plakát seriálu

Cesta do neznáma

(Sliders)

Názory uživatelů

Jak zákulisní machinace zničí seriál

Dodnes je to seriál, který nemá prakticky žádnou alternativu. Mnoho prvků jako alternativní reality atd. se objevují v jiných seriálech, ale nikde se nejedná jen o objevování alternativních světů, tady ano.

Seriál byl u nás poměrně populární, bohužel se staly dvě věci.

První z nich je, že toto je ten typ seriálu, který je velmi citlivý na vizuální efekty a počítačovvé zpracování. To samozřejmě v té době bylo na slušné úrovni, ale nyní to vypadá zastarale. Možná je to důvod, proč se seriál prakticky nereprízuje. Určitě by pokračování seriálu nebo jiná dějová linka na podobné téma s moderními efekty (a hlavně dobrým scénářem a ukončeným dějem) zaznamenala dobrou odezvu.

Druhým bodem je fakt, že postupem jednotlivými řadami seriálu začali mizet hlavní hrdinové a nahrazovali je jinými - většinou méně kvalitními. Fór je v tom, že zde vznikl spor mezi vysílací stanicí, producentem pořadu a samotnými herci. David Peckinpah, který seriál přebral od 3. série si bohužel nesedl s John Rhys-Davisem a ten řekl, že je vyloučeno, aby se vrátil do seriálu, dokud bude Peckinpah u kormidla. Jisté nespory samozřejmě pokračovaly nadále, ale na první pohled si divák ničeho nevšimne. Bohužel jen na první.

Na druhý pohled je totiž vidět, že dějovost seriálu upadá, zpočátku vytyčený hlavní cíl se rozplynul ve směsi alternativnách realit, velmi obměněné postavy oproti prvotním sériím si nové fanoušky moc nezískaly a seriál končí otevřeně.

Bohužel. Na prvním místě má být divák...tedy jasný děj, aby se v něm neztrácel a bylo se na co koukat. Zde neshody mezi jednotlivými členy seriál degradovaly a i když se Jerry O´Connel snažil / snaží vybrat peníze na film, který by snad dějovou linku uzavřel, zatím k tomu informace nejsou.

Jak říkám, vytvořit nové "klouzače" s pomocí moderní technologie a bude to pecka. Takto bohužel z nostalgie 50%.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Asi tak ...

Nebudu se tady zrovna o tomhle seriálu moc rozepisovat , protože se mi moc nezamlouval - pár dílů bylo dobrých , ale ke konci už to bylo tak zamotané , že sem se přestala orientovat kdo je kdo ( narážím hlavně na fakt že profesor ARTURO , nemusel být tím , se kterým výpravu začly + dalších pár nelogických situací )

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk