plakát seriálu

Dawsonův svět

(Dawson's Creek)

Zajímavosti ze seriálu
O roli Jeniny babičky se ucházela i Rosemary Forsyth.
Postava Joey je inspirovaná Fannie Norwoodovou, dlouholetou přítelkyní Kevina Williamsona. Jak řekl sám Williamson: "Jestli se Fannie bude dívat, bude určitě vědět, odkud mám některé situace. Hezké je na tom hlavně to, že je pozná jenom ona."
Na zadní straně Dawsonových hodinek stojí nápis: "Když budeš chtít, nebude to jen sen." Je to citát Theodora Herzla, vůdčí osobnosti sionistického hnutí z konce 19. století. Herzl už ve své době předvídal vznik státu Izrael.
Postava Andie McPhee v podání Meredith Monroe opustila seriál v listopadu roku 2000, prakticky v polovině čtvrté řady. Její jméno zůstalo v titulcích až do konce série, přestože se objevila už pouze v jediném díle.
Roli Bodieho hraje v pilotním díle George Gaffney, ale ve zbytku seriálu pak Obi Ndefo.
Tvůrci se při natáčení první série dostali do neobvyklé situace, kdy měli dotočeno všech 13 dílů dříve než byl vůbec odvysílán pilot.
Seriál byl původně projekt pro stanici FOX, která ho ale zamítla.
V seriálu, speciálně pak v Dawsonově pokoji, se objeví mnoho rekvizit z filmů Vřískot a Tajemství loňského léta, ke kterým napsal scénář hlavní tvůrce seriálu Kevin Williamson.
Dawsonovým idolem je Steven Spielberg. Na zdech jeho pokoje visí plakáty z jeho filmů Čelisti, Hook a Ztracený svět: Jurský park. Objeví se i plakáty filmů V kůži Johna Malkoviche a Křižník Potěmkin.
Video, které pouští v posledním díle Pacey v nemocnici, a které údajně natočil Dawson v roce 1998, je původní znělka první série.
Dawsonův svět je jedním ze tří seriálů stanice WB, kde zaznělo slovo "shit". Těmi dalšími jsou Everwood (kde byl ale zvuk ztlumen) a One Tree Hill.
O roli Dawsona se ucházelo téměř 500 zájemců.
Děj se odehrává v Massachusetts, ale přesto byla většina epizod prvních čtyř sérií (tedy předtím než postavy opustily Capeside), natáčena ve Wilmingtonu v Severní Carolině.
Většina písní, které zazní ve dvoudílném finále, měla původně být už v pilotním díle. Tehdy ale byly licence pro jejich použití ještě příliš drahé.
Natočit jeden díl zabralo sedm dní.