plakát seriálu

Chobotnice

(Piovra, La)

Názory uživatelů

Cattani jsem já

Tenhle seriál jsem sledoval ještě jako dítě, kdy jsem si pak s kamarády hrál na mafii, tak jsem musel vždy být Cattani, kterého jsem zbožňoval. Když jsem se na seriál podíval v dospělém věku, mohl jsem ocenit jeho další kvality. M. Placido se pro roli Cattaniho doslova narodil a hlas Jana Kanyzy s ním mám navždy spojený. Myslím si, že Itálie je ten správný stát, jenž dokáže téma mafie správně uchopit, neboť v mnoha částech Itálie je život běžných lidí s mafií úzce provázán téměř ve všech oblastech. Hlavní přínos seriálu shledávám především v reflexi, že postavit se mafii může jedině člověk bez rodiny, bez velkých citových vazeb, jemuž nezáleží na vlastním životě, protože mafie si při vyřizování účtů nebere servítky a umí velmi dobře využít a zneužít těchhle citlivých míst. V neposlední řadě je třeba vystihnout famózní a přiléhavou hudbu E. Morriconeho.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

La Piovra

Velmi pěkný a velmi pravdivý seriál o Italské mafii. Dlouho jsem uvažovala, jak seriál ohodnotit. Celkově se mi seriál hodně líbil, ale docela často obsahoval slabší scény, které nebyly pro děj zase až tak důležité. Obzvlášť ze začátku se příběh rozjížděl docela pomalu. Navíc seriál obsahuje až příliš mnoho jmen, které si musí člověk pamatovat, aby dokonale chápal všechny souvislosti. S tím se ale samozřejmě u této tématiky počítá, jenže je problém to všechno na první shlédnutí pochytat. Chobotnice se mi opravdu hodně líbila a velmi ráda se k ní zase někdy vrátím.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriál mého mládí

Chobotnici jsem jako malá žrala, stejně tak Corrada Cattaniho a vím, že se mi strašně líbily i všechny ty herečky, které se v celém seriálu vystřídaly. některé scény si dodnes pamatuju. Proto jsem opravdu zajásala, když Piovru začali vydávat na levných DVD. Jako vždy, když vidím po letech svůj z dětství oblíbený film nebo seriál, se nestačím divit, o čem všem to je a jak jsou moje vzpomínky zkreslené - ale skvělá atmosféra zůstává. První série je dobrá, opavdu napínavá začne být ale až v momentě únosu Paoly. Druhá série je pak až na první díl a poslední, v nichž se stane hodně zvratů, docela nudná a o ničem. Takže suma sumárum - 60 %.
A významný poznatek a závěr: Michele Placido možná byl pro nás Češky krasavcem v době, kdy jsme neznaly Clooneyho, Cruise nebo Willise ... nyní mi bohužel už tak sexy nepřipadá :-)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

trošku rozpačitě

Viděl jsem jen jednu sérii, tak hodnotím jen tu. Možná je to tím, že jsem se k seriálu dostal až příliš pozdě a ne v útlém mládí, jak uvádí ostatní, ale já očekával asi trochu víc. Děj se odvíjí velmi pomalu a některé události z vyšetřování by si zasloužili trochu víc prostoru namísto některých zdlouhavých částí, které vlastně děj seriálu nikam neposouvali. Postavu inspektora Cattaniho shledávám jako nekonzistentní a výrazně protikladnou (především po stránce emocí). Na druhou stranu oceňuji fakt, že prostředí mafie a jejího vystupování působilo uvěřitelně a nic nepřeháněli, jak to bývá v mafiánských a gangsterských filmech dnes

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

nejlepší seriál o mafii

Viděno po letech opět na dvd se mě tento nejlepší seriál o italské mafii stále líbí. Hodnotím celý seriál, ne jen první část s M.Placidem.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí