plakát seriálu

Continuum

(Continuum)

Názory uživatelů

Budoucnost či současnost?

Trochu netradičně skočím nejdřív k věci.

V budoucnosti, ne příliš daleké (někteří z nás se možná těch letopočtů i dožijou) se skupinka odsouzenců na smrt dostane včas ke "stroji času" a pochopitelně časem odcestují do příznivější doby, tedy do roku 2012. Nedobrovolně, ale možná ani ne náhodně s nimi odcestuje i členka policie budoucnosti.

Příběh se točí zprvu kolem toho, jak a proč se to stalo. Později kolem toho, že sice víme vše, ale nevíme jestli budoucnost půjde vrátit do původních kolejí.

Když pominem cestování časem (a s ním spojené vymoženosti techniky budoucnosti, které používají jak "teroristé", tak Kiera), tak seriál nějak nepřekypuje sci-fi elementy, tedy ne těmi na okrasu.

Zato je plný kategorie sci-fi, která si zakládá na odhadování budoucnosti, leckdy přesněji než libovolní statistici či věštci. Ostatně, Jules Verne napsal něco o cestování na Měsíc značně dříve, než sme se tam dopotáceli.

Nevím mezi co přesně jde tenhle seriál zařadit, sci-fi je to určitě, jinak je to v podstatě takový thriller. Některé díly jsou možná slabší, ale celkově to funguje velmi dobře.

Herecké obsazení je ok, snad jen nemuseli herečku plasticky upravit po první sérii. Ale budiž no. Přece jen je z budoucnosti, tak musí být úplně dokonalá.

Co je dotažené opravdu hezky je ne-dokonalost většiny postav, které mají dost daleko do černobílého vidění světa a jsou schopné měnit přístup (kupodivu i logicky, seriál má pozitivum i v tom, že většina postav nejedná jak smyslů zbavená). A většina se i někam vyvíjí.

V podstatě není co vytknout..


Seriál je děsivý. Je děsivý v tom smyslu, že když nad tím zapřemýšlíte a aplikujete na současnost, tak Vám dojde, že nemusíme čekat na rok 2077, abysme měli svět ala Orwell 1984. Že korporace už dávno vládnou. A nemusíme koukat někam daleko, vůbec.

Vemte si Babiše, je ve vládě, vlastní firmy co živí (doslova či nepřímo) tisíce lidí, vlastní média. A je bývalý STBák. Jako by jen ta první část nestačila.

No, tož se dobře dívejte na Continuum, abyste věděli kam přesně my i celá naše civilizace míříme mílovými kroky.

Tohle totiž není jen tak nějaké sci-fi, tohle je velmi skutečná naše budoucnost. Což z tohohle seriálu dělá velmi dobrý a současně neskutečně děsivý seriál. Stačí si odmyslet sci-fi detaily a podívat se na podstatu..

Možná potřebujeme Liber8.. hned.

Jo a nepřestávejte po první či druhé sérii. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The end is just a beginning

Prvá časť ma nieže nezaujala, no do ďalšej časti sa mi nechcelo ísť. Tak som sa rozhodla, že si ho nechám na neskôr. Urobila som tak pred nedávnom a som rada, že som mu dala druhú šancu.

Námet seriál mal dobrý. Postupné odhalovanie vecí v budúcnosti či priamo v prítomnosti, ktoré budú mať neskôr nejaký ten dôsledok sa mi páčilo. Tak isto aj vyobrazenie budúcnosti a všelijakej tej techniky. Možno by bolo o trochu lepšie keby boli flasforwardy označované rokmi.Človek by mal aspoň o trošku lepší prehľad čo bolo pred čím.

Postavy neboli zlé. Kiera mi nebola vyslovene nesympatická, nevadila mi a postupne som si ju svojím spôsobom obľúbila. Tie náhľady do jej života sa mi páčili. Ukázali, že nič nemusí byť také ružové a pekné aké sa nám zdá byť.
Zo skupiny teroristov sa mi asi najviac páčil Kellogg, ten si ma získal už od začiatku. Bol to taký pekný hajzlík, ktorý si išiel za svojim a mi sme mohli len hádať, na čej strane vlastne je.

Som rada,že som sa mu rozhodla dať šancu,pretože sa oplatí si ho pozrieť.Či už kvôli budúcnosti a jej vychytávkam,deji alebo konci,ktorý stál za to :)

2.séria:
Druhá séria plynulo nadviazala na tú prvú. Síce občas sa mohlo zdať,že je to opačne a že seriál stráca dych.No postupne sa mu ho podarilo znova získať a seriál tak mohol pokračovať v nastavenom tempe prvej série.
Bolo pridaných pár nových postáv,čo príbeh mierne osviežilo,no na druhej strane trošku zamotalo. Druhá séria sa zameriavala čoraz viacej na Liber8th,postavy a ich konanie.Pričom každý hral sám za seba a mal svoje vlastné úmysly,ktoré nemuseli byť spočiatku jasné,no ku koncu sa vyjasnili.
Seriál tiež pridal trošku toho čo sa týka akčnosti. Prvá séria série mohla síce pôsobiť trochu rozťahane a nezáživné,ale potom nastal zlom a seriál začal naberať na obrátkach a v tomto tempe vydržal až do konca. Finále bolo rozhodne zaujímavé a nastolilo pár otázok,ktoré budu človeka trápiť až do tretej série.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

continuum

jakožto fanoušek cestování časem jsem se rozhodl hodnotit 80% .
je tu spoustu věcí které lze vytknout například o postavách víme minimum a u většiny dokonce jen co dělali/dělají jak vypadají a jméno, seriál si drží standart ale čekal jsem něco víc. nutno podotknout že je to teprve první série a v případě pokračování to snad trošku víc rozvinou.

mezi klady lze zařadit obsazení,každá postava má co nabídnout ať už kladná či záporná a herecké výkony také nejsou k zahození, rozhodně to stojí za shlédnutí.
a nakonec téma, naše potencionálně reálná budoucnost která se možná vyplní což má za následek kolektivní zamyšleni.

se seriálem jsem do jisté míry spokojen a pevně doufám že dostane další řadu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

85%

Píše se rok 2077 a několik odsouzených teroristů ze skupiny Liber8 se rozhodne, že se vrátí v čase (do naší přítomnosti) a změní tím budoucnost. Omylem se sem s nimi dostane i "policistka" Kiera, která se snaží Liber8 zastavit, budoucnost neměnit a vrátit se ke své rodině. Členové Liber8 se postupně rozdělují a každý si jde za svými cíly. Kiera se setká s jistým Alecem Sadlerem, vlastnícím v roce 2077 jednu z nejdůležitějších firem zabývající se technologiemi. Alec mimo jiné sestrojí v budoucnu i Kieřin speciální oblek, který si ona přinese z budoucnosti či její CMR (čip v jejím mozku, kterým s ní může komunikovat na dálku). Seriál se zaměřuje jak na hlavní dějovou linii, tak i na vedlejší zápletky (Kiera se dostane k dnešní policii a její parťák se vyrovnává s tím, že je Kiera z budoucnosti....). Nemalou roli hraje také teorie ovládnutí Země korporacemi, která stojí minimálně za zamyšlení. Seriál obsahuje samozřejmě obrovské množství dalších zápletek, kterými by se dalo popsat půlka knihy.

Jako klady bych zaručeně zmínil uvěřitelnost (většina věcí "sedí" a autoři se do toho moc nezamotali, což se někdy stává), to, že děje v každém díle něco nového a také to, že postavy se značně vyvíjejí. Kladně bych hodnotil také "flashbacky do budoucnosti" na začátku některých dílů, které částečně vysvětlují některá rozhodnutí Kiery a dozvídáme se tak o budoucnosti vždy víc.

Podstatné nevýhody seriálu nejspíš nevím, možná by Kiera mohla častěji ukázat možnosti jejího obleku, v první sérii pořád rolovala přes nespočet funkcí a nakonec je stejně moc nepoužívá... Blíží se to tak trošku kriminálce a je mírně potlačován prvek sci-fi. Mně to ovšem nevadí, spíš naopak. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Continuum

Pozitivní protipól mysteriózním seriálům typu Alcatraz, kde se na pozadí detektivního žánru objevují tajemství, které se stejně nevyřeší. Continuum kombinuje detektivku s prvky sci-fi s tím rozdílem, že víme u většiny osob a jevů základní otázky kdo, co a proč, zbytek pak zjevně objasní další díly (kdo stál za útěkem). Jasné jsou postavy, jejich motivace, chování, sci-fi prvky jsou přiměřené a zapadají do dění. Hlavní hrdinové působí sympaticky (Kiera, Alec). Příjemné překvapení. 1. série (4*).

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Time puzzle

Seriál se Vám složí jako puzzle. Ze začátku tu máme spoustu nesourodých dílků. Ale čím delší jim věnujete pozornost, tím lépe rozeznáváte co na nich vlastně je. A po chvíli i poznáváte jak dílky zapadají do sebe.

V první sérii jde více či méně o detektivku s prvky sci-fi. Nicméně se nenechte zmýlit. Postupně se rozplétá příběh. Příběh o tom, že teroristi nemusí být vždy těmi, kteří jsou to černí. A i když používají metody, které jsou zrůdné, nic to neříká o tom, že druhá strana má metody ještě horší.

Celým seriálem se jako zlatá nit vine úloha probouzení. Probouzení hlavní hrdinky, i postav kolem ní. A také probouzení do prozření, že svět budoucnosti, má k tomu našemu daleko blíže než si myslíme. A z toho docela mrazí...

Celkově jde o velmi povedený seriál, který je po příběhové stránce sci-fi lahůdkou. Doporučuji.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po 3. serii

Vizuál povedený a nápaditý (zvláště ukázky z budoucnosti), choreografie bojových scén na jedničku s hvězdičkou (opravdu filmový zážitek, ve druhé sérii dokonce s "bullet timem" :), s těma si někdo opravdu vyhrál a scénář rovněž není k zahození a to už je co říct, když se ústřední zápletka týká cestování časem, což je vždycky ožehavé téma, které obvykle vede k nesmyslným zápletkám, zmatenosti a nudě... Tady naštěstí "zatím" ne...
Co je bohužel velký problém jsou herci, respektive režisér, který je nezvládá. Amendolu nebo Lexu Doig mám rád, zvláště ve scifárnách se na ně dobře kouká, ale ruku na srdce, nikdy to nebyly zrovna herecké talenty. A to v tomhle seriálu patří mezi "senior" herce... Až na Stephena Loba, který se zde extrémně snaží, to stojí všechno za pendrek, zvláště hlavní hrdinové, kteří 90% času prostě jen udiveně "tlemí" nebo se snaží vypadat drsně. Lepší "rejža" by z nich možná mohl něco vymačkat a v kombinaci s povedeným scénářem (ve kterém se v slabých záblescích odráží Abraamsův Fringe) by to mohl být kult... Takhle dávám 80% za finále druhé série, které se opravdu povedlo. Jinak bych zůstal u 70%.

EDIT po 3. serii: Tak jsme zase na 70% a to může být seriál rád - došlo k tomu nejhoršímu, začali se patlat v tom cestování časem a paradoxy. Do toho extra romanťárny navíc... blueh... Doufám, že následující invaze vynechá hrátky s časem a soustředí se na nějakou invazi, jinak tenhle seriál můžou rovnou zapíchnout...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Šálek mé kávy

Continuum jsem začala sledovat před pár dny jen tak ze zajímavosti a velice mě překvapilo. Dočetla jsem se v názorech, že hlavní hrdinku popisovali jako nesympatickou, ale pravdou je, že mě naprosto sedla a přijde mi fajn. Jde vidět, že kolik lidí, tolik názorů...

Příběh je dobře zpracovaný i když od začátku jsem čenichala nějaké spojistosti s určitými postavami (nebudu spoilerovat), tak jako tak se to dobře vyhrotilo a bylo to pěkně propojené.

Co musím ocenit je i přes zjev kriminálky jsem se ani u jednoho dílu nenudila a vize nových technologií mě udržovala pořád svěží.

Určitě to není to nejlepší na co se dá koukat, ale zapsalo se to u mě velice, velice dobře. Těším se na další sérii.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriál co se mi velmi zamlouvá

Takže viděla jsem celou první sérii a musím říct, že je to vážně skvělí seriál. Má od všeho trochu, velkého zlého záporáka, poldu co vždycky rád pomůže, hlavní hrdinku která je dost silná a aby nakopávala zadky na potkání, trochu té super techniky a samozřejmě typickou americkou rodinku s počítačovým géniem který to vlastně všechno v budoucnu začne, ale mi ještě nevíme proč a taky jeho nevlastního bratra který má trochu sklony k násilí a terorismu, ale nic co by školní psycholog nevyřešil.

Ale teď vážně seriál mi přijde skvělí, záběry z budoucnosti jsou fajn a postavy jsou přesně takové jaké čekáte že budou, celý seriál ubíhal docela v dobrém tempu, ale co mě odrovnalo byli poslední dvě epizody, byli skvělé zakončení a každého nechali s otázkou proč? Dávám sto procent protože se mi to líbí a je to sci-fi což je taky plus. Navíc mám ráda Rachel Nichols.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Continuum

Po pilotu mi Continuum zavánělo Alcatrazem. Naštěstí se z něj ale nevyklubalo schéma jeden terorista – jeden díl, přesto je to spíš kriminálka se sci-fi prvky než samotné sci-fi.

Líbí se mi, jak je vykreslená budoucnost v roce 2077. Žádné apokalyptické město, ale celkem fungující infrastruktura plná létajících vozítek a dalších užitečných vychytávek. Ano, aplikace make-upu v budoucnosti je naprosto geniální:-) Postupně se ovšem ukazuje, že budoucnost a ani manželství Kiery asi nebude tak růžové, jak by se mohlo v prvním dílu zdát. Stejně bych ale brala, kdyby se víc děje odehrávalo v budoucnosti než v současnosti.

Teroristi z Liber8 nepobrali moc charisma a zřejmě ani moc rozumu. Pro mě jsou moc podle šablony bezcitný padouch. Docela bych brala, kdyby trochu blíž objasnili jejich motivaci, přece jenom nebyli teroristy od narození.

Mojí nejoblíbenější postavou je Matthew Kellog. Z každé situace chce vytěžit pro sebe co nejvíc, i když chvílemi se zdá, že to nebude až takový hajzlík. To je asi nejzajímavější postava celého seriálu, protože Kiera se mi zdá až příliš dokonalá, Carlos je nuda k uzoufání a Alec je sice sympaťák, ale nějak mu nevěřím ty ultramoderní mašinky ve stodole, o kterých vůbec nikdo neví.

Závěrečné díly byly parádní a přinesly hodně otázek. Od prvního dílu víme jak, teď víme i kdo, tak snad do budoucna zjistíme i proč.

50 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Miluju continuum

to slovíčko jsem napsala s malým písmenem, protože co se týká souvislosti minulosti s přítomností a přítomnosti s budoucností a propojování všech těch časů, budu to mít ráda snad v každém tvaru. Ikdybyste mi to naservírovali v rybě (kterou nejím), tak bych se tím smradlavým masem "projedla", abych se dostala k jádru (nějakému dalšímu continuu).
Dokonce ani moc nekoukám na české filmy a letošní pecka, která měla s tímhle slovíčkem hodně společného, mě dostala tak, že jsem na ní šla do kina hned dvakrát (Probudím se včera).
K jádru seriálu: Jsem moc nadšená, jak je to natočené, moc se mi líbí, že je tam spousta věcí stále otevřená a nevyložily ještě všechny karty na stůl. Continuum (ser. 2012) je pro mě příjemným překvapením, které jsem nečekala až tak dobré - čekala jsem tu "rybu". za mě 100pro :-)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Continuum

Typický seriál s kolísavou kvalitou. První a poslední série byly super a vtahující, to mezi tím se prostě muselo nějak přežít a věřte, že jsem chvílemi měla namále:)

Je to vlastně detektivka se sci-fi prvky, postavy jsou ok, až na nečekaně drsnou 4. sérii je to prostě obyč seriál, který baví (většinu doby).

Nemám k tomu jinak nic moc co vytknout, občas to bylo trochu moc zamotané a těžko se sleduje kdo, s kým, proč, proti komu, kdy ... :)

Závěr srdcervoucí i když ne úplně nečekaný. A když už jsme u těch emocí - nějak jsem se s příchodem Brada naladila na romantickou vlnu a pak jsem z toho byla celá zklamaná (prostě to není romantický serial, tečka) :)

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kiera & Alec

Podle traileru jsem se na tenhle seriál dost těšil a na rozdíl od mnohých mi bylo jasné, že cestování časem nebude na denním pořádku. Hlavní kladná dvojice Kiera & Alec na mě působila velice dobře. Pár vychytávek z budoucnosti se mi taky moc líbilo, i když bych jich samozřejmě uvítal i víc a kousky skládačky do sebe na konci perfektně zapadaly. Začátek super, konec super, jen ten prostředek občas nebyl úplně ono.

Druhá série si udržela příjemné a zajímavé tempo a vážně jsem se nemohl dočkat, co se bude dít ve finále. A když finále přišlo, tak jsem byl překvapenej, protože tohle jsem vážně nečekal a jsem vážně zvědavej na to, jak se bude pokračovat. Určitě si to nenechám ujít, chci zjistit jak Keira dopadne.

Třetí série mě nedokázala tolik vtáhnout jako ty předešlé v úvodních dílech jsem se musel přemlouvat, abych to vůbec vydržel a byl jsem vcelku zmatený tím, co se tam děje. Jenže jak přibýval čas, vše do sebe zapadalo a přiblížilo se velmi napínavé a zajímavé finále, které mě přinutilo nad Continuum nezlomit hůl a těšit se na to, jak se vyvine případná čtvrtá řada.

Závěrečná čtvrtá řada působí jako jedna velká tečka, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být větší a zajímavější. Já od finále odešel trochu zklamaný a to i přesto, že se všechno uzavřelo. I tak však budu na Continuum vzpomínat v dobrém a každému doporučím se podívat. Protože Keira a její vychytaný obleček za shlédnutí určitě stojí...

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Not equal to sci-fi

Nechci být za hnidopicha a toho, který hodnotí předtím, než vidí celý seriál. Ale to nejde.

Bohužel, seriál mne zklamal. Čekal jsem plnohodnotné sci-fi (které zde koneckonců bylo, asi do poloviny prvního dílu), ale dostal jsem kriminálku, která ač je jakž takž svěží a strhující, něco jí chybí.

Postavy. Ano, to je ono. A začnu hned u hlavní představitelky. Je nesympatická až hrůza. I když si v každém díle povinně pobrečí kvůli rodině, já jí to prostě nevěřím. Nemám proč. Detektiv Carlos Fonegra je jí podobný jako vejce vejci. Nevíme o něm nic, o jeho rodině, co má rád, a tak dále... víme jen to, že sedí v kanceláři na stanici a když to jde s Kierou do háje, on jí z toho háje vytáhne. Ale víc ani chlup.

Stejně tak jejich protivníci - teroristé z budoucnosti (chacha, tohle téma je v Americe za posledních deset let tak ohrané, že už vážně neví, jak by ho do seriálu/filmu dostali), ze všech těch osmi lidí známe tak dvě jména, víc ani zblo. Proč taky, když to jsou teroristé, hnusní, odporní chlapíci a ženský, co to nemají v hlavě srovnaný, a proto je musí bezpohlavní policistka vypráskat až z minulosti. A přitom prvních pět minut pilotu vypadalo tak nadějně... ne, zas budou hodní policajti. Fajn.

Vážně, kdyby děj zůstal kompletně v budoucnosti, neměl bych námitky (ne, nepomáhají ani Kieriny flashbacky). Tady prostě zoufale chybí hard sci-fi seriál. Budoucnost. Lítání. Světýlka. Stroje na všechno. Války s lasery, vesmírné bitvy. Výbuchy. Sakra, proč jste jen zkazili tak skvělý námět. Budoucnost v Continuu vypadala vážně dobře. A uvěřitelně.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Continuum

Seriál má dobrý rozjezd,postavy se dostaly do minulosti a je zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdinka pokouší adaptovat na vzniklou situaci. ALE po nějakých 3 dílech mě seriál přestal bavit. Když si člověk přečte o čem jsou následující díly, je v obraze a o nic nepřijde.

Teroristi splývají pomalu v jednu postavu, takže když se v seriálu zmíní jedno jméno, musím hodně dlouho přemýšlet k jakému obličeji ho zařadit.

Hlavní hrdinka je nevýrazná a její parťák nudný. Jediným sympaťákem je Alec.

Přiznám se, že jsem neviděla ještě všechny díly poslední 4 mi zbávají, ale jsem si jistá, že názor nezmění. Druhé řadě šanci nedám.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

do centra dění se můžete dostat i ve stodole

Continuum je podle mě vydařený seriál, který se bude líbit nejen těm, co mají rádi seriály s prvky sci-fi. Chytl mě hned od prvního dílu. "Policajtka" z budoucnosti, kde policejní složky využívají velmi vyspělé technologie uvízne v součanosti spolu s nebezpečnými rebely, u jejichž popravy měla asistovat. Co teď? Jak se dostane domů? Co je cílem rebelů? Byl její skok do minulosti naplánován? Co když nenávratně změní budoucnost? A jak je to vlastně s Alecem, mladým vynálezcem technologie, která se bude využívat v budoucnosti? Myslím si, že seriál svého potenciálu celkem dobře využil a už se těším na druhou řadu. Prozatím tedy dávám 80%.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zatím nic moc

Pilot jsem si pustila bez jakýchkoli očekávání. Dost mě zaujalo to málo, co ukázal z budoucnosti, ale po 4 epizodách mi tam chybí něco, co by mě přikovalo k židli. Je to takové neslané nemastné. Ani pořádná krimi, ani pořádná sci-fi. Záporáci nemají žádný šmrnc, žádná postava mi zatím není výrazně sympatická. Taky mě moc nepřesvědčil ten geniální hoch se supertechnikou ve stodole. Tolik můj dojem po 4 epizodách. Ještě tomu dám šanci, ale jestli seriál brzy nedostane nějakou výraznější příběhovou injekci, asi mu zamávám.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

První dojem

docela svižný, akční seriál. Mám z něj dojem že se jedná o takového Terminátora říznutého konspiračním dramatem. Jen Hlavní hrdinka není robot, ikdyž díky tomu že je z budoucnosti má pár vylepšení. Myslím že seriál bude hířit dějovími zvraty a dokonce nebudem vědět kdo je ten hodný a kdo ne.
27.8.12 - Tak po první řadě zvyšuju hodnocení z 80% na 90% seriál plně splňuje to co jsem psal výše, svižné konspirační drama, řízlé kriminálkou a scifi.

90 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Continuum

Po ne moc vydařeném prvním díle se to dobře rozjelo. Zápletka o vrácení se v čase rozhodně splnila svůj účel a já se bavila. Nechyběly mi létající lodičky a podobné vymoženosti roku 2077.
A jako bonusová třešnička na dortu - Rachel Nichols, ač jsem ji moc nemusela, si mě v posledním díle naprosto získala. Když už mluvím o posledním díle, spolu s předposledním jsou nejvíc povedené a opravdu stojí za zkouknutí!

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Continuum

Když jsem slyšela, že Showcase má nový sci-fi seriál, řekla jsem si: a jéje, to bude zase tragédie. Abych pravdu řekla, ani jsem neplánovala to sledovat. Ale nakonec jsem se rozhodla a pak už to jelo. Moc se mi líbí Keiřin oblek i prostě její technika, oblíbila jsem si dokonce i Aleca a Carlose (i když jeho role v Čarodějkách mě dost poznamenala - prej Cupid).
Uvidíme, co přinese finále, ale zatím musím hodnotit jedině kladně.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

3. řada nic moc

Zkouknula jsem první dvě série naráz a potom čekala na tu třetí, která byla pro mne celkem zklamáním. Ani moc nevím, co se mi na ní nelíbilo, ale viděla jsem jen asi 6 dílů a vykašlala jsem se na to... Ale myšlenka je opravdu dobrá

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Continuum

Tento seriál mě ze začátku nebavil , avšak poté co jsem si ho pustil podruhé a dal mu šanci , tak mě mile překvapil.Já jako milovník Sci-fy seriálu můžu tento seriál jen doporučit , protože pokud mu dá člověk šanci a shlédne pár epizod , tak si ho zamiluje.

Seriál má neobvyklou zápletku a tím se odlišuje od mnoha podobných.Hlavní hrdinka tohoto seriálu je v celku sympatická a není tu snad žádná postava , které by člověka vyloženě štvala.Myšlenka propojování součastnosti s budoucností je velmi dobrá a je to úplně nový námět.

Nakonec mě seriál baví, bavil a nejspíše i nadále bude bavit. Těším se na další epizody a doufám ,že kvalita bude minimálně stejně dobrá jako byla doteď.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zaujímavý začiatok

No po pravde som nemal príliš veľké očakávanie pre tento seriál myslel som že to bude priemerné sci-fi milo ma prekvapila prvá časť je tam akcia nové technológie a slušný dej som zvedavý či im to vydrží aj do ďalších častí a ano je tam vidieť veľa podobností z Terminátora,Time Trax a som zvedaví čo nového prinesú ďalšie časti.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí
dm66
27. července 2014

Super

Velmi dobry serial. Pilot ma az tak nebral, ale dalsie diely su super. Je tam napatie, smutok, humor. Najviac sa mi paci spojenie Ochrancu s Alecom a pouzitie technologii z buducnosti. Nezamyslam preco funguju aj vcase pre 65 rokmi, davaju tomu tu spravnu davku sci-fi. A najviac taha serial hlavna predstavitelka.Je akcna, ale nie ziaden robot, ma spoje pocity a to dava serial aj ludsku stranku.Detektiva moc nemusim, ale zaporaci su dobri.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Continuum

Continuum mě zaujalo už samotným námět. Sice se může cestování časem zdát jako mírně ohraná písnička, ale proč seriál hned odepisovat? Seriál táhnou hlavní hrdinové a to hlavně Kiera Cameronová a Carlos Fonnegra. Tahle dvojka mi prostě přirostla k srdci a tak byla radost sledovat všechny díly.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nepochopené

Som nepochopila tú časť keď Alec cestoval do minulosti a potom ako agentka Cameron ho podrazila alebo čo. Ale ináč sa pri tomto serialy nikdy nenudím.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Continuum

Sice mi trvalo 2 roky, dokopat se ke sledování, ale udělala jsem si z toho takovou vánoční pohádku na pokračování. :D

Potěšila mě spousta známých tváří, počínaje Tony Amendolou a Lexou Doig, přes Amandu Tapping, jakožto režisérku, a mohla bych pokračovat...

Tenhle druh sci-fi se mi líbí. Líbilo se mi i prolínání budoucnosti a přítomnosti. Seriál mě celkově rozhodně bavil a bude to jeden z těch, ke kterým se asi budu ráda vracet. No a teď je třeba si počkat na tu slíbenou poslední řadu. :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sci-fi jako řemen

Už dlouho nevyšel pořádnej sci-fi seriál. Stargate Universe zklamal na celý čáře, nové scifi filmy jsou slabota, a do toho sucha přijde Continuum. Svěží vánek a moc povedená podívaná, pro ty, kteří jsou znechuceni tmavými a nudnými interiéry lodí (no na tebe se dívám SGU) nebo zbytečnými pokračováními. Škoda, že už brzy přijde poslední řada. Seriál jsem si zamiloval. Kiera je úžasná postava a Rachel skvělá herečka, Alec je neskutečnej sympaťák, teda jeho neparchantská verze. A nako bonus je tady spousta herců se zmíněný Hvězdný Brány. Teď si jen přeju, aby se poslední řada vydařila a důstojně zakončila tento zážitek.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

divné

spojenie prísť z budúcnosti a snažiť sa ju nejakým spôsobom zmeniť, fajn. Ale aby fungovali v súčasnosti všetky vecičky z budúcnosti? to mi nejde dokopy. A hlavne, prečo sa tá skupina "zločincov" nezameriava v prvom rade na tých, vďaka ktorým tá budúcnosť vyzerá ako vyzerá? napr. mladého Aleca Sadlera, ktorý je jeden z lídrov budúcnosti?

P.S.: už so to zabalil, ale možno tomu ešte nejakú šancu dám

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Minulost nebo Budoucnost?

Povedené vyprávění jak dokáže minulost ovlivnit budoucnost a opačně.Nikdo neví jak co dopadne a každý se snaží využít to co ví pro svoje úmysly:)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

70%

Seriál mě nejprve nazaujal, ale pak jsem se jednoho dne děsně nudil a podíval jsem se na to. Viděn pouze pilot, až zase nebudun mít náladu, určitě se kouknu dál.:)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

První řada skvělá, druhá nuda

První řadu jsem zkoukla během pár dní. Bylo to napínavé, akční, nejraději jsem měla scény z roku 2077. Hlavní hrdinku Kieru Cameron jsem měla ráda. Po posledním díle první řady jsem si řekla: skvělý seriál a dala jsem 90%.
Jenže přišla druhá řada a to byla pro mě jedna velká nuda, kterou oživilo pár světlých momentů, ale nebylo jich moc. Upřímně, nevím, jestli se budu dívat dál. Na mě už je to "moc keců a žádná akce".
Celkově dávám 60%.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí