plakát seriálu

Castle Rock

(Castle Rock)

Názory uživatelů

Hradní Kámen?

Po dokoukání první řady musím napsat, že jsem velmi spokojen.
Příjemná kamera i hudba. Kvalitní herci s dobrými výkony, ovšem co jsem četl v diskuzích, ne každému se zamlouvají.
Příběh mě dokázal udržet v napětí, což u takovýchto mysteriózních seriálů je veliké Plus (možná až na jednu epizodu). A zase je tady bloudění ve více než jedné časové/prostorové rovině...
Jediné mínus bylo čekání na nové epizody :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

bomba

Jestli tohle projde bude to bomba už se nemužu dočkat

100 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky

Seriál ze světa děl Mistra hororu, na to se vždy těším, ale zároveň mám obavy. Viděl jsem fantastická zpracování i propadáky. Ona není legrace převést dokonalou atmosféru Kingových děl na plátno/obrazovku tak, aby zůstala zachována.
Jsem obyčejný divák seriálů, nedokážu pořádně ocenit, zda se mi seriál líbí nebo nelíbí díky výkonům herců, práci kamery, grafickému zpracování... Je pro mě podstatné tedy to, jestli si seriál celkově udrží mou pozornost, zapomenu u něj na ostatní svět a důvody, proč tomu tak je, nezkoumám.

1. série - 90 %

Tady to zafungovalo (téměř) dokonale. Přesně vyvážený poměr mezi napětím a volně ubíhajícím příběhem, kde ale každý záběr měl svůj důvod. Tvůrcům se podařilo udržet pozornost a přesně ve správný okamžik, kdy myšlenky mohly začít zabíhat jinam přišel moment, který je znovu přitáhl k obrazovce a nedovolil polevit. 100 % nedávám jen proto, že už přeci jen jsem viděl věci, co byly ještě lepší. Byl jsem nadšenej a nemohl se dočkat druhé řady.

2. série - 30 %

O to větší bylo mé zklamání. To, co v první sérii fungovalo, se tady nepovedlo. Mnohokrát jsem se přistihl, že vlastně ani nevím, na co se koukám a ani jsem ale necítil potřebu vracet se zpátky. To se sice ke konci série zlepšilo, ale jako divák už jsem byl mimo příběh. Závěrečná scéna/zvrat musela být znalci Kingova díla jasná dlouho předem, takže ani její vyznění nezafungovalo. I když přiznávám, já to nečekal, protože jsem už delší dobu nedával pozor...
Zamyslím-li se, mohl to být záměr? Obětovat celou sérii kvůli jednomu momentu? Snad ne...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí