plakát seriálu

Dawsonův svět

(Dawson's Creek)

Názory uživatelů

I don't wanna wait..

Jé, jak já si vzpomínám na časy, kdy jsem si pobrukovala tu nežnou, optimistickou znělku a vždycky přišla domů včas, když vysílali další epizodu.
Dawson je jeden z prvních seriálu ohledně životů mladých, čistě pro teenagery, který jsem začala sledovat. Když se zpětně ohlédnu za kvalitou dojde mi, že tehdy jsem vůbec nějakou kvalitu neřešila a nějaké oko kritika mi vůbec nebránilo v tom se jen bavit příběhem a fandit oblíbencům. Neřešila jsem nějaké otřepané zvraty, klišé a tak podobně. Nicméně poslední série je takové méně zajímavé dokodrcání k uslzenému konci, který mě dodnes dojímá a musím uznat, že jinak tento seriál skončit nemohl.
Určitě to není nejlepší seriál na světě, je to takový průměrný televizní seriál, nicméně je příjemný, nostalgický, krásně ukazující strmnou cestu dospívání. Není to nějaká bomba na trhu, ale svojí atmosférou a pěknýmu, nenáročnýmu příběhu si svoje místečko ve seriálovém světě našel.

Tehdy jsem ještě byla malý cvrček, takže jsem zas tolik dobře nechápala, čím některé postavy procházejí, dokud jsem sama nevyrostla a v nějakých situacích se nenašla. Jako, né že by Dawsonův svět byl bůhvíjak ze života, ale v nějakých situacích(sebevíc zkreslených) se může najít opravdu každý, protože je tu více postav s různými osudy a příběhy. Ač ten hlavní je a byl vždycky Dawson, tak si nešlo zamilovat Paceyho, který na sebe uměl jako správný tv stealer, vždy strhnout pozornost at už to byla nějaká sarkastická poznámka, či nějaké to moudro. Ja osobně si zamilovala hlavní hrdiny, kteří pro mě vždy byli tři. Jenny jsem brala jako postavu do počtu, ty spřízněné duše byly vždy Pacey, Dawson a Joey.

Dawson je pro mě jeden z hlavních hrdinů, kteří mi prostě na nervy nešli, zkrátka ne. Byl mimořádně obětavý ke svým přátelům a je to prostě jedna z věcí, co dělala Dawsona Dawsonem.
Joey hodně lidí nemá rádo pro její nerozhodnost, ale já jí brala s rezervou. Byla mi sympatická, vždy ke všem milá a laskavá. Možná nějaké větší nedostatky měla, ale já si jí zkrátka pamatuji takhle. Od začátku bylo jasné, že i když se jí Dawson líbí a sluší jim to, ten pan pravý je prostě Pacey, který s ní byl vždycky a já jen čekala, kdy mu konečná dá šanci. Klasický nejlepší přátelé od dětství, pak milostné vzplanutí a nakonec láska na celý život(proto se nikdy nesmířím s tím, že v seriálu BtvS spolu neskončili Xander a Willow).


Ač seriál je průměrný, tak hodnotím lehce nadprůměrně, protože si to podle mě zkrátka zaslouží.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

True Love

Ó bože, jak já tento seriál hltala ... Objevila jsem ho dávno a už tehdy jsem se zamilovala do badboye Paceyho, obracela oči v sloup, když Dawson mluvil rádoby hrozně chytře, doufala, že jednou budu vypadat jako Joey a kvůli ní jsem nenáviděla Jenn.
No prostě jsem to hrozně prožívala :)

Není to seriál hýřící vtipem, originalitou, kvalitou či intelektem. Je to prostý seriál založený na dobře prodejném schématu lidských vztahů, kamarádství a problémů teenagerů. A to se mi v období dospívání zrovna hodilo.

Takže kvůli mému pubertálnímu človíčkovi uvnitř, hodnotím, tak jak hodnotím :)

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Guilty pleasure

Dawsonův svět je asi nejlepší seriál mého mládí. Do teď si pamatuju jak jsme ho žrali na základce. Donutilo mě to stáhnout si ho a podívat se na něj znovu. Abych získal nový náhled. Jenže ta partička z Capeside pro mě zůstala i po letech stejně kouzelná. Dawson ač hlavní hrdina, tak pro mě asi nejprotivnější, možná i proto, že v určitých částech v něm vidim kousek sebe. Joey je občas docela protivná chytračka, hlavně v posledních seriích. První čtyři série, v době kdy ještě byly v rodném městečku jsou perfektní, je fakt, že 5 a 6. mě přišla už taková jiná. Přesto všechno napravuje finální dvojdíl, kdy přichází loučení s postavama. Pro mě byla nejlepší druhá série a sestava Dawson, Joey, Jen, Jack, Pacey a Andie. Navíc ať si řiká kdo chce, co chce, tenhle seriál nám vychoval zajímavá jména. Ať už je to Joshua Jackson, Michelle Williams nebo nakonec i Katie Holmes.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zlatý Williamson

První teenagerovský seriál, který jsem sledovala v době, kdy se mi aspoň puberta blížila, takže to na mě mělo určitě vliv.
Ačkoliv jsem právě Dawsona nesnášela ze všech nejvíc, sledovala jsem to ráda. Možná proto mě poslední série i bavily. Dawson v nich totiž už nemá tak výhradně hlavní postavení.
Najdete tu všechno, občas vrchovatě, někdy se smějete vtipům, někdy přehnanému sentimentu, ale stejně si i dnes občas nějaký díl pustím. Má to něco do sebe, ačkoliv nejnovější Williamsonův počin už je podstatně lepší.

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Seriál mého mládí:)

DS se vysílal, když jsem chodila na střední, takže jsem na něm hodně ulítavala:) Nejvíc jsem žrala Paceyho - super hlášky, charakter, a herec byl moc hezký:) Když se na seriál dívám dnes, tak mi příjde spíš úsměvný...ale ze sentimentu dávám 100 %:))

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pacey je sluníčko!!!

No viděla jsem tento seriál když mi bylo tak 13-14 a tak jsem se na něj chtěla kouknout znovu. Včera jsem to dokoukala a miluju ten seriál ještě víc :) (je mi 20) Nutno říct, že moje antisimpatie k Dawsonovi se nezměnily. Zato do Paceyho jsem zamilovaná snad ještě víc - je perfektní, akční, vtipnej a to jak miluje Joy a zároveň k vůli ní tak trpí...
Jasně někdy člověk skutečně vyprskne smíchy, co to tam proboha plácají (hlavně Dawson) ale to už k tomu prostě patří.
Největší spřízněné duše ale nevidím v Joy a Dawsnovi (ti jen neustále opakují jak jsou spříznění...) podle mě je to Jen a Jack!!!

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nostalgie

No, klasická červená knihovna v seriálové podobě. Ale se spoustou dobrých gagů - zvlášť z Paceyho úst. Přeci jen mě z podobných seriálů Dawson nadchnul víc - snad proto, že když jsem ho sledovala, bylo mi o sedm let méně než nyní... A je to taková nostalgická láska. No a navíc - Dawsona zajímal film!

60 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nevýrazný

Z tohoto seriálu jsem viděla jen pár dílů. Neměla jsem důvod dívat se dál, protože mi nepřipadá v ničem výjimečný ani zajímavý. Nenabízí nic nového, vždyť seriálů o teenagerech je spousta. Dawsonův svět nemá ani žádný výrazný humor či herce, kteří by mě nějak zvlášť upoutali. Spíše naopak – na Katie Holmes jsem přímo alergická a hlavní postava Dawson mě pěkně štve.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Dawson

Tak na tomhle seriálu jsem vyrůstala, teda spíš dospívala. Protože seriál vysílali v období mojí největší puberty :-) jsem ho opravdu hltala a to doslova, nenechala jsem si ujít ani jeden díl. Nevím jak bych se na něj dívala teď ale myslím, že můj názor by se nezměnil. seriál se mi moc líbíl a jednoznačně dávám 100%. Ať si myslí kdokoli co chce, ale tenhle seriál je úžasnej, zábavnej, žádná nuda a hlavně hodně dojemnej.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Jen, Dawson, Pacey, Joey 4EVER

Tento seriál je celkově jeden z mých nejoblíbenějších, i když nejspíš ne úplně nejoblíbenější. Musím říct že byl naprosto božský, ale v páté a šesté sérii byl občas "jen" dost dobrý.
Jedno ale vím určitě, že nejdojemnější scéna ze všech seriálů (všech!!!!) a asi i filmů se odehrála právě v Dawsonově světě. A bylo to v posledním díle, když Dawson zapnul kameru a náhrával poslední vzkaz Jen Lindleyové pro její dceru. To jsem se opravdu rozbrečel jak maly děcko. Celkově teda u mě bez diskuze 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

První seriál

Snad první seriál, který mě tolik sebral. Pamatuji si jak jsme diskutovaly s kamarádkami. Teď už by mě asi moc nebral.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

dospívání

Seriál mého dospívání.. a stejně tak jako mladá hrdinka Joey i já jsem s ní prožívala její první namalování, její první zamilování, první polibek, první sex a další první věci.. i když já jsem k tomu měla tenkrát ještě daleko, Dawsonův svět byl i můj svět... myslím, že bych se na něj opět mohla někde podívat a připomenout si trochu mládí :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pacey + Joey <3

Na tomhle seriálu jsem asi vyrostla, i když nejlépe se mi sledoval o pár let později. Sice jsem nesnášela hlavní postavu a lezla mi svými názory krkem (což je zvláštní), zbytek postav jsem milovala. Zvlášť páreček Joey a Pacey, to byly nejkrásnější epizody. Seriál začíná od 5. série slábnout a nejvíc mě naštvali tím koncem. Každopádně ještě dneska si ho občas pustím a hltám epizodu za epizodou + OST je super!

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nej

Prostě je miluju. Dawson a Joey, nerozlučný pár, ale na druhou stranu je tu i Pacey. Skvělý hlášky, scénky i dramatický děje. Seriál nepostrádá šmrc a je dost aktuální. Pro naši generaci možná jeden z mála dobrejch studentskejch seriálků.

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
18 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Super

Další parádní seriál, kde sledujeme jejich problémy a jak se z nich pomalu stávají "dospělí" Dawson a Joey jsou nádherný pár. Další takový dobrý oddychový film.

90 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Pre fanúšikov filmu alebo Beverly Hills?

Prvá séria je lahôdkou pre všetkých filmových maniakov. Množstvo rozhovorov o filmoch a citátov z nich. Kevin Williamson sa nezaprie. Ďalšími sériami sa z toho už stal len tuctový teenegerský seriál typu Beverly Hills 90210.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

dawsonův svět

Sledovala jsem tenhle seriál jako malá a mě osobně se líbil, ale ke konci to bylo už bylo zbytečně protahovaný ...

60 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zlatý střed

Jak já Dawsona nesnášela :) Nebýt Paceyho a Jenn, tak nic moc. Taková Škola zlomených srdcí po americku

60 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dawsonův svět

Tenhle seriál mě dostával na základce, pak i na střední... a vím jistě, že když se na něj podívám v budoucnu znovu, budu ho mít ráda!

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Celkem mě tento seriál nebavil. Sem tam se ozvaly nějaké gagy, ale to bylo asi tak vše...

40 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Dawson

nie, nie, nie. toľkokrát som sa snažila dať Dawsonovi a jeho kamarátom šancu, ale vždy som uprednostnila niečo iné. Neviem čím to bolo, ale jednoducho ma ničím táto partička nezaujala

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I Remember Everything

Asi nejvíc nedoceněný seriál, co znám a svého času i jeden mých nejmilejších. První čtyři série zážitků party z Capeside mě budou provázet pravděpodobně už celý život. Často se setkávám s názorem, že "to dobře začalo, ale pak už to nebylo ono". Já to vidím tak, že každá série má jiný náboj. Zatímco první série je spíš jen takovým jemným oťukáváním a zkoumáním terénu, druhá a třetí už je pak jasným vrcholem celého vývoje, kde jsou emoce hlubší a vztahy složitější a obzvláště ve třetí sérii jde o nejlepší zápletku konfliktu dvou nejlepších přátel v tom nejtěžším souboji. Řada čtvrtá pak v naprosté uvěřitelnosti dovádí všechny k maturitě a hlavně i k duševní dospělosti. A tady právě nastává problém. Zde, ve chvíli, kdy Joey s Dawsonem znovu stojí u otevřeného okna a život mimo mateřské maloměsto právě zavolal, tam měl přijít konec a právě tam se třeba měla udělat ta chvíle, kdy napsat "o pět let později" a přijít s finálovým dvojdílem. Bohužel tvůrci nechali hrdiny řešit svým nenapodobitelným způsobem vztahy i v Bostonu a tím Dawson's Creek do jisté míry zničili. Plno nevýrazných vedlejších postav (které mají tendenci nenadále a nenávratně mizet), matné opakování předchozích zápletek a nechutně časté střídání partnerů v podání hlavních hrdinů - to je stručná charakteristika páté a šesté série. Je jen zoufale málo momentů, které tyto dvě sezony dokážou vytrhnout z letargie (pohřeb a řada smutných vzpomínek v páté a úžasný díl s Paceym a Joey přes noc v marketu v šesté) a chybělo málo a tenhle skvost by skončil v hodně kalných vodách. Naštěstí přišel spásný nápad přivést pro finále seriálu otce, polozapomenutého Kevina Williamsona. Ten stvořil dvojdíl, na který se nezapomíná, dvojdíl, který navázal na ty nejlepší díly, který propojil všechny osudy a geniálně je završil. Dawson, Joey, Pacey, Jen, Jack a Andie - nezapomenu.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí