Continuum

Continuum (Continuum) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

End Times

Liber8 se připravuje na velkou akci. Povedlo se jim ukrást velké množství vojenských výbušnin, které dokážou nadělat obrovskou škodu.

Kiera na ulici potkává zdánlivě bláznivého muže mluvícího o katastrofě. Když se však zaposlouchá do jeho slov, zjišťuje, že člověk není blázen a že to o čem mluví opravdu přichází.

Ve Vancouveru vypadne mobilní signál a nastává chaos. Kiera potká na ulici na první pohled bláznivého muže jménem Jason. Ten mluví o příchodu Thesea, katastrofy, která se právě tento den má uskutečnit. Jason Kieru pozná. Tvrdí, že také pochází z roku 2007. Pracoval ve věznici, kde měla proběhnout poprava členů Liber8. Dostal se také do časového víru, ale skončil v roce 1991. Měl tak čas všechno promyslet a postavit stroj času. Jen jedna součástka mu chybí a nezačne se vyrábět dříve, než za dvacet let. Jenže Kiera má kus artefaktu z roku 2077, skrze který se dostali všichni do minulosti. Tento dílo jí sice z bytu sebral Kelogg, ale poté, co s ním Kiera stráví noc, si ho zase bere zpět. To je přesně to, co Jason potřebuje aby zprovoznil stroj času.

Jason však mluví také o katastrofě. Kiera si vzpomene na hodiny historie a zjišťuje, že Jason mám pravdu. V roce 2012 byl při obrovské explozi zničen celý mrakodrap v centru města. byl to začátek velkých změn. Den kdy se to stalo nadešel. Kiera se snaží změnit historii a zachránit tisíce lidí, kteří mají při tomto teroristickém útoku zemřít. Je to ale k ničemu. Kagame poslal Juliana jako návnadu do jiného mrakodrapu a mezitím odpálil bombu v jiném mrakodrapu. Protože byla bomba umístěna na něm, při explozi sám zemřel.

Kieřino krytí málem vybuchne, když agent CSIS nechá její příběh ověřit. Dostává informace, že žádná Sekce 6 neexistuje. Později je ten samý agent ale informován, že se za Kieru zaručil pan Esher, neznámá osoba.

Alec najde v Kieřiných obvodech skrytý soubor, který je určen jmenovitě pro něj. Zjišťuje z něj, že Kiera se nedostala do minulosti náhodou, ale že to Alec z roku 2077 zamýšlel. Stejně tak, Alec Sadler z roku 2077 způsobil, že se do 2012 dostali členové Liber8.

HUDBA V EPIZODĚ

Wide River To Cross (Diana Krall)

když Kiera prohlíží stroj času.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

zipacna