plakát seriálu

Case Histories

(Case Histories)

Názory uživatelů

Detektivní seriál od BBC nezklame

Jackson Brodie se z postu policejního inspektora nuceně změní v soukromé očko.I přesto,že se musí vyrovnat v životě s bolestnou ztrátou,tak jako vyšetřovatel sklízí úspěch v případech,u kterých se náhodou vždy ocitne.Sympaťák Jason Isaaks jako představitel hlavní role,předlohou je román Kate Atkinson Neuzavřené případy a k tomu prostředí starého anglického města Edinburgh jsou hlavními důvody,proč se na tento seriál podívat.Samozřejmě zde najdeme několik chyb,ale tomu také odpovídá hodnocení.Vlastně,co je dneska 100%ní.....

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Charismatický detektiv drží seriál nad vodou

Detektivní seriál v hlavní roli se soukromým vyšetřovatelem, který má za sebou bolestivou ztrátu a vypořádává se s osobními problémy zahrnující například bývalou ženu. Jak jinak. BBC má na svědomí spoustu originálních a nadprůměrných počinů, ale tahle ohraná deska už začíná vcelku nudit. Nicméně i s takovým námětem by se dalo pracovat, jenže tady dedukce a "štěstí" hlavního hrdiny už hraničí se science fiction nebo minimálně připomíná Jessicu Fletcherovou. Jackson Brodie se pokaždé náhodou ocitne na místě činu, objeví mrtvolu, stane se svědkem nehody, apod. Pachatelé se mu úplně běžně svěří, protože je to tak sympatický a empatický chlápek, přeci. Veškeré dění je důsledkem toho, že má hlavní hrdina štěstí. Třešničkou na dortu je doprovodná hudba, která by se hodila spíše do Kriminálky Anděl. Trochu to každopádně vyzdvihuje prostředí nádherného Edinburghu. Důvod, kvůli kterému dám 70% je Jason Isaacs. Ten chlap má zkrátka neskutečné charisma, díky kterému bych na něj dokázala koukat ještě další dvě série. I s tak nudnými případy jako dosud.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Britská kvalita

Mám ráda kvalitní detektivní seriály. Taky mám ráda dobře napsané dialogy. A hlavní postavu detektiva, který má zajímavý soukromý život. No a samozřejmě Jasona Isaacse, jehož civilní herectví a zajímavý hlas (pro mě důležité kriterium) mě uchvátili už dávno. Sledování tohoto seriálu není v žádném případě škoda času.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jednoduše.....je to dobrééé.....

V úvodu musím s větší částí co říká kolegyňka anjoa souhlasit.Ještě jsem nekoukal na tolik krimi seriálú tohoto druhu, ale přeci jen jsem se s tímto žánrem,pojetím setkal a oslovil mne. Zpočátku se to může zdát trochu nezáživné,deprimujíc až nudné,nebo taky bez šťávy.Záleží kdo se bude dívat...V každém případě nečekejte při každé scéně nějakou full akci v podobě, že budete vyklízet pokoj od nábojů, nebo budete mít honičku pamatovat si jména přehršle mrtvol a odborných pasáží.Pokud ale člověk má trochu trpělivosti a najde si k takovému seriálu cestičku, tak zcela jistě si myslím, že pak jen řekne, joo bylo to fain,bylo to dobrý..A vůbec by mne nevadilo, kdyby bylo nějaké další pokračování... Nicméně jsem si taktéž myslel, že přeci jen se aspoň člověk dozví, proč byl Brodie tak neoblíbený.Prostě buď mne to nějak uteklo,nebo jsem natvrdlej
:-).Tak snad příště.Jsem spíše realista a tak si myslím, tedy vím, že pokud byl tak neoblíben, tak v reálu života by bývalá kolegyně takhle s ním spolupracovat prostě nemohla....ale v tomto seriálu tedy budiž.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Case histories

Šestidílný britský seriál skládající se ze tří příběhů, které jsou vzájemně propojeny flashbacky Brodieho traumatické minulosti. Mylně jsem si myslela, že jeho minulost bude hlavní záhada, kterou bude řešit, ale opak je pravdou. V každém příběhu řeší Brodie několik zdánlivě jednoduchých případů, které se postupně nenápadně propojují, ale zároveň jejich propojení nepůsobí uměle.
Není to tak temný seriál jako třeba Luther nebo Wallender. V seriálu je řada odlehčujících scén spojených zejména s Brodieho dcerou, kterou bere na výlety tam, kde zrovna potřebuje vyšetřovat. Takže takový koberec potřísněný krví nebo výslech jeptišky v klášteře pro ni nejsou ničím výjimečným. Case histories nestaví na šokujících krvavých scénách, jednotlivé vraždy jsou prostě obyčejné, což ale v tomhle seriálu není vůbec na škodu.
Jackson Brodie, tak jak ho vykreslil Jackson Isaacs, je takový správný drsňák s traumatem. Neustále se zadarmo snaží pomáhat všem lidem, kteří ho potřebují, i když o tom často ještě sami ani neví:-), což značně irituje jeho asistentku. Brodie má svoje morální hodnoty, podle kterých se vždy řídí, ať to stojí, co to stojí.
Také vedlejší postavy jsou výborně napsané i zahrané, a to od Brodieho dcery Marlee až po jeho bývalou šéfku Louise, kterou k němu váže něco víc než jen pracovní vztah. Moje nejoblíbenější je ovšem hlavní hrdinka posledního příběhu Reggie, sympatická Brodieho zachránkyně.
Case histories nemá nejlepší kriminální zápletky, které jsem kdy viděla, ale řekla bych, že pro milovníky britských kriminálek je Case histories určitě povinností.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí