dumain se jich ptá, co tu dělají a oni přiznávají, že je sem poslaly čarodějky. Billie je naštvaná a Christy má v očích triumf, protože teď už je Billie na cestě uvěřit, že jsou sestry sobecké a zlé. Piper s Phoebe probírají, jestli Billie s Christy zabijí, ale Phoebe nechce slyšet to slovo od "Z". Piper se přizná, že kdyby to bylo ony nebo Billie a Christy, ani by nezaváhala. Phoebe hledá na mapě a konečně něco našla - myslí si, že démona. Chtějí použít kouzlo pravdy, Phoebe odchází najít Paige a Piper zůstává, kdyby se náhodou vrátili skřítci. Piper vyslovuje svou obavu, co když se jim něco stalo, ale Phoebe už je tak daleko, že to nezaslechla. Billie ošetřuje rány jednomu ze skřítků a diví se, jak to, že se démoni vracejí - myslela si, že všechny, kteří přebývali v Magické škole - zabila. Skřítci vidí, že se k nim chovají hezky, a tak si hned myslí, že oni jsou dobří lidé. Dumain se jich zeptá, co přesně čarodějky chtěly, aby skřítci udělali a jeden ze skřítků odpovídá, že najít velké zlo. Dumain z nich tahá informace, jak chtějí čarodějky bojovat proti tomu zlu a skřítek jim poví všechno, co ví, a to včetně zničení onoho zla. Druhý ze skřítků ho opravuje, že to přesně takhle neřekly, ale že to je to, co ony dělají. Billie nechápe, proč za sebe poslaly je, když to mohly udělat samy a skřítci přiznávají, že to takhle dělají často - využívají je. Phoebe s Paige se přenesly na místo, které Phoebe našla na mapě a našly tam dva démony, z nichž jeden je Creo. Odhodí je, hodí jim pod nohy lektvar pravdy a začnou se jich vyptávat, kdo za tím vším stojí, ale než lektvar zabere, raději zabije jeden démon druhého, aby to neřekli.
Vrací se do podkroví, kde to sdělují Piper, která právě dokončuje rozhovor s otcem, aby už malého nekrmil, nebo ho pozvrací. Paige se jí ptá, jestli nemá nějaké nové informace ohledně skřítků, ale Piper zavrtí hlavou a odpoví, že ne. Paige už to nemůže vydržet, vezme z truhly hůlku a zavolá je. Jeden z trpaslíků jí hned vyčítá, že mohl vědět, že je volá ona, a že to udělá takhle. Paige jim říká, že o ně měla strach, a pak si všimne jeho zranění. Piper je upozorňuje, že je tam poslaly jen proto, že potřebovaly pomoct, a že se snaží svět zachránit před zlem, ale druhý skřítek odvětí, že to tvrdí ony. Seberou jí hůlku a zmizí. Paige jim ještě stihne říct, že to byl dárek, ale je to nezajímá. Sestry rozebírají jejich podivné chování a Piper se dovtípí, že Billie s Christy musely udělat něco, co skřítky obrátilo proti nim, protože všechno překrucují a dělají z nich ty špatné. Chtějí zjistit, koho dalšího z magicky nadaných bytostí se pokusí přetáhnout na svou stranu, a tak když chce jít Phoebe pro ten její seznam, Piper jí zastaví se slovy, aby šla za Coopem a přesvědčila se, že on je stále na jejich straně. Paige se přenese zpět ke skřítkům, ale ti ji vyhání a sdělují jí, že už u nich není nadále vítána. Paige na to řekne, že to je právě to, proč tu je. Skřítci jí na to ale poví, že lidé se mění, ale Paige se nedá odradit a ujišťuje je, že ony jsou pořád stejné. Paige se podívá do nahromaděných hrnců zlata, které jí ozáří oči a ona zapomene, co říkala o bitvě, popřeje jim hodně štěstí přitom a zmizí pryč.
Dumain předčítá Triádě z deníku Billie a právě je u sedmi smrtelných hříchů. Phoebe jde k sobě do bytu a nachází tam Coopa. Chce mu sdělit, co se jim stalo, začne vysvětlováním obav z toho, že chce někdo obrátit všechny nadpřirozené bytosti proti nim, otočí se zaražený tím, co se od ní dozvěděl a diví se, proč se Phoebe tak směje. Byla totiž zasažena hříchem a hned se na něj vrhla. Piper právě vypisuje z knihy stínů, když se jí na prstě objeví prsten její babičky. Jediné, co stihne říct je SAKRA a hned na to se proměňuje v domácí hospodyňku bez vlastního myšlení a začne uklízet. Magické bytosti jsou shromážděné na jednom místě a diskutují o tom, že se už čarodějkám nedá věřit. Někdo je proti někdo pro a v zápalu slovního zápolení je napadnou démoni a mnoho z nich zabijí. Skřítek šel pro pomoc k Paige, ale ta levituje a snaží se najít cestu k osvícení, takže skřítka pošle do zálivu. Najednou spadne a uvědomí si, co provedla - zbavila se své posedlosti. K Phoebe jde pro pomoc lesní nymfa, ale napadne jí démon. Je to právě v okamžiku, kdy je Phoebe v posteli s Coopem, ale volání o pomoc jí přiměje vstát a podívat se, co se děje. Tím, že nemyslela na sebe, ale na dobro někoho jiného se zbavila hříchu. Piper je v domě a malý vílák jí povídá, co se stalo, ale Piper mu poví, že mu nemůže pomoct, protože musí být doma, až se Leo vrátí. Objevuje se démon, víláka zabije a Piper mu vynadá, že jí v domě nadělal nepořádek. Začne vysávat, démon zmizí a najednou je Piper zase v pořádku. Skřítek se objevuje v Magické škole a prosí Billie s Christy o pomoc. Dumain se ptá, co dělají čarodějky a on jim odpovídá, že je nechávají umřít. Sestry se rozhodou sdělit všem nadpřirozeným bytostem, co se jim stalo - že byly pod kouzlem, když tu k Phoebe přistoupí jedna z nadpřirozených bytostí se slovy, že je zradily, uhodí ji a ona spadne na zem. Skřítek jim řekne, že Billie a Christy měly pravdu, ale Paige se brání slovy, že všechno jen překrucují. Najednou se u nich v domě objevují právě ony, vytvoří ohromnou ohnivou kouli, Phoebe popadne knihu stínů a zmizí z domu. Paige mířila do Magické školy, ale namísto toho se přenesly do podsvětí. Piper dojde, že to je proto, že teď vypadají jako ty špatné právě ony.

HUDBA V EPIZODĚ

I'm Not Dead (Pink)

Začátek epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Zrazené a opuštěné
 • Gone with the Witches
 • 8. série, 20. epizoda (celkově 177. díl)
 • 7. května 2006
 • 23. ledna 2012
 • 2006
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0763133/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Kopy
lukascoolarik
Nutrity