plakát seriálu

Continuum

(Continuum)

Epizoda 1×10 – End Times
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Liber8 se připravuje na velkou akci. Povedlo se jim ukrást velké množství vojenských výbušnin, které dokážou nadělat obrovskou škodu.

Kiera na ulici potkává zdánlivě bláznivého muže mluvícího o katastrofě. Když se však zaposlouchá do jeho slov, zjišťuje, že člověk není blázen a že to o čem mluví opravdu přichází.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ve Vancouveru vypadne mobilní signál a nastává chaos. Kiera potká na ulici na první pohled bláznivého muže jménem Jason. Ten mluví o příchodu Thesea, katastrofy, která se právě tento den má uskutečnit. Jason Kieru pozná. Tvrdí, že také pochází z roku 2007. Pracoval ve věznici, kde měla proběhnout poprava členů Liber8. Dostal se také do časového víru, ale skončil v roce 1991. Měl tak čas všechno promyslet a postavit stroj času. Jen jedna součástka mu chybí a nezačne se vyrábět dříve, než za dvacet let. Jenže Kiera má kus artefaktu z roku 2077, skrze který se dostali všichni do minulosti. Tento dílo jí sice z bytu sebral Kelogg, ale poté, co s ním Kiera stráví noc, si ho zase bere zpět. To je přesně to, co Jason potřebuje aby zprovoznil stroj času.

Jason však mluví také o katastrofě. Kiera si vzpomene na hodiny historie a zjišťuje, že Jason mám pravdu. V roce 2012 byl při obrovské explozi zničen celý mrakodrap v centru města. byl to začátek velkých změn. Den kdy se to stalo nadešel. Kiera se snaží změnit historii a zachránit tisíce lidí, kteří mají při tomto teroristickém útoku zemřít. Je to ale k ničemu. Kagame poslal Juliana jako návnadu do jiného mrakodrapu a mezitím odpálil bombu v jiném mrakodrapu. Protože byla bomba umístěna na něm, při explozi sám zemřel.

Kieřino krytí málem vybuchne, když agent CSIS nechá její příběh ověřit. Dostává informace, že žádná Sekce 6 neexistuje. Později je ten samý agent ale informován, že se za Kieru zaručil pan Esher, neznámá osoba.

Alec najde v Kieřiných obvodech skrytý soubor, který je určen jmenovitě pro něj. Zjišťuje z něj, že Kiera se nedostala do minulosti náhodou, ale že to Alec z roku 2077 zamýšlel. Stejně tak, Alec Sadler z roku 2077 způsobil, že se do 2012 dostali členové Liber8.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Wide River To Cross (Diana Krall)

když Kiera prohlíží stroj času.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Alec je spoutaný k židli a Kagame se na něj se zaujetím dívá.)
Kagame: Úžasné.
Alec: Ne z mého úhlu pohledu.
Hlavní postavy
Kiera Cameron
Edouard Kagame
Carlos Fonnegra
Alec Sadler
Matthew Kellog
Travis Verta
Lucas Ingram
Jasmine Garza
Jack Dillon
Sonya Valentine
Betty Robertson
Vedlejší postavy
velitel bezpečnosti
velitel bezpečnosti
starší Alec Sadler
Gardiner
Martin Bradley
Jason Sadler
Curtis Chen
starý Julian
matka Kagameho
Julian Randol / Théseus
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEnd Times (neoficiální název)
Původní názevEnd Times
Rok natočení2012
Premiéra5. srpna 2012
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka44 minut
Autoři profilu epizody