plakát seriálu

Červený trpaslík

(Red Dwarf)

Epizoda 5×03 – Psychoteror (Terrorform)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Víte, co je to psychoměsíc? Vesmírný objekt se schopností přizpůsobit se duši toho, jehož noha na něj vstoupila. Všechny jedincovy představy - nejvíc pochopitelně ty negativní - na sebe berou fyzickou podobu. A na jednom takovémto psychoměsíci ztroskotal Kosmik s Rimmerem. Terén psychoměsíce, zbrázděný Rimmerovou psýchou, to není skutečně nic příjemného. Což si velice brzy uvědomí všichni tři další členové posádky Červeného trpaslíka, kteří se rozhodli jej zachránit. No kdo by se taky chtěl prodírat lesem zoufalství, propastí beznaděje či bažinou mindráků. Ale heslem hochů z Trpaslíka je "jeden za všechny, všichni za jednoho..." Nebo že by to říkal už někdo před nimi?

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kocour: O, máš pravdu! Fakt není mrtvej, dlužím ti dvacku!
Kryton: Pane, několik stručných poznámek: 1. Nejste kvalifikovaný mechanik a proto, když mně přeříznete vejpůl, zrušíte platnost mé záruky. 2. Nesvěřil bych vám ani otevření sardinek, byť by byly bez víčka!
Rimmer: Ještě ráno jsi mi říkal, že jsem rakovinej polyp na řiti lidstva!
Lister: Ale z hecu, fakt žertovně, přátelsky, láskyplně.
Kryton: Pak se mi vybavují jen útržky. Exploze a potom už jen tma. A pak si pamatuju, jak pan Rimmer křičel. Vidím jeho tvář zkřivenou strachem, bolestí, úzkostí, hrůzou, děsem, naprosto ochromenou.
Kocour: To po něm někdo chtěl, aby zaplatil oběd?
Kryton: Nahrávka z Krytonovy černé skříňky. Čas: neznámý. Místo: neznámé. Příčina nehody: neznámá. Doufám, že tento záznam pomůže objasnit nehodu, ke které tu došlo.
server: Server pro vyhledávání chyb... Zachovej klid, Krytone. Mluví k tobě tvá centrální jednotka. Došlo k nehodě. Obě tvé nohy byly rozdrceny napadrť. Tvůj pohybový systém byl zničen a tvá životnost je momentálně 67 minut. Pokud se objeví nové skutečnosti, budeme tě informovat. Zatím si poslechni trochu hudby.
Hlavní postavy
Dave Lister
Arnold 'Jidáš' Rimmer
Vedlejší postavy
služebná
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPsychoteror
Původní názevTerrorform
Rok natočení1992
Premiéra5. března 1992
Česká premiéra8. července 2001
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka27 minut
Autoři profilu epizody