plakát seriálu

Cracked

(Cracked)

Názory uživatelů

Cracked

Po pilotu jsem si o Cracked nedělala žádné velké iluze, prostě jenom další seriál na nedělní odpoledne. Jenže mě baví spojení psychologie s vyšetřováním zločinů, přijde mi to jako zajímavý nápad, a i když jsou tady podobné seriály (Criminal minds nebo The Mentalist), tak Cracked si jde trochu jinou cestou. Neřeší se tady jenom vraždy, ale často se zabývají případy, které by se v tu vraždu teprve zvrtnout mohly.

Ústřední dvojice je taky skvěle namixovaná – on polda, který býval u zásahovky, ona psychiatrička bez zkušeností z terénu. Oba mají odlišný pohled na svět, ale i přesto si musí začít důvěřovat a spoléhat jeden na druhého, aby mohli řešit případy. Jsem ráda, že hlavní hrdinka Daniella působí žensky a tak nějak zranitelně. Oproti těm drsným policejním hrdinkám, kterými se to v současných kriminálkách jenom hemží, je to příjemná změna. Samozřejmě, že divákovi hned naskakuje možnost nějakých romantických pletek obou hlavních hrdinů a otázkou zůstává, jestli se scénáristi tou cestou vydají.

Negativem Cracked je absence jakékoliv hlavní dějové linky, protože soukromí postav není dostatečně nosné téma na delší dobu. Taky bych uvítala větší zapojení druhé dvojice – Poppy a Lea - do případů. Přijde mi, že jsou docela upozaděni.

Přesně tohle jsem chtěla napsat po první sérii, jenže než jsem ji stačila dokoukat, začala běžet série druhá a já jsem názor změnila. V prvních dílech druhé série jsem si všimla většího zapojení Poppy a Lea do jednotlivých případů, což mě potěšilo. Na druhou stranu mě vůbec nepotěšil odchod Danielly, s ní ze seriálu odešla taková lehkost, něco, co pro mě Cracked dělalo výjimečným. Brooke Nevin mi jako Clara v týmu nesedí. Stefanie von Pfetten nemusela mít na sobě titěrné oblečky a deseticentimetrové jehly, aby působila žensky a zároveň, abyste jí věřili, že je uznávaná psychiatrička. Brooke Nevin tohle prostě nezvládá. Její Clara se sice taky snaží o lidský přístup, ale působí tak nějak nuceně. Mezi ní a Aidenem není žádné bližší pouto, nic, co by je spojovalo. Aiden se ve druhé sérii změnil na totálního blbce, kterého vůbec nezajímají nějaké psychické problémy svědků nebo zločinců, chová se jako by úplně vymazal veškeré zkušenosti, které získal v předchozích případech. Nelíbí se mi ten jeho obrat z citlivého nalomeného poldy v drsného poldu. Všechny tyhle změny podle mě v dnešní záplavě kriminálek bohužel Cracked táhnou do průměru.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cracked tv show

Jsem trochu na vážkách, jestli označit tenhle seriál jako mišmaš všech kriminálek, nebo jako seriál se zajímavým nápadem. Spojení kriminální psychologie s kriminálními vyšetřovateli se mi zdá jako výborný nápad, seriál ale pokulhává na méně zajímavých postavách a občas triviálních případech. Další nevýhodou je absence hlavní dějové linky, která by jednotlivé díly nějak spojovala (ta pomyslná dějová "linka" seriálu se hlavní považovat rozhodně nedá).

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

PTSD? Cracked!

Moc příjemný seriál na odpoledne. Spojuje v sobě klady dobré kriminálky a přitažlivost psychiatrie. Sám hlavní hrdina býval u zásahovky, ale díky jakési mírnější formě PTSD (jak řekla cvokařka - "he's not broken, but he's cracked")se ocitá u Psych Crimes and Crisis Unit, u jednotky, která se zabývá zločiny páchanými duševně nemocnými lidmi. Navíc se musí zžít s partnerkou cvokařkou - žádný polda, takže ani žádná zbraň - které musí začít věřit, což pro něj opravdu není lehké. Oba dva mají naprosto rozdílný pohled na věc, oči zkušeného poldy a oči cvokařky jsou zkrátka něco jiného. Velkým plusem tohoto seriálu je prostředí - přiblíží nám o něco duševně nemocné, což mi tu od doby Mental vážně scházelo.

A jak seriál pokračuje, získává to určitou jiskru, snad za to můžou skvělé herecké výkony Davida Sutcliffa a Stefanie VP, nebo možná zajímavé případy a střetávání policejního světa s psychiatrickým které není vždy bez konfliktů. Samozřejmě, není to tak, že by seriál byl nadupaný od začátku do konce, je to spíš takový odpočinkový seriál, ale odpočinkový seriál s pro mě tak neodolatelným a jedinečným námětem, že napjatě očekávám další řadu.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí