Dawsonův svět

Dawsonův svět (Dawson's Creek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
O roli Jeniny babičky se ucházela i Rosemary Forsyth.
Vložil: Redík
Postava Joey je inspirovaná Fannie Norwoodovou, dlouholetou přítelkyní Kevina Williamsona. Jak řekl sám Williamson: "Jestli se Fannie bude dívat, bude určitě vědět, odkud mám některé situace. Hezké je na tom hlavně to, že je pozná jenom ona."
Vložil: Redík
Na zadní straně Dawsonových hodinek stojí nápis: "Když budeš chtít, nebude to jen sen." Je to citát Theodora Herzla, vůdčí osobnosti sionistického hnutí z konce 19. století. Herzl už ve své době předvídal vznik státu Izrael.
Vložil: Redík
Postava Andie McPhee v podání Meredith Monroe opustila seriál v listopadu roku 2000, prakticky v polovině čtvrté řady. Její jméno zůstalo v titulcích až do konce série, přestože se objevila už pouze v jediném díle.
Vložil: Redík
Roli Bodieho hraje v pilotním díle George Gaffney, ale ve zbytku seriálu pak Obi Ndefo.
Vložil: Redík
Tvůrci se při natáčení první série dostali do neobvyklé situace, kdy měli dotočeno všech 13 dílů dříve než byl vůbec odvysílán pilot.
Vložil: Redík
Seriál byl původně projekt pro stanici FOX, která ho ale zamítla.
Vložil: Redík
V seriálu, speciálně pak v Dawsonově pokoji, se objeví mnoho rekvizit z filmů Vřískot a Tajemství loňského léta, ke kterým napsal scénář hlavní tvůrce seriálu Kevin Williamson.
Vložil: Redík
Dawsonovým idolem je Steven Spielberg. Na zdech jeho pokoje visí plakáty z jeho filmů Čelisti, Hook a Ztracený svět: Jurský park. Objeví se i plakáty filmů V kůži Johna Malkoviche a Křižník Potěmkin.
Vložil: Redík
Video, které pouští v posledním díle Pacey v nemocnici, a které údajně natočil Dawson v roce 1998, je původní znělka první série.
Vložil: Redík
Dawsonův svět je jedním ze tří seriálů stanice WB, kde zaznělo slovo "shit". Těmi dalšími jsou Everwood (kde byl ale zvuk ztlumen) a One Tree Hill.
Vložil: Redík
O roli Dawsona se ucházelo téměř 500 zájemců.
Vložil: Redík
Děj se odehrává v Massachusetts, ale přesto byla většina epizod prvních čtyř sérií (tedy předtím než postavy opustily Capeside), natáčena ve Wilmingtonu v Severní Carolině.
Vložil: Redík
Většina písní, které zazní ve dvoudílném finále, měla původně být už v pilotním díle. Tehdy ale byly licence pro jejich použití ještě příliš drahé.
Vložil: Redík
Natočit jeden díl zabralo sedm dní.
Vložil: Redík

Filtr epizod